Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
Üretim için tüketim şart, sen tüketmezsen ben de üretemem

halkın toplam borç miktarı toplam servetlerinin yarısına ulaştığı için geçen yıl banka kredilerinde yasal karşılık oranları yükseltildi. Halkın büyük kısmı borçlanma yoluyla elde etmediği gelirini harcıyor. Bu miktar yastık altındaki kaynaklardan çok daha fazla. Artık insanlar yastığın içine doldurmuyor bankonotları. Gidiyor bankalara tek tek gezip çatır çatır faiz pazarlığı yapıyor. Bankaya yatırıyor parayı, ekonomiye dahil ediyor. Bir tek altında bu durum farklı ki onda da bilinçli yatırımcılar altın fonuna yöneliyor. Sizin dediğiniz gibi bence varolmayan 200 milyar doların yastık altından piyasa girmesi ise toplam talebi arttırarak, ithalata dayalı yükselen grafikte cari açığı olan bir ekonomide enflasyona sebep olur. Şuan herkes borçsuz olsun ve borç yapmasın ekonomi çöker...

17 Ekim 2012 11:33
Suriye ile savaş konusunda ufak bir kamuoyu yoklaması yaptım; işte sonuç!

Suriye'ye girersek yapılacak en muhalif gösterilerin de İzmir'de olacağını da biliyorsunuzdur...

09 Ekim 2012 13:41
Daha kaç köşe yazarı işsiz kalacak?

Kürtaş mevzusu tamamen gündemi değiştirmek için manevra. Milliyet Blog editörleri de bu rüzgara kapıldılar. Yaklaşık 4 aydır blog yazarları tartışıyor kategorisinde yeni konu ele alınmazken, sezeryan/kürtaj konusu kategori konusu yapıldı. Gün gelecek köşe yazarları da tamamen bağımsız yazabilmek için "KENDİ" bloglarını oluşturup blog yazarı olacaklar.

01 Haziran 2012 14:33
Fenerbahçe: 29 yıl sonra gelen Ziraat Türkiye Kupası...

Fenerbahçe'nin Galatasaray karşısındaki kötü futbolunu gördüğümde kupaların paylaşıldığı Yıldırım Demirören-Adnan Polat görüşmesi geldi. Fenerbahçe'nin kupayı alacağı kaybedilen şampiyonluktan sonra kesindi. Fenerbahçe'nin kupayı alamaması ile ilgili espriler de sona ermiş oldu.

17 Mayıs 2012 00:26
Yılmaz Erdoğan, ezan ve sütü bozuklar!

keşke ezan ve süt konusunu iki ayrı yazı olarak yazsaydınız. Ezan sesinin filmlere yansıtılmaması yasaklanmışsa çok kötü bir sansür. Bu konuyu ideolojinizin gölgesinde açıklasanızda, güzel açıklamışsınız destekliyorum. Ama yazının ikinci bölümüne " sütten karınları gaz yapan çocuklar" diye başlamanız bir anda bambaşka bir konuya geçip hükümeti korumaya çalışmanız yazının ilk konusunun öneminden sonra hiç olmamış. Ben ve kardeşim de haftada bir kaç gün süt içtik hala da içiyoruz ama hiç hastenelik olmadık. Söz konusu sağlık olduğunda bile ideolojilerden sıyrılamayacak kadar ayrışmışız.

10 Mayıs 2012 15:26
Güzellik Yarışması Yapan Üniversite

öğrencilik zamanımda benim üniversitemde bu yarışma yapılsaydı istatistik dersine gelen hocam 1. seçilirdi.

26 Nisan 2012 19:08
Masum bir prezervatif fıkrası....

demek bu yüzden " Türkiyede deve varmı " diye soruyor turistler :):):)

26 Nisan 2012 11:29
Müjde! Çıplak gösteren gözlük hayaldi, gerçek oluyor

Gözlüğün işe yaraması için 12cm mesafe olması gerekiyormuş. O yakınlık biraz sorun yaratabilir.

23 Nisan 2012 13:13
Köfte - İzmir Köfte

izmir köfteyi çok severim çok lezzetli olur. Yanında bide buz gibi cacıkla daha da lezzetli oluyor. Bugün öğle yemeğinde ne yiyeceğim belli artık. Her ne kadar ben hazırlanmışını yiyecek olsam da tarifiniz için teşekkürler.

19 Nisan 2012 12:22
Fazıl Say halkı kin ve düşmanlığa tahrik etmiş

Fazıl Say da 6 ay yatsın çıksın. Ilımlaştığını açıklayıp, parti kurup siyasete atılsın. Her yerde mağduru oynasın iktidara gelir. Nede olsa ileri demokrasiye sahip özgür bir ülkeyiz!!!

12 Nisan 2012 13:01
Toplam blog
: 161
Toplam yorum
: 98
Toplam mesaj
: 5
Ort. okunma sayısı
: 1246
Kayıt tarihi
: 03.05.11
 
 

İzmir Karşıyaka'da yaşıyor Maliye mezunu http://www.karsiyakahaber.com/ yazarı   ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster