Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
Bir Yıldız Kaydı

Demek Erdal hocamızı kaybettik! Eric van Buyten'den öğrendim ilk, sonra yazınızı okudum. Yüzyüze görüşmediğim ama ince ruhlu, iyi, gerçekten iyi bir insan olduğunu hissettiğim bir insanı kaybettiğimiz için içime bir şeyler çöktü. Eşine, çocuklarına ve size başsağlığı dileklerimi kabul edin lütfen. Bandırma Yazıları: Sevgililer Gününe Armağan adlı blogu beni çok etkilemişti. Öyle ki orada Erdal hocamın naif anlatımıyla şiir satan şair bana bir öykü yazdırmıştı. Kendisine de bunu teşekkürlerimle bildirdiğimde çok mutlu olmuş, bu denememe her zamanki nezaketiyle övgü ve beğenilerini iletmiş, beni roman yazmaya teşvik etmişti. http://blog.milliyet.com.tr/bandirma-yazilari---sevgililer-gunu-ne-armagan/Blog/?BlogNo=522587 Bu blogum da içinde olmak üzere tüm bloglarımı yayından kaldırdığım için bağlantı veremiyorum. Çok üzüldüm. Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun. Saygılar.

08 Ağustos 2017 19:19
Bir insandan yanlışlarını çıkardığınızda geriye hala kendisi olan %95 kalır

Merhaba Kerim Bey, sanıyorum benden kaynaklanan ciddi bir yanlış anlama var. Ben namusunu korumak için adam öldüren derken kendilerine cinsel saldırıda bulunan kişilere nefs-i müdafada bulunarak onları öldüren kadınları kastetmiştim. Yoksa namus cinayeti adı altında eşlerini hatta eski eşlerini öldüren ruh hastalarını değil. Selamlar, saygılar.

05 Ocak 2017 15:19
"Umut" ile "umutsuzluk" arasında Araf'tan bir serzeniş!

Acılı bir blog, en az ülkemiz kadar, insanımız gibi. İncelikle işlenmiş bir keder, sözcüklere sinmiş ve göğü kaplarcasına. Ve yaşam ne kadar tuhaf sevgili dost, siz dönmeye karar verdiniz bu âleme, bense temelli gitmeye buralardan. Selam ve saygıyla.

04 Ocak 2017 22:10
Asansördeki sapık ve hırsızlara dikkat

Ne desem bilemiyorum. Bir insan hiç tanımadığı birine doğrudan böyle iltifat eder mi? Edepsizliğin dik âlâsı. Ona mı kalmış böyle bir yorum yapmak? Hele ki mal varlığını sorgulamak! Yani diyecek söz yok, belli ki adam ya tacizci manyak ya da darpçı hırsız türünden biriydi. Geçmiş olsun. Saygılar.

02 Ocak 2017 23:55
Bir insandan yanlışlarını çıkardığınızda geriye hala kendisi olan %95 kalır

Eğer böyle bir ölçüm varsa, insanın varlık değerinin yüzdesi yaptığı hatanın büyüklüğüyle ters orantılıdır (düşme yüzdesiyse doğru orantılı). Reina'da insanları katleden caninin yüzüne tükürmek bile tükürüğümüzün ziyan olması anlamına gelir. O canavarın insan olma yüzdesi ise 0 (sıfır)'dır. Birinin yaşamını mahvedecek düzeyde değerli bir eşyasını çalan hırsız da insan olarak ciddi değer kaybeder. Namusunu korumak, vatanının savunmak gibi önemli değerler için adam öldüren şerefli bir insandır, ölen içinse insan demek düşük bir olasılıktır. Sanıyorum siz çok önemsiz hataları kastettiniz, ama bunların ne olduğunu belirtmemişsiniz. Diğer yandan önemli bir hukuk ilkesi olan "Suçluluğu kesinleşene kadar herkes suçsuzdur." biz de tam tersine uygulanıyor sanki. İyi yıllar dileklerimle.

02 Ocak 2017 13:35
Şiir yenilir mi, içilir mi?

Memleket yangın yeri ama biz felaket haberciliği yapıp karamsar medyanın burada fotokopi üretimini yapmak yerine ortamı normalleştirme çabası için sanata, gündelik yaşamın iyimserliğine dönmeliyiz diyorum. Bu amaçla karınca kararınca, şiir, öykü, deneme ve bize sunulmuş olan diğer kategorilerde, sevgiyi, dostluğu, paylşamayı, insani değerleri ve aşkı yazmayı hiç bırakmamalı. Sağlık, mutluluk ve ağız tadıyla nice yıllara. Selamlar, saygılar.

31 Aralık 2016 18:15
Yarınlar getirsin

Dünya ve ülkemiz ve tüm insanlık için huzurlu, mutlu, bolluk ve bereket içinde geçireceğimiz bir yıl dileklerimle yeni yılınızı kutlar, selamlar, saygılar sunarım.

30 Aralık 2016 16:17
"İyi, doğru, güzel, gerçek..." kavramları

Ben gerçek Erdal Ceyhan'ı günübirlik konularda değil bu tür yazılarında buluyorum. Ayrıca gündelik yaşama ait kişisel yaklaşımlarınızı, görüş ve duygularınızı yansıttığınız bloglar da yaşam deneyiminiz yansıtmanız açısından değerli ki birinde geçen bazı okuyucuların ıskaladığı küçük (!) bir ayrıntı bir öyküme esin vermişti bildiğiniz gibi. Sanat Tarihi kategorisindeki "Ruhum sözcüklerde gezerken: sanat aşkına!" adlı bir blog yazmıştım zamanında. Sokrates güzel kavramını sanatla özdeşleştiriyor, öğrencisi Platon ise güzeli idealar dünyasının benzeri olan dünyadaki nesnelerde bulunan oran ve simetriyle tanımlıyor. Felsefe halk arasında anlaşılmaz, o nedenle de tuzu kuru seçkinlerce yapılan boş bir uğraş olarak değerlendirilir çoğunlukla. Oysa sizin bu anlamlı yazınızda gerçeğin hiç de öyle olmadığı, dünyayı ve yaşamı tanımak ve anlamlandırmak için bilimin olduğu kadar felsefenin de çok gerekli ve önemli olduğu bir kez daha vurgulanıyor. Ellerinize sağlık! Saygılar.

26 Aralık 2016 10:05
Denizin üzerinde süzülen bir martıyım...

İnsan yaşı ilerledikçe daha zor ve ender aşık oluyor. Daha seçici olduğundan mı yoksa sınırları değiştiğinde mi ya da bunlarla birlikte başka şeyler mi devreye giriyor sorusunun yanıtı kişiden kişiye değişebilir. Antik çağ düşünürü Sokrates'in ünlü bir sözü var: "Karısı güzel olan erkek mutlu, karısı çirkin olan erkek ise filozof olur." Sanırım bu söz yaşamında aşk olmayan insanlara da uyarlanabilir. Dilerim aradığın aşkı bulur ve mutlu olursun dostum. Ama sen yine de yaşamı sorgulamayı ve bunun üzerinde düşünmeyi sürdüreceksin, kim bilir? , Sürüdeki kara koyun olmak ve yansıtma biçimimiz farklı olsa da aykırılık bizim doğamızda var galiba. Dünyaya hep başka pencereden bakacağız. Sevgiler.

24 Aralık 2016 11:15
Yüreğe Dokunan Kadınlar

Kitabınızı az önce aldım ve öykünüzü bekletmeden okudum, sonra da blogunuzu. Öncelikle inceliğiniz için çok teşekkür eder, bu kitabın daha nicelerinin başlangıcı olmasını dilerim. Darısı yazmaya gerçekten tutkun blog yazarlarının başına. :-) Diğer öyküleri de sırasıyla okuyacağım. Yazarlık yaşamınızda nice başarılara imza atmanızı dileklerimle, selamlar, saygılar.

22 Aralık 2016 17:18
Toplam blog
: 0
Toplam yorum
: 1319
Toplam mesaj
: 119
Ort. okunma sayısı
:
Kayıt tarihi
: 22.07.10
 
 

..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster