Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
Öğretmenler Gününüz kutlu oldun değerli öğretmenlerimiz

Değerli Öğretmen Hanım, "Olsun" yerine "oldun" yazmanızı, "örencilerimle" yerine "öğrenilerimle" yazmanıza bir anlam veremedim. Umarım bu yanlışları öğrencileriniz görmemiştir. Sevgiler.

28 Kasım 2013 00:38
İyi ki varsın futbol...

Basında çıkan bir değerlendirme yorumlarınıza sunulur. "Hüseyin Üzmez'i eleştirmek ve çirkin eylemini kınamak için, onun 14 yaşındaki bir çocuğa yaptıklarını görmek mi gerekir."

20 Kasım 2008 23:32
İyi ki varsın futbol...

Üstün özelliklerini tüm dünyanın yok sayamadığı bir liderin "insan yanını" gösteriyorum diyerek, büyük insanı en "insan yanı" olan özelliklerini yoksayarak tanıtmaya çalışmak, onu parçalamak değil de nedir? Paramparça edildiğini söyleyen Dündar, Mustafa Kemal'i hangi amaçla parçalamaya kalkmıştır? Yazınızda çok da güzel belirtmişsiniz Can Dündar'ın hangi amaca hizmet ettiğini. Kutluyorum sizi. Sevgiler...

20 Kasım 2008 23:27
İyi ki varsın futbol...

"...Hoşgörü, ''Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir' koskoca bir yalan. Egemenlik kayıtsız şartsız Allah'ındır,' diyen bir zihniyete gösterilemez. O, hoşgörü değil, boyun eğmek olur. Ben Atatürk'ünkurduğu Türkiye CUMHURİYET'i 'i vatandaşı olarak doğdum ve benim bir kız olarak bu koşullarda yaşamam, söz sahibi olmam için milyonlarca insan kanını akıttı. Koca bir tarihi, koca bir Atatürk'ü silmek nankörlüktür, kendini inkâr etmektir ve bunun hoş görüsü olmaz. Eylül'de Londra'ya üniversiteye gidiyorum. En büyük endişem dört sene sonra bu ülkeye dönemeyecek olmak. Beni temsil etmeyen bir yönetimin ülkeme vereceği zararların korkusuyla gidiyorum. Yeniköy'de oy vermeye şortla gittiğimde bana 'günah' diye laf atan o takkeli adama duyduğum nefret korkutuyor beni. Bence bu ipin kopması, bizim savrulmayı göze almamız gerek artık, çünkü Kurtuluş Savaşı da sarsmıştı. Sevgilerimle ... Serra Tansel. "

20 Kasım 2008 23:18
Mustafa değil, Atatürk...

Bu mektup, Can Dündar'ın artık "Mustafa" filmi gibi çalışmaları yapabileceğini önceden bildiren bir mektuptur. "O çok sevdiğim Sarı Zeybek'le tanıdığım Can Dündar'a, Küçükken bütün çizgi film videolarımın yanında dururdu Sarı Zeybek. Ve ben her hafta izler, her seferinde büyülenmiş gibi kalkardım başından. İşte o yüzden bugün NTV'de sizin sesinizle, 'bir Can Dündar belgeseli olarak benim cumhurbaşkanım olmayan Abdullah Gül'ün hayatını dinlemek bu kadar üzdü beni. Ben yazılarınızı fikirlerinizi çok beğenerek okuyorum ve o yüzden sizle fikirlerimi paylaşmak istedim. 'Türkiye'yi germeyelim! İp koparsa hepimiz iki yana savruluruz,' diyor, hoşgörülü olmak gerektiğine inandığınızı söylüyorsunuz. Hoşgörü, kasıtsız yapılan hatalara, iyi niyete gösterilir, kendine güvensiz insanların beslediği kine, intikam hırsına, gözü kapalı ideolojilere değil. Saygı inanca gösterilir, inancı suistimal etmeye yönelik bir iktidara değil...."

20 Kasım 2008 23:15
Can Dündar'ın 'Mustafa' sı

Eylül'de Londra'ya üniversiteye gidiyorum. En büyük endişem dört sene sonra bu ülkeye dönemeyecek olmak. Beni temsil etmeyen bir yönetimin ülkeme vereceği zararların korkusuyla gidiyorum. Yeniköy'de oy vermeye şortla gittiğimde bana 'günah' diye laf atan o takkeli adama duyduğum nefret korkutuyor beni. Bence bu ipin kopması, bizim savrulmayı göze almamız gerek artık, çünkü Kurtuluş Savaşı da sarsmıştı. Sevgilerimle, Serra Tansel.

09 Kasım 2008 02:48
Can Dündar'ın 'Mustafa' sı

Hoşgörü, kasıtsız yapılan hatalara, iyi niyete gösterilir, kendine güvensiz insanların beslediği kine, intikam hırsına, gözü kapalı ideolojilere değil. Saygı inanca gösterilir, inancı suistimal etmeye yönelik bir iktidara değil. Hoşgörü, ''Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir' koskoca bir yalan. Egemenlik kayıtsız şartsız Allah'ındır,' diyen bir zihniyete gösterilemez. O, hoşgörü değil, boyun eğmek olur. Ben Atatürk'ünkurduğu Türkiye CUMHURİYET'i 'i vatandaşı olarak doğdum ve benim bir kız olarak bu koşullarda yaşamam, söz sahibi olmam için milyonlarca insan kanını akıttı. Koca bir tarihi, koca bir Atatürk'ü silmek nankörlüktür, kendini inkâr etmektir ve bunun hoş görüsü olmaz.

09 Kasım 2008 02:47
Can Dündar'ın 'Mustafa' sı

O çok sevdiğim Sarı Zeybek'le tanıdığım Can Dündar'a, Küçükken bütün çizgi film videolarımın yanında dururdu Sarı Zeybek. Ve ben her hafta izler, her seferinde büyülenmiş gibi kalkardım başından. İşte o yüzden bugün NTV'de sizin sesinizle, 'bir Can Dündar belgeseli olarak benim cumhurbaşkanım olmayan Abdullah Gül'ün hayatını dinlemek bu kadar üzdü beni. Ben yazılarınızı, fikirlerinizi çok beğenerek okuyorum ve o yüzden sizle fikirlerimi paylaşmak istedim. 'Türkiye'yi germeyelim! İp koparsa hepimiz iki yana savruluruz,' diyor, hoşgörülü olmak gerektiğine inandığınızı söylüyorsunuz.

09 Kasım 2008 02:43
Can Dündar'ın 'Mustafa' sı

Filmi yorumlayışınız, eleştiriniz çok güzel; ama Can Dündar'ın iyi niyetinden kuşku duymamanız büyük bir yanılgı. Can Dündar, artık eski Can Dündar değil ne yazık ki. Bu çalışmasında Can Dündar'ın amacı açık; ama bunu dürüstçe ortaya koyabilecek yüreğe sahip değil. Bir yazarın tanımıyla "Ağlayan çocuğun ayaklı hali" görünümüyle, ezik, ağlayan bir sesle konuşmasıyla insanları ancak buraya dek kandırabilirdi. Bundan sonra da ancak yabancılara ve Atatürk ve Cumhuriyet düşmanlarına hizmet edecektir çalışmalarıyla. Bir genç kızın Can Dündar'a mektubu, bu çalışmanın habercisiydi sanki

09 Kasım 2008 02:39
İzmir'i yaşamak 9 Eylül sabahı'nda.

Ulusal değerlerimizin unutturulmaya çalışıldığı hatta ulusal değerlere saldırıldığı ve bunu yapanların "baş tacı" edildiği bir dönemde, özlü ve etkili anlatımınızla dile getirdiğiniz duyguları paylaşmaktan mutluyum. Hiçbir güç, örneğini bu yazınızda gördüğümüz yurtseverliği, ulusal değerlere bağlılığı yok edemeyecektir. Özgürlüğün,bağımsızlığın simgesi İzmir'den tüm yurtseverlere sevgiler...

09 Eylül 2008 17:27
Toplam blog
: 6
Toplam yorum
: 33
Toplam mesaj
: 33
Ort. okunma sayısı
: 2571
Kayıt tarihi
: 04.10.06
 
 

1971' den bu yana ortaokullarda, liselerde, Buca Eğitim Enstitüsü'nde, Buca Yüksek Öğretmen Okulu'nd..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster