Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
Felaketçi/refakatçı

Paranın ve teknolojinin hakim olduğu bir bölgede, (Marmara) parasız ve yoksun yaşamaya çalışmak, hemde yaşlı ve yalnız olmak, her şeyden daha zor. Türkiye'nin merkezine bir adım ötede sayısız örneği mevcut. Üzücü. Felaketçi Dede'nin tüm felaketlerden kurtulması dileğiyle... Saygılar, selamlar.

20 Mayıs 2011 20:13
Bir gün kusurlar ortaya çıkar!

Besle ki sevsinler seni. Onlar başımıza kakmadan biz kör olduğumuzu cümle aleme bağıralım. Ruh besicilerini ve beslenicilerini tenzih etsek mi bilemedim. Saygılar,selamlar.

13 Mayıs 2011 15:56
Saklambaç

Oyunlar, gerçek hayat denemeleri bir bakıma. Çok güzel anlatmışsınız. O oyunlar yüzünden böyle bu düzen. Hırs ve bencillikle dolu. Olsun yine oynarız. Bu defa sakin sakin. Saygılar,selamlar.

13 Mayıs 2011 15:47
Bilgelik mertebesi…

Eğitim, bilim, sanat iyidir hoştur, severim, sevmek gerek diyerek paçayı kurtarmaktan ötesini düşünmeyenlerin ülkesi burası. Dolayısı ile Allah'a inanıyorum diyerek şüpheyle yaşayan hatta tamamen inanmayı bırakmış olan milyonlarca insan vardır. Fakat lanetlenmek korkusundan söyleyemez pek çoğu. Ya da dediğiniz gibi her şeyi bildiğini iddia eden, kesin yargıları olan bir toplumun karşısında ne kadar direnebilir ki. Yasakların hasını toplum kendi kendine uyguluyor. Devlet ne yapsın. Güder tabi. Alakasız bir yorum olduysa affola.

11 Mayıs 2011 23:11
Benim hiç babam olmadı ki ...

Bazılarımız için sadece iki tür baba varmış. Biri tanıyamadığı diğeri de hiç bilmediği. Size bir film önermek isterim bu konuyla alakalı. All God's children can dance. Pek çok insan beğenmese de bazılarımızı çok etkiler. Saygılar, selamlar.

11 Mayıs 2011 22:58
Pak Partim 12 Haziran Seçimlerine hazır!!!

Fotoğraf çok çılgın. Sizin kabile de. Pardon kabine. Herkes kendi partisini kursun efendim. Tek partili geçmişimizin, tek parti iktidarındaki günümüzün acısını çıkartalım. Herkesin şeyi kendine. Partisi...

09 Mayıs 2011 21:58
Çuvaldızı kendimize batıralım!

Tek kelimeyle harika bir öz eleştiri. Sizin sayenizde pek çok kişi sempati duyacaktır.

27 Nisan 2011 05:45
Siyaset mi? Siyah set mi?

Korkmayın efendim, her yerde, her partide, yetkin, karakterli , istekli insan vardır fazlasıyla. Öldürtülene kadar susmayanların anısını yaşatanlar vardır. Partiler onların aracıdır. Onlar bir şeyleri değiştirene kadar onlar gibi olmak zorundalar. Aptalları tenzih ederim. İyi tarafından bakalım. Siyah set, bilenleri ve isteyenleri durduramaz. Bilmeyi ve istemeyi teşvik etmeli. Güzel olabilir. Saygılar, selamlar.

27 Nisan 2011 02:34
Ayetli mesaj

Bu taraftan bakarsak tüm insanlar hak etmediği zorlukları yaşıyor. Diğer taraftan, hak ettiği bir cezayı başka türlü, başka yöntemle, başka yerde, başka şekilde ödeyebiliyor. Dünyadaki adalet mekanizması destanlardaki gibi. İnsanın eleştirisi faydasız gibi. Böyle bakınca ne güzel kitap yazıyorlar diyor insan. İnsan yargılamayı becerebilse Tanrı olurdu sanki. Yaratıcının parçaları, yaratıcıda birleşmediği sürece her şey adaletsiz olmaya mahkum sanki. Kusura bakmayın. Selamlar, saygılar. Haddimi aştıysam affola.

27 Nisan 2011 02:15
Sizinle yatmış mıydık?

Popüler kültürün dışında, farklı bir duruş olmasına rağmen bir süre sonra onun bir parçası haline gelmesi çok hüzünlü. Herkesin onları dinlemesine rağmen kitap satışlarının artmaması da hazırcılığın bir göstergesi. Toplum işine geleni sahipleniyor. ''Şey, biz kaybedenler kulübüne üye olacaktık?'' ''Has...sirele! ''

26 Nisan 2011 13:49
Toplam blog
: 2
Toplam yorum
: 37
Toplam mesaj
: 1
Ort. okunma sayısı
: 696
Kayıt tarihi
: 17.01.11
 
 

Ben yazarım. Yazar değilim. Ben yazarım, pek çok insan okumaz. Ben yazarım, pek çok insan yazdığı..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster