Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
Gelecek kaygısı

Merhaba, Merve hanım."Çünkü ruhlarımız çok yoruldu kah geçmişte kah gelecekte "demişsiniz ya, işte cevabı da vermişsiniz zaten, mutluluk "AN"ı yaşayabilmekte gizlidir. Şimdide kalabilmenin de yolu yordamı vardır.Bu bir yolculuktur, kendi içimizde yapacağımız ve yine kendimizi bulacağımız,(insanın,özünde taşıdığı, hiç tanımadığı yüzü ile, kendisi ile tanıştığı muhteşem an) bir tanışıklık anıdır, MUTLULUK.

18 Temmuz 2013 10:33
Öze Ulaştır Beni

Merhaba, yokluk makamlarını (ef'âl,sıfat, zat)yaşamak,okyanusa karışan bir bardak su misalidir. Karıştıktan sonra ise ne bardak kalır, ne de su. Aradığımız öz (okyanus ) içimizde çağlar durur. Sevgili Yunus Emre'nin de dediği gibi; suyum alçaktan çekerim, dönüp yüksekten dökerim ,görün ben neler çekerim, derdim vardır inilerim. O okyanusa karışmak insanı şair de yapar, yazar da yapar. Mübarek olsun,kolay gelsin. Sevgiler.

28 Haziran 2013 12:43
Kızıma, Oğluma

Merhaba Ayşegül hanım, tüm annelerin gönlüne DİL olmuş, evlat sevgisini çok güzel anlatmışsınız. Anneler sayılamayacak kadar çok. Ama " annelik duygusu " tek. Başka bir şekli yok değil mi? Teşekkürler.

10 Mayıs 2013 13:29
İnsan sevdiği kadar insandır...

Kaynağından fışkıran sevgimiz, bazen öyle bir galebe çalıyor ki kendimizi unutuyoruz. Paylaşmakla bitmeyen sevgimiz,kendimize cimri olabiliyor. Dış (cüz-i) alem doyumsuzdur, verdikçe ister. Önemli olan sevgi ve merhamet sarhoşluğunda kaybolmadan, Küll-i sevgiyle haşrolabilmektir. İçinizden gelen yoğun sevgiyi ne de güzel dökmüşsünüz kelimelere. İnsanın fikri ne ise zikri de odur. teşekkürler.

30 Nisan 2013 19:21
İnanç nereye koşuyor?

Hallac-ı Mansur da açık açık anlatmıştı. Fakat,her idrak onu anlayamadı. Gayb ilmini ancak ve ancak onu tahsil etmiş ve etmeye talip olanlar anlayabilir. Tasavvuf anlayışını çok güzel dile getirmişsiniz.Teşekkürler.

01 Nisan 2013 09:11
Toplam blog
: 57
Toplam yorum
: 17
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 4465
Kayıt tarihi
: 19.12.12
 
 

Kainatta nokta, nokta da kainat olan "İNSAN" İnsanı keşfetmek için cıkılan yolda bir yolcu sadece. ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster