Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
FB-GS maçından dikkatimi çekenler

Merhaba Bekir. Emre konusunda ki görüşlerine katılıyorum. En baştan transferini istememiştim. Hele ikinci dönüşü daha kötü. Maalesef siyasi dengeler bu transferi istedi. Cüneyt Çakır bence kötü bir maç yönetti. Fazla eyyamcıydı. FB'nin bu tür eyyamcılıklara ihtiyacı yok olmamalı da. Ayrıca kuyt'a yapılan penaltıyı da vermedi. Yani hatası çoktu. Artık Gs'nin FDB'yi yenme rüyası da başka bir bahara kaldı.

13 Mayıs 2013 15:00
Şak şak şak Schalke!

Merhaba Bekir:Uzun zamandır yazmıyordun.yazılarını özlemişim. Gs çeyrek finale kaldığı için tebrikler. Ama benden bu kadar. Gs ilk yarı iyi oynadı kabul ama sadece iyi oynadı. Öyle aman aman bir üstünlük yoktu. İkinci yarı ise Gs sahada zaten hiç yoktu.Üstelik rakipte 17-18 yaşında çocuk denecek futbolcular sahadaydı.Eminim aralarında Drogba'nın torunu bile vardır!. Bir kere daha Fatih Terim şansının mucizesine tanık olduk.Allahın sevgili kulu. Ben de bu kadar şans olsa inan ABD'ye başkan bile olurdum. Bir de bizim FB'nin hallerine bak. Ne kadar olumsuzluk varsa sanki hepsi bir araya gelip FB'nin tepesine çöreklenmişler. Saygılar dostum.

29 Mart 2013 13:44
Yılın son derbisi GS-FB maçının değerlendrirmesi;

Ben demiştim demek istemem ama hani GS nasıl kazanır madde madde gerçekleşti. Fatih Terim'in balı Bekir hayatının hatasını yapıp kendi kalesine gol attı. Hakem her ikili mücadeleyi GS lehine yorumlayıp Selçuk'un frikik golüne zemin hazırladı. Son olarak da Meireles'e sadece ikili mücadele de yorumlanabilecek bir durumda kırmızı kartı gösteriverdi. Ne desem ilahlar GS'nin şampiyonluğunu istiyor. Anlaşılan 3 Temmuz süreci devam ediyor. FB'nin cezası devam ediyor anlaşılan.

17 Aralık 2012 09:03
Galatasaray, Cluj’u Burak Yılmaz’ın 3 golüyle geçti; umut aşıladı!

Merhaba Turgut Bey:Hep derim ya medyada Gs'nin ağırlığı müthiş.Hele Fatih Terim'in.Yazını okuduktan sonra Romanya puan cetveline baktım. Cluj 6.sırada. Hani yazın FB yenemedi diye Aykut Kocamanın neredeyse linç edildiği deplasmanda ise 4 attığı ama herkeslerin dudak büktüğü Vasiliu ise 4.sırada.Bugün gazetelere baktım da Gs için medya neredeyse destan yazmış. Bundan sonrası içinse Gs için hüsran ama medya Gs için mutlaka yeni bir gaz bulur nasılsa.Saygılar.

09 Kasım 2012 08:49
Galatasaray, ilk golü attığı Cluj’dan ilk "ıslak puan"ı aldı...

Tekrar merhaba; Elbet sözüm size değil. Fatih Terim bir alaylı. Takımın sahaya dizilişini sistem zannediyor. Tıpkı Türkiye de futbol üzerine ahkam kesen bir çokları gibi. Oysa sistem yol,yöntem, amaca varmak için bütünün hareketi anlamına da gelen bu kelime futbolda karşılığı takımın belli bir anlayış içerinde bütün olarak hareket etmesi demek. Türkiye de ise takım sahaya çıkar, 4+4+2 veya başka bir şekilde sahaya dizilir maç başlar sonrası allah kerimdir. Ne savunmada bütünlük vardır ne de hucumda. Son seyrettiğimiz takımlar içersinde Braga sistemin ne olduğunu gösteriyor.10 futbolcu bir makina dişlisi gibi birlikte hareket ediyor.(Bu konuda bir iki bende yazdım) İyi bayramlar.

24 Ekim 2012 14:44
Galatasaray, ilk golü attığı Cluj’dan ilk "ıslak puan"ı aldı...

Merhaba;Fatih Terim kendisini kandırdığı gibi milyonlarca insanı da kandırıyor. Gs'de sistem diye bir şey yok ki tıkansın. Fatih Terim sistemsizliği sistem kabul etmiş hoca.Oynattığı hangi takımda sistem vardı ki Gs de olsun. Dünya sıralamasında bilmem kaçıncı sıradaki takımın bile belli bir sistemi var. Düşünün karşındaki takım değer olarak Gs'nin yarısı bile değil. Üstelik 60 dk.10 kişi oynuyor ve hava koşulları savunma yapan takım için olabilecek en olumsuz durumda ve siz bu takımı yenemiyorsunuz. Hadi canım!!!!!.

24 Ekim 2012 10:19
"Sevişemeyince yazıyorsun(uz) değil mi?"

Merhaba Emine kardeş. Freud bu yazıyı okusa inan ahanda teorilerimin ispatı deyip kitabına önsöz yapardı da sende belkim şöhret falan olup dünyalığı doğrulturdun. Şansına küs. Aslında ev sahiben haklı. Hani derlerya karısı iyi olan mutlu erkek kötü olan ise filozof olur. Neyse buradan kendime de pay çıkar ama millete sakız olmayalım. Bu ara bayramını kutlarım da kutlanacak bayramda kalmadıya ortalıkta.(Cumhuriyet bayramından söz ediyorum elbette) Saygılar.

23 Ekim 2012 09:34
Alex'in Ardından Çok Şey Gördük

Nihat Bey Yıllardır yazılarınızı zevkle okurum.Zaman zaman sizden farklı düşündüğüm de oldu.Tıpkı Alex olayında olduğu gibi. Ben yazınızı okuyunca yine hüsrana uğradım. Hani Anadolu'da arabalara yazarlar "Doğan görünümlü şahin veya Mersedes görünümlü Doğan" gibi. Siz de bana göre bu yazınız "sol görünümlü sağ" bir yazı olmuş. Alex ile ilgili düşüncelerimi kendi blog sitemde yazdım. Ben şunu anlamıyorum. Alex emek verdi de Aykut hoca ne verdi. Alex FB'den istediğini almıştır. 2 yıl daha oynayıp 6-7 milyon Euro parayı cebe koymak istedi. Olmadı bu yıl ki parasını peşin alıp ülkesine dönüp ekstra oradan da para kazanmak istedi. Sorun çıkararak bunu başardı da. Timsah gözyaşlarını bizden başka kimse yemezdi zaten hep birlikte yedik. Para sorun değildi de sözleşmesinin feshi için bir yıl ücreti peşinen neden aldı? Alex iyi futbolcu kabul, FB'ye çok şey verdi o da kabul.Ama 35-40 milyon Euro da para kazandı. Emeğinin karşılığını fazlası ile aldı. Daha neyin kavgası bu?

16 Ekim 2012 10:07
Galatasaray'ın transfer politikası

Merhaba Bekir;İyi,iyi buna sevindim. Uzak görüşlülüğüne ve olaylara geniş açıdan bakan Bekir Gümüş bile bu transferlere seviniyorsa bu yıl FB için rahat olacak demektir. Yalnızca Melo işi olmasın yeter. Başka isteğim yok.Adam oynadığı zaman buldozer gibi.Yoksa Hamit,Burak önemli değil.Hele Burak!!!.Yerli Guiza.Hatta Guiza'dan daha kötü. Adamın en az 10 maçını seyrettim.Ben şahsıma bizim Yeniköy mahalle takımına bile almam.Zaten gelecek yıl GS göndermek için takım arar.Tıpkı Sercan da olduğu gibi.Dişe dokunur bir tek Ambramat transferi var. Fenere gelmesini çok istedim. Ancak onda da istikrar yok.10 dk oynayıp 80 dk.yatan cinsten.Neyse GS ye hayırlı olsun.

26 Temmuz 2012 15:59
Şike serbest bırakıldı!

Merhaba Bekir;Öncelikle Belirteyim PFDK aldığı kararlar tam bir skandal.Eğer iki FB yöneticisi şike yaptıysa bundan A.Yıldırımın haberinin ya da izninin olmaması mümkün değildir.Ayrıca ceza alan kişiler FB yöneticisidir.Yani FB kurumsal olarak için içindedir. Ancak bir yıl önce bu sonucun olacağı belli idi.Yani FB yi harcamaya kimse cesaret edemiyor.Dün akşam A.Yıldırım'ın açıklamasında belirttiği gibi görünüşte FB yi kurtarma operasyonu gibi görünsede gerçekte böyle olmadığı apaçık bellidir.Operasyonun sonuna gelinmiştir.Ancak olaylar operasyonu yapanların bile tahmin edemeyeceği bir boyuta geldi. O da FB'nin direnişi.Böyle bir damga asla kabul edilemez.Gerekirse FB ligten çekilir kendi cezasını kendisi verir.Bugün bunu yönetime fax çekerek de belirteceğim.Cemaat FB'yi ele geçiremeyecektir.Saygılar.

08 Mayıs 2012 09:25
Toplam blog
: 72
Toplam yorum
: 306
Toplam mesaj
: 94
Ort. okunma sayısı
: 2166
Kayıt tarihi
: 11.04.08
 
 

3 Ocak 1958 doğumluyum. S.Muhasebeci Mali Müşavir olarak çalışmaktayım. Edebiyat ve sinema ilgim ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster