Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
Aşk Yokmuş Pilavcı Bahane

Sevgili Jale Hanım, Evet bir bakıma haklısınız aşkların yok olmasında sosyal medyanın çok büyük payı var. İnsanlar o kadar teknolojiyi kötü bir şekilde kullanır olmuş ki gerçekten bu çok üzücü ve vahim bir durum. Sevgilisini kınamak için ya da onu subliminal mesajlarla üzmek için öyle şeyler yapıyorlar ki bazıları gerçekten hayretle seyrediyorum. Ama inanın ki temelleri sağlam ve gerçek bir aşkı değil sosyal medya hiç bir şey yok edemez benim naçizane düşüncem bu.Sevgi ve selamlarımla.

16 Ocak 2020 19:10
Aşk Yokmuş Pilavcı Bahane

Değerli Okuyucum Selgen Yıldırım, Evet çok haklısın maalesef günümüzde bazıları parayla aşk yaşıyor. Çok üzülüyorum gerçekten bu duruma. Oysa gerçek aşk ve mutluluk parayla satın alınamayacak en kutsal ve paha biçilemez bir duygu.

16 Ocak 2020 19:03
Bir Ömre Bedel Aşk

Çok teşekkür ederim İlhan Bey güzel düşünceleriniz için. En içten olan gerçek aşktır, ben sadece bir elçiyim bu duyguları dile getirmek için. Gerçek aşkı kalbinizde duymuşsunuz ne mutlu. Sevgi ve selamlarımla.

16 Ocak 2020 18:55
Kalp Şarkısı 40 Şair 40 Şiir

Merhaba Abdülkadir Bey, Yazımda 40 şair 40 şiir adlı antoloji kitabımızı edinebileceğiniz adresleri belirttim. Kitabımızı bu adreslerden edinerek alıp okursanız ben ve diğer 39 şair ve yazar arkadaşımın isimlerini görebilirsiniz. Kitabımız Elephant Yayınları'ndan çıkmıştır. Yayınevinin ınstagram sayfasında benim ve diğer şair arkadaşlarım hakkında bilgiler mevcuttur. Kitabımızı alıp okuyarak eğer beğenirseniz çevrenize de tavsiye ederek bize destek vermeniz beni ve şair arkadaşlarımı çok sevindirir. Selamlar ve saygılarımla.

10 Ocak 2020 22:39
İyiliğimi Geri Ver

Sevgili Matilla, Sizin benim gerçek varoluşumu bilebilmeniz için benim yaşamıma tanık olmanız gerekirdi. Hayatta yaşadığım zorlukları, çektiğim sıkıntıları,acıları, uğradığım haksızlıkları, ne mücadeleler verdiğimi bilmiyorsunuz. İnsanın aynası kalbidir. Bir insanın kalbindekileri görebilmek için ona saf iyi niyetle kalp gözünüzü açarak bakmanız gerekir. Ben iyi olmayı seçtim. Ve şu zamana kadar ne arkadaşlarıma ne çevreme bir kötülüğüm dokunmadı. Aksine aldatılan, kandırılan, iyi niyeti istismar edilen ben oldum. Bu dünyada saf,temiz kalmış insanlar ne yazık ki benim gibi hep incitiliyor. Sonra yine kabahatli biz oluyoruz. Sizin de böyle düşünmeniz çok normal. Çünkü sadece tek bir açıdan bakıyorsunuz. Yine de kalp kırmaktan çekiniyorsunuz bu güzel bir bakış. Sevgi ve selamlarımla.

04 Aralık 2019 17:29
Tükenmiş Hayatlar Gezegeni

Sevgili Jale Hanım, Ben yazımda insanların kalpleriyle yarattıkları dünyadan bahsediyorum. Farkındaysanız fiziksel dünyadan değil. Mutluluk daima peşinden koşulan birşey ama hiç kimse de kalkıp haline vaktine şükredip ben zaten böyle mutluyum niye hep daha fazlasını bekliyorum diye düşünmüyor.Burada demek istediğim şey şu hayatta tam anlamıyla mutluluk diye birşey zaten yok. Biz insanlar bunu anlamamakta diretiyoruz. Şöyle olursa daha mutlu olurum böyle olsaydı daha mutlu olurdum diyerek kendimizi kandırıyoruz. Hayata bakış açımızı değiştirmeliyiz Jale Hanım. Mutluluğun bizim içimizde olduğunu onu yaratanın da kalbimiz olduğunu anlamalıyız. Bir hayale bir hedefe ulaşacağım diye kendimizi yıprattığımız zamana yazık. Ulaşamasak bile o yolda gidiyoruz ya bunun için bile mutlu olmalıyız. Hep daha fazlasını isteyerek sadece ruh sağlığımızı bozarız, yolumuzun önünde açan çiçekleri de göremeyiz.Mutluluk andadır. Ve şimdiden ibarettir. Sevgi ve selamlarımla.

03 Aralık 2019 22:17
Mucize Doktor Kalplerde

Abbas Bey, evet düşüncelerinize kesinlikle katılıyorum. Çocuklarımızı kendimiz gibi yapma düşüncemiz kesinlikle çok yanlış. Onların da farklı bireyler olduğunu unutmamalıyız. Onları özgür çocuklar olarak yetiştirmeliyiz. Benim çocuğum bana benzemeli, benim gibi olmalı, benim gibi davranmalı düşünce şekli gerçekten çocuklarımıza yaptığımız haksızlık. Bırakalım onları geleceklerini kendileri şekillendirsin,sadece destek olalım. Hayatta ne karar verirlerse versinler arkalarında olduğumuzu bilsinler. Hayatta herkesin doğruları,yanlışları kendilerine göredir. Onları suçlamaya hakkımız yok. Hele ruhlarına zarar verme hakkımız hiç yok. Bağımlısı oldum dizinin gerçekten. Çok güzel bir dizi. Ve umarım toplumda farkındalık yaratır. Asistanların hocam dedikleri sanırım Onur Tuna'dan bahsediyorsunuz. Ben kendisinin hayranıyım. Gerçekten çok başarılı bir oyuncu. Sizin öğrenciniz olması ne güzel gurur duyuyorsunuzdur. Bu arada ben de Çanakkale'de okudum üniversiteyi. Selamlar, saygılar Abbas Bey.

06 Ekim 2019 23:55
Seyyah Kalpten Sevgilerle

Abbas Bey, güzel düşünceleriniz için çok teşekkür ederim öncelikle. Bu yazdıklarım benim hayal dünyamın eseridir. İnsan illa ki her yaşadığını yazıya dökmüyor. Yani en azından ben öyle bir yazar değilim. Geniş ve sonsuz bir hayal gücüm ve kendime ait bir dünyam var. Bunlar da benim dünyamın çiçekleri. Her yazarın kendi dünyası olduğu gibi.

06 Ekim 2019 23:28
Toplam blog
: 32
Toplam yorum
: 18
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 204
Kayıt tarihi
: 08.09.19
 
 

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik mezunuyum.İlgi alanlarım kişi..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster