Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
Suriyeli mültecilere vatandaşlık verilmeli

Merhabalar. Suriye sorunu, ülkemizi çuvallattı. Bu sorun, ülkemiz çıkarları doğrultusunda nasıl en iyi şekilde çözülür bilemiyorum. Bu konuya artık bu işi bilen uzmanlar karar versin. Eğer bana sorarsanız, ben Suriyeli vatandaşlar, ülkelerine dönsünler derim. Artık ölümlü olayların içinde Suriyelilerin de olduklarını sıkça duyuyoruz ve bu durum da ülkemizin zaten olmayan huzurunu kaçırmaya yetiyor.. Ben onları sayıları üç milyon olan potansiyel katil gibi görüyorum. Çünkü kaybedecekleri bir şeyleri yok artık! Selam ve dualarımla.

15 Mayıs 2017 23:30
Hep de neşe dolmaz ya baharda insan!

Merhabalar Atabey. Karşılaştığınız acı bir gerçeği daha dizelerle hikaye etmişsiniz. Kaleminize ve yüreğinize sağlıklar dilerim. Yer, su, hava ve güneş herkese yeter de, paylaşmasını bilmeyen, şu açgözlü insanlarımız olmasa!.. Selam ve dualarımla.

15 Mayıs 2017 23:17
Dinin ticarete dönüştürüldüğü yer...

Merhabalar. Yazınızı okudum ve çok beğendim. Kaleminize ve yüreğinize sağlık ve mutluluklar dilerim. İslamın ana gayesi, insanın dünya ve ahiret mutluluğunu sağlamaktır. Ancak bu din tüccarları; İslamı ahiret dini yapıp, kendileri dünyanın zevkini çıkarmaktadırlar. Selam ve dualarımla.

13 Mayıs 2017 10:13
Ayağımıza olmayışı ayakkabının ölçüsünden değil ayağımızın şeklinden

Merhabalar. Hazır kalıp ayakkabıların ayağımıza tam olmadığının nedeni, elbette ayaklarımızın yüzünden. Bir zamanlar benim ayakkabı tamircisi bir arkadaşım vardı, sürekli onun dükkanına gider, hem onu seyreder, hem de sohbet ederdik. Arkadaşım, ayağınızın şekline göre ölçüyü alır, size ayakkabıyı diker ve ayağınıza giydirir. Nasıl mı yapardı? Elindeki hazır ayakkabı kalıplarının üzerini aldığı ölçüye göre parça derilerle besler ve ayakkabı sayasını hazırladığı kalıba geçirir ve dikerdi. Hatta bazen sayayı da elindeki derilerden kendi dikerdi. Kalıbın üzerine geçirilen ayakkabının deri kısmına SAYA denir. Bizim sülalede erkek ve kadınlarımızın ayaklarının baş parmaklarının sağ tarafında kemik büyümesi vardır. Bu büyüme en az bir baş parmak iriliğinde ve sağa doğru çıkıntılı şekilde büyür. İşte hazır ayakkabılar bunların ayaklarına asla olmaz. Bunlar hep ayakkabıcıya özel ölçü üzerine sipariş verirlerdi. Selam ve dualarımla.

27 Nisan 2017 05:27
Hani kadına bakmak günah ya bakan yaşlıysa günah olmayabilir

Merhabalar Kerim Bey. Elbette "Din, kadına bakın" demez!.. "Güzele bakmak sevaptır" diye de halk arasında bir söylem vardır. Geçenlerde bir yerlerde okumuştum. Aslında bu söylemin "Güzel bakmanın sevap" olduğunu anlatmaya çalışıyordu. Güzel, çirkin, erkek, kadın fark etmez, neye bakarsan bak, işin aslının "güzel" bakmak olduğunu savunuyorum. Ama yaşadığım çevrede öyle ilginç bakışlarla karşılaşıyorum ki, hele de erkeklerin kadınlara bakışları, emin olun kadını yiyecek gibi bakıyorlar. İşte kadınlarımızın bu gibi tehlikeli bakışlardan kendilerini koruyabilmeleri için, giyimlerine dikkat etmeleri gerekiyor. Yok böyle bakışlardan rahatsız olmuyorlarsa, diledikleri gibi açılıp saçılabilirler. Birazcık bir Avrupa devletinde kalmıştım. Kaldığım ülkenin erkeklerinin, Türk erkekleri gibi, kadınlara baktıklarına şahit olmadım desem emin olun yalan olmaz! İşte ülkemizde de aynı seviyeye gelebilmemiz için, bir yüzyıl kadar daha ekmek yememiz gerekiyor. Selam ve dualarımla.

27 Nisan 2017 05:11
Kk ve hesap işletim ücretleri bilmecesi

Merhabalar. ben de her yıl K.K. Üyelik adidatlarını tekrar geri alabilmek için her yıl tüketici hakem heyetine başvurur ve aidatlarımı geri alırdım. Ancak, tüketici hakem heyetine yaptığım son başvuruma RED kararı geldi. Bankaların K.K. aidatını, iktidarın da bankalardan yana aldıkları bir kararla yasallaştırmışlar. Bu kararı arşivime kaldırdığım için, bu konuda daha açık bilgi paylaşamıyorum kusuruma bakmayın. Selam ve dualarımla.

17 Nisan 2017 23:41
İstanbul’a ayrı bir statü verilmeli

Merhabalar Kerim Bey. Aynen katılıyorum. İstanbul ve İstanbul ayarında olan tüm şehirlere ayrı bir statü verilmeli. Büyük şehirlere uygulanan Büyük Şehir Belediyeciliği bu işe yetmez. Eyalet ayarında bir statü olmalı. Örneğin: Kimse gelişi güzel İstanbul'a ikamet etmek için yerleşememeli. İmar ve konut yapımına bir sınırlama getirilmeli. Bu örnekleri daha da çoğaltabiliriz. Yani kısacası ihtiyacı olan tüm ayrıcalıkları bir statüye bağlanmalı. İpini koparan İstanbul'a yerleşiyor. Öyle gelişigüzel İstanbul'a herkes yerleşememeli. Selam ve dualarımla.

17 Nisan 2017 23:29
Ağda kullanmak erkeğe yakışmaz, kıllı kalmayı tercih ederim

Merhabalar. Evet eskiden ağda sadece kadınlarımız tarafından kullanılan bir temizlik aracıydı ama, şimdiki erkek kuaförlerine gidin, müşterilerinin yanaklarına ve alınlarına ağda uyguladıklarını göreceksiniz. Eskiden berberler ağda yerine bu yanak kıllarını iple alırlardı. Şimdi onu uygulayacak berber ustası mı kaldı? Berberler dükkanlarına yetiştirmek için çırak bulamıyorlar. Benim berberim öyle, ustanın yanında ne kalfası ne de çırağı var. Adam tek başına dükkanı evirip çevirmek için didinip duruyor. Çıraksız kalfasız berber dükkanı olmaz! Selam ve dualarımla.

17 Nisan 2017 23:22
Et balık kurumu diyorlar, et tamam da balık nerede?

Merhabalar. İlçemizde Et Balık Kurumu şubesi olmadığı için, balığın bu kurumda halka satılıp satılmadığını bilmiyorum ancak, özelleştirildiğini ve adının da 25.03.2013 tarihinden itibaren ET VE SÜT KURUMU olarak değiştirildiğini biliyorum. Şu anda ikamet ettiğim yerde Et ve Balık Kurumu şubesi var ve levhasının hala, et ve balık kurumu olarak takılı olduğunu biliyorum. Oysa bu kurumun adı 2013 yılından beri Et ve Süt Kurumu olarak değiştirilmiş. Eskilere bir sormak lazım, bu kurumun balık sattığına hiç şahit olmuşlar mı? Selam ve dualarımla.

17 Nisan 2017 23:17
Cinsel anlamda belli bir ölçüde azgınlık gerekli

Merhabalar Kerim Bey. Düşüncenize katılmakla birlikte kontrol edilebilir azgınlık olmasından yanayım. Kontrol edilemeyen azgınlığın sonu hiç iyi olmaz diye düşünüyorum. Selam ve dualarımla.

17 Nisan 2017 22:59
Toplam blog
: 99
Toplam yorum
: 428
Toplam mesaj
: 26
Ort. okunma sayısı
: 403
Kayıt tarihi
: 12.01.12
 
 

Bölümü dil ve edebiyat olan liseyi dışarıdan okuyup bitirdim. Bir kamu kurumu emeklisiyim.  Edebi..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster