Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
Ah bahar!

Merhabalar. Baharı hep özlemiştik ama, ben de sizin gibi baharın hışmına (azizliğine) uğradım. Geçmiş olsun efendim. Bu bahar çarpmamaları da baharın bir habercisidir. Nazım türündeki dizelerde yerini alan karışık bahar anlatımınız da gerçekten çok güzel olmuş. Kaleminize ve yüreğinize sağlık ve mutluluklar dilerim. Selam ve dualarımla birlikte.

28 Mart 2017 22:33
Dünya gelecekte de böyle olacaksa kıyamet erken kopsun

Merhabalar Kerim Bey. Yazdıklarınızdan bir şeyler anladım, meramınızı da az çok çözdüm ama, yazınıza verdiğiniz başlığı bir türlü çözemedim. Dünyanın nasıl bir geleceği var? Nuh tufanı gibi yine bir tufan mı kopacak? Yoksa, nasıl bir gelecek vuku bulacak ve dünya yeniden sıfırdan mı başlayacak? Eğer dünya yine aynı dünya olacaksa, neden kıyameti erkenden çağırıyorsunuz ki?.. Erken kopan kıyametin ne gibi bir faydası olacak? Bizim bilmediğimiz, ancak sizin bildiğiniz farklı bir şeyler mi var? Dünyamızı ve üzerinde barındırdığı insanları sizin çizginize hizalamak çok zor. Siz her şeyi reddediyorsunuz. Bazı konularda sizinle anlaşıyordum ama, şimdi sizin şu reddettiğiniz konuları enine boyuna iyice bir düşünmek gerekiyor. Toplumun ortak bir doğrusu, eğrisi olamaz mı? Bu doğrular ve eğriler kişilere göre hepten mi görecelidir? Ben işin içinden çıkamadım. Yazınız ve yazınızda ileri sürdüğünüz görüş ve fikirleriniz ilginç. Paylaşım için teşekkür ederim. Selam ve dualarımla.

17 Mart 2017 23:48
İngiliz’lerin oyunu: İsrail ve Rusya’nın ardından şimdi de Hollanda!

Merhabalar. Kaleminize ve yüreğinize sağlık. Ah bir de bunu iktidar kavrayabilse. İktidar da "evet" oylarını artırabilmek için bu tür olayları malzeme olarak kullanıyor. Selam ve dualarımla.

16 Mart 2017 01:07
Avrupa’yı protesto edebilirsiniz; Avrupa akıllıdır, iki laf için ilişkileri kesmez

Merhabalar. Avrupa'da yaşayan vatandaşlarımızın büyük bir çoğunluğu referandum da tercihlerini zaten "evet" yönünde kullanacaklar. Bunun için bu kadar gürültü koparmaya gerek var mıydı bilmiyorum? Bana sanki üzüm yemek değil de bağcıyı dövmek gibi bir senaryo ile yola çıkılmış gibi geliyor. Bakın hemen bir AKP'li milletvekili, Hollandalılara teşekkür etmemiz gerektiğini ve bu olaylar karşısında evet oylarının 2 puan arttığını söylüyor. İtibarımız, onurumuz, haysiyetimiz yara aldı mı almadı mı hiç umurunda değil. Nereye gidiyoruz bilmiyorum? Yüce Yaratıcı, bizlerle birlikte tüm insanlığı her türlü afetlerden ve tehlikelerden korusun ve muhafaza eylesin. Selam ve dualarımla.

14 Mart 2017 02:25
Evlilik programları kurguymuş, olabilir; biz gerçek diye seyrediyoruz, keyfimizi kaçırmayın

Merhabalar. Bu konuda ne diyeceğimi bilemiyorum. Ben sadece kendi durumumu anlatayım, başkalarının tercihlerine karışmayım. Ben bile bu evlilik proğramlarından nefret ettiğim halde bazen seyreder oldum. Ama asla uzun süreli takip etmedim. Sadece denk geldiyse izledim. Yani bu benim proğrama karşı ilgi duyduğum anlamına gelemez! Ben böyle saçmalıkları sevmiyorum. Sizin de dediğiniz gibi çevremizdeki her şey zaten bir kurgu, o zaman mesele yok, izlemeye devam. Bir de bazıları var benim gibi, hem şikayetlenirler, hem de seyrederler. Tıpkı baba evinden gelin giden kızlar gibi. Şimdiyi bilmiyorum ama, geçmişte benim çevremde ağlamadan gülerek baba evinden gelin giden kıza hiç rastlamadım ve duymadım. Şimdi yok öyle şeyler... Selam ve dualarımla.

14 Mart 2017 02:11
Telefonda kulaklıkla konuşma icat oldu kendi kendine konuşanlar kurtuldu

Merhabalar. Kendi kendine konuşanların kurtulduğunu ileri sürüyorsunuz ama, onların zaten bu durumdan kurtulmaya ihtiyaçları yoktu ki!.. Selam ve dualarımla.

14 Mart 2017 02:00
Bu Milletin adı Türk Milleti'dir!

Merhabalar. Bu güzel yazıyı hazırlayan kalemi ve yüreği kutlarım. Korkmadan "Ne Mutlu Türk'üm" diyebilenleri, Diyojen hesabı mum ile arar hale geldik. Bir insan Türk olduğu için kendisiyle gurur duymalı. Türk milletinin, ne tarihinden ne de Türklüğünden utanılacak hiçbir yanlışı yoktur. Türk milletinde yanlış arayanlar, önce dönüp bir kendilerine baksınlar. NE MUTLU TÜRK'ÜM DİYENE! Selam ve dualarımla.

14 Mart 2017 01:45
8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü

Merhabalar. Bizleri karnında taşıyan annelerimize duyduğumuz saygının, tüm kadınlara yansıması dileğimle birlikte; uygulanan şiddet sonucu hayatını kaybeden tüm kadınlarımızı saygı ve rahmetle anıyor; kadına şiddetin ve tacizin artık son bulmasını diliyorum. Selam ve dualarımla.

09 Mart 2017 09:11
Kör düğüm gibi sevgi

Merhabalar. Sevgi, insan doğasının kumaşına Yüce Yaratıcı tarafından işlenmiş en güzel, en muhteşem bir motiftir. O, ruh gibi bir varlığın özüne konulmuş, eşyanın tabiatına üflenmiş en yüksek değerdir. Sevmek, var olmak; var olmanın varlığını hissetmek ve keyfini tatmaktır. Sayfanız nezdinde başta sizin olmak üzere, tüm kadınlarımızın "Dünya Kadınlar Günü"nü kutlarım. Selam ve dualarımla.

09 Mart 2017 09:06
‘EVET’ ya da ‘HAYIR’

Merhabalar. Sonucu iyi mi olacak, kötü mü olacak orasını bilmek şimdilik mümkün görülmüyor. Ama şu anda görüldüğü kadarıyla iyi olmayacak gibi görülüyor. Bu nedenle benim oyumun rengi de "HAYIR" olacak! Ülkemiz için hayırlısı olsun, ülkemiz kazansın da, tercihimizden dolayı tek kaybeden biz olalım!.. Selam ve dualarımla.

09 Mart 2017 08:59
Toplam blog
: 99
Toplam yorum
: 426
Toplam mesaj
: 26
Ort. okunma sayısı
: 400
Kayıt tarihi
: 12.01.12
 
 

Bölümü dil ve edebiyat olan liseyi dışarıdan okuyup bitirdim. Bir kamu kurumu emeklisiyim.  Edebi..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster