Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
Şebekesiz Yaşam ve Alaskalı Frigo

Merhabalar Atabey. Yazınızın sonundaki rızkı Allah'tan bekleyenler için de bir şeyler yazmak istiyordum ama, bir önceki yorumum da bu konuyu atlamışım. İslam inancına göre her şey Allah'tandır. Ancak, masaya bir kaşık koymakla söz konusu Allah'tan olan ve beklenen rızk, öyle masaya kaşık koymakla gelmiyor. Yüce Allah'ın kanunları var. Rızk, ancak alın teri ve çalışılarak elde edilir. Ben yan gelip yatayım, ondan sonra da 24 saat bana rızk vermesi için Yaratıcı'ya dua edeyim. Ne böyle bir İslam, ne de dünya var! Böyle bir bekleyiş eşyanın tabiatına aykırıdır. "Acından ölen yok!" derler. Oysa, bazı uzak doğu ve Afrika ülkelerinde acından ölen o kadar çok insan var ki!.. Bunların akıbetlerini nereye koyacağız? Selam ve dualarımla.

11 Şubat 2018 01:17
ÖSO, Türkiye ve Diğerleri

Merhabalar Sayın Yazarım. ÖSO, konusunda kaleme aldığınız makalenizi okudum. Gerçekleri dile getirdiğiniz için kaleminize ve yüreğinize sağlık ve mutluluklar dilerim. Ancak makalenizde söz konusu ÖSO'nun da nasıl yapılandığı konusunda bir açıklama göremedim. Cahil bir toplum olduğumuz kaçınılmazdır. Suriye ve Irak sınırının ileride sorunlar çıkarılmak üzere Fransa ve İngiltere tarafından nasıl hileli bir sınır tasarlandığı konusunda ülkemiz insanlarının bir çoğunun bilgisi bulunmamaktadır. Komşuda yangın varsa, elbette bu yangının diğer komşular tarafından södürülmesi için müdahale edilmesi kaçınılmaz bir davranıştır. ÖSO'ya itiraz edenlerin bir diğer itiraz sebebinin altında, ÖSO'nun ileride süngülerini Türkiye'ye çevirebilirler korkusunun yattığını sanmaktayım. Selam ve dualarımla.

01 Şubat 2018 09:48
Diş Beyazlatma Hakkında Bilmek İstedikleriniz

Merhabalar Sayın Doktorum. Diş beyazlatma ile ilgili verdiğiniz aydınlatıcı bilgiler için teşekkür ediyorum. Kaleminize ve yüreğinize sağlık ve mutluluklar dilerim. Sayın hocam 63 yaşındayım sağlı sollu alt çenelerimde azı dişlerim kalmadı sayılır. Sol alt çenemde biri yirmilik ve bir diğeri de dolgusundan dolayı kenarı kırık iki azı dişim var. Sağ alt çenemde azı dişim hiç yok. Doktoro gitsem büyük bir ihtimalle protez uygulayacak. Protez uygularken de diğer sağlam dişlerime kanca takacak, kanca taktığı dişi de yontacak. İşte diğer sağlam dişlerime çark değmesin diye doktoro gitmiyorum. Çünkü çark değen dişim çok çabuk deforme oluyor. İmplant tedavisini de pahalı olduğu için alamıyorum. Selam ve dualarımla.

01 Şubat 2018 09:32
Türkiye Esad ile Görüşürse Esad’ın Cinayetlerini de Kabul Etmiş Olur

Merhabalar Kerim Bey. Ne CHP'liyim ne de AKP'li. Kemal Kılıçdaroğlu'nun bu önerisinin, sağlıklı bir öneri olmadığı konusunda ben de sizin gibi düşünüyorum. Kılıçdaroğlu'nun amacı ne bilmiyorum ama, Hemen şimdi Esad ile görüşmek asla doğru değil. Suriye şekilleninceye kadar, Suriye üzerinde söz sahibi olan emperyalist ülkelerle görüşerek bu sorunu sağlıklı bir şekilde sonuçlandırbiliriz diye düşünüyorum. Ne yaparsak yapalım, dünya asla bizi haklı görmeyecektir. Kıbrıs Barış Harekatında yaşadık bunları. İş artık bu kerteğe gelmiş, burada ülkemizin çıkar ve menfaatleri doğrultusunda hareket etmek zorundayız. Şehitler vererek güvenliğini sağladığımız bu koridoru Türk askerinden başka bir ülkenin askerin korumasına terk etmek çok büyük bir hata olur. Belki bu koridorun güvenliği yıllarca sürebilecek. Önümüzde daha çok zorlu sorunlar var. Girdiğimiz bu bataklıkta işimiz hiç de kolay değil. Allah yar ve yardımcımız olsun. Selam ve dualarımla.

31 Ocak 2018 23:19
Eksikliklerle Yüzleşmek Kabullenmek Zordur

Merhabalar. "Bilgi denizinde boğulmamak için yüzmeyi öğrenmemiz gerekiyor." Bu cümleniz her şeyi o kadar güzel özetlemiş ki, bizlere ne yapmamız gerektiğini çok açık ve net bir şekilde anlatıyor. Kaleminize ve yüreğinize sağlık ve mutluluklar dilerim. Eksikliklerle yüzleşmek ve eksiklikleri kabullenmek de zordur, gerçeklerle yüzleşmek ve gerçekleri kabullenmek de zordur. Kaleminize ve yüreğinize sağlık ve mutluluklar dilerim. Selam ve dualarımla.

24 Ocak 2018 00:58
Öfke...

Merhabalar. Tabiatın öfkesi insana dokunmuyor. Ama insanın öfkesi çok can yakıyor ve unutulmuyor. Hazır söz öfkeden açılmışken, ben de Hz. Yusuf filminden bir alıntıyı müsaadenizle burada paylaşmak istiyorum. Potifar'ın müdürü Adnan Hz. Yusuf'a çok eziyet etmişti. Hz. Yusuf Mısır'a vali olunca, Potifar da müdürü Adnan'ı Hz. Yusuf'a yardım etmek üzere görevlendirince; Adnan, Hz. Yusuf'a daha önce yaptıklarından dolayı utanarak Hz. Yusuf'un önünde diz çökünce, Hz. Yusuf Adnan'a aynen şöyle demişti: "...Ayağa kalk Adnan, Affetmek intikamdan daha yücedir;şefkat, öfkeden daha güçlüdür..." Demek ki, şefkat öfkeden daha güçlüymüş. Yorumun ilk girişinde bahsettiğim gibi, insanoğlu tabiatın öfkesinden fazla etkilenmez, unutur. Ama insanın insana yaptığı asla unutulmuyor. Tabiat ananın öfkesinden yola çıkılarak, topluma ince mesajlar veren bu güzel şiiri bizlerle paylaşan kaleminize ve yüreğinize sağlık ve mutluluklar dilerim. Selam ve dualarımla.

24 Ocak 2018 00:50
2008 Yılından Sonra Emekli Olanlar 400 Lira Daha Az Maaş Alacaklarmış, Demek ki İyi Çalışmamışlar!

Merhabalar Kerim Bey. Bu konuyu aynen yeğenim de bana iletmişti. Hiç mantıklı ve adaletli bir yaklaşım olmadığını söylemek durumundayım. Size aynen katılıyorum. Bu konuyu gündeme taşıyarak kamuoyunu aydınlatan böyle güzel bir paylaşım yaptığınız için size teşekkürlerimi sunarım. Selam ve dualarımla.

24 Ocak 2018 00:27
Dünya Kanatlarımızın Altında

Merhabalar Atabey. Güçlü bir Türkiye için, herkes elinden geleni yapmalı. Her şey güçlü bir Türkiye için yapılmalı. Yani önceliğimiz Türkiye olmalı ve Türkiye ön plana çıkmalı. Türk Hava Yolları ile ilgili kaleme aldığınız ve bizlerle paylaştığınız bu değerli bilgiler için, kaleminize ve yüreğinize sağlık ve mutluluklar dilerim. Her şey güçlü bir Türkiye için.

24 Ocak 2018 00:23
Çağa Uyum Olmadan Hızlı Tren Medeniyet Değil, İnsanlar Bir Yerden Bir Yere Sadece Gidip Gelirler

Merhabalar Kerim Bey. Etinden ve sütünden yararlandığımız memeli hayvanlar sabahtan akşama kadar otlatılır. Akşam olunca hayvanlar akşama kadar yediği besinleri tekrar geviş getirerek hazmeder. Medeniyet ve teknoloji birbirine paralel bir şekilde gelişmeli. İhtiyaçlar basamağını birer birer hazmederek değil de üçer beşer atlayarak çıkıyoruz. Sonucun yazınızda bahsettiğiniz şekilde tezahür etmesine şaşmamak gerekir. Selam ve dualarımla.

19 Ocak 2018 23:05
Şebekesiz Yaşam ve Alaskalı Frigo

Merhabalar Atabey. Yazınızın giriş bölümünde izah ettiğiniz gibi, ben de aynen sizin gibi düşünüyor ve öyle de davranıyorum. Ancak, eşimi dizilerden koparamıyorum bir türlü. Ama ona saçma sapan bu dizileri izleyeceğine belgesellerle birlikte bir de TLC isminde bir TV kanalı var o kanalı izliyoruz. Söz konusu bu kanal ABD menşeili bir kanal olsa gerek, bu kanalda sizin anlattığınız benzeri şeyler de yaşanıyor. Daha çok aşırı kilolu insanlar, emlakçıların savaşı ve yine Alaska'da yaşayan insanlar vs. anlatılıyor. İmkanım, gücüm, kudretim olsa, emin olun şehirlerden ve insanlardan uzak bir yerlerde yaşamayı ben de çok arzu ediyorum. Paylaşımınız çok güzeldi, beğendim. Kaleminize ve yüreğinize sağlık ve mutluluklar dilerim. Selam ve dualarımla.

16 Ocak 2018 02:49
Toplam blog
: 103
Toplam yorum
: 452
Toplam mesaj
: 27
Ort. okunma sayısı
: 410
Kayıt tarihi
: 12.01.12
 
 

Bölümü dil ve edebiyat olan liseyi dışarıdan okuyup bitirdim. Bir kamu kurumu emeklisiyim.  Edebi..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster