Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
Kızılcık tarhanası

Geçtiğimiz hafta sonu Kastamonu'nun sahil ilçelerini gezerken gördüm kızılcık tarhanasını ve iki kilo aldım.Bir kilosunu eşe dosta dağıttım tadına bakmaları için.Kalanını da arkadaş toplantılarında ve evde tüketmek için kendime sakladım.Bakalım beğenecekler mi? Ben oradayken tadına bakmak nasip oldu:)

26 Ekim 2011 10:37
Fırında kızartma

Bir de bu şekilde deneyelim.Tefalin yeni ürünü actifry'ını aldım ama nedense normalde yaptığım kızartmanın tadını aldığım söylenemez.Senin yönteminle lezzetini bulabilecek miyim bakalım.

03 Ağustos 2011 23:29
Sevgili Atatürk

Dünden beri içimde yaşadığım duygulara öyle güzel tercüman oldu ki bu yazınız, teşekkür ederim.İçimden geçenleri yazmaya kalktım dün bir an ama kantarın topuzunu kaçıracağımı hissedip vazgeçtim sonra.

13 Haziran 2011 11:55
Özlediklerimi geri verin!

Domatesle benim de başım dertte arkadaşım.Senin de yazdığın gibi eskiden domates Nisan sonu ya da Mayıs başı gibi turfanda olarak manav tezgahlarına düşerdi.Ama şimdi seralar sayesinde her mevsim var.Her çeşit sebzeyi mevsiminin dışında yiyebiliyoruz ama bir türlü lezzetini bulamıyoruz.Ne zaman ki köylerde eski usul yetiştirilmiş sebzeler mevsim sebzeleri pazara geliyor o zaman yediğimin tadını bulabiliyorum. Domatesle olan problemimi 2010 Ekim ayında blogda yazmıştım.Okudun mu bilmiyorum ama tıkla da oku istersen. kahve-keyfi.blogspot.com/search/label/Sebze-Meyveler

07 Nisan 2011 02:56
Ünlü Doktor Mehmet Öz’e Kanser Tanısı ve perde arkası…

Aslında üç günlük dünyada hırs yapıp ne kendimizin ne de başkalarının huzurunu bozmamak lazım.Biraz relax olup yaşadığımız hayatın tadını arada sırada çıkarmak gerek.

02 Eylül 2010 20:02
Antalyalı mısınız?

Antalya'yı ne güzel anlatmışsınız.Eksik kalanları da yorum yazan arkadaşlar tamamlamışlar.Bana yazacak bir şey kalmış o da Kalekapısı'ndan kuzeye doğru giden kapalı yolda benim çocukluğumda çift yön trafik akardı.Seksenli yılların sonuna doğru kuzeyden güneye doğru tek yön oldu.En sonunda tümden kapattılar yolu.

18 Temmuz 2010 21:43
Çocukluğumun televizyonu

Sayende ben de çocukluk günlerime geri döndüm bir anda Hurinur.Televizyon bizim eve ilk geldiğinde misafir odasının baş köşesine konmuştu.Çünkü o zaman rahmetli büyükbabam ve babaannem sağdı ve bizimle kalıyorlardı.Odanın biri onlara ait olduğu için televizyona ancak salonda yer bulunabilmişti.İlk başladığı günlerde haftada üç gün paket yayın yapılırdı.Sonradan dört güne çıktı yayın.Yayının olduğu günlerde kışın salonun kepek sobası erkenden yakılır, yemek erkenden yenirdi.Hele Cumartesi günleri Türk filmleri olurdu.O zamanlar ne eğlenceli bir şeydi televizyonda film izlemek.O günlerle ilgili yazacak çok şey bulurum ama herkesin kafasını şişirmeden gideyim ben en iyisi :)

17 Temmuz 2010 12:58
Toplam blog
: 4
Toplam yorum
: 4
Toplam mesaj
: 3
Ort. okunma sayısı
: 677
Kayıt tarihi
: 16.12.08
 
 

Atadan dededen Antalya'lıyım ve Antalya'da yaşıyorum. Akdeniz Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yü..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster