Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
Cennet Vadi İkizdere

…Okullar Pazarı Osman Ekşi, Lokantacı Ali Çepni. “Dayı” deriz biliyorsunuz ama bunlar benim teyzelerimin eşleri... (Allah rahmet etsin her ikisine de.) Çok güzel bir yazı olmuş… Aslında siz, “çok okunmayı” çok hak ediyorsunuz.

21 Haziran 2012 13:20
Kemalistler Adamı Zorla AKP'li Yapar

Yazılarınıza yorum yapmıyorum ama takipçinizim Nihat Bey... Saygılar...

22 Mayıs 2012 12:43
Editörlerimize bunu da sordular: " Kadın mısın, Erkek misin? Güzel misin, Çirkin misin?"

Hemen her gün Ahmet Altan'ın yazdığı yazınının yarısını, sizin yazdığınızın ise tamamını okuyorum... "Daha ne diyem!" Gerçi bu bizim şive değil ama olsun...

19 Nisan 2012 19:27
Tayyip Erdoğan Hakka yürüdüğünde...

İyi ki burda yazıyorsunuz Ali bey. Harikaydı...

08 Mart 2012 15:16
CEMAAT FENERBAHÇE'Yİ ELE GEÇİRMEKMİ İSTİYOR..?

generalmiş, gazeteciymiş, fenerbahçeymiş, mitmiş, hükümetmiş... kim olduğuna bakmadan bir grup hukukçu hukuku uygulamak istiyor. gözü kara gidiyorlar. bazen bu karanlıkta konuyu abartıyorlar, bu ayrı. hani ya generalleri tayyip tutuklattırıyordu... adamlar azkaldı tayyibide tutukluyacaktı:)

23 Şubat 2012 08:16
Çok partili döneme geçiş: Demokrat Parti İktidarı(2)

Darbe bir insanlık suçudur. Soykırım da öyledir. Almanyada,"Ama Yahudiler de ekonomiyi ele geçiriyordu, şunu yapıyordu bunu yapıyordu" diyemezsiniz.Peşinden "Yahudileri öldürmeseydiler keşke" diye bir küçük cumle kursanız bile. Bu söylem soykırımı meşrulaştırır çünkü.Tek parti döneminde kurulan İstiklal Mahkemelerini "Devrim koşulları" diyerek geçiştirirseniz,görmezden gelirseniz, Menderes dönemini de, Tahkikat Komisyonlarını da "Devrim sonrası koşullar" diyerek geçiştirmeniz beklenir.

23 Ocak 2012 17:37
Hazır olun, İzmir'i yakacaklar!

"Kıyameti koparırız" anlamında kullandım onu diyecek (Belki şu an demiştir bile.)Birileri de "Olmuş olan bir şey mecazi anlamda kullanılmaz." diyecek.İşte sana gündem... Benim gibi o da tahmin ederek yazdı bunu tabii.Onun farkı da bu zaten. Yoksa bu siteden bile biraz zorlasan 50 tane Yılmaz Özdil çıkar.

22 Ocak 2012 15:07
Ulusalcılar ve milliyetçiler

Yazının başlığı her ne kadar ulusalcılarla milliyetçilerin özelliklerini anlatacakmış gibi görünsede, okumaya başladığınızda benzer yazıları çağrıştırır ve bu iki görüş arasındaki farkları, benzerliklerı anlattığını anlarsınız. Tespih sallamadığı. beyaz çorap giymediği için, klasik müzik dinlediği için kendilerini çağdaş ilan edenlerede bir gönderme yapıldığını anlarsınız.Yapılmış bu tartışmaları da bilirsiniz çünkü. Belkide ben bayram namazı dahi kılmıyorumdur. Mesele bu değil. Asıl rahatsızlık veren Kuzey Koreliye benzetilmekti sanırım. Nazilere benzetseydim "bazı Kemalistler" deme ihtiyacı duyardm. Kendi halinde yaşayan,günahsız bir topluma genelleştirerek te olsa benzetmek faşizanca olduğu söylenemez.İnsanları aşağılamak için değil sarsmak için yapılır bu tür benzetmeler. Faydası da olur. Fakat yine de, etiketleştirme,ötekileştirme,fişleme, lanetleme gibi faşizan çağrışımlar yaptırdıysa bu yazı bu benim de Kemalist ideolojinin etkisinden tam olarak kurtulamadığımı gösterir.

17 Ocak 2012 09:43
Ulusalcılar ve milliyetçiler

Katkınız için teşekkür ederim Meltem hanım. Saygılar.

16 Ocak 2012 17:17
Ulusalcılar ve milliyetçiler

Teşekkür ederim Ali bey. "...Orjinal Kemalist..." yazınızı okudum. Harika...

15 Ocak 2012 09:41
Toplam blog
: 62
Toplam yorum
: 56
Toplam mesaj
: 7
Ort. okunma sayısı
: 571
Kayıt tarihi
: 12.09.11
 
 

1963 Rize doğumluyum. İlkokulu Rize'de, ortaokulu Üsküdar'da okudum. Elektrik Teknik Bilimler kur..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster
 
 
 

 
 
     
     
     
    Yazılarım çocuklarımdır. Karga olan da kuzgun görünüyor. Beklet. Evlatlıktan reddet. Oku ve yayınla.