Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
Atamızın 76. Ölüm yılında Sırp Kralı ile bir anısı.

Çok teşekkür ederiz.

10 Kasım 2014 16:57
Kışkırtma!!!

Doymaz bir iştahla ranta kurban giden yeşil alanları, HES ucubesi ile yok edilen cennetleri de kışkırtma sayalım. Sayalım da....Kışkırtıldık da ne oldu? Sizin gibi içten özeleştiri yapıp paylaşabilenlere selam olsun. saygılarımla.

04 Şubat 2014 18:42
Bu bir pipo değildir.

1929 dönemi, büyük buhran. Bir dünya savaşının sonrası ve bir öncekinin sancıları..Çok zor bir dönem olsa gerek. Ama galiba sanat için oldukça verimli bir dönem. Hatta kendisinden sonraki dönemlerin tohumlarının ekildiği bir dönem. Aynı bugün ve gelecekteki bir on yıl gibi, anlamın arandığı ama saptanmasının zor olduğu bir dönem. Çok hoş bir eser. Elinize sağlık.

02 Eylül 2013 17:09
Milliyet Gazetesi ve M. Blog Yöneticilerine

Yalnız olmadığını bilmek ne güzel bir duygu. Sizi bulduğuma sevindim. Farealtlığı karşılığı konusunda bir küçük önerim olacak: Söylenmesi ve benimsenmesi zor bir karşılık olmuş. Ben kendi anlayışımda, ingilizceden çevirip "fare" demek yerine,"imleç" diyorum. Çünkü işlevi budur. "Memorystick" yerine de "bellek çubuğu" ya da kısaca "çubuk" diyorum. Benimle çalışan genç arkadaşlarımın arasında çabuk yayıldı. "Şu dosyayı çubuğa alıp evde çalışayım" demelerini seviyorum. İyilikle,esenlikle kalın.

30 Ağustos 2013 16:31
Nerede o eski Milli Bayramlar?

Yalın ve güzel anlatmışsınız. Elinize sağlık. Amaç, dili,gelenekleri ve kurumları ile cumhuriyetin izlerini silmektir. İnanıyorum ki, bunu yapanlar şeriat da istemezler. Sadece yoz düzenlerde yaşayabilen omurgasız ve inançsız kişilerdir. Bana bugün bayram. Size de bayram. BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN: Sevgi ve saygıla.

30 Ağustos 2013 16:17
Milli Eğitim'de kıyafet serbestliği bize bol mu geldi?

Hocam haklısınız sorunun yarısı "öğretmen" sorunudur..İyi öğretmen yetiştiremediğimiz doğrudur. Bakın serbest kıyafet ile zorunlu kıyafeti karşılaştırmak yerine, "Kemalist öğretmen" tanımı yaratıp AKP karşıtlığına konuyu getirmişsiniz. Fikirler mi tartışacak? Yoksa laf atışmasına mı davet ediyorsunuz? Bugünün değerleri ile geçmişi yargılamak önemli bir yanılsamadır. "Serbestlik" demek, "omurgasızlık" demek değildir.Siz bir Kemalist bulursanız bize de gösterin. Atatürkçü bulmak isterseniz omurgalı bir şekilde ilerlemekten, bilimden sözedenlere bakınız. Haydi kalın sağlıcakla.

21 Mayıs 2013 18:54
Polis Haftası

Temiz yürekli, tüm baskılardan arınmış ve kendisini sadece insana adamış olan tüm polis kardeşlerimizin günleri güzel olsun. Onların en büyük destekçileri olan ailelerine de sevgi ve selam olsun.

13 Nisan 2013 14:19
Ermeniler üzerine II

Aman özür dileyecekseniz kendi adınıza dileyin. Beni katmayın. Ama üzüntünüze ortak bilin. İnsanlık bağlamında üzüntüde birlikteyiz. O zaman diliminde (1914-1918) insanlık tarihinin çirkin yüzü ve sömürgecilerin kirli paylaşım savaşlarında saf (temiz)insaların nasıl birbirlerine kırdırıldıklarının tanığıyız. Bugün dahi devam eden bu kirlilikte ders çıkarmadığımızı görüyoruz. Saygı ve selamlarımla.

13 Nisan 2013 14:15
Olsun. Futbol zaten hep böyle... ''

Değerli arkadaşım Temel eğitim yoksa sporda veya sanatta da alt yapı olmuyor. Eski Sovyet Cumhuriyetleri, Küba gibi yarı yoksul ülkelerde dahi temel eğitim çok güçlü ve kırık dökük salonlarda spor ve sanatla uğraşıyorlar. Evlerinde gerçek piyanoları var; bizimkiler gibi elektronik piyano değil. Biz futbola taparken onlar jimnastik, voleybol ve atletizmle uğraşıyorlar. Galatasaray için son sözüm: Sonuna ve sonsuzluğa kadar Cim bom! Selam ve sevgilerimle.

06 Nisan 2013 17:49
Diyanet kafayı İzmir'e taktı. Şimdi de : "Flört" soruluyor !!

İzmir'e saldıranlara bir istatistik yapmak lazım ama soruları tek merkezden yanıtlayacakları için zaman harcamaya değmez.

06 Nisan 2013 12:02
Toplam blog
: 62
Toplam yorum
: 72
Toplam mesaj
: 6
Ort. okunma sayısı
: 542
Kayıt tarihi
: 08.09.10
 
 

Ceyhan 1966 doğumluyum. Üniversite mezunuyum. Şiir ve öykü seviyorum. Atatürk ve Uğur Mumcu yol g..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster