Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
Ramazan'da nelere dikkat etmeli?

Sayın Nahide Hocam, Yazınız gerçekten nerde o eski ramazanlar dedirtiyor. Sahurda ve iftarda nasıl yememiz konusunda tam bilgi. Elinize sağlık... Hayırlı ramazanlar diliyorum. Selam ve saygılar.

27 Mayıs 2017 11:35
Karanlıklara attın beni

Değerli Nahide Hocam, İsyankar duyguları ne güzel ifade etmişsiniz. Merak ettim, bu şiirleri ne zaman yazdınız. Herhalde yıllar önce gençliğinizde olsa gerek. Saygı ve selamlar.

24 Mayıs 2017 11:41
Kırlangıç fırtınası oyuncularına yazık oldu!

Erkan Bey, Gerçekten çok çetrefilli bir diziymiş. Ben hiç bir bölümünü seyretmedim ama yeğenim seyretmiş, başlangıç güzel amca demişti. Ben bir dizi yazarı olarak konuya tam vakıf olmazsam yazmıyorum. Sadece Tv'den bir defa seyretmekle yazmam. O dizi ve oyuncularla ilgili yorumları okur İnternetten indirip, tekrar seyreder, sonra yazıyorum. Aslında bizim emeğin hakkı ödenmez ama. Ne yapalım biz amatör zamanı olan emekli yazarız. Bir de şu fikir hırsızları olmasa... Şu günlerde çok okunan bir yazım, aynen başka bir sitede yayınlandı. Allah'tan altına (Abdurrahman Balcılar - Milliyet Blog) yazmışlar alıntı olduğunu belirtmişler ama yetmez. Neyse konuyu saptırmayalım. Dizi final deyince senarist de Kırlangıç fırtınası sezon boyunca geçecek tüm olayları finale koymuş. Sevgi ve selamlar

19 Nisan 2017 17:57
Maden suyu ve sodanın yarar ve zararları

Sevgili Nahide Hocam, Girizgahtaki fıkrada Cevat-Kavat esprisi çok güzeldi. Epeyce güldüm. Allah hepimizi güldürsün. Ben tansiyon hastası olduğum için maden suyu içmem. Ama faydalarını öğrendik. Sevgi ve Selamlar.

10 Nisan 2017 15:54
Analar tahtını yaparmış, bahtını değil...

Selda Hanım, Gerçek hayatınızdan dobra dobra anlattığınız kısa hikaye tadındaki yazınızı keyifle okudum. Gerçekten de yapmacık değil, göründünüz gibi bir kişilik yapısına sahipsiniz. İnsan alın yazısını kendi yazmıyor ama, kendisi şekillendiriyor. Başlığa koyduğunuz söz çok anlamlı. "Analar tahtını yaparmış, bahtını değil" Sevgi ve selamlar.

28 Mart 2017 15:15
Tuzun zarar ve yararları

Sayın Nahide Hocam, Ders niteliğinde tuzun zarar ve yararlarını çok da güzel dile getirmişsiniz. Tuz üç beyazdan biri. Benim tuz ile işim olmaz. Ama bizim aile sofrasının vazgeçilmezi. Kavgamız hep tuz yüzünden olur. Çok koydun, az koydun. Tuzsuz da olmuyor. Azı karar, çoğu zarar. Bu da benim prensibim. Saygı ve selamlar. Az Tuzlu sağlıklı günler.

25 Mart 2017 10:34
Elindeki zehir ölüm saçıyor

Sayın Arkadaşım, Sigaranın zararlarını çok güzel yorumlamışsınız. Ben de sizin gibi Yeşilaycı sigara düşmanıyım. Hayatım boyu arkadaşların hatırı ile içki alemin de 50 tek içmemişimdir. O nedenle tiryaki olmadım. İçmem ve içilen ortamda bulunmam. Babam rahmetli 63 yaşında sigaranın sebep olduğu geniz kanserinden öldü. 17 yaşından itibaren içmiş. Doktorlar sigaradan deyince, ölmeden bir yıl önce sigara düşmanı oldu. İçmeyin diye çevresindekilere nasihatta bulundu. Ama nafile, aldı götürdü. Allah rahmet eylesin. Ben de dilim döndüğünce çevremdekilere nasihat ederim. Ama bu illeti başlayan bir türlü bırakamıyormuş. Önce kafa da bırakmak lazım. Saygı ve selamlar. Sigara dumansız ortamlar dilerim.

19 Mart 2017 21:17
İstanbul Kırmızısı - İstanbul Hayalkırıklığı

Canan hanım, Önce ben de size teşekkürle başlayayım. Yarın Aydın'a işlerim dolayısıyle gidecektim. Sabah NTV yeni film tavsiyelerini dinlemiştim, İstanbul Kırmızısı'nı seyretmeye karar vermiştim. İsmi de bana ilginç gelmişti. Bir de sinema yaparım demiştim. Dediğiniz gibi oyuncuları oldukça beğendiğim sanatçılar. Bir de Ferzan Özpetek filmi olunca, gidilir dedim. Sizin yazıyı tesadüfen okuyunca, bu filme gitmekten vazgeçtim. En çok 2 saatlik zamanım yazık olacaktı. Halbuki oyunculara bakarsan insan kaliteli bir yapım bekliyor. Tekrar teşekkürler. Güzel bir eleştiri, keşke keyif alsaydınız da iyi bir yorum olsaydı. Ben de güzel bir film seyretmiş olsaydım. Sevgi ve selamlar.

06 Mart 2017 18:16
Atıldım kollara

Sevgili Nahide Hocam, Gençlik geri gelmez bir yaşam. Aşk ne yüce bir duygu ki, kalpten gelir. Sizin şiirlerinizde hep gençlik yıllarımı hatırlarım. Elinize sağlık. Sevgi, selam ve saygılar.

27 Şubat 2017 10:12
Neden balık yemeliyiz

Sevgili Hocam, Ben de balıktan anlarım desem yalan olur. Yazdıklarından bilmediklerimizi öğrendik. Kaleminize sağlık. Her hafta mutlaka balık alır, soframıza koyarız. Pahalı da olsa her keseye uygun balık çeşidi var. Hamsi, sardalye ucuz. Herkesin mutlaka yemesini tavsiye ederim. Saygı ve selamlar.

09 Şubat 2017 13:14
Toplam blog
: 1550
Toplam yorum
: 291
Toplam mesaj
: 10
Ort. okunma sayısı
: 3189
Kayıt tarihi
: 18.06.12
 
 

Emekliyim. Doğayı, Sabahın erken saatlerinde doğada yürümeyi, Hayvanları, bilhassa köpekleri çok ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster