Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
İnsanın dönüşüp değişmesi

İnsanların dönüşüp değişmesine yönelik en güzel sözlerimden birisi; Aslan yanında köpeğe iltifat edersen, bütün itler kendini aslan sanır.?

08 Kasım 2015 16:26
Soy, sop, ırk, ırkçılık, millet ve milliyetçilik

1) Soy sop başlıklı yazım hakkında kısa bir açıklama; İnsan ile hayvan arasında bedensel hiçbir fark yoktur. Öyle değil mi? İnsanı hayvandan ayıran en büyük özellik aklı ve düşüncesidir. O halde Arap atı, İngiliz Tayı, Alman Kurdu, Kangal Çoban köpeği,Van Kedisi derken hep bir soy ve soptan bahsediyoruz.Öyle değil mi? Peki insanlar arasında böyle bir söylem var mı? Yok. Çünkü onlar sadece bedensel varlıkları ile anılıyorlar. Ama buna mukabil insanları da yaşadığı çoğrafyanın yapısına, iklimine, tenine, rengine bakıp sınıflandırdığımız insanlara ise, Türk, Alman, İngiliz ve Arap diyoruz. Bütün bunlar bedensel renklerdir. Beyaz, sarı, siyah gibi. Bunların hepsi varlıkların daha kolay tanınmasına yol açan oluşumlardır. İnsan olaak hiç birinin bir diğerine üstünlüğü yoktur. Üstünlük sadece akıl ile düşüncededir. İyi ile kötünün, güzel ile çirkinin ayrılmasındadır. Hiç bir hayvan iyi ile kötüyü, çirkin ile güzeli birbirinden ayıra bilir mi? Hayır ayıramaz.

06 Ekim 2015 13:09
Mars'ta tuzlu suyun bulunması Hz. Mehdi'nin zuhuruna işaret!

Muhterem Kardeşim, Elbetteki dünya için dünya dışında bulunan herşey dünya için bir zenginliktir. Ama bu zenginlikten yararlanacak olan "Dünyadan büyük beş ülke" Sayın Cmhurbaşkanımız her ne kadar "Dünya beşten büyüktür" dese de)öncelikli yararlanırken arkadan bizler döküntüleri toplarız. Bir de bu işin dini boyutunu yazmışsınız. Ben onu başka türlü anlıyorum. Bunu da lütfen benim yazılarımdan takip edersen, duygu ve düşüncelerimi öğrenirsiniz. Saygılar.

05 Ekim 2015 22:01
Özgüveni düşük bir çocuk yetiştirmenin 40 “yolu”

40 maddenin 40 da güzel. Bunlara belki, birkaç madde daha eklenebilir. Bu maddelerin hepsi bu şekilde uygulandığında çocuğun yaratılıştan gelen tüm yaşam umudunu yıkıp yok eder. Yok etmese de sağlıklı bir çocuk yetiştiremeyiz. İyi bir çocuk yetiştirip topluma kazandırmanın bence en iyi yolu, çocuğun aklını bütütmek için aşırıya kaçmadan yerinde takdir edip, övüp tebrik etmek. Tebrik ederkende sen bu iş nasıl yapıp başardın. Yaptıkların çok güzel olmuş. Gel bir de bana anlat, demekle çocuğun becerisi en az ikiye katlanır. Beceri uzuvların işi olduğundan bu gelişme bedenseldir. Bir de çocuğumuzun kalbine seslenmeyi becerirsek, işte o zaman çocuğun yüreğini geliştirip, aklını büyütür, gücünü ikiye katlarız. Çocuklarımızın sevgi ile kalbini, bilgiye dayalı hoş görümüzle de aklını büyütüp geliştirebilirsek, geleceğin neslini yetiştirmiş oluruz. Ondan sonra onlar başarılı, kaygısız ve huzurlu olurlarken, biz ana babalarda onların kendilerine yettiklerini görünce bizler de huzur bulup mutlu oluruz. Diye düşünüyorum.

17 Mart 2015 20:34
Anne

Çok teşekkür ederim. Bu dilekler yurdumun tüm insanları için istenmiş dileklerdir. İnşallah umut ve hayallerimiz gerçek olur.

12 Mayıs 2013 20:21
Toplam blog
: 124
Toplam yorum
: 20
Toplam mesaj
: 1
Ort. okunma sayısı
: 503
Kayıt tarihi
: 27.09.11
 
 

1953 yılında Kahramanmaraş İli, Elbistan İlçesi, Akveren Köyü doğumluyum. Ankara Kimya Meslek Lis..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster
 
 
 
 
 
     
     
     
    Adaletli yargıç, hak ve hukuk karşısında deveyle pireyi, kralla köleyi bir edendir.