Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
GÖNÜLLERE DÜŞER CEMRE

Bizlere 1. Cemre'nin düşüşünü böyle hoş bir şiirle hatırlattığınız için sağolun varolun Hocam. Elinize, kolunuza, yüreğinize sağlık.

21 Şubat 2021 18:24
YUNUS' ÇA SEVGİLER PINAR'A

Değerli Hocam, annemin "Yunusça Sevgiler Çınar'a" kitabı (kapak fotoğrafındaki de torunu Çınar'dır) için bu güzel yazınız, aynı zamanda da benimle ilgili - haketmek için hayat boyu çok çalışacağım - nazik sözleriniz için size ne kadar teşekkür etsem azdır. Sunuş Yazısı'nı sizin yazmış olmanız ailecek bizler için büyük mutluluk, çünkü siz annemin geçmişte feyz aldığı koca çınarlar Mustafa Kemal Yılmaz, Salim Savcı ve İsa Kayacan'dan sonra bayrağı devraldınız, onun eserlerine şimdi siz anlam katıyorsunuz. Sunuş yazısında da yer verdiğiniz Hadimi'nin bu dizeleri ne kadar harika; bizim kuşak için bir yaşam felsefesi olması dileğimle. Tekrardan gözünüz için şifalar diliyorum. Sevgiler, selamlar.

15 Şubat 2021 00:25
GÜZİDE TARANOĞLU'NA ŞİİR

Değerli Hocam, ne güzel bir anı olmuş bu şiiri yazmanız. Güzide Taranaoğlu'na yakışır bir yöntemle ona olan sevgi ve vefanızı anlatmışsınız, aktarmışsınız. Ne mutlu size. Kendisinin detaylı biyografisini okudum şimdi, sanatkâr yanı ile beraber çok yardımsever, hayırsever bir hanımefendiymiş, Çocuk Esirgeme Kurumu dahil birçok dernekte faaliyetleri olmuş, tüm kitaplarını da vefat etmeden evvelki yıllarda Ordu'nun bir ilçesine bağışlamış. Sizin vesilenizle bu mümtaz Cumhuriyet kadınını çok boyutlu olarak tanıdım. Paylaşımınız için çok teşekkür ederim. Sevgilerimle.

01 Şubat 2021 21:10
IHLAMUR KOKULU VİZE

Albülkadir Hocam, Türkiye'nin her yerindeki yakın dostlarınız ve onların eserleri ve de sizin o kitapları ve o beldeleri anlatan değerli yazılarınız sayesinde biz de vatanımızı adeta birkez daha doğudan batıya tanıyoruz. Size gerçekten müteşekkiriz. "Ihlamur Kokulu Vize" tasviri ve ayrıca "Vize" şiiri kadar güzeller. Necdet Tezcan ve Uluğ Turanlıoğlu beyefendilere çok selamlar ve yürekten teşekkürler. Salgın bir gün bitince nezih Vize'yi muhakkak gezmek istiyorum. Sağlık dileklerimle, selam ve sevgilerimle. Yeni yılınız tekrardan kutlu olsun.

05 Ocak 2021 20:02
NERDE KALMIŞTIK?

Tekrardan çok geçmiş olsun değerli Hocam. Allah size başka sıkıntı göstermesin.

27 Aralık 2020 14:45
CAHİT KAVCAR' I OKURKEN

Abdülkadir Hocam, öncelikle tekrardan çok geçmiş olsun. Yazılarınızı özlemiştik, bu vesileyle kavuştuğumuza çok sevindik. Cavit Kavcar Hocamız'ı bizlere tanıttığınız için çok teşekkür ederiz. Böyle değerli bilim insanlarımızın varlığını bilmek, hayatlarını ve eserlerini okumak adeta büyük bir hazineye ulaşmak gibi. Kendisinin yetiştirdiği öğrencilerinden de değerli bilim insanları çıktığına ve çıkacağına inancım tamdır. Mustafa Kemal Yılmaz ile bağlantısını da şimdi sizin yazınızdan öğreniyorum. Ne mutlu ki siz, Cavit Hoca, Kemal Yılmaz gibi güzel insanlar birbirinizi bulmuşsunuz, yollarınız kesişmiş. Sağlıkla ve sevgiyle kalın Hocam.

09 Aralık 2020 22:07
Yol Nasıl Güzel...

Sade, özlü ve güzel bir manzaranın net fotoğrafını çeken bir fotoğrafçı gibi aktarmışsınız o güzel yolu.. En makbulü böyle anlatabilmek. Çok tebrikler.

16 Kasım 2020 21:49
ATATÜR'KE ŞİİRLER ( 1 )

Değerli Hocam, Atatürk'ümüzü anan bu güzel şiir seçkisini paylaştığınız için size çok teşekkür ederiz. Aydınlı merhum şair Mustafa Kemal Yılmaz'ın "Atatürk'ün Eli" şiiri beni hep çok etkilemiştir, uzun süredir denk gelmemiştim, bu vesileyle onu da tekrar okumuş olduk. Sağolun varolun. Sağlıkla ve sevgiyle kalın.

08 Kasım 2020 16:15
Güle güle Metin Akdeniz

Başınız sağolsun Hocam, nur içinde yatsın Metin Bey. Size ve geride kalanlara sağlıklı ömürler dilerim.

21 Eylül 2020 13:37
Güncel Sanat'a Mektup

Değerli Hocam, Mustafa Kemal Yılmaz biz yeğenlerine de sık sık mektup yazmanın önemini anlatırdı. Bugün sizin yazınızda onu ve mektup konusunu anmanız büyük sürpriz oldu benim için. Ellerinize sağlık. Nur içinde yatsın Kemal Dayımız. Verdiğiniz dergi isimleri, edebiyat tarihi için önemli bir arşivlik bilgi, ne gibi girişimler yapılmış ve bunlar niye yaşamamış araştırmaya değer, ama siz zaten abonelik ödemeleri boyutundan da bu sorunun cevabını net vermişsiniz. Yaşayan çok az dergi kaldığı üzülerek görülüyor, bununla beraber Anadolu'nun bu sanatsal zenginliği yine de her zaman ümit veriyor bana. Bu bilgileri ve sorunları bizlerle paylaştığınız için, bu önemli analiz yazınız için çok teşekkür ederiz. Sevgiler, selamlar.

04 Eylül 2020 13:43
Toplam blog
: 26
Toplam yorum
: 41
Toplam mesaj
: 1
Ort. okunma sayısı
: 325
Kayıt tarihi
: 06.01.18
 
 

Aydın'da dünyaya geldim. İlk ve orta öğrenimimi Aydın'da tamamladıktan sonra İstanbul Teknik Üniv..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster