Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
Limonlu kek

Limonlu kek'te kakao... İlginç.

11 Mart 2014 01:56
MB'nin tarihi hizmeti!

Gazın mutlaka çıkması gerekir. Gaz çıkmassa gaz zehirlenmesi olur. MB bir terapi yeridir. Sıradan vatandaşa sağlıklı ve kolay ulaşılır bir ortam sunuyor. Ben gayet memnunum. İnternet yokken vatandaş başka rahatlama yolları arıyordu. Tasavvufta da "sıkışmanın son noktası rahatlamanın başlangıcıdır" diye bir aşama var. Bodrum'dan saygılar.

10 Ocak 2013 17:10
Sosyalizme karşı emperyalist saldırganlıklar

Almanlar Ukrayna'yı zaten işgal etmişti. Sosyalistleri örgütleyip, destekleyen Almanya. Marx Alman, Engels Alman. Lenin İsviçre'de Alman himayesinde. Alman treni ile Rusya'ya ulaşıyor. Kızıl Ordu Afganistan'ı 1979'da işgal etti. 3 milyon insan öldürdü. Sovyet Emperyalizmi'nin son hamlesiydi bu. Sonra tarihe gömüldü. Sen nasıl bir tarih öğrencisisin böyle?

09 Ocak 2013 17:18
Başbakanın şairi: Necip Fazıl!!!

Aklı başında ve okuması yazması olan bir insan Necip Fazıl'ı diline dolamadan önce bir düşünür. Ondan sonra çırpıştırmaya başlar. Necip Fazıl "Türkçe'nin yazı doruklarından" biridir. Edebiyat zevki olan bir insan Necip Fazıl gibi bir edebiyat hazinesine ilgisiz kalamaz. Mesele siyasetse Necip Fazıl'ın siyasi tercih ve tavırları doğrudur. İyinin, doğrunun, güçsüzün, mazlumun ve haklının yanında yer almıştır.

04 Ocak 2013 17:58
Arabesk müzik dinlemek vatan hainliği midir?

Bodrum'dan Merhaba, Fazıl Say'ın "bir anlık öfke" ile böyle bir laf ettiğini düşünüyorsanız yanılıyorsunuz, derim. Timur Selçuk'un Michael Jackson'ı, Suna Kan'ın da Türk Sanat Müziğini küçümseyen ve aşağılayan ifadelerini hatırlatmak isterim. Say'ın, Selçuk'un, Kan'ın ve benzer diğer şahısların sorunları başka.

26 Kasım 2012 01:07
Yaşlı Kurt James Bond

Ben filmi beğendim. 007 bence daha çok su kaldırır. En beğendiğim Bond filmi ise Casino Royale.

08 Kasım 2012 23:35
Monica'nın Suçu Ne ya da Gergedan Mevsimi

Hikaye sağlam değilse tecavüz kaçınılmaz oluyor. Monica Belluci ve 'tecavüz' gişe için önemli faktörler. Hikayesine güvenen, gişe derdi olmayan yönetmen böyle faktörlere ihtiyaç duymaz. Her tecavüz gişeyi kurtarmaz. Esaretin Bedeli'nde de tecavüz var ama oradaki tecavüz gişe amaçlı değil.

08 Kasım 2012 23:27
"Sevişemeyince yazıyorsun(uz) değil mi?"

Komşu meselesinde çok dikkatli ve mesafeli olmak gerekiyor. Ne tiplerle karşılaşacağımızı bilemeyiz. Hoşgeldine gitmek, çay-kahve içmek risktir. Ben sizin yerinizde olsam kadını her gördüğüm yerde Sıla'nın "Sevişmeden Uyumayalım" şarkısı ile selamlarım.

23 Ekim 2012 13:09
Limon Kansere karşı en etkili ilaç

Güzel ve aydınlatıcı bir yazı olmuş. Limon ağacınıza üzüldüm. Geçmiş olsun. Benimde limon ağacım var. Limonu dalından toplamak çok keyifli. Bodrum'dan saygılar.

11 Temmuz 2012 04:49
Nereden geliyor bu tarih merakım?

Beyinde ilgi çubukları varsa beyne giren bilgiler o çubuklara tutunur. Yani bir kulaktan girip ötekinden çıkmaz. İlgi çubukları çok fazla ise o zaman heyecan da artar. Böylece kişi tarih okurken tarihin kendisi olup çıkar. Lisede iken bende tarih severdim. Ama lise tarih kitabında hiçbir şey yoktu. Sonra edindim gerçek tarihi bilgileri.

13 Haziran 2012 00:52
Toplam blog
: 2
Toplam yorum
: 68
Toplam mesaj
: 4
Ort. okunma sayısı
: 8997
Kayıt tarihi
: 05.03.11
 
 

İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi İktisat Bölümü mezunuyum. Bodrum'da yaşıyorum. Düşüncede ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster
 
 
 

 
 
     
     
     
    http://blog.radikal.com.tr/Blog/ergon