Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
Dünyanın nüfusu belli bir seviyeye geldi; artık artmasına gerek yok

Merhabalar Kerim Bey. İyi güzel önerilerde bulunmuşsunuz da şeker pancarı ekimine uygulanan kota gibi, nüfus artışına kota koyamazsınız. Zaten eskisi gibi öyle 3-5 çocuk doğuran aile yok. Yaşadığım çevrede yoksulluktan dolayı, sağlıklı bir şekilde evliliğini sürdüremeyeceğinden korktuğu için, evlenemeyen gençler biliyorum. Yeryüzünün kütlesi, üzerindekiler ile birlikte bir değişikliğe uğramış olsaydı, dünyamızın dengesi bozulurdu ve ayakta kalamazdı sanıyorum. Bu bağlamda yerkürenin ayakta kalabilmesi için, ihtiyacı olan söz konusu dengenin de Cenab-ı Allah tarafından sağlandığını düşünüyorum. Selam ve dualarımla.

21 Haziran 2017 02:46
Babama mektup

Merhabalar. Bir babaya bundan daha güzel bir mektup ve şiir yazılamaz! Tebrik ederim. kaleminize ve yüreğinize sağlık ve mutluluklar dilerim. Babanız, gerçekten size babalık yapmış. Sevgili ve rahmetli babanıza; Cenab-ı Allah Rahmetiyle, Merhametiyle, Mağfiretiyle ve Cennetiyle Muamele eylesin. Size de sağlıklı, başarılı ve mutlu bir yaşam dilerim. Selam ve dualarımla.

20 Haziran 2017 15:11
Kızlık zarı dikimi için bilmeniz gerekenler

Merhabalar. İhtiyacı olanlar için, gerçekten yararlı bir paylaşım olmuş. Kızlık zarı yırtılmış diye nice kızların ertesi günü baba evlerine gönderildiklerini ve bu durumu kabullenemeyip canına kıyan kızlarımızı biliyorum. Kaleminize ve yüreğinize sağlık ve mutluluklar dilerim. Selam ve dualarımla.

20 Haziran 2017 14:55
Prostat nedir? Türleri nelerdir ve tedavi yöntemleri

Merhabalar Sayın Hocam. Prostatla ilgili verdiğiniz aydınlatıcı bilgiler için çok teşekkür ederim. Kaleminize ve yüreğinize sağlık ve mutluluklar dilerim. Selam ve dualarımla birlikte hayırlı bayramlar dilerim. Prostat bezinin fiziki muayenesi için, hala makattan parmak ile yapılmaya devam ediliyor mu?

20 Haziran 2017 14:49
İnterneti nasıl verimli kullanırız?

Merhabalar. Çok güzel bir konuya değindiğiniz gibi; çok da güzel, makul ve mantıklı öneriler sunmuşsunuz. Kaleminize ve yüreğinize sağlık ve mutluluklar dilerim. Beni, ancak bilgisayar karşısındaki yorgunluğum terbiye etti. Bir de bilgisayar karşısındaki pozisyonunuz öyle çok rahat olmayacak, eğer rahat bir şekilde koltuğa gömülüyorsanız, bu aletin başından hiç kalkamazsınız. 23 yıldır bilgisayarla haşır neşirim. İlk başladığım 1994 yılında sadece siyah beyaz ekranda DOS işletim sistemi ile yazma ve yazdıklarımızı arşivleme ihtiyaçlarımızı karşılıyorduk. Şimdilerde ise neler yapılıyor, neler!.. Selam ve dualarımla.

19 Haziran 2017 23:02
Töre cinayetinin dünyada sadece Türkiye’de olduğu doğru mu?

(Devam) Ülkemizde işlenen namus ve kıskançlık cinayetlerinin sebebi çok açık bellidir. Bu cinayetlerin işlenme nedeni asla İslam dini değildir. Bu cinayetleri işleyenlerin birinci yorumumda bahsettiğim Kur'an ayetlerinden bile habersizdirler. Şayet bu ayet hükümlerini uygulayacak olsalardı, asla kadınlara el kaldırmazlardı. Bu cinayetlerin sebebi yetiştirilme tarzımız, öğretiler ve baskılardır. Bir erkeğin karısı, kocasını aldattığı zaman, bu bizim erkeklerimize çok ağır gelmekte ve bunalıma girmektedir. Ya öldürüp rahatlayacak, ya da ömür boyu bu aşağılık kompleksi kafasını kemirip duracaktır. Yani bu olayı mümkün değil kabullenemiyorlar. Hastalığı, fakirliği, yangını, seli, ölümü kabullenir, ama eşinin onu aldatmasını asla kabullenemez. Sonuç olarak kendini aldatan eşini öldürecek ve bu sürekli beynini kemiren işkenceden kurtulacak. Bu durumu savunduğum için yazmıyorum, sadece ülkemiz gerçeğini ortaya koymaya çalışıyorum. Türkiye dışında bizim gibi daha çok ülke olduğunu düşünüyorum

19 Haziran 2017 22:54
Töre cinayetinin dünyada sadece Türkiye’de olduğu doğru mu?

Merhabalar. Gerçekten insanlığa hiç yakışmayan, insanlıkla uzaktan ve yakından alakası olmayan bir uygulama. Kur'an'ın Nur Suresinin 15. ayetinde Cenab-ı Hakk: "Kadınlarınızdan zina edenlere, bunu ispat edecek aranızdan dört şahit getirin, şehadet ederlerse, ölünceye veya Allah onlara bir yol açıncaya kadar evlerde tutun..."diyor. 16. Ayetinde:"içinizden zina eden iki kimseye eziyet edin, tevbe edip düzelirlerse, onları bırakın. Doğrusu Allah, tevbeleri daima kabul ve merhamet eder." Nur Suresinin 2. Ayetinde ise: "Zina eden kadın ve erkeğin her birine yüzer değnek vurun. Allah'a ve ahiret gününe inanıyorsanız, Allah'ın dini konusunda o ikisine acımayın. Onların ceza görmesine, inananlardan bir topluluk da şahit olsun." diyor. Ayetlerden de anlaşılacağı üzere zina suçu işleyen evli kadınların evlerde tutulması, zina suçu işleyen bekar erkek ve kadına ise yüzer değnek vurulması istenmektedir. Ayetlerden de anlaşılacağı üzere zina suçunu işleyenin cezası ölüm değildir. ./..

19 Haziran 2017 22:44
Katar krizi döviz fiyatlarını nasıl etkiler?

Merhabalar. Irak'ta petrol, Suriye'de kontrol savaşı devam ederken, bir çocuğumuz daha oldu o da Katar krizi. Artık Katar krizinde bari doğru adımlar atalım da Irak ve Suriye'de düştüğümüz duruma düşmeyelim. Türkiye'den Katar'a uzanması planlanan boru hattının rotasında yer alan Suriye'de ki bölgelerde şiddetli çatışmalar neden yaşandı? Suriye'deki petrol taşımacılığını kontrol altına almak için. İnşAllah Katar krizinden yara almadan, sizin de bahsettiğiniz gibi, bazı şeyleri de lehimize çevirebiliriz. Selam ve dualarımla.

09 Haziran 2017 01:12
“Hiç ölmeyecekmiş gibi dünya, yarın ölecekmiş gibi ahret için…” paradoksu

Merhabalar Kerim Bey. Beden dünyaya, ruh ahirete şeklinde bir paylaşım yapılamaz!.. Beden ve ruh ikilisi bu dünya için birbirinden ayrılamaz bir bütündür, tamdır. Ahiret hayatında bedene ihtiyaç var mıdır yok mudur, onu ancak Allah bilir. Bildiğimiz kadarıyla bizler bir hiçiz. Mutasavvıflara göre tek bir vücud, vücud-ı mutlak vardır, O da Allah'tır. Bedenimiz topraktan yaratıldığı için toprağa, ruhumuz ise, Allah'a ait olduğu için Allah'a tevdi olunacaktır. Selam ve dualarımla.

09 Haziran 2017 00:45
Hadsiz

Merhabalar. Bir türlü dize getiremedikleri necip Türk milletini, tarih sahnesinden silebilmek için; bu milleti birbirine sıkı sıkıya bağlı tutan sevgi ve saygı zincirinin kopartıldığını vurgulayan bu güzel şiiri kaleme alan ve bizlerle paylaşan yüreği kutlarım. Selam ve dualarımla.

06 Haziran 2017 03:41
Toplam blog
: 100
Toplam yorum
: 428
Toplam mesaj
: 26
Ort. okunma sayısı
: 401
Kayıt tarihi
: 12.01.12
 
 

Bölümü dil ve edebiyat olan liseyi dışarıdan okuyup bitirdim. Bir kamu kurumu emeklisiyim.  Edebi..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster