Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
Toplantı yapmaktan iş yapamamak

Toplantılarda iş konuları dışında geyik yapılır. Bol bol çay içilir. Bazıları bol bol konuşur içini döker. Pek sonuç alınmaz. Malesef kısa ve öz konuşulan sonuç alınan toplantılar yapamıyoruz.

01 Haziran 2014 22:56
Değerli çalışan olmanın yolları

İşe sahip çıkın Takipçi olun Boş oturmayın kendiniz işe talip olun Mücadele edin Şirket çıkarlarını düşünün Patrona ve yöneticilere mesafeli olun Çok çalışın Araştırmacı olun Farklı olun Pozitif olun şikayet etmeyin

01 Haziran 2014 22:11
Moral otorite

Kötü Lider: herşeye ben hakim olayım diyendir. Herkes bana soru sorsun diyendir. Kendisi olmadığında işlerin yürümeyeceğini ve şirketin kendisine bağlanmasını isteyendir. Müşteriler beni istiyor ne yapayım diyendir. Akıllıdır, zekidir ve işini iyi biliyordur fakat iyi bir diler değildir. Kim ne iş yapıyor, kim boş duruyor umurunda bile olmaz. Kendisinden iş isteyenlere iş verir fakat iş bekleyenleri farketmez. İşkoliktir fakat iyi bir lider değildir.

01 Haziran 2014 22:01
Araba iki kişilik.

Bu yazıdan çıkardığım sonuç; insan farklı düşünmelidir. Mesela cevaplarda " kimseyi almadan yoluma devam ederdim" diyen çıkmamış. Herkes bu kadar düşünceli mi. Dürüst olmak ta önemli

31 Mayıs 2014 07:19
İşverenlerin aradığı ortak beceriler

Çok tecrübeli olmanız çok fazla ücret talep edeceğiniz düşüncesi ile işvereni korkutur. İlk etapta üniversite önemli rol oynuyor. Bunların dışında referansınız varsa işe girdiniz demektir.

31 Mayıs 2014 07:07
Koçluk size ne sağlar ?

Her insanın bir veya birden fazla koç'a ihtiyacı var. Bu kişi Annemiz, Babamız, Kardeşimiz, Akrabalarımız, Arkadaşlarımız ve daha birçok kişi olabilir. Her birinden farklı tecrübeler edinebilmek kişinin kendisine kalıyor. Siz çevrenizden ne kadar alabilirseniz, kendinize ve çevrenize çok daha fazlasını verebilirsiniz.

28 Mayıs 2014 17:21
Çalışanlar işlerini sevmiyor

Yaptığınız işi sevmek için ne gerekiyor? Huzurlu bir iş ortamı.(Gerçekten böyle yerler var) Hayallerinizi gerçekleştirmek için azim. Hırslı olmamak. İş uğruna ekip arkadaşlarınızı harcamayın. İnisiyatif kullanabilmek. Sizi dinleyen ve size saygı duyan bir patron.(Hayal değil, var böyle patronlar)

28 Mayıs 2014 17:18
Hepimizin ihtiyacı anlaşmazlık ve çatışma yönetimi

Çatışma durumlarında ısrarcı olmadan fikir ve öneriler mutlaka sunulmalıdır. Karar vericinin kararına saygı duyulmalıdır. Sorumluluk karar vericinindir.

28 Mayıs 2014 17:06
Özçekim oldu, bitti !

TDK'nın çevirilerine gülüyorum, şaşırıyorum.

24 Mayıs 2014 13:11
ÇOCUK YAPMAYA KARAR VERDİKTEN SONRA OKUYABİLECEĞİNİZ BLOGGERLAR ,SİTELER VE KİTAPLAR:)

Umarım çocuk sahibi olmak isteyen herkesin dileği gerçekleşir.

24 Mayıs 2014 12:46
Toplam blog
: 177
Toplam yorum
: 75
Toplam mesaj
: 15
Ort. okunma sayısı
: 1627
Kayıt tarihi
: 02.11.07
 
 

İlk,Orta ve Lise öğrenimi TED Kolejinde yaptı. Bilgisayar Mühendisliği lisans eğitiminden sonra E..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster