Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
Bilgisayar Mühendisleri odasına kimler üye olabilmeli?

Merhabalar, odaya ancak ve ancak Bilgisayar Mühendisliği diploması olanlar üye olabilmelidir. Şimdi ben bir bilgisayar mühendisi olarak hukuka, psikolojiye, endüstri mühendisliği alanlarına ilgi duyabilirim, kendimi bu alanlarda geliştirmiş de olabilirim, ama bu konuyla ilgili oda ve sendikalarda söz hakkına sahip olduğum anlamına gelmez. Sosyal ağlar üzerinde her meslekle ilgili düşünce kulüpleri, gruplar zaten var. Ama mühendisliğin odasına 4 +2 + 4 yıl boyunca okumuş lisans, yüksek lisans ve doktora meszunları üye olursa mesleğin sorunlarına daha etkili yaklaşıp daha etkin çözümler üretebilirler. Umarım oda bir an önce kurulur, büyük bir eksiklik EMO altında faaliyetlerin sürdürülmeye çalışılması. Emeğinize teşekkürler, Saygılar.

12 Eylül 2011 19:18
Heeeeç beğenmedim!

Yazıda, Mehmet Ağar'ın Refahyol döneminde İçişleri Bakanı olduğu yazılmıştır. Doğrusu, Adalet Bakanı olmalıydı. Düzeltirim.

13 Mart 2011 10:04
AKP Ve Liberaller

Liberaller her devir itilip kakılanlardan oldular. Aslında "Doğru söyleyeni dokuz köyden kovarlar" sözü tam da liberaller için söylenmiş sanki. Erdoğan, liberallerin sayıca niceliğine bakıp aldanmasın. Çünkü Özal'dan bu yana ilerleyen gelişmenin ön saflarda hep haber vericisi, yol göstericisi, destekleyicisi olan liberallerin sizin de belirttiğiniz gibi soyut önemi yadsınamaz. AKP, bu ülkede ne milliyetçiliğin ne de dinsel etkinin değil, merkez sağ anlayışın egemen olduğunu; varoluşunu DYP ve ANAP'ın yokoluşuna bağlaması gerektiğini idrak edememişse bir gün kaybedenlerden olacağına inanıyorum. İdrak ederse ne ala. Saygılarımla.

06 Şubat 2011 12:24
Akıllı ve zeki Çiller..

Mehmet Bey, doğru tespitler yapmışsınız, 15 Ocak'ta bir sürpriz bizleri bekliyor olabilir mi? Saygılar

13 Ocak 2011 01:44
Kongre yaklaşırken DP….. 1

Murat Bey, saptamalarınıza katılıyorum. Sadece Şener, Bayar, Kesici gibi isimlerin genel başkan olmasalar bile Çiller'in etrafında kenetlenmeleri ve aktif çalışmaları gerektiğini düşünüyorum. Artık, Bekle Gör politikalarını herkes sona erdirmelidir. Halk da şeffaflık bekliyor.

22 Aralık 2010 19:09
Toplam blog
: 78
Toplam yorum
: 44
Toplam mesaj
: 5
Ort. okunma sayısı
: 1191
Kayıt tarihi
: 12.10.10
 
 

Alice'in harikalar diyarındaki cennet bahçesinden sesleniyorum sizlere. Burada önyargı, olur olma..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster