Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
Blog yazmak zor zanaat :(

Kadri bey uzunca bir aradan sonra kısada olsa sesinizi M.Blogda duymak güzeldi. Severek takip ettiğim, bana değer katan yazılarınızı keyifle okudum katıldığım günlerde. Sağlığınızın daim olması dileklerimle saygılar sunuyorum.

26 Nisan 2020 19:58
Enfekte olalım!

İnsan olmanın nostalji sayıldığı bu dünyada bu saydığınız değerlere uyup, uygulayacak insan sayısı o kadar az ki. Ne söylersen söyle, ne yazarsan yaz anlamıyor toplum. Ve... gittikçe de yozlaşarak bozuluyor.At gözlüğüyle bakan bir toplumda ancak elinde sopa ile gezerek insanları dizginleyebilirsin. Balık baştan kokuyor, gittikçe çürüyerek... Kaleminize sağlık.. Saygımla.

03 Nisan 2020 23:33
Corona Miladından Sonra

Corona sonrası olacak olan tespitlerinize tamamen katılıyorum. İnsanlık yeniden yazılacak. Şimdiye kadar bildiklerimizin birçoğunu unutturacak akla hayale gelmedik olaylarla karşılaşacağımızı tahmin ediyorum. En büyük endişem inanç sisteminin dezenformasyonu ile çok farklı olayların ve toplum katmanlarının gelişeceği endişesi taşıyorum şahsen. Umarım bizim insanımızın kadim kültürü faydalı yönleriyle bu yeni düzenin paydaşı olur. Yüreğinize sağlık sayın Biber. Saygımla.

01 Nisan 2020 17:12
Corona ve Türkiye Ekonomisi

Öncelikle uzun bir aradan sonra sizi gördüğüme sevindim sayın IŞIK. Dünya gündeminin insanlar üzerindeki etkilerini global anlamda fotoğraflayarak karşılaşılması olası olan sorunları irdeleyerek kapsamlı bir bilgilendirme yaptınız. Kaleminize yüreğinize sağlık. Saygımla...

29 Mart 2020 13:15
Dilin Başlangıç Tarihi

Değerli yazar Nizamettin bey dilin doğuşunu ne kadar güzel yazdınız. 21 Şubat Dünya ana dil günüydü. Bir dilin çok uzun bir süreçte oluştuğunu, kaybolmasını ise sadece yüz elli yıl gibi bir sürede tamamladığını üzüntüyle görüyoruz. Ben Çerkes'çe bilen son nesilim. 1864 Yılında Anadolu'ya sürgün edilişimizin üzerinden geçen 156 yıl sonra dilim Unesconun kaybolan diller listesine girdiğini görüyorum. Oysa dil ne kadar zor oluşuyor. Dil zenginliktir. Kaleminize sağlık. Saygıyla...

26 Şubat 2020 00:49
HerYazar Acık KafadanKontaktır

Bende söylerim zaman zaman yazarların hayatının çok inişli çıkışlı zor bir hayattan geçtiğini. Yazarlar normal insanların görüp algılamadığı, veya göremediği pencereden bakıp görebilen insanlar diye düşünürüm çoğu zaman. Hatta yakın zamanda görüştüğüm bir yazar, bizler normal insanlar gibi değiliz. Aykırı düşüncelerimiz normal insanlara çok farklı geliyor, hatta biraz deli gözüyle de bakıyorlar demişti de güldürmüştü beni. Bilmem öyle miyiz acaba?

25 Ocak 2020 17:29
Hayatın İz Düşümü...

Yapılan yorumlara verilen cevaplar yayına alınmıyor. Yorum yapan dostlar alınmasınlar lütfen.

19 Ocak 2020 23:15
Nazara İnanmak

Değerli yazar Cem bey nazar konusunda yazdıklarınıza tamamen katılıyorum. Bende Kahramanmaraşlıyım. Göksun'un bir köyündenim. İki yıl evvel köyde çok rahatsızlandım. Bir hafta doktora gitsem de düzelemedim. Bir Hoca gelmişti geçmiş olsun ziyaretime. O da aynı şeyi söyledi. Mezarda yatanların yarısından çoğu nazardan yatıyorlar demişti. Daha sonra gözlerimle gördüm. Evin içerisine giren bir çakır gözlü hanımın yahu bu avizenizin ışığı ne kadar güzel demesiyle çatır çatır gözlerimin önünde tutuşup kabloları dahil yanmıştı. Aklıma sigortayı kapatmak geldi de evi yanmaktan son anda kurtarmıştım. Allah kem gözlerden hepimizi korusun.

02 Aralık 2019 20:51
Mümtaz Soysal'ın Ardından

Gönlüne, yüreğine sağlık sayın ozan Nevzat. Kalemin kavi, sesin yayıla ovaya, dağa, bayıra, her yere. Saygıyla...

12 Kasım 2019 11:53
Bizim Mevsimlerimiz

Evlat hasretiyle bezeli ne güzel bir eylül şiiri Birsen hanım. Yüreğinize, gönlünüze sağlık. Saygıyla.

11 Kasım 2019 11:48
Toplam blog
: 54
Toplam yorum
: 184
Toplam mesaj
: 3
Ort. okunma sayısı
: 535
Kayıt tarihi
: 10.11.17
 
 

 ÖNSÖZ: Ben ne uyak bilirim ne bir kafiye/ Yarım asırlık ömrüm geçti nafile/ İçimden geçenler hep..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster