Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
Kürt Bayrağı (!) Diyarbakır semalarında!

Belki ucu birinci dünya savaşı sonrasındaki paylaşım haritalarına kadar gidebilecek bir projeden bahsediyoruz. Sabit kafalılık yapmak istemem ama emperyalistlerin kafaları hiç değişmiyor. Sadece konjonktürün kendilerine izin vermesi için planlarını uykuya yatırıyorlar. Ortam izin verdiğinde tekrar uyandırana kadar... Burada üzerimize düşen bu planları fark edecek şekilde algımızı geliştirmek. Devletler var olduğu sürece birbirleri üzerindeki emelleri bitmeyecek.

25 Mart 2012 16:47
Erdoğan siyasetten mi çekilecek?

Çok iyimser buldum yazınızı. Bence ölmeye yüz tutmuş bir BAAS rejimi ile bugüne kadar hep destek tam destek gördüğü bir ABD arasında tercih yaparken Başbakan bu kadar zorlanmaz.Hele 2023 hırsına düşmüş Ülkenin ilk başkanı olmak isteyen bir Erdoğan'ı bu yoldan sadece ölüm ayırabilir. Stratforun bu açıklamaları -dikkatinizi çekiyorum sızma değil açıklama- Erdoğan'ı daha da büyük bir baskı altına alma adına yapılmış bir faaliyet bence. Halk müslüman bir ülkeye operasyona tepki gösterir düşüncesi var ama bu tepkiyi ''canilerden din kardeşlerimizi kurtarmaya gidiyoruz!''a dönüştürmek iktidar kontrolündeki medyanın elinde. Habur görüntülerinde baltayı taşa vuran bir Tayyip Erdoğan nasıl durumu kendi lehine çevirdiyse bugün kendisi yine aynı kabiliyete sahip.

19 Mart 2012 16:52
Gülen cemaati ve Süleymancılar cemaati Ak Partiyi böler mi?

ABD her getirdiği iktidarı kullanışlılığını kaybettikten sonra gözden çıkarmıştır. Bu iktidarda böyle olacaktır. Anap iktidarı da buna örnek gösterilebilir. Seçim öncesi CHP de ve MHP de operasyon yapanların kim olduğu çok önemli. İddia edildiği gibi cemaat tüm siyasi partilerde operasyonlar yapacak kadar güçlü mü yoksa iktidarı tanzim eden ABD, muhalefeti de düzenledi mi demek daha tutarlı olacaktır? Buradan yapılacak çıkarım; her an beklenmedik gelişmelerle yerinin müthiş sağlam olduğunu düşündüğümüz birileri ortadan kaldırılabilir. Şu veya bu şekilde... Çünkü siyasi arenayı tanzim etmenin bir çok yolu var işte özal işte deniz baykal işte kenan evren!

19 Mart 2012 16:37
Alevi-Sünni savaşı için kirli plan

Millet olarak provokasyonlara gelmezsek kimse bizi zorla bir oyunun içine sokamaz. Ama bu yoğun kutuplaşma ortamı insanların olaylara aynı yerden bakmalarına engel oluyor.

19 Mart 2012 15:51
Suriye'nin vurulması, İran'ın elini zayıflatacak, İsrail'in kurtuluşu olacak

Suriye'de yaşananları yorumladığınız yazınıza tamamen katılıyorum. Dünkü Kardeş Suriye'ye bugün savaş hazırlığında olduğumuz da doğru. Fakat yazınızda Türkiye tarafından sadece meşru yollardan yapılan baskılara dikkat çekmişsiniz. Muhaliflerin yönetim kademesinin Türkiye'de toplanması himaye edilmeleri el altından desteklenmeleri sonrasında bir kısmının savaşçı güçler olarak geri dönmeleri iddiaları da Suriye makamlarınca dillendiriliyor.

19 Mart 2012 15:36
Kadın; Cinselliği Kocasıyla, Kişiliğini başkalarıyla paylaşmalı

Yazınızın başlıca hatası kadınları sosyal birer birey değil cinsel çekiciliğe sahip ve kendilerini saklamaları din tarafından emredilmiş yaratıklar olarak görmeniz. Bu sağlıksız bakış açısı bu toplumda yaşanan problemlerin anasıdır. Sizin gibi düşünen bir takım algı yoksunları yaşanan şiddet olaylarından kadınları sorumlu tutmaktadır. Toplumda tedavi edilmesi gereken önce sizin gibilerin kafa yapısıdır. Güvendiğiniz ulemalarınız bu konularda ne buyururlar bilemem ama toplumda kadına şiddet olaylarının sizin hitab ettiğiniz güruhta gerçekleştiğinin altını çizmek isterim.

19 Mart 2012 15:21
Fetih 1453 filmine dikkat

Film Cennetin Krallığı ve Truvadan yoğun şekilde etkilenmiş. Ortak bir çok sahne var. İlk olması açısından güzel olmakla beraber sahne sahne diğer iki filmden bağlantılar olması can sıkıcı. Ayrıca sizin tarih bakışınız ile hikmetler ve menkıbeler üzerinden yapılan bir film belki daha da popülist bir yaklaşım sağlardı. Objektif bakılmaya çalışılırken yine de bizans sarayındaki yöneticilerin eski türk filmlerindeki kötü adamlar gibi davranmaları beni biraz gülümsetti.Çekim kalitesi iyi içerik zayıf fikrinize bende katılıyorum fakat bazı sahnelerdeki arka plan montajları çok belirgin ve rahatsız ediciydi dış mekan çekmek yerine bilgisayarda montajlamak kaliteyi zayıflatmış

19 Mart 2012 04:53
Dindar gençlik mi, ülkücü gençlik mi?

Yazınız hoş ilginç bir bakış açısı ile yaklaşmışsınız. 70 yılında üniversiteye kayıt yaptırdığınıza göre şimdinin ülkücü gençliği ile doğrudan temas halinde değilsiniz. Liselerde kendisini bu isimle adlandıranların başbakanın ''dindar'' nesil söylemlerinde hedeflenen gençlik olduğunu hatta bunun örnekleri haline geldiklerini düşünüyorum. Ülkücülerle aynı çizgiye geldiklerini söylediğiniz laik atatürkçü yada sizin değiminizle ulusalcı kesimin gençleri ise bu diğer iki benzer gruptan yoğun farklılıklar taşımakta. Dindar ve ülkücü diye söz ettiğiniz gençlik gruplarının aralarındaki tek fark birinin ümmetçi birinin Türkçü idealleri taşımaları. Bu farkta şu Osmanlıyı yeniden gündeme getirme politikaları ile ortadan kaldırılıyor. Bu iki grubun ortak değeri bu çünkü. Cumhuriyet ve kazanımlarını önemseyenler ise nerdeyse bir azınlığa dönüştü.

14 Mart 2012 04:07
Toplam blog
: 10
Toplam yorum
: 2
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 284
Kayıt tarihi
: 03.03.12
 
 

Uludağ Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü 3. sınıf öğre..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster