Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
Daha önce kasetleri meydana çıkanlar neden istifa etmişlerdi?

Bu savaş için atıp tutan sayın muhalefet milletvekillerine bir önerim var: İstifa etmenin erdemine inanıyorlarsa, eğer kendileri de bahsettikleri kadar onurluysalar, toplu şekilde istifa etsinler, meclisteki milletvekili sayısındaki dengeyi bozup hükümeti erken seçime götürsünler. Birkaç gündür aklıma takılan birşey bu. İnternetten baktım ama meclis aritmetiği nasıl değiştiğinde erken seçim gerekli hale geliyor bulamadım. Bir bilen bunu açıklayıp önerebilir belki, ne dersiniz?

27 Şubat 2014 13:58
Kader ve Hür İrade

Sizi tebrik ederim. Bu kadar nazik bir konuyu çok güzel ve bütün olarak irdelemişsiniz. Keyifle ve öğrenerek okudum. Kaleminize sağlık. Özellikle basiret konusuna yaklaşımınız çok ilginç geldi. Bunca çok felsefe bir araya getirerek hazırladığınız bu yazınızı okuduktan sonra reenkarnasyon hakkındaki görüşlerinizi de öğrenmeyi isterdim. Eğer bizim için belirlenen sınavların hepsini tamamlayamazsak bu yaşamda, tekamülümüz tamamlanmazsa... Ya sonra?

23 Ekim 2013 14:34
Başarısızlık yoktur, deneyim vardır

Harika bir yazı olmuş,kaleminize sağlık. Kime göre-neye göre demişsiniz. BANA göre. Sevgiyle ilerleyin... Gülay

23 Ekim 2013 14:02
Kızlık soyadını kullanan bayanlarınn bilinçaltı.

Sayın Fikirci, Tam tersine ben çok iyi anladım sizi. Ama siz benim ne demek istediğimi anlamamışsınız gördüğüm kadarıyla. Eşler arasındaki eşitlik ilkesinden yola çıkarak okursanız ilk yorumumu sanırım anlamanıza yardımcı olabilir.

02 Eylül 2013 03:08
Kızlık soyadını kullanan bayanlarınn bilinçaltı.

ne mutlu size... demek siz eşinizin soyadını kullanmayı çoktan kabul ettiniz. eşiniz de memnun mu bu durumdan?

31 Ağustos 2013 16:22
Süzme sözcükler: Bu kaçıncı balayı

Şahin Bey çok şanslısınız. Umarım o kumrular yuvanıza şans, mutluluk ve aşk getirirler...

04 Nisan 2013 12:35
Başbakana saray için Atatürk Orman Çiftliği kurban edildi...

Hani dinin arkasına sığınıp duruyorlar ya, hani bir gün helallik isteyecekler ya bizden. Zor belki ama hadi biz helal ettik diyelim hakkımızı, öbür dünyada Atatürk ile nasıl helalleşebilecek bunlar bilmem...

04 Nisan 2013 12:21
Helalleşmeden ölmeyin!

Yurdagül Hanım merhaba, Öncelikle başınız sağolsun, annenize da Allah'tan bol bol rahmet diliyorum. Kul hakkı ve helalleşmek inananlar için gerçekten ince çizgileri olan zor durumlar. Kul hakkının sınırları çok geniş. Dini bilgisine güvendiğim bir büyüğüm trafikte yaptığımız bir hata yüzünden birinin korkmasına sebep olduysak, bu bile o kişinin kul hakkına girmek olduğunu anlatmıştı. Ben helalleşmek konusuna farklı bir bakışla bakmak istiyorum. Hakkını helal et demek, eğer bir hatam olduysa, seni kırdıysam beni affet demektir. Affetmek de taşımaya devam ettiğimiz o kırgınlıktan vazgeçmek, duygusal olarak taşıdığımız bu yükten kurtulmak, hafiflemek, özgürleşmek demektir. Helal etmediğimiz veya etmeye gönlümüzün el vermediği her hak bizim sırtımızda duygusal bir yük. Yani bize sıkıntı veriyor, karşımızdakinin umurunda bile değil, çoktaaan unutmuş, o yükten kurtulmuş. Sevgiyle ilerleyin...

03 Nisan 2013 18:31
Toplam blog
: 37
Toplam yorum
: 15
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 1481
Kayıt tarihi
: 04.02.13
 
 

Antalya'dan sevgilerle... Uzun yıllar turizmin çeşitli dallarında, çoğunlukla da profesyonel ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster
 
 
 
 
 
     
     
     
    Diğer paylaşımlarımı Facebook'tan takip etmek için: Gülay Gürkan / Bireysel ve Kurumsal Yaşam Koçu