Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
İlle de Karası Olsun Zencefilin Derken…

Merhabalar Atabey. Taylan paylaşımınız, her Pazar Hürriyet gazetesinin ilave olarak verdiği "Seyahat" eklentisinden daha keyifliydi diyebilirim. Kaleminize ve yüreğinize sağlıklar dilerim. Paylaştığınız izlenimlerinize göre ben Tayland'ı sevdim. Neden mi? benim için olmazsa olmaz olan "Hoşgörü"den dolayı. Taylanlılar Budizm'den hoşgörüyü almışlar, ama bizler İslam'dan aynı şekilde hoşgörüyü alamamışız. Hal böyle iken, şapkamızı önümüze koyup düşünmemiz gerekir. Selam ve dualarımla.

15 Kasım 2017 17:40
Yaşanmamış Hazanın Kuytusunda

Merhabalar Atabey. Şairin dizelerindeki satır aralarına gizlenen duygularını, hislerini ve ruhunu okumak kolay olsaydı; herkes okuduğu şiirin şairine bir doktor gibi reçete yazmaya kalkardı. Kaleminize ve yüreğinize sağlık ve mutluluklar diliyorum. İşte bakın, ben de size terkibinde sağlık ve mutluluk ilaçları olan bir reçete yazmış oldum. İnşAllah teşhis de yazılan ilaçlar da doğrudur. Selam ve dualarımla.

15 Kasım 2017 17:13
Pilavı İtalyan Pirinciyle, Yahniyi Sırp Etiyle Yapsak da Olur da…

Merhabalar Atabey. Vatandaşı güçsüz iken, devletinin güçlüğü olduğu tek rejim biliyorum ben, onun adı da KOMÜNİZM'dir. Ne deseniz haklısınız. Memleketimizi niye seviyoruz? Başka çaremiz yok da ondan. Selam ve dualarımla.

15 Kasım 2017 16:46
Suçun Büyüğü Kabakla Fasulyede

Merhabalar. Kaç koldan kaç kişiye ince dokundurmaları olan keyifli bir yazı okudum. Kaleminize ve yüreğinize sağlık ve mutluluklar dilerim. En çok da beni üzen mühendislerimizin tarlalarda mevsimlik bir tarım işçisi gibi çalışıyor olması. Tarlada çalışan insanlar da bizim insanlarımız, onları asla küçük görme gibi bir art niyetim yoktur. Sadece olayı resimleyebilmek için ihtiyaç duyulan çizgileri kullanıyoruz. Vizontele filmindeki belediye başkanının konuşmasından: "Bir insan memleketini niye sever? Başka çaresi yoktur da ondan" Selam ve dualarımla.

15 Kasım 2017 16:39
Kendi Düşüncelerim

Merhabalar Sayın Yazarım. Yazmanın en güzeli içinden geldiğince, sadece birazcık imla kurallarına riayet edilerek yazılandır. Bu blog ortamında bir araya gelenlerimizin çoğu yazarak dertleşmeyi seven blogculardır. Çok güzel ve içten gelen bir yazıydı. Kaleminize ve yüreğinize sağlık ve mutluluklar dilerim. Selam ve dualarımla birlikte en Güzel'e emanet olun efendim, saygılarımla.

14 Kasım 2017 10:51
Normal Olan Kişinin Yaşını Göstermesi; Genç Gösteriyorsanız Şüphe, Yaşlı Görünüyorsanız Endişe Edin

Merhabalar Kerim Bey. Paylaşımınızı okudum, ancak herhangi bir yorumda bulunamayacağım. kaleminize ve yüreğinize sağlıklar dilerim. Selam ve dualarımla.

23 Ekim 2017 19:41
Kuru Fasulyeyse Taze Fasulye Değil Yaş Fasulye, Taze Fasulyeyse Kuru Değil Bayat Fasulye

Merhabalar Kerim Bey. Önce sizi şeytanın oğlu olmaktan tenzih ederim. Saptamanıza katılmıyorum. Fasulye yeşil olarak da kurutulur, sadece içi alınarak da içi kurutulur. Yeşiline kurutulmuş fasulye denir, kurutulmuş içine de kuru fasulye denir. Yeşiline gelince taze demişler ama, bence yeşil fasulye demek daha uygun olurdu. Selam ve dualarımla.

23 Ekim 2017 19:38
İyi İnsan Kötü İnsan

Merhabalar. İyilik, iyi insanların hamurunda var. Başına kötü birinden bir kötülük bile gelse; "bir daha tövbe iyilik yapmam" der; ama o iyilik yapma devam eder, benim gibi... Selam ve dualarımla.

21 Ekim 2017 19:42
AKP’ye Oy Vermeyen Kesimin Fakirleştiği İddiası Ne Kadar Doğru?

Merhabalar. AKP'ye oy veren de vermeyen de fakirleşti. Ancak, AKP'nin pastasından açıkgözlülüğüyle, arsızlığıyla dilim kapanların durumu iyidir. Selam ve dualarımla.

21 Ekim 2017 19:37
Erkekler, Hadi Gene İyisiniz!

Merhabalar Atabey. Ülkemizde iki kadınla evliliğin dönemleri geçmiştir. Daha düne kadar biliyorum benim memleketimdeki eski adamların çoğunun iki eşleri vardı. Gerçekten eskiden öyleydi. Babamın da iki kez evlenmiş ama, ikinci evliliğini ilk eşi vefat ettiği için yapmış. Şükürler olsun babam da amcalarım da tek evliydi. Rahmetlik dedelerim de hep tek evliydiler. Benim sülalem de öyle iki evli olan dedemin bir kardeşi vardı. Şimdi Mısır'da o zamanlar kültür, gelenek ve din bu işi desteklediği için, kadınlar çaresizdi. Erkeklerin de işine geliyordu. "Her gün pilav yenir mi? Bu gün de turşu yiyelim" derlerdi. Ülkemizde "Yandım iki avrat elinden " diye türküsü bile var. Vesselam bizim ülkede ve bizim kültürde iki eş biraz zor olur. Ama aşiretlerde iki ne, üç beş kadını olanlar bile varmış. Hele günümüzde iki eşliliği yürütmek çok zor bir olay. Belki fizik olarak yetişirsin ama, maddi olarak iki kadına yetişmek çok zor!.. Güzel bir paylaşımdı. Kalemine, emeğine ve yüreğine sağlık.

21 Ekim 2017 19:32
Toplam blog
: 101
Toplam yorum
: 437
Toplam mesaj
: 26
Ort. okunma sayısı
: 407
Kayıt tarihi
: 12.01.12
 
 

Bölümü dil ve edebiyat olan liseyi dışarıdan okuyup bitirdim. Bir kamu kurumu emeklisiyim.  Edebi..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster