Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
Duble Karışık

Gökkuşağının renkleri gibi doyumsuz tadıyla muhteşem keyifli bir eleştirel tiyatro izledim sanki. Siz çok yaşayın, çok yazın değerli yazar Jale hanım. Ömrünüze bereket. Saygımla...

24 Aralık 2020 18:49
Caaavit...

Ne kadar güzel özetlemişsiniz Muğla şivesi ile. Bizim buralarda ne söylesen nafile. Maskesiz hayat, kimi kolda, kimi boyunda, kiminde elde sallayarak geziyor. Özellikle gençler çok duyarsız. Daha dün gencecik bir kıza caaavit-19 teşhisi konup gönderilmiş ilaçlarıyla evine. Tek başına kalıyor. Bir arkadaşı telefonla sizin için ne yapabilirim diye soruyor? Kızcağız ne olur bir çorba diyor. Kolumu kaldıramıyorum diye feryat ediyor. Bende diyorum ki eşime bir çorba yap, konumunu öğrenelim de götürüp kapısına asayım diyorum. Üzülecek o kadar çok durum var ki değerli yazar Fisun Hanım. Sonumuz hayrola. Saygımla.

21 Ağustos 2020 11:57
Fly Your Mind

Dokundurma sanatının inceliklerini işleyerek hoş bir deneme yazdınız. Üslubunuz her ne kadar cinsel objeleri harmanlayarak dile gelse de, yerinde kullandığınız için rahatsızlık vermiyor. Hoş bir yazma stiliniz var. Daim olsun değerli yazar Jale hanım saygımla, selamla.

15 Ağustos 2020 22:53
Mesela Bir Kurbağa

Çalıştığım dönemde beni gezdirmekle görevli aracın şoförüne bir dakika durur musun hemen hemen deyince şaşırmıştı. Şoför durdu bende araçtan indim. Geri çık diğer taraftan dolan beni al deyince bir anlam verememişti. Dayanamadı sordu. Neden öyle yaptığımı. Çunkü! O durdurduğum yerin az ilerisinde bir karınca konvoyunun yolu geçtiğini görmüştüm onun için demiştim. Çok tuhaf bir şekilde yüzüme bakmıştı minnet ve sevgi dolu bir ifadeyle.

09 Haziran 2020 23:07
Blog yazmak zor zanaat :(

Kadri bey uzunca bir aradan sonra kısada olsa sesinizi M.Blogda duymak güzeldi. Severek takip ettiğim, bana değer katan yazılarınızı keyifle okudum katıldığım günlerde. Sağlığınızın daim olması dileklerimle saygılar sunuyorum.

26 Nisan 2020 19:58
Apışık Hayatlar 2

Bayılıyorum şu yazım tarzınıza. İçinizden geldiği gibi. Eğmek, bükmek, kıvırmak ufalamak yok. Ne düşünüyorsanız özgürce. Ha bir edebiyatçı eleştirisi yapacak kadar bilgi ve deneyimim yok. Fakat tarz olarak içten samimi ve bir o kadar da pervasız bir yazım tarzınız var. Keyifle takip ediyorum. Çok hoş devamm lütfen. Saygıyla.

16 Nisan 2020 15:28
Enfekte olalım!

İnsan olmanın nostalji sayıldığı bu dünyada bu saydığınız değerlere uyup, uygulayacak insan sayısı o kadar az ki. Ne söylersen söyle, ne yazarsan yaz anlamıyor toplum. Ve... gittikçe de yozlaşarak bozuluyor.At gözlüğüyle bakan bir toplumda ancak elinde sopa ile gezerek insanları dizginleyebilirsin. Balık baştan kokuyor, gittikçe çürüyerek... Kaleminize sağlık.. Saygımla.

03 Nisan 2020 23:33
Dünya Koca Bir Köy

Evet 60 yıllık bir yaşamın fotoğrafını resmettiniz satırlarda. Bende kaynatılan enjektörlerin çivi gibi iğnelerinden nasibini alan, ispirtonun mikrobu kıran en önemli steril madde olduğu dönemin insanıyım. Sadece insan olmayı becerebilsek "ubuntu" kültürü ile ben kavramı değil de biz kavramını ne zaman içselleştirip paylaşmayı becerebilirsek huzur bulur insanlık. Kaleminize sağlık sayın Dr. Fisun hanım. Saygımla.

01 Nisan 2020 17:20
Corona Miladından Sonra

Corona sonrası olacak olan tespitlerinize tamamen katılıyorum. İnsanlık yeniden yazılacak. Şimdiye kadar bildiklerimizin birçoğunu unutturacak akla hayale gelmedik olaylarla karşılaşacağımızı tahmin ediyorum. En büyük endişem inanç sisteminin dezenformasyonu ile çok farklı olayların ve toplum katmanlarının gelişeceği endişesi taşıyorum şahsen. Umarım bizim insanımızın kadim kültürü faydalı yönleriyle bu yeni düzenin paydaşı olur. Yüreğinize sağlık sayın Biber. Saygımla.

01 Nisan 2020 17:12
Corona ve Türkiye Ekonomisi

Öncelikle uzun bir aradan sonra sizi gördüğüme sevindim sayın IŞIK. Dünya gündeminin insanlar üzerindeki etkilerini global anlamda fotoğraflayarak karşılaşılması olası olan sorunları irdeleyerek kapsamlı bir bilgilendirme yaptınız. Kaleminize yüreğinize sağlık. Saygımla...

29 Mart 2020 13:15
Toplam blog
: 74
Toplam yorum
: 177
Toplam mesaj
: 3
Ort. okunma sayısı
: 404
Kayıt tarihi
: 10.11.17
 
 

 ÖNSÖZ: Ben ne uyak bilirim ne bir kafiye/ Yarım asırlık ömrüm geçti nafile/ İçimden geçenler hep..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster