Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
Çakralar,Tasavvuf ve Kur'an

Güzel dilekleriniz için çok teşekkür ederim Kemal Bey :)

17 Şubat 2021 18:42
GERÇEKTEN MUTSUZ MUSUNUZ?

Merhaba Mustafa Bey Yazıma farklı bir pencereden bakıp yorumladığınız için teşekkürler. Mantıklı her düşünceye saygım sonsuzdur... Durumların zorluk ya da kolaylık derecesi kişiye göre değişkenlik gösterebilir tabiki... Gözlemlediğim kadarıyla günümüzde insanlar doyumsuzlaşmış, düşünce yetilerini kaybetmiş ve mutlu olabilmeleri zorlaşmıştır. Düşünmek akıl yürütmek insanoğlunun en çok zorlandığı konudur. Ben mutlu olmanın yolunun sağlıklı düşünebilmekten geçtiğini düşünüyorum. Mutsuzluk maddi manevi hiçbirşeye sahip olamadığını sandığında ortaya çıkar. Hiçbir şey içinde fazla düşünmeye gerek yoktur. Kısaca olaylara bardağın boş tarafından bakarsanız hiçbirşey göremez ve hiçbirşey içinde akıl yürütüp düşüncelerinizi harekete geçiremezsiniz. Eğer dolu tarafından bakarsanız çok fazla akıl yürütüp düşünmeniz gerekir ve illaki o düşünceler arasında sizi mutlu edecek noktaları bulabilirsiniz... Mutluluk emek ister!!!!

24 Eylül 2016 16:30
Kitap oku

Bu arada karşınızdaki kişi kendi gizemlerinin farkında bile değildir çünkü kendi hayatı ile ilgili bir bilinmezliği yoktur. Bu yüzden ona sorduğunuz soruları bazen garip karşılayabilir.. O kişi de kendi yaşamında karşılaştığı ve dikkatini çeken bilinmezliklerin peşinde kendi ‘’Gizemlerini Çözme’’ oyununu başkasıyla oynuyordur? Güven Vurgusuna gelince, Güven duyma ihtiyacı; kişilerin yaşamların da oluşturdukları ortak sırların birikmesiyle ortaya çıkar.Yazı da ‘GÜVENİLİRDİRLER’ yazmamdaki vurgu; Yeni tanıştığınız insanların okudukları kitapları referans alarak güvenilirliğini ölçebileceğinizdir. En azından başlangıç olarak?

28 Mart 2016 22:37
Kitap oku

Merhaba Savaş Bey, Sırasıyla sorduğunuz soruları tek tek okurken lise dönemlerimdeki edebiyat hocamızın bize sorduğu ‘’okuduğunuz metnin sorularını cevaplayın’’ sınavlarına gitti aklım… Öncelikle o güzel günleri tekrar hatırlattığınız için teşekkür ederim ? Aklımın erdiğince sorularınızı cevaplamaya çalışayım, ‘’Bir insan karşısındakine neden gizemli gelir?’’ Aslında bu GİZEM, bir insanın açıklanamayacak bir sebeple yaşamınızda karşınıza çıkarak, garip bir şekilde bir anda yüreğinize dokunması ile ortaya çıkar; ama aşk ama sevgi ama nefret ile….aklınızın alamadığı, çözemediğiniz hareketleri ve sözleri düşündürür sizi.. Yoğunluğuna göre deli sorular sordurur! İllaki ‘’NEDEN’’ sorunuza bir cevap arıyorsanız onun açık bir cevabı yok çünkü GİZEM in nasıl ortaya çıkacağına hayat karar verir; karşılaştığınız ve ilginizi çekebilen insanlar, olaylar vs… Ve size; aşk, sevgi, nefret duygularını durduk yere hissettirmeye başlayan kişileri merak edersiniz, ‘’Gizemleri Çözme’’ oyununuz başlar.

28 Mart 2016 22:35
Bedel

Teşekkür ederim Abbas Bey, "Bedel'i" On yıl önce bir filmde geçen müslüman kız ile hristiyan çocuğun engellere karşı aşkları için verdikleri mücadeleden etkilenerek yazdım ve besteledim. Bedel melodileri olan benim için çok özel bir şiir....

14 Temmuz 2015 20:15
Toplam blog
: 49
Toplam yorum
: 32
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 259
Kayıt tarihi
: 24.07.14
 
 

HAYATA DERKENAR! ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster