Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
HAYKAR' IN SÖZLERİNDEN

Değerli Hocam, büyük Süryani bilge Haykar'ı bizlere tanıttığınız için çok teşekkür ederiz. Elinize, yüreğinize sağlık. Sizin de dediğiniz gibi, din dil ayırmaksınızın, evrensel iyiliği ve hakikatı bizlere hatırlatan hikmet nereden gelirse gelsin,, onu dinlemeliyiz. Çok selam ve sevgiler.

20 Eylül 2021 14:32
VALİ RECEP YAZICIOĞLU

Sevgili Valimiz her zaman anımsanmaya değer, yürekli, dürüst ve gerçek bir devlet adamıydı. Yattığı yer nur olsun. Bu değerli anma yazınız için çok teşekkür ederiz Hocam, elleriniz dert görmesin. 2002'deki yemeğiniz ne kadar unutulmaz bir sohbet olmuş. O yemekte bulunup bugün sonsuzluğa göçenlere rahmet, sağ olan dostlarınıza ise selam olsun. Umarım bir gün Valimiz için bir kitap çıkarma fırsatınız olur, o dileğiniz de gerçekleşir. Sevgiler, selamlar.

09 Eylül 2021 12:42
ŞAİR ENVER TUNCALP'I ANIYORUZ

Abdülkadir Hocam, değerli asker şairimiz Enver Tunçalp’i bizlere tanıttığınız için size müteşekkirim. Sanatın ve şiirin, bir ömür boyu sizi Türkiye’nin her yanından çok güzel ve özel insanlarla karşılaştırdığını bu paylaşımlarınızdan görüyorum. Enver Bey’in ve diğer tüm müteveffa şairlerimizin ruhları şad olsun, sizin ve bugün sağ olan sanatçı dostlarınızın ömrü sağlıklı bereketli olsun. Sevgiler selamlar.

20 Ağustos 2021 09:28
TEŞEKKÜR

Şifalar dilerim değerli Hocam. Ameliyatlarınızın başarılı geçmiş olmasına çok sevindim. Sevgiler, selamlar.

01 Ağustos 2021 18:20
ERDOĞAN TOKER'İN ARDINDAN

Allah rahmet eylesin Hocam, nur içinde yatsın öğretmeniniz. O kuşakların heyecanlı ve idealist ışığının yeni kuşak öğretmenler üzerinde de tekrar doğması dileğimle.

07 Haziran 2021 18:50
BİR ÜMİT KAFTANCIOĞLU VARDI

Abdülkadir Hocam, Ümit Kaftancıoğlu'na köşenizde yer verdiğiniz için gönülden teşekkür ederim size. Siyasi görüşü, yaşama bakışı yüzünden bir insana, bir babaya, hem de kızının gözü önünde nasıl kıyarlar, bu insanoğlu nasıl bu kadar gaddarlaşıyor anlamak mümkün değil. Son 50 yılda katledilenlerimize, yokedilenlerimize bakıyorum da, hepsi Ümit Kaftancıoğlu gibi temiz pınarlar, vatanseverler, halk çocukları ve aydınlık savaşçıları. Kısa ömrüne çok sayıda eser sığdıran Ümit Kaftancıoğlu'nun hatırası önünde saygıyla, sevgiyle, hüzünle, ama geleceğe dair de aydınlıkların ülkemizi kuşatması ümidiyle eğiliyorum. Tekrardan sağolunuz varolunuz Hocam. Ellerinize sağlık.

11 Nisan 2021 19:49
MİLLİYET BLOG'A DAİR

Değerli Hocam, tam da bugün epeydir yazmadığınızı düşünüyordum ki e-posta kutumda sizin bu yeni yazınızla ilgili otomatik mesajı gördüm ve çok sevindim. Yazınızdaki eleştiri ve öneri ile ilgili kısım beni çok düşündürdü. Zaten maalesef Türk toplumu olarak en önemli eksikliklerimizden biri eleştiriye açık olmamak. Öneri almak / vermek, yıkıcı olmayan eleştiri ve bir toplumun sorgulayıcı özellikleri taşıması; yapılan iş ne olursa olsun onu geleceğe dönük daha kaliteli bir düzeye taşıyor. Olgunca iletilen yapıcı eleştiriyi ve eleştiriyi kabullenebilmeyi toplumca öğrendiğimiz gün daha ilerilere gideceğimize inanıyorum. Bu vesileyle Milliyet Blog'daki 12. yılınızın hayırlı olmasını ve okuduğumda beni hep heyecanladıran güzel yazılarınızdan daha nicesini yazmanızı diliyorum.

04 Nisan 2021 22:22
GÖNÜL DOSTU M.KEMAL YILMAZ

Değerli Hocam, Mustafa Kemal Yılmaz'ı yakından tanıyan bir dostu olarak onunla ilgili duygularınızı ve gözlemlerinizi böyle anlamlı bir şiire yansıttığınız için size çok teşekkür ediyorum. Ruhuna değsin tüm bu güzel dizeleriniz. Sağlıcakla kalın. Sevgilerimle.

15 Mart 2021 13:49
M.KEMAL YILMAZ'I ANIYORUZ

Değerli Hocam, bir Aydınlı ifadesiyle :))) "Koca Dayım" (annemin dayısı) Mustafa Kemal Yılmaz için yazdığınız bu nazik anma yazısı için ailem adına size çok teşekkür ediyorum. Bizim tanıdığımız Kemal Yılmaz'ı belki hiçbir zaman bilemeyeceğimiz yönleriyle aile dışı gözlerden, siz dostlarının gözünden dinlemek de her zaman heyecan verici oluyor. Vefanıza minnettarız. Burada Sn. Ali Naili Erdem Beyefendi'nin size gönderdiği yazısının da gözlerimi yaşarttığını belirtmek isterim. Kemal Dayım ve kendisi 1980 öncesinin zıt kutuplarında siyaset yapmış insanlar olmalarına rağmen, sert siyaset onların karşılıklı sevgisini; şiirin, dostlukların ve insancıllığın eşsiz kalkanı ile karşılaşınca gölgeleyememiş demekki. Bugünün Türkiyesi ve siyasetinde artık maalesef çok uzak olduğumuz bu medeni ilişkileri özlememek ve düştüğümüz duruma hüzünlenmemek de elde değil. Elinize, yüreğinize sağlık. Sevgilerimle.

11 Mart 2021 13:03
GÖNÜLLERE DÜŞER CEMRE

Bizlere 1. Cemre'nin düşüşünü böyle hoş bir şiirle hatırlattığınız için sağolun varolun Hocam. Elinize, kolunuza, yüreğinize sağlık.

21 Şubat 2021 18:24
Toplam blog
: 27
Toplam yorum
: 42
Toplam mesaj
: 1
Ort. okunma sayısı
: 346
Kayıt tarihi
: 06.01.18
 
 

Aydın'da dünyaya geldim. İlk ve orta öğrenimimi Aydın'da tamamladıktan sonra İstanbul Teknik Üniv..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster