Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
Piramidine Göre

Sayın müdürüm Türkiş verilerine göre 2017 eylül ayı itibari ile Türkiye'de 4 kişilik bir ailenin yoksulluk sınırı 4959,54 TL, açlık sınırı ise 1522,58 TL, yani sadece gıda başka hiçbir şey yok. Bu durum şunu gösteriyor ki ülkemizde maalesef orta sınıf diye bir şey kalmamış gibi bir şey. Yani en alttakiler, alttakiler, üsttekiler ve en üsttekiler diye toplumsal bir piramit oluşmuş gibi bir durum var ortada. Bu ise son derece tehlikeli bir durum ki, zaten ülkede antidepresan kullanımındaki patlama da bunu açıkça gösteriyor. Saygılar Ahmet Eden

09 Kasım 2017 21:45
The Cut (Kesik) filminin eleştirisi

Sayın yazar, yine çok güzel bir yazı yazmışsınız. Son cümleniz ise gerçekten anlamlı. Nesilden nesile düşmanlık aktararak, düşmanlıkları kalıcı hale getirmenin, kimseye bir faydası olamaz. Saygılar, Ahmet Elden.

14 Şubat 2015 21:04
Milli Mücadele gerçeği; Araplar mı bizi arkadan mı vurdu biz mi onları yarı yolda...(1)

Sayın Can Mehmet, yazınızı benim elimdeki kaynaklar yalanlıyor. Kazım Karabekir'den yapmış olduğunuz ve İsmet Bozdağ'ı kaynak gösterdiğiniz alıntı. Uğur Mumcu'nun eseri olan ve benim de kütüphanemde bulunan Kazım Karabekir anlatıyor adlı kitaptaki Karabekir'in anlatılarına tamamiyle ters. Bu kitapta Kazım Karabekir Atatürk'ün bir an önce halifeliğin kaldırılmasından yana olduğunu anlatıyor. Atatürk'ün halifelik için hiçbir çabasından bahsetmiyor. Lord Kinros'un kaynak gösterdiğiniz eseride kütüphanemde mevcut. Kitabın 226. sayfasında Ankara veya Bursa'nın başkent yapılması ile ilgili İngiltere Dışişleri Bakanı Lord Kurzo'nun düşüncesi ile ilgili bir paragraf da yok. 226. sayfada Erzurum Kongresinden ve Misakı Milli ile ilgili olarak Londra'ın, Albay Rawlison'u görevlendirmesinden bahsedilmekte. Bu alıntıyı Derin tarih yayınlarından yapmışsınız. Oysa bu kitaba bakıp doğruluğunu araştıra bilirdiniz.

18 Kasım 2014 19:06
1920'den günümüze kadar ülkemiz nasıl yönetildi?

Halkın tümünü kucaklayan bir sistem::::?) Mısırlı RABİA'YI kendi ideolojisine alet edip peşinden gidenlere ağlatan ve ülkesinin bizzat polise emir vererek vurdurduğu evlatlarına terörist diyen bir sistem midir. Yazınızın son paragrafı bana biraz BÜYÜKLERE MASALLAR gibi geldi, saygılar.

23 Nisan 2014 12:19
Galat-ı meşhur serisi; “Türkler Müslüman olmasalardı?” Sorusunun cevabı ABD'li Soros’ta mı?

Sizi yazılarınızdan çok iyi tanıyorum. Bu yazınız üzerine Size Menderesi sorsam, kaleminizden övgüler düzülür. Ya Korey'i sorsam? Menderesin Emperyalizme kul olabilmek için Anadolu evladını Dünya'nın öbür ucuna gönderdiğinden acaba bahsedermisiniz..? Masalmı anlatıyorsunuz Sayın Can Mehmet...?

29 Mart 2014 22:43
Cehaletin dayanılmaz egemenliği

Cehaletin kötüsü, kasti olandır. En kötüsü, birde ahkâm kesmektir. Saygılar, tüm kalem sanatkârlarına. Bilmeden yazmazlar, bilmek de yetmez bu sanatı yapmaya. Kalem ile kâğıdı, işlemesini de bilmek lazım. Saygılar Müdürüm, Ahmet Elden.

25 Ocak 2014 21:59
Ekonomide arz talep dengeleri ve düşük kurun zararları

Kadri Bey, yazılarınızı sürekli takip ettiğim değerli bir yazarsınız. Bu yazınızdaki tespitleriniz çok doğru. Bir ekonominin nasıl dışa bağımlı hale geldiğini inceleyen yazımda, son olarak kambiyo unsuruna da değinmiştim. Dışa bağımlılık arttıkça düşük kur uygulamasının çare olarak görülmesinin, sonunda ithaltı körükleyip üretim ve istihdamı baltalayarak yol açtığı kısır döngünün sonuçlarını malesef 40 yıldır ağır krizlerle yaşıyoruz. Şimdi ise ekonomideki sıkışıklığı aşmak için, malesef çok geç görünüyor. FED sayesinde oluşan yalancı baharın malesef sonuna geldik. Sonunda yapay dengelerle oluşturulan ekonomiler bir yerde kırılır ve TL olması gereken değerin de altına gelebilir. TL'nin gerçek değerine ani gelişi ise yine biz sabit gelirlileri buhrana sokacak ve faturayı da yine biz ödeyeceğiz. Saygılar Ahmet Elden.

19 Ocak 2014 20:56
Milliyet blog öğretmenleri

Teşekkkürler Sayın Müdürüm, (Soyadımı yanlış da yazsanız) beni de unutmadığınız için. Sonuçta amacımız, fıtratımız doğrultusunda insanlara bir fayda vermektir. "İşte bu yaptığımız da bir kalem sanatıdır ki, bilmeden olmaz, bilmek de yetmez." Saygılar, Ahmet ELDEN.

04 Ocak 2014 12:42
Yurdumda körlüğün, cehaletin sürüşü

Bize gerekli olan her şey, bir kitapta yazar. Demek ki her şey yazmıyor. Acaba neden..? Hadi o zaman, gerekli olmayanları da öğrenelim? Neden gerekli olmadıklarını, başka türlü nasıl öğrene biliriz? Belki o zaman kurtulabiliriz de cehaletten..? Acaba ondan mı bu kadar çok cahiliz? Peki ya siz ne dersiniz..?

02 Kasım 2013 22:36
Ekonomi, insan davranışı ve mutluluk

Müdürüm her daim der ki, ekonomi en anlamadığım konudur. Biz de saf saf inanıyoruz. Hadi bakalım, ben de şehircilikten anlamıyorum o zaman. Öğrenme yeteneğimiz, inşallah senin kadar hızlıdır.

21 Ekim 2013 00:37
Toplam blog
: 138
Toplam yorum
: 176
Toplam mesaj
: 22
Ort. okunma sayısı
: 5482
Kayıt tarihi
: 05.10.11
 
 

1968 Afyon doğumluyum Antalya'da yaşıyorum. Antalya end. meslek. lisesinden sonra Anadolu Ünivers..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster
 
 
 

 
 
     
     
     
    Bir ülkede fakirlik varsa aşağıdakiler, hukuksuzluk varsa yukarıdakiler, ahlaken yozlaşırlar..!