Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
Dilin Başlangıç Tarihi

Değerli yazar Nizamettin bey dilin doğuşunu ne kadar güzel yazdınız. 21 Şubat Dünya ana dil günüydü. Bir dilin çok uzun bir süreçte oluştuğunu, kaybolmasını ise sadece yüz elli yıl gibi bir sürede tamamladığını üzüntüyle görüyoruz. Ben Çerkes'çe bilen son nesilim. 1864 Yılında Anadolu'ya sürgün edilişimizin üzerinden geçen 156 yıl sonra dilim Unesconun kaybolan diller listesine girdiğini görüyorum. Oysa dil ne kadar zor oluşuyor. Dil zenginliktir. Kaleminize sağlık. Saygıyla...

26 Şubat 2020 00:49
HerYazar Acık KafadanKontaktır

Bende söylerim zaman zaman yazarların hayatının çok inişli çıkışlı zor bir hayattan geçtiğini. Yazarlar normal insanların görüp algılamadığı, veya göremediği pencereden bakıp görebilen insanlar diye düşünürüm çoğu zaman. Hatta yakın zamanda görüştüğüm bir yazar, bizler normal insanlar gibi değiliz. Aykırı düşüncelerimiz normal insanlara çok farklı geliyor, hatta biraz deli gözüyle de bakıyorlar demişti de güldürmüştü beni. Bilmem öyle miyiz acaba?

25 Ocak 2020 17:29
Hayatın İz Düşümü...

Yapılan yorumlara verilen cevaplar yayına alınmıyor. Yorum yapan dostlar alınmasınlar lütfen.

19 Ocak 2020 23:15
Kadın...

Ömrüne bereket ola. Yolu aydınlık ve açık olsun yürüyen kadının. Saygıyla...

07 Ocak 2020 13:06
Kenevir Gibiyim

Nefrete bulaşmayanlara... ne kadar güzel bir söz. Yüreğinize, kaleminize sağlık değerli yazar. Selamla, saygıyla...

06 Ocak 2020 13:23
Nazara İnanmak

Değerli yazar Cem bey nazar konusunda yazdıklarınıza tamamen katılıyorum. Bende Kahramanmaraşlıyım. Göksun'un bir köyündenim. İki yıl evvel köyde çok rahatsızlandım. Bir hafta doktora gitsem de düzelemedim. Bir Hoca gelmişti geçmiş olsun ziyaretime. O da aynı şeyi söyledi. Mezarda yatanların yarısından çoğu nazardan yatıyorlar demişti. Daha sonra gözlerimle gördüm. Evin içerisine giren bir çakır gözlü hanımın yahu bu avizenizin ışığı ne kadar güzel demesiyle çatır çatır gözlerimin önünde tutuşup kabloları dahil yanmıştı. Aklıma sigortayı kapatmak geldi de evi yanmaktan son anda kurtarmıştım. Allah kem gözlerden hepimizi korusun.

02 Aralık 2019 20:51
Hastaneden Geliyorum

Değerli yazar Atanur Yıldız Hocam öncelikle kendi meslek grubundan bir meslektaşını eleştirebilme hassasiyetinden dolayı tebrik ederim. Sağlık sektöründe faaliyet icra eden bir çok Dr. var ailemizde. Hepsiyle zaman zaman konuşuruz sistemde çekilen zorlukları, karşılaşılan sorunları. Elbette onlarda insan. Onlarında hataları olabilir. Hastalıkların doğru teşhisinde hastaya sağladıkları memnuniyet için onlara beş vakit dua eden hasta müşteriler olduğu gibi istisna olarak öyle doktorlarda çıkabiliyor. Allah onların yokluğunu göstermesin. Yanlarına ben mutluyum, ben sağlıklıyım diye giden hiç olmadığı gibi her bir hasta bin bir dertle gidiyor yanlarına. Sabahtan akşama kadar dertli insanlarla uğraşmak kolay olmasa gerek diye düşünüyorum. Saygıyla Doktorum. Umarım fobinizi üzerine giderek çözebilirsiniz. Saygıyla efendim.

02 Aralık 2019 20:40
Öğretmen mi ?

İyi ki yazmışsınız saygıdeğer hanımefendi Jale hanım. Yazılarınız m.Blog'da farkındalık yaratıyor. Yazmaya devam lütfen. Çok güzel bir paylaşımdı. Saygıyla.

27 Kasım 2019 10:13
Mümtaz Soysal'ın Ardından

Gönlüne, yüreğine sağlık sayın ozan Nevzat. Kalemin kavi, sesin yayıla ovaya, dağa, bayıra, her yere. Saygıyla...

12 Kasım 2019 11:53
Stresten Kurtulmak

Sayın Dr.Atanur Yıldız stresle baş etmek konusunda değerli bilgiler verdiniz teşekkürler verdiğiniz bilgiler için. Ancak günümüzde stres yaratacak o kadar çok sosyolojik ve toplumsal olaylar yaşanıyor ki! kapıdan çıkar çıkmaz karşılaşmaya başlıyorsunuz. Liste tutsan bir sayfa olacak kadar. Bilinçli, okuyan, değer yargılarını sağlıklı tutan akılcı ve mantıklı düşünmemizi gerektiren olayların çoğalması dileklerimle. Saygıyla...

12 Kasım 2019 11:48
Toplam blog
: 80
Toplam yorum
: 147
Toplam mesaj
: 3
Ort. okunma sayısı
: 337
Kayıt tarihi
: 10.11.17
 
 

 ÖNSÖZ: Ben ne uyak bilirim ne bir kafiye/ Yarım asırlık ömrüm geçti nafile/ İçimden geçenler hep..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster