Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
İklim Değişikliği Bölgesel

Merhabalar Kerim Bey. Evet bu konu bizim işimiz değil, ancak bizler de tüm yaşanan olumsuzluklardan etkilenince ister istemez her şey burnumuzu sokuyoruz işte. Selam ve saygılarımla.

27 Ağustos 2021 22:48
İklim Değişikliği Bölgesel

Merhabalar Kerim Bey. Uzun zamandır buralarda yoktum. Zaten buraya gelince sayfasını ziyaret edip, son paylaşımını okuyarak yorum yazdığım ilk ve son blogcu sizsiniz. Bahsettiğiniz konuyla ilgili hiçbir bilgi birikimim yok. Ben de bazıları gibi sadece kulaktan duyduğum ve internette yalan yanlış dolaşan bilgi kaynaklarından edindiğim bilgilerden öte bir şey yok. Ancak, üzerinde yaşadığımız gezegeni çok hor kullandığımız ve zarar verdiğimiz konusunda edindiğim bilgilerin doğru olduğu kanaatindeyim. İklim değişikliği ile ilgili doğrudan insanoğlu herhangi bir halt yapamaz ancak, işte o bazı tehlikeli gaz salınımları vs şeylerle dünyamızın çevresindeki koruyucu tabakalarda delikler açıldığı ve açılan bu deliklerden sızan zararlı ısı ve ışıkların da dünyaya zarar verdiği gibi bilgiler var. Yanan ormanlar sonucu oluşan zehirli gazlar nereye gidiyor? Dünyamızı çevreleyen tabakalara zarar veriyor öyle değil mi? Paylaştığınız konu güncel ve gündemde yerini almış bir konu. Kaleminize sağlık.

13 Ağustos 2021 01:12
Bir Kadının Penceresinden…

Merhabalar Atabey. Burası aslında güzel bir sosyal medya platformuydu. Burada çok kaliteli ve seviyeli bloglar okudum. Ancak ne var ki, MB son hamlesiyle birlikte hepimizin canına okudu ve bir çok blogcunun kalemini terk etmesine neden oldu. Neden hala blogcuları memnun edecek bir çözüm getirmiyor, anlamak mümkün değil. Selam ve saygılarımla.

30 Haziran 2021 05:36
Allah var mı yok mu?

Merhabalar. "Allah var mı yok mu?" yazınızı tesadüfen tekrar okuma zamanı ve fırsatı buldum. Benim size bir sorum olacak. İnsanlar öldükten sonra ne oluyorlar, çok merak ediyorum? Gerçekten kıyamet kopacak mı? Gerçekten ahiret hayatı var mı? Gerçekten tekrar diriltilip hesaba çekilecek miyiz? Yoksa öldükten sonra koca bir hiç olup, sonsuza kadar hiç mi olacağız? İnşAllah tekrar diriltilip, hesaba çekileceğizdir. Aksi halde bu dünyada haksızlığa ve zulme uğramış ve bu dünyada hakkını alamamış insanlar açısından çok üzücü bir durum. İşte asıl mesele burada diye düşünüyorum. Selam ve saygılarımla.

30 Haziran 2021 05:15
Yaşar Nuri Öztürk

Merhabalar. Konferanslarını, açık oturumlarını, sohbetlerini ve tartışmalarını büyük bir zevkle dinlediğim gerçekten çok büyük bir hatipti rahmetli Yaşar Nuri Öztürk hocam. Prof.Dr. Hüseyin Atay hocamın tespitlerini ele alarak köşe yazılarında açıklamaya başlamıştı gerçekleri. "Maun" suresindeki açıklamaları müthişti. Allah rahmetiyle muamele eylesin ve makamı cennet olsun inşAllah. Selam ve saygılarımla.

23 Haziran 2021 23:45
Kabadayılar Hep Trabzonlu mu?

Merhabalar. Her ürünün bir anavatanı olur ya, demek ki kabadayılığın ana vatanı da Trabzon olabilir. Bu konuda da fazla bir bilgim yok. Kabadayı her yerden çıkar ama, anavatanı neresi ki? İstisnalar kaideyi bozmazmış. Selam ve saygılar.

22 Haziran 2021 14:38
Çiftçi Sayısı Neden Azaldı?

Merhabalar. Çiftçi sayısının azalışı ile ilgili bir fikrim yok. Bu konuda sadece kulaktan dolma bilgiler var. Onlar da gerçeği yansıtamaz. Benim anlayamadığım çiftçilerimiz gelin giden kızlar gibidir; hem ağlıyorlar, hem de çiftçiliğe devam ediyorlar. İnternetim bir yıl sonra ancak bugün bağlandı. Selam ve saygılarımla.

22 Haziran 2021 14:34
Yaşar Nuri Öztürk

Merhabalar. Yaşar Nuri Öztürk'e Cenab-ı Hakk rahmetiyle muamele eylesin. Selam ve saygılarımla.

22 Haziran 2021 14:26
TL’den Bir Sıfır(0) Daha Atsak

Merhabalar. Matematik bilmek ayrı şey, ama TL.dan sıfır atma işi hiç bana göre değil. TL. dan atılan o altı sıfırdan sonra paramız ne hale gelmişti. Alışana kadar ne çekmiştik. Kerim bey lütfen durun şimdi bir sıfır da sizin teklifiniz üzerine atılırsa, nasıl çıkarız işin içinden. Benim kafam almadığı gibi aklım da yetmez bu işe. Ekonomist olmak lazım. Belki de haklısınızdır. Ama ben bu işlerden anlamadığım için bir şey diyemeyeceğim. Kaleminize ve emeğinize sağlıklar dilerim. İyi ki varsınız. Selam ve saygılarımla.

17 Şubat 2021 23:03
Hatay Gezilecek Yer Önerileri

Merhabalar. Çok büyük bir emek ve efor sarf ederek, Hatay'ın gezilecek ve görülecek yerleri ile ilgili güzel bir yazı dizini hazırlamışsınız. Kaleminize, emeğinize ve yüreğinize sağlıklar dilerim. Selam ve saygılarımla.

15 Şubat 2021 08:28
Toplam blog
: 117
Toplam yorum
: 479
Toplam mesaj
: 29
Ort. okunma sayısı
: 483
Kayıt tarihi
: 12.01.12
 
 

Lise mezunu, bir kamu kurumu emeklisiyim. Her konuda okumayı, yazmayı, araştırma yapmayı seviyoru..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster