Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
1 Mayıs kutlu olsun

Hocam, elinize sağlık! Bir kez daha öğrenciniz olmaktan onur duydum.

01 Mayıs 2014 08:28
Utan evladım

İşin özeti: "Bu millet babandan bıktı evladım" dizesinde gizli. Ama bakalım, "babalarının oğulları"nda feraset var mı?

05 Şubat 2014 08:04
Barzani ve Diyarbakır: Masumiyetin sınırı

Nizamettin Bey; Yazımın korelasyonuna dair "iyi kurulmuş" yorumunuz için teşekkür ederim. Hassasiyeti yüksek her okur yazar gibi işimiz analiz yapabilmek. Kürt meselesinin gelip dayandığı nokta itibariyle durum bu. Bir "büyük senaryo"nun sahipleri, bizim yıllardır çözüm üretmekte ayak direttiğimiz meseleyi, kendi bildiklerince çözmeye çalışıyorlar. Hükümet de, bu "meselenin" karşısında durmamaya özen gösteriyor. Diyarbakır, biraz böyle bir sürecin sembolü haline gelmiş bulunuyor. Saygılarımla.

18 Kasım 2013 13:54
"Bazı durumlarda Erkekler Eşini dövebilir "

Ağzınıza sağlık! Cins ayrımcılığına karşı mücadeleye ilkokuldan başlamaya dair öneriniz son derece önemli. Umalım ve bekleyelim!

10 Ekim 2013 19:48
Esma'dan Ahmet'e: Alma mazlumun ahını!

Sayın Keniron, Empati yeteneğiniz olmadığı açık da, anlama yeteneğinize dair şupheleri de güçlendiriyorsunuz bu yorumunuzla. sizi empatiye çağıran bir yazıyı anlamamışsınız. Esma'ya ağlayan(elbette ağlasın)adamın, söz Ahmet'e, Ali'ye ya da Ethem'e gelince "o canım seramikler"den bahsetmesi ne kadar insanidir diye soran birine DHKP-C nedir diye güya köylü kurnazlığıyla soruyorsunuz. O'nu bilemem ama şehir meydanında insanları boğazından kesen El Nusra'yı hep beraber öğreniyoruz. Yetmemiş; inanç özgürlüğünün önündeki engelleri kaldırın diyen bir yazıyı güya çürütmek için 15 yıl önce açılmış bir cami-cemevi örneği göstermişsiniz. Özgürlüğü savunmak, rüzgara göre tavır almak değildir. Hele devlet, bütün inançlardan elini çeksin de, isteyen de gidip cami ile cemevini ortak açsın. Sahi o arsanın daha önce cemevi için istendiğini ve uygun değil diye verilmediğini biliyor musun? Kendisine belletilenden kuşkulanmayan, geleceği anlayamaz.

20 Eylül 2013 00:05
Madımak Katliamının gizlenen fotoğrafları

Ali Bey, sakallı, cübbeli adam en fazla piyondur. Derin devlet, bütün samimiyetiyle camide namazını kılan o adamı kışkırtan güçtür. Evet, "derin devlet o adam o benzini taşırken onu görüntüleyendir" ama o görüntü yıllar sonra açığa çıktığında bunu niye yargılama sırasında mahkemeye vermediniz demek niye "fitne tohumunu yeniden yeşertmek" olsun ki? Ayrıca, Aziz Nesin ateist olduğunu söylemiştir ama asla peygambere küfretmemiştir. Niçin olmayan bir şey üzerine fikir inşa ediyorsunuz? Derin devlet, eli kalem tutanların bile duydukları üzerine yazı bina inşa etmesini sağlayan güçmüş de demek ki.

03 Şubat 2013 07:31
Toplam blog
: 102
Toplam yorum
: 67
Toplam mesaj
: 4
Ort. okunma sayısı
: 677
Kayıt tarihi
: 06.07.10
 
 

8 Ocak 1961'de doğdu. Ankara Üniversitesi Basın Yayın Yüksekokulu Gazetecilik ve Halkla İlişkiler..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster