Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
Hazreti İdris (a.s.) ve kavmi

Neden yarıda bıraktınız onu anlamadım eğer ki Tevrat ayetleri nedeniyle bıraktıysanız bu büyük bir ön yargıdır. Tevrat hükmünü yitirmiştir fakat burada bu kıssayı desteklemek için diğer semai kitaplardan faydalanmak istedim. Gerçek Tevrat hiç yoktur demek mazallah küfre kadar gider. Çünkü bugün bile bir harf kalmış olsa ve siz ona yok derseniz Allah'ın (c.c.) sözü yoktur demiş olursunuz. İnce düşünmek gerekiyor. Zaman ayırdığınız için teşekkür ederim.

08 Ocak 2014 18:56
Beyinden çok çalışan organ…

Farklı ve güzel bir konuya değişmişsiniz. Cep telefonuma gelen bir mesajda şöyle yazıyordu: "Azdırıcı damla..." İnsanları tecavüz etmeye sürüklemek için artık reklamlar bile aktif olarak çalışıyor. Cinsel isteği arttıracak ürünlerin reklamları böyle serbest yapıldıkça ve insanların içindeki Allah (c.c.) korkusu azaltıldıkça bu olaylar hep olacaktır.

15 Eylül 2013 02:41
Adaletin simgesi H.Z. Ömer (R.A.)

Teşekkür ederim üstadım. Gerçek bir Türkiye tablosu bu çünkü bende bu tablonun içerisinde yer alan bir çalışanım. Etrafımda gördüğüm bu çirkinlikler hiç de adil değil. Açıkçası her gün daha çok arıyorum H.Z. Ömer(R.A.)'i...

14 Mayıs 2013 21:16
Allah(C.C.) Rızası için sevmek

Alaettin Morgül selam vermek için dilin önemi yok istersen Allah(C.C.)'ın selamı üzerine olsun de ama yeter ki selam ver. Arapça selam vermenin neresi kötü onu hiç anlamış değilim Arapça ile sıkıntın varsa adını değiştir adının da kökeni Arapça?

17 Mart 2013 21:59
Sözde Müslüman'ız

Gösterdiğiniz ilgi için sonsuz teşekkürü bir borç bilerek nacizane cevaplar vermek isterim. Öncelikle Halil bey yorumunuz için teşekkür ederim. Müslümanlığa ilk adım; kelime-i şahadettir. Ondan sonra namaz, oruç, zekat ve hac ile de adımlar devam eder. Lakin güzel ahlaka sahip olmak sadece Müslümana değil, kulluğa has bir özelliktir. Ateist bir kişi de güzel ahlaklı olabilir. ernatmn size de saygılar sunuyorum. "Deniyor." kısmı ikinci kişilerle olan muhabbet şeklinde belirttim farklı yazılarıma bakarsanız ALLAH(C.C.)'ın ismini anarken göstermeye çalıştığım itinayı fark edeceksiniz. Anlaşılmıyor olmaya değil tam tersine anlaşılmaya çalışıyorum Bir bilgi ve marifet sahibi değilim. Ben; sıfır ibn sıfır ibn sıfır'ım. Bundan şüphem yok. Lakin anlaşılmamak güzel ama yanlış anlaşılmak son derece kötü. Muyiddin Arabi'nin "La mevcude illa Hû(O'ndan başka bir şey yoktur.)", Hallac-ı Mansur'un "Ene'l Hakk(Ben Hakk'ım)" demesindeki yanlış anlaşılma gibi... Selamun Kavlem min rabbin rahim...

20 Eylül 2012 18:51
En önemli icat!

Gerçekten çok güzel bir icatmış. Özellikle babaların işine çok yarayacak gibi.

05 Ağustos 2012 19:03
Toplam blog
: 65
Toplam yorum
: 31
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 2376
Kayıt tarihi
: 27.07.12
 
 

1988 İstanbul doğumlu. Adalet Bakanlığı'nda göreve başladı (2011). Anadolu Üniversitesi Kamu Yöne..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster
 
 
 

 
 
     
     
     
    "Alimler her gece ağlamasa, cahiller sabahlara kadar gülemezdi." (E. DİNÇ)