Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
Kapan susam kapan..

Kapatma davasına olumlu bakanlar, fanatiklerden başkası olamaz. Yarından itibaren ekonomik, sosyal bir çok yara açacak bu dava. Çocuklarımızın geleceğine biraz daha açlık olarak yansıyacak bu olay. Halkımızın biraz daha fakirleşmesine neden olacak bir olayı desteklemek akılla izah edilemez. Laikliği saptırarak kendine kalkan yapmak yanlıştır... "Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir" diyen Atamıza saygısızlıktır bu. Fanatikler seçim öncesi yorumlarında AKP'yi nerdeyse brajın altında göstermişlerdi. Halktan ne kadar kopuk yaşadıklarını hala algılayamadılar. Milletin nasırına basılmamalı. Akp %47 almıştı ama şuan %70'i bu kapatma isteğine karşı. Bu ülke hepimizin. Toplumda aç insanlar artarsa dünyanın en iyi yassıyla bile huzuru sağlayamazsınız. Çalışmadan, kavgayla biryerlere gelinmeyeceğini herkes anlamalı artık. Birbirimize hoşgörü ile yaklaşmalı birlik ve beraberliğimizi bozmamalıyız. Farklı görüşlerimiz olsa bile. Saygılarımla.

16 Mart 2008 22:27
Olmadı komutanım

Eğer Sn. Genel Kurmay Başkanı CHP'yi değilde AKP'yi eleştirseydi o zaman alkış mı Tutardınız yoksa aynı eleştiriyi yaparmıydınız? Seçim öncesi muhturada CHP'liler alkış tutmuştuda. Saygılarımla. Akif PARLATAN

10 Mart 2008 15:31
AKP nereye?

Yazınızı okurken gelen telefonlarla çok bölünmüştüm. Parça buçuk okumuştum. Cevabınızdan sonra tekrar okudum. Gereksiz eleştiride yaptığı fark ettim. Anlayışınız için teşekkür ederim.

26 Şubat 2008 22:09
AKP nereye?

Cahillerin AKP'yi desteklediği ima etmişsin. Her zamanki gibi sizler araştırmadan boş konuşuyorsunuz. AKP'nin meclisteki vekilleri ile hiç bundan öncekileri karşılaştırma zahmetinde bile bulunmamışsınız. Eğitim seviyesinin cumhuriyet tarihindeki en yüksek meclislerinden biri olduğunu görürsün. Oy verenlere gelince benim etrafımdaki ilkokul mezunları genelde CHP'ye oy verdiler. Akıllı olan takım tutar gibi hizplikten başka bişey yapanları savunmaz. (Zamanında bende aynı hatayı yaptım) Atatürkçü geçinip, Atamızın baştacı yaptığı köylü cahillikle itham edersiniz. Atatürkçü geçinip "Kayıtsız şartsız egemenlik milletindir" sözünü yok sayarsınız. Gerisini söyelemeye gerek yok. Saygılarımla.

26 Şubat 2008 21:09
Sorguladım… Ben “ahlaksız”mıyım?

Sayın İbrahim Bey, Sizden farklı düşünen insanlarada saygı gösterebildiğiniz için sizi kutlarım. Tabi ki herkesin aynı şeyleri düşünebilmesi beklenemez. önemli olan ön yargılı olmadan bu görüşlere tahammül edebilmektir. Genelde aydın geçinen kesimin karşı görüştekilere tahammülleri yoktur. Benim sayfamda yazdığınız yorumunuzu isteğiniz üzerine sildim. Bunun yanında kısa bir eleştiri daha yapacağım. Cevap verirken fuhuş olayıyla konuyu geçmişsiniz. Uyuşturucu, alkol, dostlukların sadece manfaate dayalı hale gelmesi (İstisnalarda çok tabi) bunlara ne demeli. Avrupa özentisi 80 li yıllarda çoktu bu ülkede sizinde gayet iyi bildiğiniz gibi. Saygılarımla.

26 Ocak 2008 11:57
Sorguladım… Ben “ahlaksız”mıyım?

Bu ülke aydın geçinen fakat gerçekte çok cahil ve dar görüşlü insanlar yüzünden çok çekti. Başbakan'ın ne demek istediğini yaşı 30 ları geçmiş okul yüzü görmemiş insanlar bile rahatlıkla anlar. Bizler kendi kültürümüzden koptuk. Batıdaki fuhuş oranlarını yakaldık, uyuşturucuda onları solladık hangisini saysakki! Bu ülkede bilinenin tersi AKP'yi aydınlar destekliyor. Kendini aydın göstermek için elinde X gazetesi ile gezenlerde fikir üretmekten yoksun halde sadece eleştiri yapabiliyorlar. Saygılarımla.

26 Ocak 2008 02:33
Bir piyano virtüözü... Sanatçı... Fazıl Say

Fazıl say ismi halkın %99'u tarafından bilinmezdi yakına kadar. Şöhret olmaya ihtiyacı vardi başardı. Bir eli yağda bir eli balda insanlar için bu ülke cennet. Yok bir çok ülke davet ediyormuşta,, eee git o zaman. Halkı sınıflara hayıracaksan onunla prim yapacaksan güle güle.Madem Bu kadar büyük sanatçı o zaman çok parada kazanmıştır. Ne vergi ödemiş hiç adını duymadık!!! Halk olarak kimleri göklere çıkarmadık ki.

17 Aralık 2007 17:52
Eski Bayramlar

Yusuf bey, içten duygularla yazdığınız Bayram/Yılbaşı mesajınıza inanın çok sevindim. Ve şunu öğrendim, bazen insanın tanımadığı kişilerden aldığı ilk mesajlarda bile o sıcaklığı hissedebiliyor. Sizinde Sağlık ve huzur dolu, gönlünüzce bir ömür geçirmenizi dilerim. Selamlar Akif Parlatan

29 Aralık 2006 09:45
Kır kalemi, kes cezayı Ersun Hoca

İzninizle bir kaç kelimede ben eklemek istiyorum. Ersun Yanal, belkide ligimizdeki en profesyonel çalışan, bilgili, disiplinli biri ama malesef hep arka plana itmeye kalktılar, çünkü bizim yöneticilere şov yapan medyatik insanlar lazım. Ahlak ayaklar altında. Yöneticiler medya gücü olan, hakemlere etki edebilecek insanlara rabet ediyorlar. Umarım sizin dediğiniz gibi bu değişimin başlangıcı olur. Ben Fenerbahçeliyim ama Vestelin Şampiyon olmasını gönülden istiyorum. Şampiyon olsun ki dört büyüklerin yöneticilerinin ayakları yere bassın ve parası olan değil Yöneteticilik yapabilecek dürüst insanlar gelsin artık...

17 Ekim 2006 10:41
Toplam blog
: 5
Toplam yorum
: 45
Toplam mesaj
: 15
Ort. okunma sayısı
: 534
Kayıt tarihi
: 12.09.06
 
 

Gümrük Müşaviri ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster