Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
Çığ ve Ateşin Savaşı: Yıldırım Beyazıt ve Timur

Yıldırım Beyazıt ve Timur her dönemde çok ilgi çeken tarihi olaylardan biridir.Bu yüzden de çok okunan yazılarımdan biri oldu. Ancak aynı ilgiyi gerçekten çok güzel bir kitap olan(aynı zamanda e- kitap da) "Yıldırım Beyazıt ve Timur- Çığ ve Ateşin Savaşı" kitabımda göremedim.Okuyucu ya bu kitabı duymadı ya da Türkiyede kitap okumanın bilinen dramı..Bu sayfayı okuyan arkadaşları bu güzel, roman tadında biyografi kitabını okumalarını salık veriyorum:saygılarımla..

18 Mayıs 2017 12:09
Kore'deki Türk askeri; Çavuş Tom

Uzun bir zaman sonra kendi yazıma kendim yorum yapmak gerekti: Bugünlerde Kore yarımadası barut fıçısı gibi..Bölgeyi ve hatta dünyayı ateşe boğacak yeni bir Kore Savaşı çıktı çıkacak..Dünyada oldukça az ve hele hele Türkiye'de tek olan Kore Savaşı romanlarından biri de tarafıma ait.Birinciyi ben yazdım ama ikinciyi kim yazar bilmiyorum.Umarım böyle bir savaş çıkmaz da kimse yeni bir kore Savaşı romanı yazmak zorunda kalmaz..

27 Nisan 2017 13:46
İstanbul’a ayrı bir statü verilmeli

Öneriniz iyi niyetli ve güzel de Dünya şehri İstanbulun Türkiyeden ayrılıp önce özerk, daha sonra da Vatikan tipi bir Ortodoks devleti olmasını gözleyen o kadar çok kimse var ki..Böyle bir gelişme ancak onların ekmeğine yağ sürer. Ancak tek bir süper vali başkanlığında üç ayrı valiliğe bölünebilir( Avrupa, Beyoğlu ve Anadolu valilikleri) Tabii 3 adet de büyükşehir belediyesi..Selamlarımla...

13 Nisan 2017 18:51
Yazılım sektörü Türkiye'nin geleceği olabilir mi?

Mehmet Bey, güzel yazınız için varolun.İyi bir üniversitede gerçekten güzel bir yazılım mühendisliği eğitimi alan oğlum adına sevindim ama ülkem adına çok üzüldüm.Dünya nerede biz neredeyiz? Yakın bir arkadaşım 5 sene önce bir av sırasında ayağından kendini vurmuştu da hala çektiğini kendi bilir.İşte Türkiyede kendi ayağına sıktığı sayısız kurşunun acısını belki de biryüzyıl duyacak.Ülkemi çok sevdiğim için gemisi kurtaran kaptandır demek istemiyorum ama elden de birşey gelmiyor.Selamlar..

23 Mart 2017 17:35
Türkiye, 2023 Yılı sonu itibariyle Almanya hariç Avrupa ekonomisinin patronu olacaktır (1)

2023'e 6 yıl kaldı.Dediğniniz ölçüde bir ekonomik güce erişmek için 3 trilyon dolarlık bir ekonomi olmak ve her yıl en az %10-15 gibi bir büyüme hızı tutturmak gerekiyor.Yani hamasetle olmaz bu iş..selamlar..

21 Mart 2017 15:49
"Hava Savunma Sistemi henüz imza aşamasında değil".

Rusların bir kriz anında nasıl gaddarlaşabileceğini, ekmeğini kazanmak için oraya giden işçileri mühendislerimizi tekme tokat kapı dışarı ederken gördük.Kaba tehditlerini de..Bugün s-400, yarın Mig-29 derken doğal gazdan sonra Rusun kapısında dilenci olacağız.. Bu menem şeyleri kendimiz yapamaz mıyız Allah aşkına? İlle de birilerinden almak zorunda mıyız? üstelik NATO da olduğumuz sürece bu sistem NATO uçak ve füzelerini hasım görecektir.Selamlarımla..

17 Mart 2017 09:00
Fethiye'de ilk yayınlanan şiir kitabı: Yayla Çiçeği

Yayla çiçeği çok güzel bir şiir..Ozanın başka güzel şiirleri de varsa paylaşın..Selamlar..

15 Mart 2017 14:52
Soğan suyunun faydaları…

Yıllar önce sanırım 85'inde rahmetlik olan bir Hacı Mehmet amcamız vardı.Birgün yokuşu hızlı hızlı çıkarken zor bela yetişip bu dinçliğinin ve kalbinin sağlamlığının sırrını sorunca "Soğan suyu evlat" diye cevap verdi."Hergün düzenli soğan suyu iç, ne kalp kalır ne de tansiyon"..O gün bugün hala deneyemedim ama yazınızı görünce bir katkım olsun dedim.Selamlar..

10 Mart 2017 17:33
İşletme yönetimi-1 / işletme yönetiminde Yıldız Gemisi modeli

Herhalde cari zamanın çok ilerisinde bir deneme olduğu içindir ki, en az 1000 okumaya erişeceğini sandığım bu yazım 175'te kaldı.Biz de bırakın yüz yıl sonrasından esinlenmeyi, yarın ne olacak bilinmediğinden böyle oldu herhalde? 10, 20 hatta gelecek 50 yılı planladığımızda bu ülke gerçekten kurtuluşa erişmiş olacaktır.

10 Şubat 2017 15:14
Yozgat şehir hastanesini uzaylılar mı yaptı?

Gerçekten de yalnız İstanbul için, Türkiye için değil, dünya çapında tıp eğitim kurumları olan Çapa ve Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastaneleri bırak depremi, bakımsızlıktan doktorların ve hastaların üzerine çökmek üzere iken 100 binlik şehirlere böyle hastaneler yapmak kolay açıklanabilir bir durum değildir.selamlarımla..

18 Ocak 2017 13:38
Toplam blog
: 202
Toplam yorum
: 135
Toplam mesaj
: 8
Ort. okunma sayısı
: 437
Kayıt tarihi
: 19.02.11
 
 

Marmara Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi mezunuyum. Basılmış 7 adet kitabı ( Hamidi..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster