Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
Ispanaklı İşkembe Graten Tarifi

Merhabalar Üstadım. Ne var ne yok diye öylesine uğramıştım. Ne bir değişiklik ne de bir gelişme göremedim. Sağlık olsun... Selam ve saygılarımla.

28 Temmuz 2019 23:59
Tazminat Boşanmayı Teşvik Eder

Merhabalar Kerim Korkut. Geçim korkusu yüzünden evlenmek isteyen o kadar çok genç var ki, bu konuda sayı vermek benim işim değil ama, bayağı bir çoğunlukta olduğunu görmemek duymamak mümkün değil. Geçim sözcüğünü hem maddi anlamda, hem de eşlerin karşılıklı birbirleri ile anlaşabilmeleri anlamında ele almak gerekir. Güzel Türkçemizin en çok bu yanını seviyorum. Tek kelime ile her iki durumu da ortaya koyabiliyoruz. Eskiden eşler birbirlerini idare ederler ve evlilikleri de bir ömür boyu sürerdi. Şimdi kimse burnundan kıl aldırmıyor. En ufak bir anlaşmazlıktan dolayı eşler yuvalarını yıkıyorlar, çocukları olmasına rağmen. Boşanmalarda kanun karşı tarafın talebi üzerine kusurlu eşi tespit edip, kusurlu eşe tazminat yüklüyor. İşte bu tazminatlar yüzünden boşanma işi ticarete dökülüyor. Ne kadar yazık değil mi? Ben bu duruma çok üzülüyorum. Artık tüm insani değerlerimizi kaybettiğimiz için böyle acınası hallere düştük. Ben artık içi ümitvar değilim. Kaleminize sağlık. Selamlarımla.

28 Mart 2019 12:46
Reflüyü Tetikleyen Faktörler

Merhabalar. Sağlıkla ilgili paylaştığınız ve bizleri bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederim. Kaleminize, emeğinize ve yüreğinize sağlık ve mutluluklar dilerim. Selam ve saygılarımla.

23 Ocak 2019 11:07
ABD’nin Suriye’den Çekilmesi; Şaşırtıcı ve İnandırıcı Değil

Merhabalar. Görüşlerinize aynen katılıyorum. ABD Suriye'den asla çekilmez. Kuzey Suriye'de Kürdistan'ı kurar, ondan sonra da "B" planına geçer. Suriye'de Vietnam gibi asker kaybı yok, zayiat yok, neden çekilsin ki? Ne zaman amacına ulaşır, ondan sonra da bakılır. Selam ve saygılarımla. Yeni yılda umutlarınız gerçek mutluluklarınız sonsuz olsun.

07 Ocak 2019 09:43
Ispanaklı İşkembe Graten Tarifi

Merhabalar Atabey. Zaman zaman hepimiz böyle yazma motivasyonlarımızı kaybettik. Tekrar kazandık ve yazmaya başladık. Yine kaybettik. Tekrar kazandık. Bu süreç böyle devam eder gider. Ama aslından önemli olan bir şey var;yazma motivasyonlarımız öyle durup dururken kaybedilmiyor. Söz konusu yazma motivasyonunun kaybına sebep olan motivasyonlar da var değil mi? Asıl bu konuya değinmek gerekiyor. İnşAllah en kısa zamanda o yazma motivasyonunu tekrar kazanma dileğimle birlikte, her şey gönlünüzce olsun. Selam ve saygılarımla.

06 Ocak 2019 21:59
Plastik Poşet Meselesi

Vatandaşın özel otomobili yok; o toplu taşıma aracı kullandığı için, köprüye ödenen ücretin farkında değil.

05 Ocak 2019 16:09
Saldım Çayıra Kimse Dokunmasın İnternet İçerik Herkesin Kullanımına Açık Telif Hakkı Varsa Şifre Koy

Merhabalar Kerim Korkut. Bu yazıyı hazırlayıp, paylaşmanın mutlaka bir nedeni vardır!.. Adam, açıkta ve sahipsiz bir tezgah gördü mü, hemen çalmaya bakıyor. Bu bizim genlerimizde var. Her hırsız, parası olmadığı ve ihtiyacı olduğu için değil, açıkta ve gözetimsiz yerden çalma hastalığımız var. İşte internette paylaşılan şeyler de aynı bu stand ya da tezgaha serilmiş malzemeler gibi. Adam çalacak, yoksa uyku uyuyamaz! İşte internette bir şeyler paylaşıyorsan, tedbirini alacaksın kardeşim. Yoksa, aynen malı götürürler. Selam ve saygılarımla.

23 Aralık 2018 22:00
Ispanaklı İşkembe Graten Tarifi

Merhabalar Atabey. Anladığım kadarıyla artık blog (post) paylaşmıyorsunuz. Bu konuda sizi anlıyorum. Bu vesileyle; Yeni Yılda Umutlarınız Gerçek, Mutluluklarınız Sonsuz Olsun! Mutlu Yıllar!.. Selam ve saygılarımla.

23 Aralık 2018 13:28
Tüketicinin Ön Ödemeli Konut Satışından Dönme Hakkı

Merhabalar. Önce verdiğiniz cevap için çok teşekkür ederim. Daha önce böyle bir şey başıma gelmişti ve o zaman sözümden dönmüş olmamak için, söz konusu evi satın almıştım. Ben bu soruyu böyle bir varsayım üzerinden size sormuştum. Yani şu anda yeni olmuş bir olay değil. Yıl 2014 Haziran ayı, klasik emlakçı gayrimenkul satış sözleşmesi bir de 5.000 TL. değerinde kambiyo senedi imzalamıştım. Senedin para kısmı hariç, diğer tarafları boştu. Yani 2014 yılında da 14 gün içerisinde geri satıştan dönme imkanı var mıydı? Bu şekilde bir satış sözleşmesinden de geri dönmek mümkün müydü? Satış gerçekleştiği için cayma senedi yırtılmak suretiyle iptal edilmişti. Selam ve saygılarımla.

16 Aralık 2018 23:13
Tüketicinin Ön Ödemeli Konut Satışından Dönme Hakkı

Merhabalar. Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim. kaleminize, emeğinize ve yüreğinize sağlıklar dilerim. "Ön Ödemeli Konut Satışından Dönme Hakkı" işini anladım. Benim asıl sormak istediğim şöyle bir olay var. Bu olay karşısındaki hukuki durum nedir onu öğrenmek istiyorum, eğer size zahmet olmazsa, vereceğiniz cevap için şimdiden teşekkür ederim efendim. Emlakçıların ellerinde bulunan klasik bir satış sözleşme evrakı var, bir de emlakçı cayma tazminat bedeli olarak 5.000TL. değerinde her iki taraftan da ayrı ayrı kambiyo senedi alıyor. Şimdi bir ev üzerinde anlaştık. Emlakçının hazır iş sözleşmesi evrakını imzaladım, bir de 5.000 TL. değerinde cayma senedi imzaladım. Ertesi günde bu evi almaktan vazgeçtim. Kapora ödemedim, sadece 5.000 TL. değerinde bir kambiyo senedi imzaladım bir de emlakçıların elindeki sözleşmeyi imzaladım. Bu tablo karşısında geri vazgeçme hakkım var mı? Varsa, imzaladığım sözleşme ile imzaladığım kambiyo senedi iptal edilir mi? Selam ve saygılarımla.

16 Aralık 2018 16:40
Toplam blog
: 111
Toplam yorum
: 468
Toplam mesaj
: 29
Ort. okunma sayısı
: 433
Kayıt tarihi
: 12.01.12
 
 

Lise mezunu, bir kamu kurumu emeklisiyim. Her konuda okumayı, yazmayı, araştırma yapmayı seviyoru..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster