Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
CHP liderine dansöz benzetme karikatürü

Ben karikatür çizen bir insan olarak Salih Memecanı çok beğenirdim.Normalde oldukça naif..sempatik bir insan.Bu uslubu ona hiç yakıştıramadım.Ona hiç yakışmamış.Kaldı ki karikatür sanatı oldukça zor bir sanattır.Zeka ve çizgiyi çok iyi birleştirmek gerekiyor.Ben bu animasyonda zekadan çok nefret gördüm.Sanki sipariş üzerine hoyratça düşünmeden çizilmiş gibi.Yaptığın iş düşündürmeli incelik olmalı.Bir lideri dansöze benzetmek oldukça sığ ve basit.Dansöz gibi kıvırıyor demek için yaratıcı mizaha ve sanatçı gibi düşünmeye gerek yok...bizim bakkalda yapar bunu.Ayrıca sanatçı özgür olmalı tetikçi değil.Salih Memecan özgür bir sanatçı gibi hareket etmemiştir.Mizah ve sanatada ihanet etmektedir.

05 Kasım 2010 00:02
Tarzan, Kartal’ı İnönü’de avladı: 3-2

Bir FB li olarak BJk nin çabuk toparlanacağını düşünüyorum.Teknikk direktörünüz büyük bir riskte alsa bence ilerde başarılı olacağı bir sistemi oturtmaya çalışıyor.Bjk liler sabırlı olmalı.Ben hala bJknin oynadığı futbolda beğendiğim yanlar var.

22 Ekim 2010 02:33
Fatura CHP'ye

Bir türbanla herşey hallolacaksa ülkemde bende türban takacam.işin şakası bir yana şu referandum telaşesinden sonra türbanı yine gündeme sokup ekonomiyi terörü işsizliği hasır altı edeceklerine adım gibi emindim.ne türbanmış be

20 Ekim 2010 22:41
Appia Yolu (Via Appia)

Spartacus romaya başkaldırıkktan sonra kendisi savaş meydanında ölmüş ona katılan köleler bu Appia yolu boyunca çarmıha gerilmiştir

20 Ekim 2010 03:44
Açıklık mı rezillik mi?

Aslı esasında çıplaklık doğaldır.Tabiatın kendisi ve ona bağlı bir canlı olan insanda çıplaktır.Dünyaya çıplak geliriz.Bebekler çıplaktır .Aslında mesela beyindedir.Afrikalı insanlar çıplak gezer ve onlar medeni insanların! seks objesi materyalı olarak gördüğü emzirme organına o gözle bakmazlar.Onlar çıplak bedene cinsel manalar yüklemiyor.Bence mesele çıplaklık değil nasıl gördüğümüzdür.Çıplaklık kötü olsaydı çıplak doğmazdık.Ve nÜ resimler olmazdı.Ben bu yazının bu kısımlarına katılmıyorum.Mesele ne kadar giyinik olduğumuz ve ne kadar kirli olduğumuz ile ilgili..sanırım.

17 Eylül 2010 14:46
Açıklık mı rezillik mi?

Ben şu ABD de yapılan deneyi merak ettim.nasıl yapıldı acaba ? böyle labaratuara adamları çıplak kadınları doldurup ona bakan adamlara sonra anketmi yaptılar? ya da o an ruh sağlığının bozulduğunu nasıl tespit ettiler..12 saat boyunca felan çıplak kadınlarla kaldıktan sonra etrafa küfür edip banka soymaya seri cinayetler mi işlemeye başlamışlar?

15 Eylül 2010 10:06
Dum..dum.. dum..Referandum..

havet

01 Eylül 2010 17:30
Neden var mıdır şiir yazımında ?

neden aranmamalı çok doğru ..

01 Eylül 2010 17:07
TEK DÜZELİK VE AŞK

Güzel şiir teşekkür ederim..

28 Ağustos 2010 21:09
ADALET

insansız adalet olur mu? olmaz..ama oluyor..olmaz olsun ..bu sözler Özdemir Asafın .Şiirinize aften..

28 Ağustos 2010 21:07
Toplam blog
: 37
Toplam yorum
: 13
Toplam mesaj
: 3
Ort. okunma sayısı
: 669
Kayıt tarihi
: 11.05.10
 
 

Ankaralı bir grafiker... Şiir yazdığımı farketmem yeni bir keşfim. Mutluluk veriyor. Daha öncesinde ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster