Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
Kaddafi döneminde şaşırtıcı gerçekler

merhabalar bende bu konu üzerinde araştırma yapıyorum bir süredir bir sunumum için kaddafiyi araştırıyorum. cevabını aradığım bir soru var. madem libya bu kadar güllük gülistanlık, halk kaddafiye niye isyan etti? halen bu sorunun cevabını bulamadım.

12 Kasım 2011 19:04
Öfkemiz boyumuzu aşarken

merhaba merve hanım uzun bir süre sonra yazınızı görünce yeni MB deki ilk yorumumu yapayım dedim. açıkçası MB yeni sürümünü neden beğenilmediğini çok anlayabilmiş değilim, bazı eksikleri olmakla beraber bence daha güzel olmus gibi geldi bana. birde MB yeni halini beğenmeyenler genelde sayfanın eski yazarları ve genelde yaş olarak bizim büyüklerimiz. sanırım biz gençlerin değişime ayak uydurması daha kolay oluyor ama ben bir süre sonra herkesin bu duruma alışacağını düşünüyorum saygılar efendim ;)

16 Eylül 2011 13:12
Aşkın Gözyaşları Hz. Mevlana

açıkcası kitap iki günde bitirilebilecek bir kitap bence bitirdiğim için söylüyorum,. bence mevlanayı tanıma klavuzu diyebiliriz bu kitap için ancak mevlanayı anlamak için tabiki mesnevisini okumak gerek,.. birde aşkın gözyaşlarının şems ile ilgili kitabınıda tavsiye ediyorum, bence mevlanaın nasıl mevlana olduğunu anlamak için şemsi biraz tanımak gerek... sevgiler, saygılar...:)

15 Ağustos 2011 18:31
Size krizi anlatayım mı?

yazınızda bahsettiğiniz 2 olay malesef bu ülkenin gerçeği, ancak malesef bırılerı bu gerçekleri görmezden geliyorlar, ideolojık ve siyasi sebeplerden dolayı bazılarıda oluşan bu ranttan nemalandığı için,. bugün dünyanın 16 cı büyük ekonomisi olmakla övünen bazı sermaye sahipleri ve yandaşları ülkemizin adaletli gelir dağılımı bakımından 90 cı sıralarda olduğunu görmezden geliyorlar, milli gelir 11 bin dolara çıktı diyorlar rakamlarla oynayarak bunu sağlamak çok kolaydır. bir ülkede emekli öğretmen temizlik yapıyorsa, o ülkede ekonomi iyi değildir, bu ülkede ekonomi pastasından çok büyük payı sermaye sahipleri ve yandaşları alıyor, halk ise geçim derdinde, ve bu sermaye sahiplerinin medyasıda hergün pembe tablolarla halkı uyutmaya devam ediyor.. ekonomi okuyan bir öğrenci olarak ben bu ülkenin ekonomisiin çok iyi olduğunu düşünmüyorum, büyüme halka yansımadığı sürece dünyanın en büyük ekonomisi olsakta bir önemi yok, öncelikle halk bu büyümeden hak ettiği payı almalıdır. saygılar...

13 Ağustos 2011 15:34
Bu isimlere hükümet sıcak bakmıyor..!

yazdığınız yazıyla ilgili bişey söylemeyeceğim, yoksa yayınlamassınız diğer yazında olduğu gibi ;). benim takıldığım son bikaç gündür MB sizin yazılarınızı gözümüzün içine sokuyor, sayfadan mı kaynaklanan sorunlar anlamadım, gerçekten içimi karartıyor yazılar, lütfen biraz daha gerçekçi, bilgiye dayanan, aklı selim yazılar yazında içimiz ferahlasın,. birde ben sizin yerinizde olsam profil kısmına koyu AKP liyim yazmam, böyle yazıp üstüne siyasi yazılar yazınca ne inandırıcılı olursunuz ne de ciddiye alınırsınız, ancak bikaç partizanın alkşını alırsınız,.. lise çağında bende sizin gibi koyu siyaset yapardım çünkü geniş bi bakış açım yoktu ama zaman bana hayata geniş pencereden bakmayı öğretti umarım sizde zamanla o pencereden bakmaya başlarsınız.... saygılar ;)

07 Ağustos 2011 15:43
Başbakanın oğlunun gemi alması meselesi

yazdığınız yazılardan sizin fanatik akp li olduğunuzu anlamak zor değil, bu durumda sizden objektif bi yazı beklemekte doğru değil. Akp li olduğunuz için başbakanın ve yakınlarının siyasi kimliğini kullanarak haksız kazanç elde etmeleri sizi rahatsız etmiyor olabilir,. beni rahatsız eden sizin siyasi ahlaktan bahsetmeniz, demokrasilerde bir kişiye babası başbakan diye sınırsız kredi verilmez.. c. başkanın , başbakanın oğullarının ticari başarılarını takip ediyoruz, burslu okuyup okul biter bitmez gemicik alması, diğerinin 16 yaşında ticarette milyonluk işler yapması. bunları görüyoruz..babaları siyasetçi olmasaydı başarabileceklermiydi bunları ?hayır.!!! bu yapılanları savunup birde siyasi ahlaktan bahsetmeyin, size başbakanın çok ama çok sevdiği adnan menderes oğlu ticarete atılmak istediğinde. ben siyasette olduğum sürece kesinlikle ticarete atılamassın demişti,, siyasi ahlak budur...

05 Ağustos 2011 18:13
Moskof Cariye Hürrem / Demet Altınyeleklioğlu

mrblar, tavsiye eyyiğiniz kitabı bende okudum, muhteşem yüzyıl dizsinin başladığı zamanlarda çok eleştirilmişti , bende merak edip almıştım, bende ilk başta kitabın kalınlığından ürkmüştüm çok vaktimi alacak diye düşünmüştüm ama 4 gecede bitirdim, kitabın kurgusu söylediğiniz gibi mükemmel, yalnız okuyacak olanlara tavsiyem. kitaptaki kurguları gerçekte yaşanmış varsaymasınlar kişiler gerçek ama olaylar kurgu. sevgiler..

06 Temmuz 2011 18:15
Kılıçdaroğlu kime hizmet ediyor?

yazınıza katılmamakla birlikte yazınızdaki bazı yanlışları vurgulamak istiyorum; öncelikle aponun cezaevinden meclise geleceği üzerinde durmussunuz, bunun mümkün olmadığını bilmemiz gerekiyor çünkü apo müebbet hapis cezası aldı ve yasalarımıza göre hükümlülüler seçme ve seçilme hakkından yoksunlar. af konusuna gelince bir cumhurbaşkanının apoyu affetmesi teorik olarak mümkün ama pratikte böyle bir şeyin olması mümkün değildir. bu tür komplo teorileri sorunun çözümüne bi katkıda bulunmayacağı gibi krizi dahada derinleştir. o yüzden komplolara göre hareket etmek yerine gerçeklerle ve var olanlarla sorunları çözmemiz ülkenin yararınadır saygılar...

01 Temmuz 2011 17:51
Toplam blog
: 31
Toplam yorum
: 23
Toplam mesaj
: 4
Ort. okunma sayısı
: 2933
Kayıt tarihi
: 01.07.10
 
 

Kimi eskidiği için yaşar. Kimi yaşadıkça eskir. Ne tohumda keramet. Ne toprakta. Ne başakta. Mari..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster