Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
Şazimentleri Rahat Bırakın.

Bir kez yaptım bunu. Kızımın ısrarına dayanamayıp aldığım bir kediyi bırakmak zorunda kaldım. Bir sokak kedisiydi zaten, sokağa alışıktı. Ama ne zaman bir kedinin yanından geçsem acaba o mu diye bakıyorum :(( yanımda mama taşıyorum. Bazen döküp onu bitirene kadar bir kedicik sessizce izliyorum.. Berbat bir duygu.. Birini birşeyi öyle ansızın bırakmak.. Telafisi yok, bunun yakıcı etkisini hep yaşayacağım. Tanıyorum kendimi..

23 Kasım 2019 14:31
Nedir Bilir misiniz Bu?

Merhaba,en son yorumunuza cevap yazamadım üzgünüm. Pek vaktim olmuyor ve de isteğim. Neredeyse edebiyat alanında tek başınıza götürüyorsun Milliyet Blog'u tebrikler.. Sık yazıyorsunuz..Sevmek üzerine güzel bir yazı olmuş.. Kasım benim içinde çok anlamlıdır. Elbette insanın elinde değil ama böyle sevmeleri sevmiyorum artık :) tuhaf bir cümle oldu ama anlaşılıyor galiba.. Keyifli yazılar dileğiyle...

06 Aralık 2018 15:35
Kime Yazdığımı Bilmiyorum!

Tuhaf şeyler oluyor :) Siz kime yazdığınızı bilmediğiniz bir şiir yazıyorsunuz. Blogla alakalı bir konu üzerine sizden bahsettiğimiz bey sırra kadem basıyor. Kendisi sizi de beni de okurmuş. Üstelik bu şiirle aynı zamana denk geliyor.. yoksa katil siz misiniz? :) biraz Sherlock Holmes okumalıyım, herşeyi çözeceğim.. Sevgiler.. Hamiş; olaylar gerçek fakat alınmadınız umarım.. Beni tanıyorsunuz artık :) alınmazsınız di mi? Tabi canım.. :)

10 Kasım 2018 13:50
''Fotoğraf Hakikattir. Sanat Olamaz.''

Fotoğraf baktığınızı nasıl görüp anlamlandırdığınızı yansıtır. Ara Güler tam bir bakış ve anlam ustası bence. Nur içinde yatsın.. Siz siz de güzel bakışlar atmışsınız.. İyi olduğunuz bir çok uğraş var. Ya da kendinizi ifade edebildiğiniz.. Ama sizin gibi birinin aynı zamanda tıkandığı, bunaldığı, kendini zorladığı çok iş ve ortam olmalı. Bu tespitte bir nevi fotoğraf değil mi? Yanlış bir kare mi yakaladım :) Sevgilerimle..

22 Ekim 2018 00:59
Eric Van Buyten Olmak

Sevgili Nil'le yakın zamanda bizde buluştuk. Çok güzel bir insan.. Senden bahsetti, kardeşliğinizden, övgüyle.. Nasıl sevindim, yazan insanları herkes anlamaz o yüzden yazarlar zaten. Bizler dost olamazsak kiminle olabiliriz ki! Ben bıraktım tüm isimleri kendi ismim beni yazmaya daha çok yakınlaştırdı. Sana da tavsiye ederim. Daima herşeyin güzelini diliyorum senin için.. Hep iyi ol.. Sevgiler..

30 Eylül 2018 10:50
Ölü Yazarlar Toplantısı! Saat 01:00

Bir erkeğe aşkı nasıl tarif edeyim ben? Vuslatı seks kabul edip öncesini yok sayıyor. Yaşadığı tek seksle de aşk sandığı şeyi sevgiye dönüştü diye küçümsüyor. Bir kere aşk herkesin harcı değil bu bir. Gerçekten olgunluk gerektirir. Sizi face den engelleyen biriyle aşk yaşayamazsınız :) Aşk bir kordur. İçine düştüğü bedeni yakar. Duramaz insan durduğu yerde.. Kalbiniz yüksek basınçta fokurdayıp duran bir tencere gibidir. Ruh ve kalple yaşanır bu da iki. Akıl yoktur aşkta. Canından vazgeçersin. Hekim istemez aşık, yar gelsin der yarama benim..Ölümü bile küçümsersin o can için..Ölümden daha çok cesaret ister çünkü aşk..Kavuşunca biter mi bu duygu? Bitenler aşk değil efendim..Onlar kendini aşk sanan zevzeklikler.. Daha üçü, dördü de var ama neyse :))

17 Eylül 2018 15:22
Ölü Yazarlar Toplantısı! Saat 01:00

Biraz rötarlı olsa da yapılmış toplantı, iyi güzel.. Aşk neymiş? Bir araya gelince puffffff :) Bir araya gelinen insana bağlı.. Sevgiler..

16 Eylül 2018 20:58
Birsen yn. "Hayat Zordur, Hayat Güzeldir"..

Aaaaa! Çok güzel olmuş.. Porselen tabak mı o? Bunların tasarım aşamasını siz mi yapıyorsunuz? Kaç eskizle kim bilir? Öyle mi bilmiyorum ki! İzlerim Youtube' dan da sizin atölyeyi hayal etmek istiyorum. Sabah ilk stajyer mi geliyor? Açıyor atölyeyi, çayı demliyor. Boya mı kokar böyle bir atölye? Ne kadar açık dursa da pencere çıkmaz mı kokusu? Sizler gelirsiniz sonra.. Herkes bir işin ucundan mı tutar? Bitlisli hemşerim; "Bitliste beş minare, beri gel canan beri gel.." türküsünü söyler mi bazen? Yeni evli borçlarını düşünüp dalıp gider mi? Kol emekçisinin yüzünde hep bir umut mu olur? Tek kadın tek kadın olmanın ürkekliğini yaşamadığı bu yeri kutsar mı arada? En genci gülümsemesiyle ışık mı saçar? Siz onları sessizce izleyip tasarlarken isimleri o isimlerin hayaline dalar mısınız? İyi ki Birsen Hanımın hayaline dalıp hayat güzeldir dediniz.. Sağolun.

16 Eylül 2018 10:23
Sonbahar

Konduramaz ki insan hançeri saplayıp yaprağı dökenin kendi canı olduğuna, bir zamanlar canım diye seveni olduğuna suçu sonbahara atar.. Gönlünüze sağlık, anlamlıydı.. Sevgiler..

15 Eylül 2018 11:33
Fisun Hekim...

Dün konuştuk Fisün Ablayla. Hayat dolu bir kadın.. İnsanı kendine getiriyor sesi, nefesi.. Çok tatlı çok kıymetli bir insan.. Çok özlemiş oğlunu, sağ salim kavuşsunlar inşallah.. Ne güzel ne anlamlı olmuş onun adını yazmanız.. Emeğinize sağlık.. Hepinize canı gönülden selamlar..

14 Eylül 2018 14:08
Toplam blog
: 110
Toplam yorum
: 425
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 1037
Kayıt tarihi
: 26.05.14
 
 

Dünyanın kirletemediği bir lotus... ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster