Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
Ne Umuyon Bacından, Bacın Ölüyor Acından..

İnsanlar Allah'a iman etmedikleri için ve sadece bu dünyayı yaşamak istedikleri için dünya üstlerine çöküyor. Kalp Allah'tan uzak olursa Allah'da o insana sıkıntı üzerine sıkıntı veriyor. Halbuki insan samimi bir şekilde iman etse, Allah'ı çok sevse, sürekli şükretse Allah ona çok bereketli bir hayat yaşatır. Ben iman ettikten sonra bir gün bile gelecek korkusu yaşamadım, anı yaşıyorum ama Allah aşkı ile, sevgiyle, coşkuyla. Mutlaka sayfama beklerim. Saygılar.

10 Ağustos 2017 11:12
Bodrum’da deprem, ardından İstanbul’da sel! Bu bir alamet mi?

Görmedin mi ki, Allah bulutları sürmekte, sonra aralarını birleştirmekte, sonra da onları üst üste yığmaktadır; böylece, yağmurun bunların arasından akıp-çıktığını görürsün. Gökten içinde dolu bulunan dağlar (gibi bulutlar) indiriverir, onu dilediğine isabet ettirir de, dilediğinden onu çevirir; şimşeğinin parıltısı neredeyse gözleri kamaştırıp götürüverecektir. (Nur Suresi, 43)

28 Temmuz 2017 14:40
Dindarlar kaza ve kadere inanırlar ama ben bir sakallının trafik kazasında öldüğünü duymadım

Kusura bakmayın ama yazınızda çok fazla hata var. Kuran'a göre yazdıklarınız çok yanlış, hem Kuran'ı bilmediğinizi hem de Allah'ı tanımadığınızı gösteriyor. Kadere iman zaten İslam dininin şartıdır. Allah Kuran'da birçok ayette insanların kaderini belirlediğini söyler. Dindarın da dinsizin de bir kaderi vardır ve kimse bu kaderin dışına çıkamaz. İnsan tedbir alır ama bu da kaderindedir. Allah ilah olduğu için zamandan ve mekandan münezzehtir. Kaderi de belirleyen O'dur. Saygılar

24 Temmuz 2017 17:00
Winston Churchill’in İtirafları!

Bu yazıya yapılacak en güzel ve hikmetli yorum ayettir: Sen mü'minlere: "Rabbinizin size meleklerden indirilmiş üç bin kişiyle yardım-iletmesi size yetmez mi?" diyordun. (Al-i İmran Suresi, 124) Evet, eğer sabrederseniz, sakınırsanız ve onlar da aniden üstünüze çullanıverirlerse, Rabbiniz size meleklerden nişanlı beş bin kişiyle yardım ulaştıracaktır. (Al-i İmran Suresi, 125) Saygılar

20 Nisan 2017 11:04
İnsanlardan kaçarak sorunları çözemeyiz

Merhaba, Allah için daima doğruyu söylemek gerek ve hakkı savunmak gerek, insan zarar görecek olsa da bundan asla taviz vermemeli. Allah sonuçta herşeyi biliyor ve görüyor, onun adaleti hepimize yeter. Mutlaka blog sayfama uğramanız dileğiyle, saygılar.

15 Mart 2017 20:50
Tek arzum var : Türkiye' mizi Dünyanın bir numaralı ülkesi olarak görmek.

Değerli kardeşim, yazınızı okudum, ben size sorunuzun cevabını vereyim. Türkiye'yi kurtaracak olan ne paradır, ne işadamları, ne kültürlü insanlar ne de kurulan fabrikalar ve yapılan yollardır. Türkiye'nin kurtuluşu ve yükselişi ancak insanların yüzünü samimiyetle Allah'a dönmeleriyle mümkün. Bunu da tek başlarına yapamazlar. Bir lider gerekiyor, o da Hz. Mehdi'dir. Hz. Mehdi vesilesiyle Türkiye şahlanacak, hem de kısa bir süre içinde. Bu yüzden hiçbir şekilde ümidinizi yitirmeyin, sadece Allah'a dayanıp güvenin. Saygılar.

22 Şubat 2017 14:18
Milliyet Blog'da Yazmak ve "Güvenilir Üye" Tanımı

Bende sizi mutlaka kendi blog sayfama bekliyorum. Bende uzun süredir Milliyet Blog'da yazıyorum, benim yazılarımı okudunuz mu bilmiyorum ama bence yazı hikmetli olmalı, mutlaka okuyana birşeyler kazandırmalı. Saygılar.

20 Ekim 2016 13:13
Neden 47 yıldır çok sağlıklıyım?

MaşaAllah kardeşim, Allah sizin gibi samimi, hayatını Allah'a adayan insanların çoğalmasını nasip etsin, tebliğinizde sizi muaffak kılsın inşaAllah. Saygılar.

04 Ekim 2016 14:43
Neden ısrarla Osmanlı’yı paramparça eden Abdülhamit’i koruyorsunuz?

Çok doğru ve hikmetli bir yazı yazmışsınız, belgelerle de ispat etmişsiniz. Elinize yüreğinize sağlık. Asıl yüceltimesi gereken hanlar hanı, şehit Abdülaziz'dir. Sultan Abdülaziz İngilizler tarafından Kuran okurken şehit edilmiştir. Abdülhamit ise hem Osmanlı topraklarını vermiş, hem Darwinizmi yaymış ve Osmanlı'nın sonunu hazırlamıştır. Ne hikmetse hala onu korumaya devam edenler var. Saygılar.

20 Eylül 2016 15:17
Peygamberimiz diyor ki: Köprü boydan boya tutulduğunda insanlar ölürler...

Ahir zamanla ilgili peygamberimizin hadisleri arka arkaya gerçekleşiyor, bu hadisleri paylaşıp insanları bilgilendirdiğiniz için çok teşekkürler. Hadislerden adım adım Mehdiyete yaklaştığımız çok net anlaşılıyor. Hz.Mehdi'nin zuhuru çok yakın. Sırada Hz. Mehdi'nin manevi olarak İstanbul'u fethi var Allah'ın izniyle... Saygılar.

31 Temmuz 2016 16:03
Toplam blog
: 1706
Toplam yorum
: 284
Toplam mesaj
: 13
Ort. okunma sayısı
: 2186
Kayıt tarihi
: 22.04.11
 
 

Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği'nden mezunum, beş yıl önce kendi şirketimi kurdum. ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster