Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
 

Gülşah Özcanalp Göktekin

http://blog.milliyet.com.tr/gulsah.goktekin
Ulusal Komünizm mi? İslami Sosyalizm mi?

Sultan Galiyev hakkında bilgim yoktu. Sayenizde bilgi sahibi oldum. Elinize sağlık.

10 Ağustos 2011 17:44
Kitap kurtlarının kitapkolik halleri

Kitapkolik evlenirken çeyizin iki misli kitap çıkar. Çıktıkça çıkar, çıktıkça çıkar:) Oradan buradan, çantaların içinden, kolilerin içinden, kapalı dolaplardan, raflardan... Kız çeyizine yardım eden herkes için bir dağınıklık göstergesi, kitapların sahibi kız içinse bir saldırı anıdır:) Kitaplar yerlere saçılır ve herkes belirli aralıklarla bu soruyu sorar, "Hepsini götürecek misin?" Evet, hepsini götürüyorum. Artık paylaşsam da bitmeyen ve sürekli artan kitaplarımı da yanımda götürüyorum:)) Yazınız ve hatırlattıklarınız için teşekkürler...

07 Nisan 2011 17:20
İnsanlık

Uzun zaman önce GDO ve Açlık ile ilgili bir sunumumda bu fotoğrafı kullanmıştım. Uzun süre etkisinde kaldım. Hala bu fotoğrafa baktığımda açlıktan ölmek üzere olan bebeği değil, insafsızlıktan bitmek üzere olan insanlığı görüyorum. Tüm hislerime rağmen çok güzel bir seçim olmuş. Tebrikler.

05 Nisan 2011 17:34
İdam ve havanda su dövmek !-2

Ben de suçu sabit çocuk tecavüzcüleri ve katilleri için idam taraftarıyım. Ancak tabi idam kararına kadar alınacak pek çok farklı ceza var. Önemli olan bu insanların 6 yıl bizim vergilerimizle beslendikten sonra çıkp aynı suçu işleyememeleridir. Ömür boyu hapis ve zorunlu çalışma cezası da olabilir. Yeterki böyle ağır suç işleyen biri suçu ispat edildikten sonra sokakta gezmesin. Bu konudaki sorunlardan biri tecavüzün cinsel suç sayılması diğeri ise bu insanlara akli dengesi yerinde değil raporu verilmesidir. Bu ikisinin önüne geçilirse hem çocuk hem de yetişkin tecavüzleri için toplum yararına sonuçlar alınabilir. Önemli başka bir nokta da bu suçun mağdurlarının sadece bizzat şiddete maruz kalanların dışında toplumun genelinde sorunlara neden olmasıdır. Güven değeri kaybı oldukça ciddi bir sonuçtur.

04 Nisan 2011 12:13
Toplam blog
: 22
Toplam yorum
: 27
Toplam mesaj
: 2
Ort. okunma sayısı
: 819
Kayıt tarihi
: 01.04.11
 
 

Felsefe, psikoloji, sosyoloji, tarih, strateji oyunları, kişisel gelişim ilgi alanlarım. Kişisel ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster