Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
Gezi Parkının kazanımları: Sırrı Süreyya Önder olmalı... 2023'e Süreyya önderliğinde hazırlanmalı

Benim favorim de Emine Ülker Tarhan. Ben onu daha CHP keşfedip kapmazdan önce, AKP'ye yönelik muhalif tutumlu, dürüst bir yargıç olarak tanımıştım. Umarım CHP onun değerini yeterince bilir...

22 Haziran 2013 18:46
İngilizce'den neden sınıfta kaldık?

Merhaba, ben de bir ünversitede İngilizce okutmanı olarak çalışıyorum. Keşke İngilizce'nin iyi öğrenilmesiiöin en önemli faktörün kalabalık olmayan sınıflar ve sınıf geçme korkusunun olmaması gerektiğini de söyleseydiniz. Koskocaman bir anfide, seviyeleri biribirinden farklı (kimi 90'lık, kimi 0 bilgili öğrenciler), yaşları 19-40 olan, sadece sınavda ne sorulacağına odaklanmış öğreniclerin olduğu kitleye nasıl İngilizce pratik yapmayı öğretiriz? Yine de yararlı görüşleriniz için telekkürler...

21 Haziran 2013 19:20
Kadını tahrik eden altın nokta

Hala "sevişelim ama seni sevemem" diyen ve sevişmeyi mekanik bir ihtiyaç olarak düşünen erkeklere duyrulur. Kadını sadece ve sadece gerçekten severek tahrik edebilirsiniz.

19 Temmuz 2012 19:51
Ramazan geldi, din bezirganları ortaya çıkar

Yazınız Maun suresinin içeriğini aynen dışavuruyor. Gösteriş için namaz kılanlar, yetimi itip kakanlar vs.

19 Temmuz 2012 19:36
Blog yazarlarına test soruları...

Öncelikle teşekkür ederim Erol bey. Testiniz biz yazarlar için faydalı oldu. Benim testimin sonucu 7 Hayır, 6 Evet çıktı. Benim aydınlanmak istediğim bazı konular var. Brinicisi güvenilir üye ne demek ve hangi kritere dayanarak bu sıfat yazarlara veriliyor? Güvenilir üye olmanın avanjajı nedir? İkincisi son 2-3 aydır bloglar daha az okunuyor diye tahmin ediyorum. Neden acaba? Eskiden yazdığım bloglar 200, 300 ve hatta 400 kişi tarafından okunurken, şimdiyse ancak 30-40 kişi tarafından okunuyor. Bu da benim yazmak için şevkimi kırıyor. Neden bilmiyorum ama, bence MB sayfa düzenini değiştirdikten sonra bloglar daha az okunmaya başlandı.

15 Aralık 2011 17:50
Baldız-enişte ilişkisi Lale devrini yaşıyor

Merhaba, Ben de bu sezon hariç Lale Devri'ni iyi kötü izledim. Görüşlerinize katılıyorum. Sizin de yorumunuzdan nefret ettiğiniz Lale Devri'ni ve Fox'daki diğer dizileri son derece dikkatli izlediğinizi hissettim. Size "nefret ediyorsun, niye hala izliyorsun?" diye soracaklardır. Dizi izleyenler bilir. Baştan diziye alıştıysanız, sonradan dizi ne kadar bozulursa bozulsun, beyniniz dumura uğradığı için izlemeyi bırakamazsınız. Ben de Lale Devri'ini Yeşim'in eniştesine saplantılı aşkından bıktığım için izlemeyi bıraktım. Benim için Yeşim ahlaksız olmaktan çok, ruh hastası. Bir dizide her türlü yanlış karakter ve davranış sergilenebilir. Bunda problem yok. Problem iyi karakterlerin ve davranışların dizilerde küçümsenmesi, kötülerin ise kutsanmasıdır. Örneğin kuzeninin kocasını elinden alan kızcağız (!) iyi ve masum bir karakter, kuzeni Reyhan ise aldatılmayı hakeden, cadaloz bir karakter olarak yansıtılmaktadır. Tıpkı Yeşim'in sivriltildiği, Toprak'ın aşağılandığı gibi.

01 Aralık 2011 02:52
Bebeğim

İlkönce duygulu ve edebi tarzdaki yazınız için sizi tebrik ederim. Somali'de bu kadar çocuk açlıktan can çekişe çekişe ölürken, bizlerin çeşit çeşit yiyeceklerle dolu soframızda yemek yerken duyduğumuz vicdan azabını, Somali'yi bu hale düşüren 'uygar' ülkelerle dirsek temasımızı çok güzel anlatmışsınız. Bu blogun yazarının önce bir kadın olduğunuzu zannetmiştim. Çünkü ancak bir kadın annelik hassasiyetiyle bu kadar ince ve duygulu bir şekilde yazabilirdi. Tekrar tebrikler...

15 Ağustos 2011 00:44
Susmayan Generaller ve susturulan Emekli Paşa..

Önce Generallerin istifasıyla ilgili yazınızdan dolayı sizi kutluyor, helal olsun diyorum. Bir kere popüler 'demokratik!' görüşlere rağbet etmemiş, askerin tasfiyesinin ardında yatan asıl sebepleri yazmışsınız. ABD istemiş, AKP'nin ve BDP'nin de canına minnet. Ben de bu konuda görüşlerimi ileten 'Emekli Olan Komutanlar ve TSK'nın Geleceği' başlıklı bir blog yazmıştım. Görüşlerim sizinle aynı paralelde.

01 Ağustos 2011 18:46
Winehouse ile Defne Joy Foster; benzerlik ve farklılık

Bir düzeltme yapmak istiyorum. Defne'yle ilgili blogumun ismi 'Yok Böyle Defne Joy'du.

27 Temmuz 2011 19:11
Biyolojik saatimiz ilerlerken

Merhabalar. Yazılarınızı zevkle okuyor ve yararlanıyorum. Hele bu yazınız... Aynı beni anlatıyor. Kaygılarımı anlattığım "Sevgi Kuşun Kanadında, Hatta Kaf Dağı'nda" başıklı blogumu okumanızı biyolojik saati dolmak üzere olanların yaşadıkları kaygıları daha iyi anlamanız içi tavsiye ederim.

04 Temmuz 2011 19:56
Toplam blog
: 111
Toplam yorum
: 63
Toplam mesaj
: 3
Ort. okunma sayısı
: 666
Kayıt tarihi
: 01.02.11
 
 

ODTÜ Eğitim Fakültesi İngilizce Öğretmenliği mezunuyum. İlgi alanlarım edebiyat, sinema, tiyatro, TV..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster