Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
Ben (eline, beline, diline hakim) Alevi bir kadınım

Yazınızı okudum. Ben bu konuda biraz farklı düşünüyorum. Mezhep olarak bakmıyorum bu konuya.Kültürel bir yaşam tarzı diyorum.İnanç konusunda bilimsel yönden bence araştırma yapmak lazım.Hz.Ali çok iyi bir Müslümandı. Bence bu işlerin altında çıkar hesapları var. Bilimsel düşüncenin ipini bırakmayalım.

16 Ocak 2009 15:48
Yaşasın sonunda benim de bir ağacım oldu...

Sevgili Beyza önce seni bu girişiminden dolayı yürekten tebrik ediyorum. Doğru bildiğin yolda ilerlemen çok önemli. Kişiler kendilerini önemsemeli. Öyle zannediyorum ki mutlaka seni model alan arkadaşların olacaktır. Gülenler bile .. Yazılarını takip etmeye çalışıyorum. Başarılarının devamını diliyorum. Sevgilerimle.

17 Nisan 2007 16:02
Nerelerdesin aşşşkım?

Fatih bey bu konuda ben de yazmayı düşünüyordum. Her önüne gelene sevgi sözcüklerini ulu orta kullanan insanların samimi olmadıklarına ve pek böyle kişilere güvenilmeyeceğine inanırım. Sevgi ve güven çaba ister emek ister. Bu konuda savurgan olmamak gerekir.Gerçekten hak eden insanlara kullanmak gerekir. Saygılarımla.

15 Aralık 2006 02:53
Ben nası büyük adam olucam?

Bir müzisyen olarak Türk diline sahip çıkmaya çalışıyorum. Doğru kullanılmadığında üzüldüğümü söylemek isterim. Şarkıyı dinlemedim ama keşke dile daha dikkat etseler.

11 Aralık 2006 23:55
Sağcı mısın Solcu musun Cevap Ver! (1980)

80 öncesi kuşağın sağcısı solcusuyla okuyan, irdeleyen bir kafası vardı. Yanlışta olsa doğru da olsa bu ülke için birşeyler yapma çabası vardı. 80 den sonra ne değişti bunu hepimiz görüyoruz . Hiçbir sorumluluğu almayan gençler yaratıldı. Okumayan, paparazi kültürünün dayatıldığı üretmeyi sevmeyen tüketime alıştırılan bir nesil. Bu konular çok tartışılacak meseleler. Gençler kurban olmamayı başardığı zaman özgürlük başlıyor. Onun yolu da bireyin ekonomik özgürlüğüdür. Saygılar.

10 Aralık 2006 15:50
Blog’da paylaşım ve rekabet yan yana...

Yazıları yazarken hırsa bürünüp sanal alemin yutmasına izin vermemek gerekir. herşeyde olduğu gibi azimli olmak insanı mutlu eder ama hırsın kölesi olursa insan hem kendine zarar verir hem de etrafına. Milliyet blog sayfaları yarış meydanı değil bence. Maalesef biraz o havaya sokuluyoruz gibi geliyor. Bana kalsa ben en çok okunanlar. en çok yorum alanlar gibi kısımları kaldırırım. Kişi bunları sadece kendi görmeli. Nasıl ki Milliyet yazarlarına bu yapılmıyorsa bizlere de yapılmaması gerekir. Bağimlılık derecesine getirmek bence sakıncalı. Herşeyi kararında yapmakta fayda var derim. Kişisel düşüncem. Sebep sonuç ilşkisini iyi kurmak lazım bence.

08 Aralık 2006 18:19
Gerçek dostunuz var mı?

Sevgili Gülçin yazını okuduktan sonra bir anne olarak ben de bu konuda fikirlerimi paylaşmak isterim. Benim de bir kızım var. Bu tür duyguları yaşadığımız anlar oldu. Bence anne babalar çocuklarını hayata hazırlarken bağımsız kişilikli yetiştirmek için çaba sarf etmeli . Tabii kolay değil. Belli bir yaştan sonra yavaş yavaş kenara çekilmeyi bilmeli.Çünkü aşırı bağımlı olmak gencin hayata hazırlanmasında zorlukları beraberinde getiriyor. Birey olmasına yardım etmek lazım. Başarılar.

17 Kasım 2006 21:47
Otistik olacaklarına bırakın kirletsinler!

Maalesef çoğu kişi aşırı temizlikten dolayı çocuklarını takıntılı hale getiriyor. İnsanlar eşyaların kölesi haline gelmemeli. Çocuğunuzu yetiştirme konusunda doğru karar vermişsiniz. Başarı dileklerimle.

16 Kasım 2006 18:23
Sevgi nedir?

Sevgili Pelin merhaba, Sevgi paylaşımların çokluğudur. Paylaşımın olmadığı yerde sevgi tohumları filiz vermez. En zor anlarında yanında olmaktır. Bütün ümitlerin bittiği yerde yanında kalmaktır. Sizi kendinize sevdirebilmeyi sağlamaktır sevgi. Sizi seveni sevmektir sevgi.Zorlukların paylaşılmadığı ortamlarda gerçek sevgiyi bulamazsınız.Sevgiyi bulmak istiyorsanız zor yaşam koşularına yelken aç. Sevgiyle kal..

13 Kasım 2006 10:13
Ağlamak

Bence filmi seyrederken gözyaşlarınızın akmasına engel olmayın. Bundan daha doğal ne olabilir. Gülmek kadar ağlamakta gayet güzel..Başarı dileklerimle..

06 Kasım 2006 01:35
Toplam blog
: 21
Toplam yorum
: 32
Toplam mesaj
: 35
Ort. okunma sayısı
: 1608
Kayıt tarihi
: 15.08.06
 
 

Yaşamın ne kadar değerli olduğunun bilincinde, hatalarına gülebilen, İnsanlara değer veren, hayvanla..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster