Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
İma

Merhabalar, Her şey Gönlünüzce Olsun. Allah'ın selamı, selameti ve bereketi üzerinize olsun. 02 Şubat 2019 günü babamı kaybetmiştim. Son üç yıl babama o kadar çok bulaştığım halde, onu kaybettiğim de ona hiç bulaşmamış olduğumu anladım. Şu anda hayatta olan sevdiklerimize öyle bir bulaşmamız gerekiyor ki, onları kaybettiğimiz de bulaşmanın yokluğunu ve hasretini yaşamayalım. Aklınıza her nereden geldi ve nereden ilham aldıysanız, o kadar çok güzel bir nasihat ki, ömre bedel. Kaleminize ve yüreğinize sağlık ve mutluluklar dilerim. Allah'a emanet olun.

02 Eylül 2019 19:59
Allah Herkesin Kalbine Göre Versin

Merhabalar Gülsen Hanım Kardeşim. Cevab-i yorumunuzu okudum. Çok teşekkür ederim. İnsanlarda ne vicdan ne de merhamet kalmadıysa, bu sorunun devlet eliyle, hayvanların kısırlaştırılarak üremeleri kontrol altına alınmakla birlikte bir de onların yaşayacağı alanlar oluşturulmalı. Aksi halde bazı sokak köpeklerinin insanlara saldırdığını da sık sık duyuyoruz. Geçenlerde İzmir'deydim. Kardeşim evinde kedi ve köpek beslediği gibi, sokak köpekleri de onun kontrolü altındadır. Evet sizin de değindiğiniz gibi yaratılışımızdaki bir diğer neden de kimin daha iyi ve güzel insan olma yolundaki sınavlarımızdır. Bu alemdeki hayat sürecimiz bir sınavdır, adı üstünde "imtihan dünyası" diye boş yere söylenmemiş. Bunun günlük sayısı konusunda bir şey diyemem. Bir gün 24 saattir ve 24 saat hal ve hareketlerimizle bir sınavdayız. Cenab-ı Hakk cümlemizi bu sınavdan başarılı bir şekilde geçen kulların zümresine ilhak buyursun inşAllah. Selam ve dualarımla birlikte Allah'a emanet olun efedim, saygılarımla

01 Eylül 2019 20:42
Allah Herkesin Kalbine Göre Versin

Merhabalar. Sokaklarda yaşayan kedi ve köpeklerin üremeleri kontrol altına alınıp, onların yaşamlarını sürdürebilecekleri alanlar oluşturulursa, sorun çözülür sanıyorum. Aksi halde, kedi ve köpeklerin acımasızca telefi böyle devam edip gider. Karşımızdaki canlı hayvan da olsa, yaşam haklarına saygı göstermek zorundayız. Kendi cinsinin yaşama hakkına saygı göstermeyen insanoğlundan, hayvanlara merhametli davranmasını nasıl bekleyebiliriz ki? Sizin de dediğiniz gibi bu vicdansız ve merhametsiz insanların, Allah kalplerine göre versin demekten başka bir seçenek kalmıyor. Anlamlı ve duyarlı paylaşımınız için kaleminize ve yüreğinize sağlık ve mutluluklar dilerim. Selam ve dualarımla birlikte en Güzel'e emanet olun efendim, saygılarımla.

31 Ağustos 2019 20:01
Yılların Hizasından

Merhabalar. Can nefesini kesenler asla affedilmezler ama, bakın Osman Hulusi Darendevi bu konuda ne diyor: "Sakın nefsine uyup bir can incitmeyesin Hüsn ü edebi koyup bir can incitmeyesin El ile döğseler de dil ile söğseler de Bin kez incitseler de bir can incitmeyesin." Anlamlı ve güzel şiiriniz için, kaleminize ve yüreğinize sağlıklar dilerim. Selam ve saygılarımla.

29 Ağustos 2019 21:52
Sızın Kalmış Dediler

Merhabalar. "Damarımda dolaşsan artık geçmezsin kayda" Bu dize öyle bağlayıcı ve açık bir ifade ki;mesajı alanın çekip gitmekten başka artık yapacak hiç bir şeyi yoktur. Yalan söylemeyen ve gerçekleri dile getiren aynaların dediği için de artık ilave edecek bir şey yok. Biri birini kırarsa, sızıdan başka geriye ne kalır? Kaleminize ve yüreğinize sağlıklar dilerim. Selam ve saygılarımla. Allah'a emanet olun.

29 Ağustos 2019 21:36
Ispanaklı İşkembe Graten Tarifi

Merhabalar Üstadım. Ne var ne yok diye öylesine uğramıştım. Ne bir değişiklik ne de bir gelişme göremedim. Sağlık olsun... Selam ve saygılarımla.

28 Temmuz 2019 23:59
Tazminat Boşanmayı Teşvik Eder

Merhabalar Kerim Korkut. Geçim korkusu yüzünden evlenmek isteyen o kadar çok genç var ki, bu konuda sayı vermek benim işim değil ama, bayağı bir çoğunlukta olduğunu görmemek duymamak mümkün değil. Geçim sözcüğünü hem maddi anlamda, hem de eşlerin karşılıklı birbirleri ile anlaşabilmeleri anlamında ele almak gerekir. Güzel Türkçemizin en çok bu yanını seviyorum. Tek kelime ile her iki durumu da ortaya koyabiliyoruz. Eskiden eşler birbirlerini idare ederler ve evlilikleri de bir ömür boyu sürerdi. Şimdi kimse burnundan kıl aldırmıyor. En ufak bir anlaşmazlıktan dolayı eşler yuvalarını yıkıyorlar, çocukları olmasına rağmen. Boşanmalarda kanun karşı tarafın talebi üzerine kusurlu eşi tespit edip, kusurlu eşe tazminat yüklüyor. İşte bu tazminatlar yüzünden boşanma işi ticarete dökülüyor. Ne kadar yazık değil mi? Ben bu duruma çok üzülüyorum. Artık tüm insani değerlerimizi kaybettiğimiz için böyle acınası hallere düştük. Ben artık içi ümitvar değilim. Kaleminize sağlık. Selamlarımla.

28 Mart 2019 12:46
Reflüyü Tetikleyen Faktörler

Merhabalar. Sağlıkla ilgili paylaştığınız ve bizleri bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederim. Kaleminize, emeğinize ve yüreğinize sağlık ve mutluluklar dilerim. Selam ve saygılarımla.

23 Ocak 2019 11:07
ABD’nin Suriye’den Çekilmesi; Şaşırtıcı ve İnandırıcı Değil

Merhabalar. Görüşlerinize aynen katılıyorum. ABD Suriye'den asla çekilmez. Kuzey Suriye'de Kürdistan'ı kurar, ondan sonra da "B" planına geçer. Suriye'de Vietnam gibi asker kaybı yok, zayiat yok, neden çekilsin ki? Ne zaman amacına ulaşır, ondan sonra da bakılır. Selam ve saygılarımla. Yeni yılda umutlarınız gerçek mutluluklarınız sonsuz olsun.

07 Ocak 2019 09:43
Ispanaklı İşkembe Graten Tarifi

Merhabalar Atabey. Zaman zaman hepimiz böyle yazma motivasyonlarımızı kaybettik. Tekrar kazandık ve yazmaya başladık. Yine kaybettik. Tekrar kazandık. Bu süreç böyle devam eder gider. Ama aslından önemli olan bir şey var;yazma motivasyonlarımız öyle durup dururken kaybedilmiyor. Söz konusu yazma motivasyonunun kaybına sebep olan motivasyonlar da var değil mi? Asıl bu konuya değinmek gerekiyor. İnşAllah en kısa zamanda o yazma motivasyonunu tekrar kazanma dileğimle birlikte, her şey gönlünüzce olsun. Selam ve saygılarımla.

06 Ocak 2019 21:59
Toplam blog
: 111
Toplam yorum
: 472
Toplam mesaj
: 29
Ort. okunma sayısı
: 444
Kayıt tarihi
: 12.01.12
 
 

Lise mezunu, bir kamu kurumu emeklisiyim. Her konuda okumayı, yazmayı, araştırma yapmayı seviyoru..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster