Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
Kanadı Kırık Kırk Kuş...

Kolu kanadı kıranlar.. hevesi kıranlar.. gönüllerde açan çiçekleri kıranlar.. artık uçsak ki ne fayda.. uzak durun temiz duygulardan.. aldı götürdü be ablacığım şiirin kırık kanatlı kuşlarla dolu yılgın bir gökyüzüne.. güzel canına sağlık..

21 Eylül 2018 11:14
Ben Dul Bir Kadınım!

Derin bir iç çektim okuduktan sonra..Üzülmeyin lütfen! Mecnûn isen ey dîl sana Leylâ mı bulunmaz / Bu goncaya bir bülbül-ü şeydâ mı bulunmaz.. Vakit en güzel ilaçtır.. Allah güzel gönlünüze göre versin..

18 Eylül 2018 15:38
Aşk Bahane Ateş Şahane

Bu yorumun cevabı bu mudur? Sizi kamuoyuna havale ediyorum...

18 Eylül 2018 13:31
Aşk Bahane Ateş Şahane

Ayyyyyggg! Yahu cinsellik aşkın dilidir, lisanıdır. Duygusuz hayvanî ilişkiler sürtünmedir doğru. Aşkı böyle anlatmayın rica ederim. Sizin dediğiniz gibi fark gözetmeksizin herkesle birlikte olmak isteyen insan aşktan bahsetmesin o nefsinin kölesidir. Ama aşık dokunmadan da yaşayabilir. Dokunmadan da sevebilir.. Ama iki aşığın lisanına o seçkin dile, tenlerin tanışmasına, birbirine karışmasına, eriyik olmasına nasıl sürtüşme derseniz sadece. Öyleyse hiç sevmemiş sevilmemişsin gönül sen/ Geçen günlere yazık yazık etmişsin gönül sen.. :) sevgiler..

17 Eylül 2018 20:51
Ölü Yazarlar Toplantısı! Saat 01:00

Bir erkeğe aşkı nasıl tarif edeyim ben? Vuslatı seks kabul edip öncesini yok sayıyor. Yaşadığı tek seksle de aşk sandığı şeyi sevgiye dönüştü diye küçümsüyor. Bir kere aşk herkesin harcı değil bu bir. Gerçekten olgunluk gerektirir. Sizi face den engelleyen biriyle aşk yaşayamazsınız :) Aşk bir kordur. İçine düştüğü bedeni yakar. Duramaz insan durduğu yerde.. Kalbiniz yüksek basınçta fokurdayıp duran bir tencere gibidir. Ruh ve kalple yaşanır bu da iki. Akıl yoktur aşkta. Canından vazgeçersin. Hekim istemez aşık, yar gelsin der yarama benim..Ölümü bile küçümsersin o can için..Ölümden daha çok cesaret ister çünkü aşk..Kavuşunca biter mi bu duygu? Bitenler aşk değil efendim..Onlar kendini aşk sanan zevzeklikler.. Daha üçü, dördü de var ama neyse :))

17 Eylül 2018 15:22
Ölü Yazarlar Toplantısı! Saat 01:00

Biraz rötarlı olsa da yapılmış toplantı, iyi güzel.. Aşk neymiş? Bir araya gelince puffffff :) Bir araya gelinen insana bağlı.. Sevgiler..

16 Eylül 2018 20:58
Birsen yn. "Hayat Zordur, Hayat Güzeldir"..

Aaaaa! Çok güzel olmuş.. Porselen tabak mı o? Bunların tasarım aşamasını siz mi yapıyorsunuz? Kaç eskizle kim bilir? Öyle mi bilmiyorum ki! İzlerim Youtube' dan da sizin atölyeyi hayal etmek istiyorum. Sabah ilk stajyer mi geliyor? Açıyor atölyeyi, çayı demliyor. Boya mı kokar böyle bir atölye? Ne kadar açık dursa da pencere çıkmaz mı kokusu? Sizler gelirsiniz sonra.. Herkes bir işin ucundan mı tutar? Bitlisli hemşerim; "Bitliste beş minare, beri gel canan beri gel.." türküsünü söyler mi bazen? Yeni evli borçlarını düşünüp dalıp gider mi? Kol emekçisinin yüzünde hep bir umut mu olur? Tek kadın tek kadın olmanın ürkekliğini yaşamadığı bu yeri kutsar mı arada? En genci gülümsemesiyle ışık mı saçar? Siz onları sessizce izleyip tasarlarken isimleri o isimlerin hayaline dalar mısınız? İyi ki Birsen Hanımın hayaline dalıp hayat güzeldir dediniz.. Sağolun.

16 Eylül 2018 10:23
Sonbahar

Konduramaz ki insan hançeri saplayıp yaprağı dökenin kendi canı olduğuna, bir zamanlar canım diye seveni olduğuna suçu sonbahara atar.. Gönlünüze sağlık, anlamlıydı.. Sevgiler..

15 Eylül 2018 11:33
Fisun Hekim...

Dün konuştuk Fisün Ablayla. Hayat dolu bir kadın.. İnsanı kendine getiriyor sesi, nefesi.. Çok tatlı çok kıymetli bir insan.. Çok özlemiş oğlunu, sağ salim kavuşsunlar inşallah.. Ne güzel ne anlamlı olmuş onun adını yazmanız.. Emeğinize sağlık.. Hepinize canı gönülden selamlar..

14 Eylül 2018 14:08
Fırtına Kuşu

İçinde fırtına kuşları dönüp duran birini seversen, dinmiyorsa yaşama olan tutkusu, tabiat onu kışkırtıcı bir dişilik ya da erkeklikle donatmışsa, tükenmez bir kaynaksa içindeki aşkla bakış-dokunuş-yöneliş, bedenine sığmaz bir ruh taşıyorsa-rengarenk- istesen de onunla aşkı öldüremezsin..İlyas'tır her daim Cemşit gibi kalbinde, yanında olsa da..Ama yanında olsun uçmasın istersen sen de onun gibi olmalısın.. Vadediyoruz: kesintisiz eğlence, adrenalin, sürpriz,tutku,korku, neşe ve gözyaşı dolu bu lunapark.. Kararsızları, korkakları, canı kıymetlileri, sıradan insanları almıyoruz..Çünkü her gün çoğalacak bir aşka dayanamaz her kalp..Seni esir alacak olan bu his göğüs kafesine konacak. O da bu sonsuz panayırda atıp duracak.. Çünkü yanı başında olduğunu bilse bile sakinleşmeyecek bir kalbi sevdin.. Derdim ben, bana aşkı vadet ey yar diyen birine :)

14 Eylül 2018 11:15
Toplam blog
: 110
Toplam yorum
: 409
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 893
Kayıt tarihi
: 26.05.14
 
 

'' Ben de canlıyım dedi,diş. İnce bir sinirin canlılığı değil bu. Göz gibi, kalp gibi yeri doldur..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster