Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
Önce Kendisini Sevmeli İnsan...

Merhabalar. Başkasını kendisine tercih etme özverisi; hem kendisini, hem de diğer insanları sevmenin ve saymenın bir alametidir. Kendisini sevmeyen, kendisine değer vermeyen ve saygısı olmayan insanın elbette diğer insanlara karşı da sevgi ve saygısından bahsedilemez. Bu dünyada mutlu ve huzurlu yaşamayı herkes istiyor, ama bir türlü huzur ve mutluluk tesis edilemiyorsa bir eksiklik vardır. Bu eksikliğin adı da sevgidir. Selam ve dualarımla.

17 Eylül 2017 11:07
................ Bıraktım!

Merhabalar. Dizelerinizde yer alan konuları bırakmak öyle kolay değil! İnşAllah baırakabilirsiniz. Sizi, size bırakmazlar ki!.. Selam ve dualarımla.

17 Eylül 2017 10:47
Sattım evi

Merhabalar. Bana yazmış olduğunuz cevab-i yorumunuzdaki şu cümle :"...Ev yerine keşke huzur alabilseydik.." her şeyi ne kadar güzel özetliyor. Kaleminize ve yüreğinize sağlıklar dilerim. Keşke böyle bir alış-veriş mümkün olsaydı. Bu dünyanın ne malında, ne mülkünde, ne denizinde, ne balığında ne de yeşilinde gözüm var. Başta benim olmak üzere, hepimizin acilen önce HUZUR'a ihtiyacı var. Selam ve dualarımla.

17 Eylül 2017 10:42
Batman

Merhabalar Bataman ilimizle ilgili verdiğiniz bu güzel bilgiler için teşekkür eder, kaleminize, emeğinize ve yüreğinize sağlık ve mutluluklar dilerim. Batman'da Mardin ve Urfa gibi ilgimi çeken illerden biridir. İnşAllah bir gün gitmek kısmet olur. En çok sular altında kalacak Hasankeyf'e üzülüyorum. 2. Romanınızın kahramanının da Hasankeyf'ten çıkacak olan bir çocuğun hikayesi olacağına da ayrıca sevindim. Başarılar dilerim. Maalesef Güney ve Doğu Anadolu illerimizde maalesef nüfus planlaması diye bir olay yok. Her erkeğin üç-beş tane karısı olursa, bu durum karşısında nasıl nüfus planlaması uygulayabilirsiniz ki?.. Selam ve dualarımla birlikte en GÜZEL'e emanet olun.

17 Eylül 2017 10:32
İyi İnsanlara İnanmıyor Olsalar Bile Tanrının Ayrıcalığı Olabilir

Merhabalar Kerim Bey. Evet bu bloğunuza yazdığım yorumun hiçbir tarafını dindarlar kabul etmezler. Onlar din konusunda ne biliyorlar ki? Hiçbir şey, onlar taklidi iman üzerine dindar olmuş müslümanlar. Cenab-ı Hakk, insanlardan taklidi değil tahkiki iman üzere müslüman ve dindar olmalarını bekliyor. Selam ve dualarımla.

14 Eylül 2017 16:01
Türkiye’de Enses Var Bile Diyemem; Çünkü Ayıbın İstatistiği Olmaz

Merhabalar Kerim Bey. Evet, ensest konusundaki tartışmanın kimseye yarar sağlamayacağına ben de inanıyorum. Siz bu konuda bir blog paylaşınca ben de söz konusu makaleyi yeni okumakla birlikte okuduğum şeyleri paylaşayım demiştim. Ama doğrusunu söylemek gerekirse, ben TKDF.nunun yaptığı araştırma sonuçlarının doğru olduğuna inanıyorum. Selam ve dualarımla.

14 Eylül 2017 15:54
Antalya’da İzmirli Olmak

Merhabalar. Ne Antalya'yı, ne de İzmir'i doğru dürüst tanıma fırsatım olmadı. Antalya'ya günü birlik bir kez, ama İzmir'e çok gittim geldim. En fazla kalışım üç gün oldu. Üç günde de ne kadar tanınır İzmir, siz daha iyi bilirsiniz. Ama İzmir'e banim de birazcık kanım ılıktı(*). Kaleminize ve yüreğinize sağlık ve mutluluklar dilerim. Selam ve dualarımla. (*) ILIKMAK: Yöremizde sevmek anlamında kullanılır.

12 Eylül 2017 19:54
Arakan'da Aslında Öldüren Kim?

Merhabalar. Cenab-ı Hakk, Vicdan ve merhamet duygularını yitirmiş, yürekleri taşlaşmış bu zalimlerin helakını artırsın. Bundan yıllar önce yine bir Arakan katliamı vuku bulmuştu. O zaman ben de yazmıştım uzun uzun. Böyle yardımlarla falan çözülecek bir konu değil bu. Sizin de dediğiniz gibi bu işin arkasında Amerika ve İngiltere vardır. Ben de İngiltere olduğunu duymuştum. Zaten ne farkeder ki, ha Amerika, ha İngiltere... Kendimi zulme ve vahşete uğrayan bu insanların yerine koyuyorum ve yüreğimin sesini dinliyorum: Elime silah alıp Arakan'a gidesim geliyor. Bu vahşete karşı olan duyarlılığınız ve paylaşımınız için teşekkür ederim. Kaleminize ve yüreğinize sağlıklar dilerim. Selam ve dualarımla.

12 Eylül 2017 19:41
İsrail nasıl kuruldu?

Merhabalar. İsrail'in nasıl kurulduğu konusunda hazırladığınız yazınızı okudum. Çok güzel hazırlamışsınız. Kaleminize ve yüreğinize sağlıklar dilerim. Bu Arap milleti nasıl bir millettir ki, bir baltaya sap olamıyorlar, hala anlamış değilim. Bir avuç İsrail ile baş edemediler. Cenab-ı Hakk, çalışana ve kanunlarına uyanlarını rahman ve rahim sıfatıyla kuşatıyor. Kim okur, ilim yapar, çalışırsa karşılığını aynen alıyor. Selam ve dualarımla.

11 Eylül 2017 08:06
İyi ki...

Merhabalar. Tüm Türkiye "İyi ki varsın Eren" dedi ama, kaç para. Eren bunu duymadı ve duyamadan dar-ı beka alemine irtihal etti. Cenab-ı Hakk Eren'e rahmetiyle, merhametiyle, mağfiretiyle ve cennetiyle muamele eylesin. Ülkemizin içerisinde bulunduğu bu olumsuz şartların, sevdiklerimize daha sıkı sarılmamıza vesile olmalı düşüncenize aynen katılıyorum. Selam ve dualarımla.

10 Eylül 2017 02:08
Toplam blog
: 100
Toplam yorum
: 436
Toplam mesaj
: 26
Ort. okunma sayısı
: 407
Kayıt tarihi
: 12.01.12
 
 

Bölümü dil ve edebiyat olan liseyi dışarıdan okuyup bitirdim. Bir kamu kurumu emeklisiyim.  Edebi..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster