Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
Blog mahallesi.

ben sizin tabirinizle bu mahallenin ilk sakinlerindenim ve diğer ilk sakinlerinden bazılarıyla yüzyüze tanışma imkanı bulabilenlerdenim. üstelik şehrin merkezinde (milliyet Gazetesi) aslında artık mahalle demek biraz zor. koskoca bir şehir oldu.. ve şehrin içinde çeşit çeşit mahalleler... üstelk ikametgah problemi de yok. özgür bir yerleşim alanında özgür bir paylaşım ortamı daha ne olsun! :) haaa bu arada blog şehrinde sizi zeyrek mahallesine de beklerim..

06 Ocak 2010 18:01
Gece kimlik değiştiren şehir

Bahsettiğiniz kadar güzel bir yer Kaş.. İlk defa gittim ve bu kadar nezih bir yer olacağını hiç tahmin etmemiştim. Evet geceleri sizi şaşırtıyor.. Gündüzleri "koy"nunda dinlenilen bir yer iken, geceleri sanki en güzel takılarını takmış ve pırıltılı gece elbisesi giymiş bir kadın gibi sanki kaş.. Devamını okumak dileğiyle..

09 Eylül 2007 11:24
Blog'da artık iki kişi yazacağız !

Heeey Blog'a Bir Bebek de Benden!!!!Mucize gibi.. Aslında ben de size ilk yorumu yazdığımda şüphe içerisindeydim ama olumsuz bir sonuç alırsam diye bundan bahsetmemiştim.. Bugün o beklediğim mucize haberi aldım.. Ağlamakla karışık bir mutluluk bu tarif edilmez bir mutluluk... elim ayağım titredi heyecandan.. Hemen eşimin yanına gidip verdim haberi boynuna sarılarak.. "Baba oluyorsun!!!" ve şimdi de size yazmak istedim.. Biz de artık blog da iki kişi yazacağız! En kısa zamanda hem de.. İlk bloğumuzun konusu da tabiki Bebişim ve ben..... :)))) Dualarınızı eksik etmeyin.. Tek dileğim bütün bebişlerin sağlıklı akıllı ve hayırlı evlatlar olması.. Herşey gönlünüzce olsun!!!

24 Ağustos 2007 16:50
Blog'da artık iki kişi yazacağız !

İçinizde başka bir yaşam başlıyor.. bundan daha güzel ne var ki.. mucize gibi olmalı.. Sevgiyle büyüsün..

23 Ağustos 2007 10:06
Bir insanı tanımak...

Güzel bir tespit yapmışsınız.. Bazen ilk defa gittiğimiz bir şehir içimize nasıl bir coşku ve heyecan verirse, bir insanı tanımak da öyle bir keşfin heyecanını taşır.. Bazen de içinde yaşadığımız şehirde, henüz keşfetmediğimiz sokakların farkına varmak daha bir başkadır. Tanıdığınız (ya da tanıdığınızı sandığınız) birinin bilinmeyen yönlerini keşfetmek gibi.. Hep güzellikler keşfetmek dileğiyle..

25 Temmuz 2007 10:10
İğneada çağrısı

İğneada benim çocukken gittiğim ve hayal meyal hatırladığım bir rüya gibi.. Kırklarelili olmama rağmen oraları doyasıya yaşamamış olmak içimde bir uktedir. Şimdi şimdi memleketimin tadını çıkarmaya hazırlarken kendimi, yazınız bu isteğimi daha da depreştirdi.. Çok hoş anlatmışsınız ve aramıza hoş geldiniz :) Kırklareliye, iğneadaya, denize, rüzgara benden çok selam söyleyin. Özlem sizi çok özlemiş deyin.. :) Sevgilerimle..

15 Şubat 2007 14:06
Radyo reklamcılığı

Yerel bir radyoda uzun süreli ve hala devam eden bir radyo reklamcılığım var.. Yazınız her ne kadar ulusal firmalara hitap etmiş olsa da yerel firmalar için radyo reklamcılığı ayrı bir araştırma ve tartışma konusu olmalı bence.. Ayı herby örneği çok hoş.. Reklam sektörü tamamen yaratıcılık ve strateji işi ancak yerelde çeşitli sıkıntılar var.. Burada yani Kütahya'da bu sıkıntıları aşmak için çok çabaladım. Bu konuda bir yazı yazmayı ben de düşünüyordum. Şimdi sizin yazınız bu düşünceyi eyleme dönüştürmem gerektiğini hatırlattı. Yereldeki radyo reklamları ile ilgili anılarımın sizin de ilginizi çekeceğini düşünüyorum. Umarım okursunuz en kısa zamanda yazacağım. Sevgiler..

09 Şubat 2007 09:11
Erkek Hemşireye İsim buldum!

"HEMŞİR" olsun erkek hemşirelerin adı! :)) hatta (-mek) diye bir de mastar eki eklersek sonuna, "hemşirmek" diye bir tabiri de hemşirelik mesleğinin misyonuna kazandırmış oluruz. Hemşirmek fiilinin anlamı da bence hastaya bakmanın yanı sıra ona güler yüz ve tatlı dil göstermek olsun. Çünkü bir çok hemşire maalesef böylesi güzel özelliklerden yoksun :) sevgiyle..

16 Ocak 2007 13:47
Mızıkacıların direncini kıracaktım!!!

Bir Kırklareli'li olarak Roman havasının hakkını verip veremediğinizi görmek isterdim doğrusu.. İnşallah bir dahaki sefere..

16 Ocak 2007 09:53
Bu ülkenin neye ihtiyacı var?

Kesinlikle katılıyorum yazınıza.. Bu ülkenin; Türk'ün sahip olduğu asil ruhun kaybedilmemiş olduğu, aynı hedefe yönelmiş, aynı hisle elde edilmeye çalışılan bilim ve teknolojiye ihtiyacı olduğunu düşünüyorum.. Atatürk ne diyor? "Bir millet -irfan ordusuna malik olmadıkça- savaş meydanlarında ne kadar parlak zaferler elde ederse etsin, o zaferlerin yaşayacak neticeler vermesi ancak irfan ordusuyla kaimdir." Yazınız bana O'nun bu sözünü hatırlattı. Teşekkürler.

16 Ocak 2007 08:58
Toplam blog
: 10
Toplam yorum
: 21
Toplam mesaj
: 19
Ort. okunma sayısı
: 2065
Kayıt tarihi
: 27.06.06
 
 

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Tarih bölümü mezunuyum ve aynı bölümün yakınçağ anabilim dalında yük..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster
 
 
 
 
 
     
     
     
    En yakın zamanda yeniden burada olmak istiyorum, çok özledim Zeyrek Mahallesi'ni...