Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
''Benim Ülkemde İnsanları Köpek Gibi Öldürürler!''

Afganistan islam veya şeriat sandıkları çok ilkel bir vandalizmin egemen olduğu bir ülke.Atatürk çağdaşı Emanullah Han'a tavsiyelerde bulunarak, uzman ve eğitimci göndererek bunu değiştirmek istedi ama her şeye, insanların ruhuna bile hakim olan din baronları kellesini kestiler..Bu durumda inanaçlara saygılı bir laikliğin ne kadar önemli olduğunu ve islam ülkelerinin tek kurtuluş çaresi olduğunu görüyoruz..Güzel yazılara..

29 Kasım 2018 21:50
Farklıyı Linç Etmeye Devam Edersek Ortada Düşünecek ve Eleştirecek Kimseyi Bulamayacağız (1)

Önce düşünce hürriyeti var diye yazıyor, altında da aslında yok diyor. Böyle düşünüp, ayağımızı denk atalım.Saygılar..

29 Kasım 2018 00:28
Yargıyı Göreceksin, Sakın Şaşırma!

Yazınız ilgi çekici..61 yaşındayım, bugüne kadar adliyelere 6 defa ya gittim ya gitmedim.Allah da düşürmesin..Ancak bugün şahit olduklarım beni hem çok şaşırttı hem de çok üzdü.Bilirkişi müracaatımda bilgisayarda sorunlar yaşayınca belki yardımcı olurlar diye adliyeye gittim.İlgili dairede bir yetkilinin kapısını çalıp maruzatımı arzdedecek oldum, keşke etmeseydim.Adam kovmaktan beter etti beni.Biraz daha konuşsaydım belki de tutuklatacaktı. 35 yıldır devlete memur ve yönetici olarak hizmet ettim.Kim olursa olsun bir vatandaş bana gelince oturtur, çay söyler, güler yüzle derdini dinler ve çözmeye çalışırdım.Bana karşı yapılan bu muamele eğer bilirkişi olarak seçerlerse halim ne olur diye endişeye sevk etti.Demek ki bina yapınca adliye, okul, hastane olmuyor.Bunları hizmet yapan insandır..En iyi dileklerimle..

29 Kasım 2018 00:24
Bacaktan Gelen Ölümcül Tehlike

Hocam merhaba, Yazınız az ve öz..Çok yararlandık.Özellikle diz ameliyatlarında pıhtı atması ve buna bağlı olarak da Pulmoner Emboli ve beyinde iskemik damar tıkanması riski fazla deniyor.Doğru mudur? İyi çalışmalar..

27 Kasım 2018 22:06
Kadir Mısıroğlu Üzerinden Kavga Çıkarmak!

Yazınızdan nefret söylemlerine karşı olduğunuz çıkıyor ama nefret söyleminin alasını yapan Fesli Kadir'i de çok iyi savundunuz, tebrikler..Bu devletin kurucu liderinin muhterem annesine olmadık iftiralar layık gören bu adamı çok iyi tanıyoruz artık..

20 Kasım 2018 20:50
Türkiye, Suriyelilerle Doldu

Yazınız zengin içerikli ve çarpıcı gerçekler içeriyor.Ben de bu konuda birçok yazı ve paylaşım yaptım.Şahsen fazla geç olmadan Suriyeliler için tek milli politikanın evlerine, ülkelerine gönderilmesi olduğuna inanıyorum.Tabii ki bir bölümü kalacak ama yarınlar için ülkeyi kaosa atacağı muhakkak olan ezik ve kızgın milyonların eskiden yaşadıkları yerler olmasa bile Türkiyenin kontrölündeki Suriye topraklarınfa yapılacak şehirlere gönderilmesi hayati bir konudur.Aksi halde kucağımızda bulduğumuz bu etnik bomba geleceğimizi karartabilir..Selamlar..

24 Ekim 2018 21:41
Andımızda Uzlaşma Olabilir mi?

Millet hepten Apolitik oldu galiba? Günün en önemli gündeminde yazı yazıyoruz 20 okuma? Ancak seks -meks yazsaydık binleri bulurduk..Bu isyanı ilk defa yapıyorum..

24 Ekim 2018 21:32
Metal Fırtına ve Türkiye Meydan Okuyor / Bir Karşılaştırma

İlgili romanın yazıldığı tarihlerde her şeyiyle güçlü bir ordu olan TSK, Fetö kumpasları ve darbe girişimi ile zayıflatılarak Amerikan müdahalesine uygun hale getirilmeye çalışılmıştır.Hele o hain girişim başarılı olsaydı belki de amaçlarına tek kurşun atmadan erişeceklerdi.Bu durumda eli silah tutan kadar, eli kalem tutanların da bıkıp usanmadan yazarak bu hain planların önünde yıkılmaz bir set gibi durması gerekir..

14 Ekim 2018 21:05
Gıda Terörü: Yavaş yavaş zehirleniyoruz !

Bu yazıyı yazalı altı yıl oldu.. Altı arpa boyu yol alındı mı, ne yazık ki hayır.. Böyle gelmiş böyle gider...

03 Eylül 2018 16:40
Abi Siz Türk müsünüz?

Bu ülke her zaman can havliyle ülkesinden kaçanlar için "Son kapı" olmuştur.Mümkün olup da 80 milyon insanımızın kökenine baksak belki de yarısı göçmen çıkar.Ancak tarih boyunca Anadolu topraklarına gelenler ana kütle olan Türklerle soydaş ya da akraba olan topluluklardı.Bu nedenle hiçbir sorun çıkmadan 150-200 yıl bir arada yaşıyoruz.Ancak bu son gelenler yani 4 milyon Suriyeli tamamen farklı bir kültürden, Ortadoğu Arap kültüründen gelen insanlar.Bırakın dillerini, yaşayış ve kültürlerini, tek ortak noktamız olan dini anlayışları bile çok farklı.Fatihte sokaklar Suriyeli kaynıyor ama vakit namazlara gelen Suriyeli sayısı çok az.. Üstelik işimizi ve aşımızı elimizden almaya başladılar.Başka çareleri olmadığı için de son derece agressif ve hatta azgın ve saldırganlar.Bu nedenle yarınlarımızda ülke bütünlüğü için büyük bir tehlike barındırıyorlar.Hükümet ivedi olarak "Suriyeli sever" politikadan vazgeçip, bunları kendi ülkelerine göndermezse kendisi de büyük bir vebal altında kalacaktır

01 Eylül 2018 21:43
Toplam blog
: 302
Toplam yorum
: 156
Toplam mesaj
: 8
Ort. okunma sayısı
: 431
Kayıt tarihi
: 19.02.11
 
 

Marmara Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi mezunuyum. Teknoloji Yönetimi dalında mast..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster