Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
Bir Kitap Hikâyesi

Kutlarım. Kitabınız hayırlı uğurlu olsun. Yazma coşkunuz bütün genç yazarlara örnek olsun.

11 Aralık 2019 07:50
Doğu Türkistan'da Zulüm Var

Duyarlı yüreğini kutlarım. Evet, Doğu Türkistan'da zulüm var ve dünya ilgisiz. Filistin'de, Myanmar'da, Yemen'de, Suriye'de de zulüm var. Ne kadar çok zulüm varsa o kadar da zalim var. Doğu Türkistan'dünyanın en çok kanayan yaralarından biri...

06 Aralık 2019 22:03
Gri Zamanlar...

Fisun Hanım, Kendinize şair deyin lütfen. Duygularını dizelere döken herkes şairdir. Her çiçeğin farklı bir açılış tarzı olduğu gibi her şairin de farklı bir ifade tarzı vardır. Madem ki duygular dizelere dökülüyor. O dizeler şiirdir, onları yazan kimse de şairdir. Böyle bilir, böyle söylerim. Esenlik dileklerimle,

18 Ekim 2019 16:00
Gri Zamanlar...

Zamanın da zaman zaman grilerini giymekte olduğunu görebilmek için şair duyarlılığı gerekir. Buna sahip olanlar yaşamın içinde öteki herkesten farklı bir yerde dururlar. Elinize, yüreğinize sağlık.

17 Ekim 2019 23:08
Sinüzit ve Tedavisi

Teşekkürler doktorum. Bir sorunumu şimdi daha iyi tanıyorum.

08 Eylül 2019 22:43
El Sallama

Üç yaşındaki cici bir kız çocuğunun el salladığı emekli adam... Belki de o minik el çalıştığın günlerde sallanmış olsa aklında maliye, hesap kitap olduğu için fark etmezdin. Yani belki de emekliliğin rahatlığı minik kızın şirin el sallamasına değince bu harika sonuç çıkmış ortaya. Bence bir de güzel ders çıkmış. Gittikçe soğuyan dünyayı biraz olsun ısıtabilmek için ara sıra tanıdık olsun olmasın, birbirimize el sallamanın gerekliliği dersi. Benim bu yorumu yaparken amaçladığım gibi. İlgi görmekten kim hoşlanmaz ki!

08 Eylül 2019 22:40
Terk Etmeyin Bu Güzel Vatanı

Ne yazık ki, sizi kimse dinlemeyecek Yurdagül hanım. Gelişmiş ülkeler paralı ve eğitimli insanlara hayır demiyorlar. Onlar da yolcu.

04 Ocak 2019 18:58
Değersizliği ile Sevmeli İnsan Kendini

Ne çok insan var sayısız ve önemli değerlere sahipken bunların farkında olmayan, ufak tefek eksikleri, yanlışları büyütüp kambur gibi sırtına alıp altında ezilen! Ne çok insan var, gerçekten birer değer olan özelliklerini değersiz hatta yanlış ve hatta zararlı gören! Ne çok insan var şu geçici dünyada küçük dikenlere takılıp yürüyemeyen, kanayan, acı çeken. Elinize, yüreğinize sağlık, siz psikologsunuz, siz söyleyin ki, en azından kendimizi yeniden yoklama gereği duyalım.

17 Aralık 2018 13:56
Varoluşsal Anlamsızlık

Hülya Hanım, Yazınızı okumak için açtığım sayfadaki tanıtım özetinizde bulunan iki fakülte ile devamında bulunan üçüncüsü olasılığı beni tanıtım sayfanıza sürükledi. Evet, üçüncüsü de,, fazlası da vardı. Sizin deyiminizle, dünyaya sağlam kazıklar çakmıştınız. Yazınız da güzel, özgün, samimi ve net. Özgür bir aklın kıpır kıpır fikirleri. Yaşam yolunuzun hep aydınlık ve sorunsuz olması dileklerimle.

25 Eylül 2018 11:48
Irabiye...

Fisun Hanım, Allah Irabiye'ye de, bütün benzer yollardan geçip aramızdan ayrılmış olanlara da rahmet etsin. Bir doktor olarak en iyi siz bilirsiniz insanların bu dünyada hangi sınavlardan geçtiklerini. İyi ki yazıp paylaşmışsınız. Bu sayede Van'da yaşayan ben de tanıdım onu da, sizi de. Sağlık, esenlik dileklerimle,

23 Eylül 2018 19:09
Toplam blog
: 315
Toplam yorum
: 229
Toplam mesaj
: 12
Ort. okunma sayısı
: 211
Kayıt tarihi
: 21.06.14
 
 

Yaşadığımız evrenin oldukça zengin bir yer olduğunun farkındayım.  Bu zenginliğin çok az bir kısm..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster