Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
Çiçeklerim ve Bitkilerim

Atanur Bey, İlk defa Halk Tv'deki bir tanıtımdan çiçek ve değişik bitki tohumu aldım. Salatalık ve Maydanoz tohumlarını bahçeye mandalin ağacının gölgesine fazla güneş görmesin diye ektim. Sadece 2 kök salatalık çıktı. Kol attı uzadıkça uzadı 1,5 mt.Bol çiçek açtı. Ama salatalık geçen hafta bir tane yaprakları arasına gizlemiş buldum. Sabah kahvaltısında yedim. Bu gün de yaprakları arasına 2 adet daha salatalık vardı. 3 ad.Salatalığı 39 TL vermiş oldum. Ama olsun insanın kendi yetiştirmesi başka. Sevgi ve selamlar.

14 Eylül 2019 22:46
Tarihten Bir Yaprak (2)

Sevgili Sayın Hocam, Yazınızı içime sindire sindire, her satırı ikişer defa okudum. Ne güzel bir anlatım, şiirlerle bezenmiş bir yazı... İstiklal savaşımızda başarı gösteren başta Gazi Mustafa Kemal olmak üzere bütün şehitlerimizi minnetle anıyor, Nur içinde yatsınlar. Bu gün Mustafa Kemal adını telaffuz etmekten kaçınan banazlar var. Onlar bu yazıları okumalı ki, yürekleri ve kafaları aydınlansın. Saygı ve sevgiler değerli Hocam Abdülkadir Güler, elinize ve yüreğinize sağlık. Abdurrahman Balcılar

04 Eylül 2019 17:40
Gönül Dostlarıma Merhaba

Abdülkadir Hocam, Köşenizde yazdığınız iki şiiri de çok beğendim. Su gibi akıcı, yüreğinizden dökülen sözcükler, ne güzel bal gibi... Tam bir gönül dostu, karıncayı bile incitmeyen bir adamsınız. Harikasınız deyip, saygı ve selamlarımı yolluyorum, iyi ki varsınız. Abdurrahman Balcılar

04 Eylül 2019 17:03
Düzeltme Yap AKP

Doru söze ne denir? Sevgili Hemşerim Halil Güven. Selam ve sevgiler.

15 Temmuz 2019 23:58
Parasal Referandum

Yurdagül Hanım, Yazınızda alt tabaka (asgari ücret ile geçinen)ile, üst mutlu azınlık arasındaki farkı çarpıcı örneklerle açıklayarak gözler önüne sermişsiniz. Acaba tepedeki kaç kişi bu yazıyı okuyacak merak ediyorum. Yazmaktan çekinmemek lazım, ta ki birileri okuyup da huzursuz olana kadar. Sevgi ve selamlar.

12 Haziran 2019 10:35
Siyaseti Bilmeyen Siyasetçiler

Sayın Hemşehrim Sökeli, Bir kuş uçuşu mesafedeyiz ama görüşemiyoruz. Geçtiğimiz hafta Söke'de emeklilik günlerini geçiren A.Kadir Güler ile Ortaklar Dört yolda buluştuk. Yüz yüze konuştuk yemek yedik. İnşallah bir gün de sizinle birlikte oluruz. Selam ve sevgiler.

28 Mayıs 2019 13:05
Gülünüz Yaşamınız Renklensin

Sayın Nahide Hocam; Elinize, aklınıza sağlık hiç olmazsa biraz gülümseyip kafayı dağıttık. Boşanma davası başlıklı fıkra çok ilgiçdi, anne baba çok ince düşünceli imiş. Saygı ve selamlar.

21 Mayıs 2019 19:14
Cumhurbaşkanı Değişmeli

Sayın Halil Güven (Sökeli) Hemşerim; Sizin yazdığınız alt alta sıraladığınız, Cumhurbaşkanımıza tavsiyelerinizi tamamını altını çizerek katılıyorum. Sayın Cumhurbaşkanımız, partili partisiz tüm toplumca sevilmeli ve sayılmalı ve bu yüzden değişmeli. Abdurrahman Balcılar

27 Eylül 2018 16:15
Fıkralar

Nahide Hocam, Bizi her zaman gülümseten fıkralar güzeldir. Şu günlerde o kadar çok gülmeye ihtiyacımız var ki? Allah mutluluğumuzu daim etsin... saygı ve selamlar.

27 Temmuz 2018 23:31
Adalar'a Gittim, Gitmez Olaydım!

İsmail Bey, Bir hayvan sever olarak, atların çektiği işkenceye çok üzüldüm. Tez elden Adalar Belediyesi Faytonları kaldırmalı, yasaklamalı. Herkes bisiklet binsin ya da mini elektrikli otomobiller konsun. Hem at pisliği olmaz, kokular olmaz. Bu konuda resmi kuruluşların duyarlı olmaları ve harekete geçmesini bekliyorum. İsmail kardeşim konunun takipçisi olmanızı istiyorum. Selam ve sevgiler.

04 Temmuz 2018 12:59
Toplam blog
: 1841
Toplam yorum
: 353
Toplam mesaj
: 14
Ort. okunma sayısı
: 3099
Kayıt tarihi
: 18.06.12
 
 

Emekliyim. Doğayı, Sabahın erken saatlerinde doğada yürümeyi, Hayvanları, bilhassa köpekleri çok ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster