Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
Analar tahtını yaparmış, bahtını değil...

Selda Hanım, Gerçek hayatınızdan dobra dobra anlattığınız kısa hikaye tadındaki yazınızı keyifle okudum. Gerçekten de yapmacık değil, göründünüz gibi bir kişilik yapısına sahipsiniz. İnsan alın yazısını kendi yazmıyor ama, kendisi şekillendiriyor. Başlığa koyduğunuz söz çok anlamlı. "Analar tahtını yaparmış, bahtını değil" Sevgi ve selamlar.

28 Mart 2017 15:15
Tuzun zarar ve yararları

Sayın Nahide Hocam, Ders niteliğinde tuzun zarar ve yararlarını çok da güzel dile getirmişsiniz. Tuz üç beyazdan biri. Benim tuz ile işim olmaz. Ama bizim aile sofrasının vazgeçilmezi. Kavgamız hep tuz yüzünden olur. Çok koydun, az koydun. Tuzsuz da olmuyor. Azı karar, çoğu zarar. Bu da benim prensibim. Saygı ve selamlar. Az Tuzlu sağlıklı günler.

25 Mart 2017 10:34
Elindeki zehir ölüm saçıyor

Sayın Arkadaşım, Sigaranın zararlarını çok güzel yorumlamışsınız. Ben de sizin gibi Yeşilaycı sigara düşmanıyım. Hayatım boyu arkadaşların hatırı ile içki alemin de 50 tek içmemişimdir. O nedenle tiryaki olmadım. İçmem ve içilen ortamda bulunmam. Babam rahmetli 63 yaşında sigaranın sebep olduğu geniz kanserinden öldü. 17 yaşından itibaren içmiş. Doktorlar sigaradan deyince, ölmeden bir yıl önce sigara düşmanı oldu. İçmeyin diye çevresindekilere nasihatta bulundu. Ama nafile, aldı götürdü. Allah rahmet eylesin. Ben de dilim döndüğünce çevremdekilere nasihat ederim. Ama bu illeti başlayan bir türlü bırakamıyormuş. Önce kafa da bırakmak lazım. Saygı ve selamlar. Sigara dumansız ortamlar dilerim.

19 Mart 2017 21:17
İstanbul Kırmızısı - İstanbul Hayalkırıklığı

Canan hanım, Önce ben de size teşekkürle başlayayım. Yarın Aydın'a işlerim dolayısıyle gidecektim. Sabah NTV yeni film tavsiyelerini dinlemiştim, İstanbul Kırmızısı'nı seyretmeye karar vermiştim. İsmi de bana ilginç gelmişti. Bir de sinema yaparım demiştim. Dediğiniz gibi oyuncuları oldukça beğendiğim sanatçılar. Bir de Ferzan Özpetek filmi olunca, gidilir dedim. Sizin yazıyı tesadüfen okuyunca, bu filme gitmekten vazgeçtim. En çok 2 saatlik zamanım yazık olacaktı. Halbuki oyunculara bakarsan insan kaliteli bir yapım bekliyor. Tekrar teşekkürler. Güzel bir eleştiri, keşke keyif alsaydınız da iyi bir yorum olsaydı. Ben de güzel bir film seyretmiş olsaydım. Sevgi ve selamlar.

06 Mart 2017 18:16
Atıldım kollara

Sevgili Nahide Hocam, Gençlik geri gelmez bir yaşam. Aşk ne yüce bir duygu ki, kalpten gelir. Sizin şiirlerinizde hep gençlik yıllarımı hatırlarım. Elinize sağlık. Sevgi, selam ve saygılar.

27 Şubat 2017 10:12
Neden balık yemeliyiz

Sevgili Hocam, Ben de balıktan anlarım desem yalan olur. Yazdıklarından bilmediklerimizi öğrendik. Kaleminize sağlık. Her hafta mutlaka balık alır, soframıza koyarız. Pahalı da olsa her keseye uygun balık çeşidi var. Hamsi, sardalye ucuz. Herkesin mutlaka yemesini tavsiye ederim. Saygı ve selamlar.

09 Şubat 2017 13:14
Kalp sağlığımız için yapmamız gerekenler

Değerli Nahide Hocam, Feyz alınacak şiirinizi çok tuttum. Söylediğiniz gibi maalesef kalp hastalıklarımız irsi. Rahmetli ağabeyim kalp krizi geçirdi. Kalp ameliyatı oldu, ne yazık ki 56 yaşında kaybettik. Ben de 2 yıl önce kalp krizi geçirdim. Doktor kalp damarlarında kireçlenme olduğunu söyledi. Neredeyse 25 yıldır akşam sabah tansiyon ilacı kullanıyorum.Çok dikkat ediyorum. İnsanın kendi doktoru kendisi ama vade ne zaman dolarsa... Sağlıklı günler, saygı ve selamlar.

07 Ocak 2017 19:54
Sevgili Blogdaşlarım yaşadığımız döneme dair duyurum

Kadri Bey, Size baştan sona katılıyorum. Devir ayrım zamanı değil. Türk, Kürt, arap, yahudi ayrıma gerek yok. Bu küresel dünyada bilmem kaç yıl milyonlarca nesil yaşamış. Gün olmuş, birbirlerini yok etmişler, savaşmışlar. Niçin? Huzur için, karınlarını doyurmak için... Kimileri benlik için, iktidar için... İnsan şu kısacık hayatta ayrım yapmaksızın birbirlerini sevmeli. Türk, Kürt, sen şusun demeden. Benim hayat felsefem, hayvanları sevdiğim gibi tüm insanları seviyorum. Yeter ki İnsan olsun. Kürt, Yahudi bir çok arkadaşım da var. Çok da severim hepsini, yeter ki adam olsunlar. Hiç kimse kimseye gözünün üstünde kaşın var demezse, gül gibi yaşanır bu dünyada... Herkese yeter! Sayğı ve selamlar.

21 Aralık 2016 11:28
Türkiye, İsmet Ağabeysini kaybetti

Sayın Dostum Muzaffer Bey, İsmet Sezgin'e ait yazınızı geç de olsa bugün dikkatimi çekti, okudum. Resimleriyle çok da güzel anlatmışsıznız, İsmet Sezin abimizi. Elinize sağlık. Allah rahmet eylesin, nur içinde yatsın. O 88 yıllık hayatı boyunca,sadece Aydın'lıların değil söylediğiniz gibi bütün Türkiye'nin İsmet Abisi olmuştur. Tanıdığım, özü sözü bir nadide siyasetçilerimizden biridir. Onunla ilgili bir anımı anlatmak isterim. 1977 Kasım ayında evlenmiştim.Eşim yeni mezun İngizlizce öğretmeni olarak Korkuteli Lisesine tayini çıkmıştı. Ben İzmir'de çalışıyordum.Eş durumunu hızlandırmak için Aydınlı olmam nedeniyle babam Adelet Parti Teşkilatından aldığı bir mektupla beni Ankara'ya gönderdi.Makamına gittim.Beni çok iyi karşıladı, elini sıkma şerefine nail oldum. Milli Eğitim Bakanlığına telefon ederek, beni gönderdi. Anında İzmir Milli Eğitim Müdürlüğüne nakil yazısını alarak İzmir'e döndüm. Rahmetli İsmet Sezgin ile bu anımı unutamam. Tekrar Allah rahmet eylesin. Saygı ve selamlar.

18 Aralık 2016 12:24
Özlü sözlerim-5

Nizamettin Bey, Ne güzel sözler, aklınıza, yüreğinize sağlık. Her satır üzerinde dakikalarca düşünülüp, birer makale yazılabilir. Benzer yölerimiz çok, şu sıralar gözlerim bozulduğu için, okumada zorlanıyorum. Benim de kitap merakım vardı.Ortaokul yıllarımda Germencik kütüphanesinden her hafta bir roman alır, okurdum. Yıllardır okul hayatım boyunca satın aldığım, 600-700 kitabım ve ansiklopedilerim vardı. 6 yıl önce köye dündüğüm için kitaplarımı, köy ilkokuluna ve Ortaklar Ortaokuluna hediye ettim. Genede yeni çıkan kitaplar satın alıyor, okumaya çalışıyorum. Okumak çok güzel, yeni nesil gençlerimiz maalesef okuma özürlü. Ellerinde cep telefonu tık tık mesaj. Ne yapalım devir böyle... Tekrar özlü sözleriniz için elinize sağlık. Sevgi ve selamlar. Abdurrahman Balcılar

15 Aralık 2016 12:06
Toplam blog
: 1460
Toplam yorum
: 263
Toplam mesaj
: 10
Ort. okunma sayısı
: 3218
Kayıt tarihi
: 18.06.12
 
 

Emekliyim. Doğayı, Sabahın erken saatlerinde doğada yürümeyi, Hayvanları, bilhassa köpekleri çok ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster