Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
Elif....

paulo coelho'nun neredeyse tüm romanlarını okudum, bunlar içinde ise en sevdiğim, yazdığı ilk roman "Hac"dır. başka yazarlarda da -mesela paul auster"ay sarayı"- aynı durumla karşılaşıyorum, hep en güzel romanları ilk yazdıkları oluyor. zamanla gelişecekleri yerde tükeniyorlar galiba. bu roman diğer romanlarına göre boştu boş.

06 Haziran 2011 02:55
Şarkını Söylediğin Zaman

inci aral'ın tüm eserlerini ve kendisi hakkında yazılan tüm eleştrileri okudum, ona hayranım. ama üzülerek söylüyorum bu roman güzel yanlarına rağmen zayıf geldi bana. sanırım inci aral da "ne yazsam okunacak zaten" diyenler kervanına katılmış.

06 Haziran 2011 02:44
Yeşil Peri Gecesi / Ayfer Tunç

bir solukta, elimden bırakamadan okuduğum bir romandı. bir kadının iç hesaplaşmasını çok başarılı yansıtmış. beni en çok etkileyen de yazarın üslubu oldu. çok okumaya çalışan biriyim ve neredeyse "ilk kez" bu kadar doğal bir üslupla karşılaştım, sanki okumuyordum da dinliyordum...

17 Mart 2011 19:51
Atatürk'e suikastler

nurten arslan'ın biyografik romanı bir kahraman doğuyor'da enver paşa'nın da ATA'yı öldürtmek için bir kiralık katil tuttuğunu fakat katilin ATA karşısında titreyerek teslim olduğunu ve sonrasında ATA'ya bağlılığını bildirdiğini okumuştum. doğru mu?

01 Mart 2011 00:47
Hürrem Sultan: katilin daniskası bu kadın!

merhaba. yazınızla ilgimi çeken birkaç yanlışlığı ve kendi yorumumu dile getirmek istedim. öncelikle Hürrem'in gerçek adı Alexandra Lisowska'dır. Roxelana, ona Avrupalıların taktığı lakaptır. Ayrıca Gülbahar Hatun'u öldürtmemiştir. Entrikalarıyla Pargalı İbrahim ve Şehzade Mustafa'nın ölümünü hazırlamıştır. Fakat buna çok şaşmamak ve Hürrem'i karalamamak gerekir. Çünkü Osmanlı sarayı ölümlere alışıktır. Öz kardeşini öldüren kardeşlerin varlığı, baba-oğul kavgaları malumdur. Bu noktada Hürrem ayakta kalmak için, öldürülmemek için çabalayan akıllı bir kadındır, onun yaptığı nefsimüdafaadır.

28 Şubat 2011 01:41
Hürrem sultan; Katil üvey anne

Osmanlıda öz babasına isyan eden ve öz kardeşlerini öldüren, öldürten onca adam varken, ayakta kalmaya çalışan akıllı bir kadın mı katil oluyor? üstelik kurtlar sofrasında yaşarken. onun mustafaya yaptığını haklı çıkarmaz tabi ki ama yine de nefsimüdafaa derim ben hürremin yaptığına. bir de padişah eşlerinin etnik kimliği ile ilgili bir soru işareti var kafamda. hiçbir padişah annesinin türk olmadığını, hatta yıldırım bayezitin eşine timurun yaptıklarından sonra türk kadınlarla evlenmenin yasaklandığını duymuştum. sonra

28 Şubat 2011 01:03
Toplam blog
: 5
Toplam yorum
: 3
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 474
Kayıt tarihi
: 05.02.11
 
 

1983 yılında İstanbul'da doğdum. Kocaeli Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun old..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster