Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
TL’den Bir Sıfır(0) Daha Atsak

Merhabalar. Matematik bilmek ayrı şey, ama TL.dan sıfır atma işi hiç bana göre değil. TL. dan atılan o altı sıfırdan sonra paramız ne hale gelmişti. Alışana kadar ne çekmiştik. Kerim bey lütfen durun şimdi bir sıfır da sizin teklifiniz üzerine atılırsa, nasıl çıkarız işin içinden. Benim kafam almadığı gibi aklım da yetmez bu işe. Ekonomist olmak lazım. Belki de haklısınızdır. Ama ben bu işlerden anlamadığım için bir şey diyemeyeceğim. Kaleminize ve emeğinize sağlıklar dilerim. İyi ki varsınız. Selam ve saygılarımla.

17 Şubat 2021 23:03
İnsan kalmak

Merhabalar. Eşref-i mahlukatın insan kalması, en büyük hayalim ve arzumdur. Ama gel gör ki, insan kalmaya hiç niyetleri yok. Bu nedenle terk-i diyar edesim geliyor insanın olmadığı bir yere. Kaleminize, emeğinize ve yüreğinize sağlıklar dilerim. Şiiriniz, güzel bir çağrıydı eşref-i mahlukata. Tabi kulakları var da duyarsa. Selam ve saygılarımla.

15 Şubat 2021 08:15
Yaşlının Psikolojisi Bozulmaz

Merhabalar Kerim Bey. Eğer ben yaşım itibariyle yaşlı sınıfına giriyorsam, çok acil bir psikiyatr hekime hemen muayene olmam gerekiyor. Ancak yine yaşlı olmam hasebiyle sınırlı saatler arasında randevu veriyorlar. Saat 10.00 ile 14.00 arası bir türlü randevu da alamıyorum. Kaldım ortada. Psikolojim de çok bozuk. Ne yapmam gerekiyor? bana bir yol gösterebilir misiniz? Her yaşlı insanın psikolojisinin bozulabileceği gibi bir tespitte bulunamayız. Bu yaşlı insanların yaşadıklarına ve durumlarına göre değişir. Adam hiçbir sıkıntı çekmemiş, rahat yaşamıştır. Bu yaşlı, yaşlılığından dolayı bunalıma girerse girer; yoksa, diğer türlü bir sıkıntısı olamaz. Yaşlılığın asıl belalı bir hastalığı var Alzheimer, bu çok kötü bir hastalık. İnşAllah bu illete yakalanmayız. Covid-19, bu hastalık karşısında halt etsin. Covid-19 tertemiz alır götürür. Ancak Alzheimer, aynı diyabet hastalığı gibi öldürmez, ama süründürür. Bu aralar sürekli bizim için yazılar kaleme alıyorsun ya, teşekkür ederim. S.S.la.

15 Şubat 2021 00:42
65 Yaş Yasağı Mahkuma Benziyor

Merhabalar. Bu yazı benimle ilgili 1955 doğumlu olmam hasebiyle 66 yaşındayım. Toplu taşıma araçlarına ben biniyorum. Bana binemezsin diyemiyorlar. Nasıl olduğunu açıklayayım. Ben toplu taşıma aracına paramla biniyorum, o zaman "TAM KART" diye okuyor onaylıyor. Ancak 65 yaş üstü serbest kartı okuttuğum zaman, "Şu Anda Geçersiz İşlem" diyor araca binişimi onaylamıyor. Bedava olursa binemiyorum, parayla olunca binebiliyorum. Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu öyle değil mi? Şayet ben 65 yaş üstü bir vatandaş olmam hasebiyle toplu taşıma aracına binmem yasaksa, her iki türlü de binmemem gerekmez miydi? Selam ve saygılarımla.

14 Şubat 2021 20:49
Akrabaya Yakın Olma

Merhabalar. Söz konusu yorumla ilgili yaptığınız açıklama için teşekkür ederim. Ben zaten beni sevmediğinizi biliyorum. Nasıl olsa bir gün bir açık veririm, işte o zaman siz de beni sivri dilinizle eleştirirsiniz. Ancak şunu söyleyeyim, ben öyle diğerleri gibi değilim. Meydanı size bırakmam. (yani sizin dostunuz olmaya devam ederim, küsüp de terk edip gitmem)İnşAllah. Hadi Allah'a emanet ol.

14 Şubat 2021 20:38
“Sevgi Neydi?”

Merhabalar. Sevgi deyince akan sular durur. Çünkü, sevgi her şeyin başıdır ve tüm yaratılanların çamuru bu ulvi ve kudsi değerle yoğrulmuştur. Sevgi insan doğasının kumaşına Cenab-ı Hakk tarafından işlenmiş en güzel, en muhteşem bir motiftir. O, ruh gibi bir varlığın özüne konulmuş, eşyanın tabiatına üflenmiş en yüksek değerdir. Selam ve saygılarımla.

14 Şubat 2021 20:25
Akrabaya Yakın Olma

Merhabalar Kerim Bey. Yazdığınız cevab-i yorumda ne demek istediğinizi tam anlayamadım ve doğrusunu anlamak istiyorum. Benim yazdığım yorumu mu eleştiriyorsunuz? Yoksa, yorumumu samimi görüp, takdir mi ediyorsunuz? Anlayamadım. O yorum cümlenizden her iki anlam da çıkar. Ama hangisi, bunu ancak siz doğrularsınız. Selam ve saygılarımla.

12 Şubat 2021 23:44
Akrabaya Yakın Olma

Merhabalar Kerim Bey. Size katılıyor ve size hak veriyorum. Ancak, ben sizin gibi yapamıyorum. işte fark burada. Siz hayır demesini biliyorsunuz, ama ben hayır demesini bir türlü öğrenemedim. Ve bu yüzden, hep kendimi üzdüm, kendime yaptım. Siz kendinizi üzmeyin, başkalarının da sizi üzmesine fırsat vermeyin. Seviyorsanız sevin, sevmiyorsanız, hiç de sevmek zorunda değilsiniz. Bırakın, varsın inceldiği yerden kırılsın. Selam ve saygılarımla. Allah'a emanet olun.

10 Şubat 2021 00:10
Katil Katilden Korkar mı?

Merhabalar. Evet katil, katilden hem korkar, hem de korkmaz! Her ne kadar her ikisi de katil olsa da, Kaybedecek bir şeyi kalmayan katil korkmaz. Ancak, kaybetmeyi göze alamadığı değerleri olan katiller, bırakın katilden korkmayı, her şeyden korkarlar. Bir ayrıcalık daha var. Katilleri bir de sınıflandırmak gerekir. Katil var, katilcik var. Yani herkes katil olamaz! Kader kurbanı bir katil, katil gibi katil olamaz. Yani ona bir adam daha öldür desen öldüremez. Ama gerçek katile şunu öldür de, gözünü kırpmadan adamı öldürür. İşte böyle katilden katil de korkar. Bu konuyu ele alırken, önce korkuyu ele alsaydın. Daha sonra da katilleri sınıflasaydın ve ondan sonra da katil katilden korkar mı deseydin. Kerim bey sürç-ü lisan ettimse, haddimi aştımsa, özür dilerim. Emin ol, içimden geldiği gibi, aklımın erdiğince döktürdüm işte... Selam ve saygılarımla.

09 Şubat 2021 23:11
İşe Girişlerde Yaş Sınırı

Merhabalar Kerim Bey. İşe girişlerdeki yaş sınırını her kamu kurumu kendi statüsüne göre tespit eder. Türkiye Cumhuriyeti kurumlarında ilk defa devlet memuru olarak atanacak memur adayları için, genellikle 35 yaşından gün almamış olmak diye sınır konulur. Aksi halde yasaya göre 40-50 yaşındaki bir vatandaş bile pekala devlet memuru olarak atanabilir. Selam ve saygılarımla.

07 Şubat 2021 22:47
Toplam blog
: 117
Toplam yorum
: 479
Toplam mesaj
: 29
Ort. okunma sayısı
: 467
Kayıt tarihi
: 12.01.12
 
 

Lise mezunu, bir kamu kurumu emeklisiyim. Her konuda okumayı, yazmayı, araştırma yapmayı seviyoru..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster