Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
Bir Kurtuluş Savaşı Yılları Hikâyesi Kara Zıpkalılar

"1923 yılında Ankara'da bir çatışmada şehit düşer" Bu kadar mı? Ne tür bir çatışma bu? Nasıl gerçekleşmiş, kimin emriyle, ne sebeple? Bunlar belirtilmemiş. Belki de bilinmiyor, daha da kötüsü, biliniyor, gizleniyor! Ama, tarih anlatılıyor gibi yapılıp unutturuluyor. Bunu yapmayın. Bu sizin paçanıza yapışır yarın.

31 Temmuz 2013 15:12
Din halkların afyonudur... Karl Marx

Din, halkların afyonu olduğu için ateizmin egemen olduğu 20.. yüzyılın iki büyük savaşında yüzmilyonlarca insan öldü değil mi? Ateizm asıl halkların afyonudur. Öldürücü afyon! Tarihte gerçekten dinin neden olduğu bir savaş göstermeniz pek mümkün değildir. Hemen bütün savaşlar iktidar veya toprak amacıyla yapılmıştır. Bu ise maddiyat/materyalistik bir olgudur. Din, insanları düşünmeye, mümkünse inanmaya sevk eder. Öldürmeye değil. Ateizm ise her türlü vahşete doğası gereği dünden hazırdır. "Oku" emrinin samimi olmadığı iddiası ise sadece kerameti kendinden menkul bir iddiadır. Din'in ruhuna şeytan girmiş demesi gibi savlar ise komik ötesi olup değerlendirmeye gerek yoktur. Bir karikatür çizip bunun din olduğunu iddia edebilirsiniz tabii. De, buna kim inanır?

10 Temmuz 2013 02:57
TFF, Fenerbahçe'yi mi kurtarıyor !

Türk futbolu ve özelde son zamanlardaki gelişmeler hakkındaki düşüncem; "herkes temiz sadece Fenerbahçe kirlidir" şeklinde değil, Türk futbolunun içinde barındırdığı ilişkiler nedeniyle kirlendiği ve bu haliyle bir "Türk futbolu"ndan bahsedilemeyeceği şeklindedir. Burada FB futbol takımının gözönünde olması, lokomotif olması, spor basınında ağırlıklı olması nedeniyle doğaldır. Ancak hemen hiç bir futbol takımımız bu kirlenmeden azade değildir. FB çevresinin farkı, elinde bulundurduğu medya gücü nedeniyle gelişmeleri "herkes bize saldırıyor"a dönüştürmeye çalışmasıdır. Özet olarak kimse "Türk futbolu"nu düşünmemekte, herkes kendisini aklamaya/paklamaya, kirli olan kendisini bize pirü pak gibi takdim etmeye çalışmaktadır ki, en basitinden bu bizi kazıklamaya çalışmaları demek olur. Bunu kabullenmek ise tamamen mazoşistik bir durumdur ki, taraftarın keyfine kalmış bir şeydir.

06 Mayıs 2012 06:31
Yeni dünyada rollerin üstlenilmesi ve İsrail–4

Ortaçağ'da başlayan Haçlı Seferleri Kudüs'te Hristiyan Krallığı'na destekle sonuçlanırdı. Amaç, İslam coğrafyasının orta yerinde bulunan Kudüs'te Hristiyan Avrupa ve Vatikan'ın ileri askeri üssünü bulundurmaktı. Bu Hristiyan Krallık bugün de İsrail'dir. Nüfusu yine Avrupa'dan taşınma, askeri gücü Avrupa destekli, tamamen Avrupa malı yapay bir devlet(imsi)tir. Günümüzdeki tek değişiklik, Kudüs Krallığı(İsrail) desteğine ABD'nin katılmış olmasıdır. Fark ise, henüz bir Selahaddin'in ortaya çıkmamış olmasıdır.

04 Mayıs 2012 15:18
TFF, Fenerbahçe'yi mi kurtarıyor !

TFF ve FB öncülüğünde İstanbul kulüpleri elbirliğiyle Türk futbolunu öldürüyorlar. Türk futbolu bir spor sektörü değil her türlü dalaverenin döndüğü ve mafyatik eylemlerin de iç içe geçtiği, barındığı bir menajerlik ve komisyon sektörü haline dönüşmüş durumdadır. Bu mafya ve dalavere yapılanması taraftarları gaza getirerek meydana getirdikleri atmosferde yine bu taraftar kitlesini "dolandırmakta", bunu yaparken basındaki ağırlıklarını da var güçleriyle kullanmaktadırlar. Dolandırılan bu kitleler kendilerini aptal yerine koyanların yargılanmaları sırasında adliye önünü miting alanına, onları dolandıran kulüp "yöneticileri" de duruşma salonlarını sirke çevirmekte ve bu durum hiç bir tepki çekmemektedir. Sonuç olarak, bu haliyle Türk futbolundan bahsedilmesi kendini kandırmaktan başka bir şey değildir!

04 Mayıs 2012 15:18
Üsküdar’ın sayın Kaymakamı, Emniyet Müdürü ve Belediye Başkanı

Karayolları Trafik Kanunu'na göre karayolunda zorunlu hal dışında park edilemez. Üsküdar'da trafik iyice keşmekeş halini almışsa zorunlu hal ancak cenaze veya ölümcül bir hastalik gibi durumlarda olabilir. Ancak gelin görün ki, sokak araları dahil tüm yolların gidiş ve geliş birer şeritleri, çoğu zaman 2. şeritleri (olsaydı 3. şeritleri de) park etmiş araçların istilası altında. Çünkü araç sahipleri park edecek yer bulamıyorlar. İdarecilerin görevi araçlara ceza yazmaktan önce otopark temin etmek olmalı.

10 Şubat 2012 23:13
Toplam blog
: 2
Toplam yorum
: 0
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 470
Kayıt tarihi
: 10.02.12
 
 

Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunuyum. Üsküdar'da serbest avukat olarak çalışıyorum. Her..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster