Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
Sırtından Hançerlediler

Sayın Nahide Hocam; Çok anlamlı bir şiir. Doğru söze ne denir? Bazen en acı darbe dost bildiklerinden gelir. Allah her zaman vefalı dostlardan bizleri uzak bırakmasın. Saygı ve selamlar.

29 Eylül 2017 08:55
Dar Kanal Hastalığı İlerledikçe Yürüme Bozukluğuna Sebep Olabilir...

Sayın doktorum Ahmet Yıldızhan, Yazılarınızı ilgi ile takip ediyorum. MR çektirdim. Aydın Adnan Menderes Üniversitesindeki doktorum Doç.Dr Abdullah Topçu ameliyat diyor. Yakın dostlarım, tehlikeli olma diyor. Karar vermedim. Bu yazınızda anlattıklarınıza göre benimki Dar Kanal hastalığı. Ancak Mikroteknikle İnternal Dekompresyon yöntemi ile olmak isterim. Bu sistem bizim üniversite hastanesinde var mı bilmiyorum. Öğreneceğim. Yoksa İzmir de yada hangi hastanelerde var? Bana yardımcı olur musunuz. Vidalama bünyeye uymaz diye endişe ediyorum. Sizden cevap bekliyorum. Saygı ve selamlar. Abdurrahman Balcılar

28 Ağustos 2017 18:29
Söke'de İz Bırakanlar kitabım çıktı (2)

Sayın Hemşerim Abdülkadir Bey, "Söke'de İz Bırakanlar" eseriniz için sizi kutluyorum. Gerçekten geçmişte kalanları, yarınlara taşıdığınız bu eseriniz ile övünebilirsiniz. Söke'ye geldiğimde kitabınızı satın alıp, okumak isterim. Çok güzel bir eser olduğunu tahmin ediyorum. Selam ve saygılar.

11 Temmuz 2017 12:57
Ateşböceği = Kiralık Aşk

Bi baksana; Yorum ve eleştirilerinizi okudum. Ne eksik ne fazla yerden göğe kadar haklısınız. Gerçekten Kiralık Aşk dizisinin konusu ve karakterleri aynı gibi. Seçkin Özdemir oyunculuğunu takdir ettiğim bir sanatçımız. 2013 yılında Bir Aşk Hikayesi dizisinde Korkut Ali karakterini beğenerek izlemiştim. Daha sonra oynadığı, Günahkar, Racon ve Acı Aşk dizilerinde reyting kurbanı olmuştu. Bu dizi inşallah uzun soluklu olur derken, tespitlerinize göre pek öyle görünmüyor. Yaz dizisi olarak gelip geçici olacak gibi. Selam ve Sevgiler.

02 Temmuz 2017 21:07
Eski bayramları özlüyorum

Saygıdeğer Nahide Hocam, Nerde o eski bayramlar. Özlemle anıyoruz. Babalarımız yeni bayramlık pabuçlar alırdı. Benim Lise yıllarımda bayramlık pabuç hikayem vardı. Nazilli Lisesinde okuyor, yurtta kalıyordum. Babam para göndermiş yeni bayramlık pabuç almıştım. Son teravih namazıydı, o yeni aldığım bayramlık pabuçları o gece çaldırdım. Teravih sonunda kala kala bana eski bir çarık kaldı. Çok üzülmüştüm. Yurt müdüründen ödünç para aldım arife günü tekrar ayakkabı aldım. O Ramazan bu anımı hiç unutamam. Hayırlı ve de sağlıklı nice bayramlar dilerim.

23 Haziran 2017 23:08
Ramazan'da nelere dikkat etmeli?

Sayın Nahide Hocam, Yazınız gerçekten nerde o eski ramazanlar dedirtiyor. Sahurda ve iftarda nasıl yememiz konusunda tam bilgi. Elinize sağlık... Hayırlı ramazanlar diliyorum. Selam ve saygılar.

27 Mayıs 2017 11:35
Karanlıklara attın beni

Değerli Nahide Hocam, İsyankar duyguları ne güzel ifade etmişsiniz. Merak ettim, bu şiirleri ne zaman yazdınız. Herhalde yıllar önce gençliğinizde olsa gerek. Saygı ve selamlar.

24 Mayıs 2017 11:41
Kırlangıç fırtınası oyuncularına yazık oldu!

Erkan Bey, Gerçekten çok çetrefilli bir diziymiş. Ben hiç bir bölümünü seyretmedim ama yeğenim seyretmiş, başlangıç güzel amca demişti. Ben bir dizi yazarı olarak konuya tam vakıf olmazsam yazmıyorum. Sadece Tv'den bir defa seyretmekle yazmam. O dizi ve oyuncularla ilgili yorumları okur İnternetten indirip, tekrar seyreder, sonra yazıyorum. Aslında bizim emeğin hakkı ödenmez ama. Ne yapalım biz amatör zamanı olan emekli yazarız. Bir de şu fikir hırsızları olmasa... Şu günlerde çok okunan bir yazım, aynen başka bir sitede yayınlandı. Allah'tan altına (Abdurrahman Balcılar - Milliyet Blog) yazmışlar alıntı olduğunu belirtmişler ama yetmez. Neyse konuyu saptırmayalım. Dizi final deyince senarist de Kırlangıç fırtınası sezon boyunca geçecek tüm olayları finale koymuş. Sevgi ve selamlar

19 Nisan 2017 17:57
Tuzun zarar ve yararları

Sayın Nahide Hocam, Ders niteliğinde tuzun zarar ve yararlarını çok da güzel dile getirmişsiniz. Tuz üç beyazdan biri. Benim tuz ile işim olmaz. Ama bizim aile sofrasının vazgeçilmezi. Kavgamız hep tuz yüzünden olur. Çok koydun, az koydun. Tuzsuz da olmuyor. Azı karar, çoğu zarar. Bu da benim prensibim. Saygı ve selamlar. Az Tuzlu sağlıklı günler.

25 Mart 2017 10:34
Elindeki zehir ölüm saçıyor

Sayın Arkadaşım, Sigaranın zararlarını çok güzel yorumlamışsınız. Ben de sizin gibi Yeşilaycı sigara düşmanıyım. Hayatım boyu arkadaşların hatırı ile içki alemin de 50 tek içmemişimdir. O nedenle tiryaki olmadım. İçmem ve içilen ortamda bulunmam. Babam rahmetli 63 yaşında sigaranın sebep olduğu geniz kanserinden öldü. 17 yaşından itibaren içmiş. Doktorlar sigaradan deyince, ölmeden bir yıl önce sigara düşmanı oldu. İçmeyin diye çevresindekilere nasihatta bulundu. Ama nafile, aldı götürdü. Allah rahmet eylesin. Ben de dilim döndüğünce çevremdekilere nasihat ederim. Ama bu illeti başlayan bir türlü bırakamıyormuş. Önce kafa da bırakmak lazım. Saygı ve selamlar. Sigara dumansız ortamlar dilerim.

19 Mart 2017 21:17
Toplam blog
: 1577
Toplam yorum
: 316
Toplam mesaj
: 12
Ort. okunma sayısı
: 3221
Kayıt tarihi
: 18.06.12
 
 

Emekliyim. Doğayı, Sabahın erken saatlerinde doğada yürümeyi, Hayvanları, bilhassa köpekleri çok ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster