Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
Maske Aşıdan Fazla Koruyormuş!

Merhabalar Kerim Bey. Başımıza bela edilen lanet olası bu Korana'dan nasıl korunacağımızla ilgili şeyleri yazıp çiziyoruz da; bu virüsün kaza ile mi, yoksa kasten mi laboratuvarlarda üretilerek başımıza bela edildiği konusunda pek paylaşımlar göremedim. Belki paylaşanlar olmuştur da bize denk gelmemiştir. Elbette bunun şu anda kimseye faydası yoktur, ancak ben de bu virüsün nasıl ürediğini merak edenlerden birisiyim. Aşı pahalı, ama maske ucuz desem, belki haksızlık etmiş olurum. Bu konuda pek bilgim ve hazırlığım olmadığı için ön yargılı olmak istemiyorum. Kaleminize ve yüreğinize sağlıklar dilerim. Belki ilerideki günlerde yine ziyaret eder, yazılarınızı okur ve yorumlar yazarım. Selam ve muhabbetle.

20 Ekim 2020 00:06
Bazıları Ölmeyi Hak Ediyor Ama

Merhabalar Kerim Bey. Aslında artık eskisi gibi Milliyet Blog'a takılmıyorum ancak, burada edindiğim dostlukların yüzü suyu hürmetine burayı ziyaret etmeden de yapamıyorum. Siz de öyle yaralara parmak basıyorsunuz ki, okumadan ve duygularımı paylaşmadan geçemiyorum. Ölümü hak eden kişi için, ölüm aslında kurtuluştur. Sizin de dediğiniz gibi ölmeyi hak edeni bir kez öldürüp ödüllendirmeyeceksiniz; her gün ölmesini sağlayarak ölene kadar ceza çekmesini sağlayacaksınız. Bir gün ölmek kolaydır, lakin her gün ölmek çok zordur. Kaleminize ve yüreğinize sağlık ve mutluluklar dilerim. Selam ve muhabbetle.

19 Ekim 2020 23:56
Mikrop Öldü mü?

Merhabalar Kerim Bey. Bir önceki yazdığım yorumun da sonradan yazdığım ve sizin onayladığınız yorumdan farkı yoktu. Paylaşımınızdaki mikrop olayını kullanarak ben de olayı farklı tarafa sürükledim. Bu benim tarzlarımdan biridir. Bazen yazarın peşinden giderim, bazen de böyle başımı alıp farklı tarafa giderim. Yorumdaki mesajımı almışsınız zaten. Ben de sizin anladığınız şekilde o malum yere dokundum. Kerim bey hepimizin ortak bir sorunu var, o da mikroplar işte. Söz konusu mikroplarla her yerde karşılaşıyoruz. Ancak bu mikrobun en yetkilisi en yetkili yerlere sarılmış, kanımızı emip duruyorlar. Daha fazla irdelemeyelim. Allah yar ve yardımcımız olsun. Selam ve muhabbetle.

19 Ekim 2020 23:45
Mikrop Öldü mü?

Merhabalar. Çok uzun ve güzel bir yorum yazmıştım. Yorum penceresini açarken fark etmeden Facebook penceresinde açmışım. Baktım, yazdığım yorumu bir türlü göremedim. Anladım ki, Facebook üzerinden yazmaya gayret ettiğim yorum uçmuş gitmiş. Her neyse, bir önceki yorumun aynısını yazmak çok zor. Çünkü öyle bir ilham alıp havasına giriyorsunuz ki, eğer bir metin editöründe daha önce yazıp kaydederseniz, ancak aynı yoruma ulaşabiliyorsunuz, aksi halde böyle mümkün olmuyor. Bir önceki yorumun ana fikrine dönecek olursak; aslında mikroplar ne kayboldu ne de öldü. Hala aynı şekilde yerli yerinde duruyorlar. Bakteriyi ve virüsü yok etmek, onlarla mücadele etmek kolay da, aslında mikropları yok etmek çok zor. Gündem değiştirerek bizlerin mikropları göz ardı edeceğimizi sanıyorlarsa, aldanıyorlar. Biz Covid-19'a rağmen, yine mikroplarla mücadele etmeye devam edeceğiz. Selam ve muhabbetle.

17 Ekim 2020 17:24
Yeni Bir Yıl Daha...

Merhabalar. Zaman adeta bir su gibi akıp geçiyor. Beyhude geçen zamana gerçekten acırım. Zaman o kadar değerli bir süreç ki, geride kalan günlere bakınca daha iyi anlıyoruz. Selam ve saygılarımla.

01 Eylül 2020 22:54
“Dost Kime Derler?” Diye Sorsalar…

Merhabalar. Benim kalem dostluğum da bakidir. Gelir gider size yazarım. Ne zaman sayfanızı buradan tamamen silerler, ben de o zaman sizin sayfanızı bulamadığım için yazamayacağım. O zaman da bir çaresi bulunur elbette. Milliyet Blog'a girdiğim de 4 Ağustos' da Milliyet Blog hesabımın kapatılmasının planlandığına ilişkin bir mesaj aldım. Hesap kapatmayı ben mi istedim, yoksa Milliyet Blog'mu istiyor anlamış değilim? Size de böyle bir mesaj geldi mi? Sağlıklı, Koronasız ve hayırlı günler dilerim. Selam ve saygılarımla.

05 Temmuz 2020 23:29
Yatırımların Yarısı İstanbul'a

Merhabalar Kerim Bey. "İnternet Aboneliği" şöyle: Alt yapı yetersizliği sebebiyle artık ikametgahıma internet bağlatamıyorum. İnternet bağlantım olmadığı için de blog yazma ve ziyaret işlerim de aksadı. Selam ve saygılarımla.

24 Ocak 2020 00:35
Yatırımların Yarısı İstanbul'a

Merhabalar. İnternet aboneliğim olmadığı için sesim artık fazla çıkmıyor. İstanbul'lu da olsam, Ankara'lı da olsam ben bu AKP'ye oy vermem!.. Selam ve saygılarımla.

11 Ocak 2020 22:40
İma

Merhabalar, Her şey Gönlünüzce Olsun. Allah'ın selamı, selameti ve bereketi üzerinize olsun. 02 Şubat 2019 günü babamı kaybetmiştim. Son üç yıl babama o kadar çok bulaştığım halde, onu kaybettiğim de ona hiç bulaşmamış olduğumu anladım. Şu anda hayatta olan sevdiklerimize öyle bir bulaşmamız gerekiyor ki, onları kaybettiğimiz de bulaşmanın yokluğunu ve hasretini yaşamayalım. Aklınıza her nereden geldi ve nereden ilham aldıysanız, o kadar çok güzel bir nasihat ki, ömre bedel. Kaleminize ve yüreğinize sağlık ve mutluluklar dilerim. Allah'a emanet olun.

02 Eylül 2019 19:59
Allah Herkesin Kalbine Göre Versin

Merhabalar Gülsen Hanım Kardeşim. Cevab-i yorumunuzu okudum. Çok teşekkür ederim. İnsanlarda ne vicdan ne de merhamet kalmadıysa, bu sorunun devlet eliyle, hayvanların kısırlaştırılarak üremeleri kontrol altına alınmakla birlikte bir de onların yaşayacağı alanlar oluşturulmalı. Aksi halde bazı sokak köpeklerinin insanlara saldırdığını da sık sık duyuyoruz. Geçenlerde İzmir'deydim. Kardeşim evinde kedi ve köpek beslediği gibi, sokak köpekleri de onun kontrolü altındadır. Evet sizin de değindiğiniz gibi yaratılışımızdaki bir diğer neden de kimin daha iyi ve güzel insan olma yolundaki sınavlarımızdır. Bu alemdeki hayat sürecimiz bir sınavdır, adı üstünde "imtihan dünyası" diye boş yere söylenmemiş. Bunun günlük sayısı konusunda bir şey diyemem. Bir gün 24 saattir ve 24 saat hal ve hareketlerimizle bir sınavdayız. Cenab-ı Hakk cümlemizi bu sınavdan başarılı bir şekilde geçen kulların zümresine ilhak buyursun inşAllah. Selam ve dualarımla birlikte Allah'a emanet olun efedim, saygılarımla

01 Eylül 2019 20:42
Toplam blog
: 112
Toplam yorum
: 474
Toplam mesaj
: 29
Ort. okunma sayısı
: 474
Kayıt tarihi
: 12.01.12
 
 

Lise mezunu, bir kamu kurumu emeklisiyim. Her konuda okumayı, yazmayı, araştırma yapmayı seviyoru..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster