Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
Erdoğan'ın övüncü ya da seyahat özgürlüğü

10 - THY'nin bugün nasıl bir havayolları olduğunu zannediyorsunuz? Avrupa'nın lider havayolu vs. Çalışanlarının neden grevde olduğunu araştırınız. 11 - Ekonomik veriler üzerinden mi gidiyoruz hep, ekonominin iyi olduğu masalına siz inanmaya devam edin. Türk ekonomisinin nasıl bir bıçak sırtında olduğunu bence bu yaz çok yakından gördük. 12 - O dönem çöp dağlarının olduğu ülkeden geliyorduk, yine sokakta insanların öldürüldüğü aynı zamanda, çöp dağları gibi basit şeylerden gitmek zorunda değiliz. Bu dönemde de polisin insanları öldürdüğü bir ülkeden geliyoruz. Pek bir değişim olmamış, ne dersiniz? Yorumunuz için teşekkür ederim.

02 Aralık 2013 00:12
Erdoğan'ın övüncü ya da seyahat özgürlüğü

6 - Bu yol mevzusu uzar da uzar, hükümetin en büyük övüncü zira. Fakat doğru şekilde yapılmıyor, mühendislik hataları da çok ve yapılıyor-bozuluyor-yine yapılıyor. Uzmanı değilim, daha fazla konuşamam, fakat yüzeysel olarak bilgim var. Dolayısıyla bu kadarını söyleyebilirim. Kaldı ki hataları da çok yol yapımında, en basiti, Marmaris'te "Günlük" ağaçları kesildi yollar yapılırken mesela. 7 - Hava kirliliğinde epey kötü bir çizgide olduğumuzu kabul ederim. Fakat şunu da söyleyelim, Türkiye'nin başkentinde hava hala kirli. Ama yazanlar tehdit ediliyor. 8 - GSMH ile o dönem yerinmiyordum, bu dönem de övünmüyorum, çünkü hesaplama yöntemleriyle o miktarı istediğiniz gibi çıkarabilirsiniz, ayrıca o para o dönem de benim cebime girmiyordu, bu dönem GSMH da cebime girmiyor. 9 - Avrupa ülkeleri çok eskiden vizesizdi, sizi şok edecek belki ama. Kırmızı halı sermiyorlardı, bugün de sermiyorlar. Ama yazıdaki ayrıntıya dikkat ediniz, "lideri olduğumuz" İslam dünyasında da o kırmızı halı serilmiyor

02 Aralık 2013 00:11
"Ara ver Harula, kalbimiz dinlensin"

Şarkı sözlerini "italik" yazmıştım yazıda tırnak içine almak yerine, fakat yayınlanırken öyle olmamış. Yazıdaki bu karışıklık için özür dilerim.

15 Aralık 2010 16:56
Devlet tiyatroları yeni sezonu açıyor!

Profesyonel'i Ankara turnesi sırasında ben de izledim. Bir gece ani bir kararla aldım biletimi ve iyi ki almışım. Yetkin Dikinciler de, Bülent Emin Yarar da çok iyiydi dediğiniz gibi, o sahneye girdiği andan itibaren ruh halinin değişimini o kadar kendiliğinden, o kadar doğal yansıtıyor ki hayran olmamak mümkün değil... Şu anda da Vahşet Tanrısı, Ankara turnesinde gözüküyor. Sizin gibi birkaç kişiden daha olumsuz eleştiriler gördüm, sanırım gitmeyeceğim.

24 Eylül 2010 17:19
Yayımlanan yorumu yanıtlamak, bir inceliktir!

Aslında ilk blog yazmaya başladığım zamanlarda burada herhangi bir soru içermese bile "teşekkürler yorumunuz için" şeklinde bir yanıt yazıyordum ben. Daha sonra ise "acaba her şeye yanıt vermek de oluyor mu" diye düşündüm niyeyse ve cevap veya fikir alışverişi gerektirmediği sürece yorumu doğrudan yayınlamakla yetindim. Fakat sizin söylediğiniz de doğru tabii, yorumlara yanıt vermek bir incelik. Benim yanıt vermeme sebebim kabalıktan ve önemsememekten değil, yanıt verirken acaba kendimi çok mu ön plana sürüklüyorum diye düşünmektendi... Yayınlamadığım hiçbir yorum olmadı şu ana kadar, fakat cevap yazmadıklarım oldu evet... Bundan sonra daha dikkatli olmaya çalışacağım bu konuda. Teşekkürler.

02 Haziran 2010 15:31
Pegasus Eziyeti!

Merhaba, gerçekten geçmiş olsun, tesadüfen rastladım blogunuza. Ben de birkaç şey yazmak istedim. Pegasus'u üç-dört defa kullandım ve şansıma hiçbirinde rötar veya aksaklık yaşamadım, vaktinde kalktım, vaktinde indim. Anadolu Jet de aynı şekilde ki THY'yi de rötar şampiyonu ilan etmişlerdi. Demek çok nadir uçak kullandığımdan olacak şanslıyım. Bunun dışında Kıbrıs'ta kumar ve fuhuş için gittiğimizin zannedilmesinin yanında başka bir şey daha söylediler bana birkaç kişi orada. Özal oraya Mersin'den Adana'dan geçim sıkıntısı çeken insanları yerleştirmiş vakti zamanında ve bu durumdan sonra hırsızlıklar başlamış, Kıbrıslılar eskiden kapılarını bile kilitlemeden çıkar gidermiş, artık kapı önünde ayakkabı bırakamaz olmuşlar. Bu yüzden de bir önyargı var demişlerdi.. Yeniden geçmiş olsun.

15 Nisan 2010 20:29
Harun Kolçak Sezen Aksu dostluğu(!)

Merhaba, Yazdıklarınıza ben de katılıyorum. Bunun dışında Harun Kolçak niyeyse her zaman bana biraz samimiyetsiz gelmiştir. Sezen Aksu'yu onu aşkın bir sayıda sahnede izledim, en son Ekim ayında... Daha da izlerim, bıkmam. 2005'teki iki konserine Harun Kolçak da çıkmıştı, yıllar sonra albüm yapıyordu ve Sezen onun albümünü tanıtmaya çalışıyordu insanlara tutunabilsin diye. O albümün kartonetinde Harun Kolçak "can dost Sezen..." diye yazmıştı. Aralarında ne geçtiğini bilmiyorum, ilgilenmiyorum da, ama bu işin Harun Kolçak tarafından basının önüne taşınması ayıp kaçıyor birazcık. Kaldı ki şarkıyı okumasına Onno Tunç'un kızları da izin vermemiş. Belli ki bir şeyler var. Bir de dün Şengül Balıksırtı'nın köşe yazısından öğrendiğimize göre, Sezen kanser olan kuzeni için hastanelerde koştururken şirketine telefon açmış ve hem şirket hem de kendisi adına Harun Kolçak'a başsağlığı mesajı çektirmiş... Uzun kaçtı sanıyorum biraz, kusura bakmayın...

03 Mart 2010 21:05
Şebnem Ferah, “Benim Adım Orman “ ile rockun evrensel çizgisinde!

Ben biraz bencilim galiba, Şebnem dünyaya açılma hevesine kapılmasın, hep bize şarkı söylesin, bizi sesinden mahrum bırakmasın ve ben ondan Türkçe şarkılar dinlemek isterim hep. Duygusunu daha net hissediyorum, ne kadar bilirsem bileyim, İngilizce yabancı bir dil sonuçta.. Benim Adım Orman'ı da bu kez çoğu kişinin aksine sanıyorum ben de çok beğendim.

25 Ocak 2010 00:23
hp dizüstü (laptop) arızaları

Hp idi bundan önceki bilgisayarım, aynı problemleri yaşadık. Bir ay geçti, aradık, yine yok, yine yok. En sonunda "yarın gazetelerin tüketici köşelerinde göreceksiniz firmanızı" dedim, blöf yaptım biraz, ama cidden yazacaktım, yarım saat sonra telefon geldi ve "yarın alabilirsiniz bilgisayarınızı" dediler. Bir başka arızada yine aynı sorunları yaşadık ve "bıktık sizden" diyerek bilgisayarı alıp dışarıdaki bir yere götürdük ve aldığımız cevap, "yarın alırsınız" oldu. Yani bir günlük arıza için bizi bir ay bekletmişler maalesef. Sonra bilgisayarı değiştirmeye karar verdim bir başka arızasında ve "lütfen HP alın, çok kalitelidir, şöyledir, böyledir" dediler. Hayır dedim, servisinizden hiç memnun değilim. Ve Asus aldım, servisi nasıldır bilmem, çok farklı olduğunu sanmıyorum, alalı 2 yıl oldu bilgisayarı, ama şu ana kadar servise gitmedi, memnunum kısacası.

20 Ocak 2010 18:43
İyi ki doğdun Barış Abi

O meşhur "Moda" adresinin kapısına kadar gidip döndüğüm isim... Çocukluğumun kahramanı Barış Manço. Etkinlikleri takip edeceğim, nitekim ettim de bugüne kadar. Türk-Japon Vakfı'nda Ankara'da iki kez anma konserine gittim, kişisel eşyalarının bulunduğu bir sergi açılışıydı biri, Leyla Manço, Doğukan ve Batıkan Manço ile Savaş Manço da oradaydı. Ne güzel olmuş yazdığınız, unutulmadı, ama anmış olduk bir de bu şekilde.

30 Aralık 2009 21:00
Toplam blog
: 142
Toplam yorum
: 146
Toplam mesaj
: 16
Ort. okunma sayısı
: 1085
Kayıt tarihi
: 27.09.09
 
 

Ankara Üniversitesi Hukuk Fakülteliyim. Seyahat benim için bir tutku, her fırsatta bir yerlere ka..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster