Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
Gençler Güleceksiniz!

Sakın sol elinizle falan yemek yiyenlerden misiniz, size şeytan demişler çünkü..İnsanlarımızın bu hale gelmesi ve o çocukluğum ve gençliğimin geçtiği güzelim ve nahif İstanbulu ne hale getirmiş üzüldüm ,kız kardeşim de hala orada yaşıyor ve aynı şikayetlerde, Cehaletin maalesef yozlaştırdığı insanlarımız bir de ayırım tehlikesinde ,o sığındık dedikleri dinin birinci öğretisi her şeyin ve herkesin "bir"olduğu ana bazında olan biteni anlatır ve insanlara aklını çalıştırmayı birinci düstur olarak belirtir.. Oysa insanımıza okumak ve o aklı çalıştırmak çok zor gelir yani gayret göstermek,bir bilenin peşine takılıp sürüklenmek ve onu yüceltip ağzına bakmak en kolay yol.. Cesaretiniz ve gençlere yönelen tavrınız takdire şayan ,var olun..

17 Şubat 2018 10:30
Türkiye'nin, En Büyük Sorunu Nedir?

Yazınız çok şeyi vurguluyor yani meselenin özünü..Ülkemizdeki cahilliğin sebebi yine bir cahilce davranıştan ötürüdür, kendine hizmeti kendine yol yapmış bir osmanlı idarecisinin "şeyhülislamın","matbaa gavur icadıdır" fetvası ile okuma dolayisiyle tahsil işinin yüz yüz elli sene ertelenmesi söz konusu olmuştur,hatırlayın o ara şimdi islam diye anılan ülkelerin tümü osmanlı toprakları içindeydi..Buradan şu anda islam neden geri diye sorulan sorulara biraz da bu sebepten bakalım.. Atatürk ile atılım yapmış ülkemizin eğitim yolundaki gelişmesi İnönü zamanında başlatılan Köy enistitüleri ile gayet güzel yürürken ve umut aşılarken bu sefer köy ağalarının meclise doldurduğu akraba vekillerin "marabalar başımıza öğretmen oldu" telaşı ile yine İnönüye ağlata ağlata kapattırılmışlardır.. Dokunduğunuz bu güzel konuya bir de bu gözle bakalım,selam ve sevgiler..

11 Ocak 2018 11:50
Hallacı Mansur / Kaybolan Zindan

Çok güzel bir pasaj ve bu konuda başka anlatımları da merakla beklerim ,Diyemezsek enel hak/sonda oluruz helak,sevgi ve saygılar..

24 Eylül 2017 08:57
Aidiyet duygusu nedir ve ne işe yarar?

Size mesajla bir site önermiştim bakmışsınız ve fazla bilgi mülahazası var ile vaz geçmişsiniz,bu bana bir arkadaşıma biraz ezoterik bilgilere bak ,yani maneviyata bak tavsiyeme "ben bir emekli olayım ondan sonra bunlarla uğraşırım" cevabını hatırlattı affınıza mağruren , siz insanlığın maruz kaldığı aldatılma telkinlerinden bol bol şikayet edensiniz,işte size önerdiğim ve vaktim yok uğraşamam dediğiniz bilgilerde bu insanlara yapışmış hallerin neler olduğu ve bilgilerde pik yaptırıp objektif bir düşünüşe sevk eden unsurlar vardı , belki bu israrımda kabalık yapıyorum ama düşüncem odur ki sizin gibi güzide kişilerin asıl gerçeğe bir an evvel ulaşması lazım ..selam ve saygı..

07 Eylül 2017 10:20
Ne oldu size?

Tam bu yazınızla,aldatılmış insanlığın feryatlarını böyle dile getirince, bana perde şiirimi yayınlama ilhamı verdiniz. Sağ olun,sevgiler..

28 Ağustos 2017 12:08
Beyin Kıvrımlarında Dans...

Fikirlerin dansı ifadesi çok yerinde ama dayatmacı idare kendi subjektif çarpık ideolojilerinin peşinde ne kadar eğitimi bozmaya çalışırsa çalışsınlar zihnin sonsuzluğunun farkına varıp sorgulamacı halleri kendine düstur tutan pırıl pırıl bir gençlik var ortada..İnternet e PC yi kullanmakta son derece mahir olan bu gençler kurulan her tuzağın ötesini görebilecek kapasitedeler,sağlık ve mutluluk dilerim dostum..

17 Ağustos 2017 17:36
İki şey vardır…

Varoluşun sırrı da değişimi kabul eden bilinçler tarafından büyük ölçüde çözülmemiş midir,bir enerjinin metamorfozu şu anda insan olarak sorgulama yapmakta olan varlıkta ve başka daha neler var demekte..Selam ve sevgiler..

05 Ağustos 2017 13:28
Popüler kültürün çöpleri, Çocuklarımız…

Hassas bir nokta değindiğiniz ,bizim kültürde ebeveynler çocuklarını ömür boyu ceplerinde taşımak istiyor ,oysa işin doğalı buluğ çağına gelmiş bir çocuk artık kaderini yaşamalıdır ,hayatla yüz yüze bulunmak bir paravan arkasında bulunmaktan çok daha tecrübe kazandırıcıdır.Ellerinize sağlık..

01 Ağustos 2017 16:46
İyilik - Kötülük

"Olanı aynı gözle görmeyen şehrin evliyası olsa da esasta dağ başındaki asidir"diyen yunus gibi düşünürsek iyilik ve kötülük görecelidir,subjektif kalıplara takılmayan bilinç bahsi geçen düşünce üstüne çıkabilmeyi başarandır.Bir dörtlükle devam etmek istiyorum tabii editörümüz mani kalıbını bozmadan yayınlarsa memnun olacağım,size sağlık ve saygılar.. Kötülük çukurdur, iyilik yalçın dağlar Her ikisini bilgelik denizi kaplar Ufukları net görebilmek Deniz üstünden bakana kolaylık sağlar

28 Temmuz 2017 13:05
Hayatınız seçtiğiniz kadındır...

Beraber ilgilendiğimiz bir bilgi gurubu vardı hatırlarsınız, orada varoluşun özü dişi yöndedir erkek dişinin üreme işleri için özel dizayn edilmiş halidir derdi..Bulunduğumuz ortam bilinci üzerine çıkarsak ve ruhsal yoğunlukta esasta cinsiyetin olmadığını bilirsek bu bahsedilen bilginin doğru olduğunu onaylayabiliriz ,ama huriler nuriler peşinde isek bu sözlerim laf-ı güzaf kalır..Selam ve saygı kardeşim..

24 Temmuz 2017 13:34
Toplam blog
: 12
Toplam yorum
: 19
Toplam mesaj
: 1
Ort. okunma sayısı
: 157
Kayıt tarihi
: 26.01.17
 
 

Dante gibi yarısındayız ömrün diyen Cahit Sıtkı Tarancı'nın belirttiği orta yaşın iki mislinden f..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster