Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
Terk Etmeyin Bu Güzel Vatanı

Ne yazık ki, sizi kimse dinlemeyecek Yurdagül hanım. Gelişmiş ülkeler paralı ve eğitimli insanlara hayır demiyorlar. Onlar da yolcu.

04 Ocak 2019 18:58
Değersizliği ile Sevmeli İnsan Kendini

Ne çok insan var sayısız ve önemli değerlere sahipken bunların farkında olmayan, ufak tefek eksikleri, yanlışları büyütüp kambur gibi sırtına alıp altında ezilen! Ne çok insan var, gerçekten birer değer olan özelliklerini değersiz hatta yanlış ve hatta zararlı gören! Ne çok insan var şu geçici dünyada küçük dikenlere takılıp yürüyemeyen, kanayan, acı çeken. Elinize, yüreğinize sağlık, siz psikologsunuz, siz söyleyin ki, en azından kendimizi yeniden yoklama gereği duyalım.

17 Aralık 2018 13:56
Varoluşsal Anlamsızlık

Hülya Hanım, Yazınızı okumak için açtığım sayfadaki tanıtım özetinizde bulunan iki fakülte ile devamında bulunan üçüncüsü olasılığı beni tanıtım sayfanıza sürükledi. Evet, üçüncüsü de,, fazlası da vardı. Sizin deyiminizle, dünyaya sağlam kazıklar çakmıştınız. Yazınız da güzel, özgün, samimi ve net. Özgür bir aklın kıpır kıpır fikirleri. Yaşam yolunuzun hep aydınlık ve sorunsuz olması dileklerimle.

25 Eylül 2018 11:48
Irabiye...

Fisun Hanım, Allah Irabiye'ye de, bütün benzer yollardan geçip aramızdan ayrılmış olanlara da rahmet etsin. Bir doktor olarak en iyi siz bilirsiniz insanların bu dünyada hangi sınavlardan geçtiklerini. İyi ki yazıp paylaşmışsınız. Bu sayede Van'da yaşayan ben de tanıdım onu da, sizi de. Sağlık, esenlik dileklerimle,

23 Eylül 2018 19:09
Bakar mısınız! “Bana Bal Tadında Bir Hayat” Lütfen!

Sevgi dolu yüreklerden kalemlere, kağıtlara, ekranlara ve bu yolla başka insanların akıllarına ve yüreklerine akan her şey güzeldir, güzeldendir, güzelleştirir. Kutlarım.

13 Ağustos 2018 12:05
Tanrı’nın Dili Bu, Duy ve Dinle

Evet ölüm... O hepimizin bildiği ama çoğumuzun görmezden geldiği ilahi son dokunuş. Nefsinin ya da aczinin gölgesindeki insanı biçip götüren tırpan. Çağlar boyunca ve sırasıyla insanları yeryüzünden silen rüzgar. Onu hesaplarımıza daha çok katmalıyız. Konunuz da, örnekleriniz de güzel. Kutlarım.

18 Haziran 2018 08:11
Milliyet Blog Ailesine İyi Bayramlar Diliyorum

Sizin de, diğer Milliyet Blog yazar ve çalışanlarının da, o eski bayramları özleyenlerle, o eski bayramları bilmeyenlerin de bayramı kutlu olsun. Bayramı sadece üç günlük tatil olarak görenlerin de bayramı kutlu olsun. Bu bayram günlerinde çalışmak zorunda olanların da, güvenlik güçlerinin, sağlık personelinin ve diğerlerinin de bayramı kutlu olsun.

16 Haziran 2018 16:01
Bu Bakışı Unutma Ey İnsanlık!

Her gün caddede sokakta karşılaştığımız insanlar arasında ne yazık ki, böyle ruhunu şeytana satmış insanlar da var. Onların toplanıp hapse konulması da o hapishaneleri vergileriyle ayakta tutan insanlara, o hapishanelerde ekmek parası için çalışanlara zulüm. Onlar yakalandıklarında o yavru gibi ayakları kesilmeyi hak eden insanlar. Bu yavru köpeği bu hale getirmenin hiçbir maazereti olamaz. Zulümdür, vahşettir. İnsana ve hayvana karşı işlenmiş bu tür suçların aynıyla cezalandırılmaları için yasal düzenleme yapılması gerekir.

16 Haziran 2018 15:56
400 Yıllık Köyümüzde İlk Defa Festival Düzenliyoruz!

Saygıdeğer Yazarımız Abdurrahman Bey, Çalışmalarınız takdire değer. Her ne kadar Van'dan gelip festivalinize katılamasam da bütün içtenliğimle sizi kutluyorum. Genç, yakışıklı efelerimize de, bütün emek verenlere de başarılar diliyorum.

14 Haziran 2018 09:22
24 Nisan. Ermenilerin de Acısı Vardı! Kürtlerin de!

Düzeltme: "24 Nisan. Ermenilerin de Acısı Vardı! Kürtlerin de!" başlıklı yazıya yaptığım 2. yorumun ilk cümlesi "Sonuç olarak sizin de ifade etmiş olduğunuz gibi Ermeniler savaşta, tehcir sürecinde zarar görmüş, acılar çekmişlerdir ama bu acılar Müslüman Kürtlerin ve Türklerin çektiğinden daha FAZLA değildir." şeklinde olacaktır. Yanlış anlaşılmaya meydan vermemek için düzeltir, hatadan dolayı özür dilerim.

11 Haziran 2018 10:26
Toplam blog
: 324
Toplam yorum
: 218
Toplam mesaj
: 12
Ort. okunma sayısı
: 194
Kayıt tarihi
: 21.06.14
 
 

Yaşadığımız evrenin oldukça zengin bir yer olduğunun farkındayım.  Bu zenginliğin çok az bir kısm..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster