Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
Bloğa veda ederken

Merhaba, Sözlerinizde haklısınız. Ben 2004 yılından beri hem blog da hem de başka yerel haber sitelerinde yazıyorum. Siteler özgürce yayınlıyorlar ama Milliyet Blog'da bazen yazılar bir kaç gün bekliyor..."Son blogum" demeyin çünkü bir kere başlayınca bırakmak çok zor oluyor, yazmak adeta bir hayat tarzına dönüşüyor. Ben bir kaç kez bu karara vardım. uzun zaman yazmadım ama Türkiye'de o kadar çok olay var ki, yazmadan duramıyorum. Siz de bırakmayın. yazabilen insanların söyleyecek çok sözleri vardır. Biraz dinlenin sonra yine devam edersiniz. Siz de Allah'a emanet olun!

04 Kasım 2015 15:45
İnsan üçgeni

Aramıza hoş geldiniz Meltem Hanım. Uyarıcı ve bilgilendirici yazınız için kaleminize, yüreğinize sağlık. Başarılı yazılarınızın devamı dileğiyle...

29 Mayıs 2015 19:24
Atatürk’ün uşağı’nın gizli defteri; Vatanı bir Karabekir’le Mustafa Kemal kurtardıysa çok yazık.. (2

Elbette herkes görüşünü belirtmekte, eleştirmekte serbesttir. Ancak bu, tarihi gerçekleri çarpıtmadan yapılmalıdır. Esen kalın!

16 Nisan 2015 21:55
Atatürk’ün uşağı’nın gizli defteri; Vatanı bir Karabekir’le Mustafa Kemal kurtardıysa çok yazık.. (2

Merhaba,yazınızdan ziyade yoruma verdiğiniz cevap ilgimi çekti.Eğer yanlış anlamadıysam Mondros hezimetinin suçluları da size göre Mustafa Kemal,İsmet İnönü ve Ali Fuat Cebesoy öyle mi?O halde Kurtuluş Savaşı'nı başaranlar da Alman Paşalar olsa gerek!Son yıllarda iktidara hoş gelecek bu tarz kitaplar ve yayınlar çoğaldı.Tüm bu çabalar Atatürk ve silah arkadaşlarını yıpratmak,Kurtuluş Savaşı'nı yok saymak için. Çok yazık!

15 Nisan 2015 13:28
Aranıza katılma dileğiyle...

Sevgili Canan Hanım, eğitime gönül vermiş, Atatürk ilke ve inkılaplarına gönülden bağlı bir Cumhuriyet kadını olarak aramıza hoş geldin. Yazılarını merak ve heyecanla bekliyoruz. Kucak dolusu sevgiler...

02 Haziran 2014 16:05
Eksilen takvim yaprakları

Merhaba. Takvim de bilgiler güncel. Ayrıca bir arkadaşımız ECE Ajandası'ndan da bahsetmiş. Ben meslekte bir dinazor :) olarak hâlâ büyük bir keyifle kullanıyorum. Tüm Muhasebeci ve Mali Müşavir arkadaşlara da tavsiye ederim. Sevgiler.

04 Ocak 2011 10:54
Eksilen takvim yaprakları

Çalışma hayatımın ilk yılları olan 1971-1982 dönemi Sultanhamam'da geçti. Saatli Maarif Takvimi'nin bir müdavimi olan annem bugün 75 yaşında. Ve ben her yıl nerede olursam olayım mutlaka Mısır Çarşısı'na gider bu takvimi anneme alırım. Takvim, aynı zamanda da bir bilgi hazinesi. Her sayfasını okuyanın mutlaka bilgisi ve kültürü artıyor. Takvimdeki bilgiler cehaleti azaltıyor. Tek başına Saatli Maarif Takvimi bir eğitim aracıdır. Bu konuda yazdığınız için teşekkür ederim. Saatli Maarif Takvimi anılarda kalmadı. Hâlâ güncelliğini koruyor.Sadece biraz daha göz önüne çıkartılmayı bekliyor. Bunu da sizler ve bizler yapacağız. Elinize sağlık. Mutlu yıllar...

03 Ocak 2011 14:46
MB YAZARLARI TÜYAP ÇUKUROVA KİTAP FUARI'NDA BULUŞALIM

Sayın Coşkun Karabulut. Kitap Fuarları'nda yer almak çok keyifli ve anlamlı oluyor. Ben İstanbul Tüyap'a iki yıldır yayınevim vasıtasıyla katılıyorum. Milliyet Blog'da da çağrı yapmıştım ancak, bir tek kişi bile gelmedi. İstanbul dışındaki fuarlara katılmak maddi olarak çok güç. Benim de bir kitabım var. Köşe yazılarımdan oluşan, siyasi ağırlıklı bir kitap. İki kitabım da hazırlanmak üzere ama maddiyat nedeniyle basabilecekmiyiz bilmiyorum. Size ve diğer arkadaşlara fuarda başarılar dilerim. Ne yazık ki günümüzde kitapları kitaplar değil, dev reklam bütçeleriyle yayınevleri sattırıyor. Umarım emeklerinizin karşılığını maddi olarak da elde edersiniz. Kolaylıklar diliyorum. Tülay Hergünlü

24 Aralık 2010 15:12
Hürriyet'den istifa eden Oktay Ekşi ve mağdurluk sıfatı

Oktay Ekşi maksadını aşan bir cümle kullanmış ancak herkesten de özür dilemiştir. Sonuçta insanız. Ayağa takılmadık taş olmaz, başa gelmedik iş olmaz. Bir gün o Rasim kardeşin de ayağına bir taş takılır. Zira bu tehditkâr üslubun sonucu hayra alamet değildir. Öyle ya da böyle, sonuçta iktidar muhalifi bir gazeteci daha susturulmuş oldu!

31 Ekim 2010 18:45
Cumhuriyet, Bizim Canımızı Ne Çok Yaktı

Yazdıklarınızın çoğuna katılıyorum. Ancak Dersim olayını daha iyi araştırmanız gerektiğini düşünüyorum. Orada ki olaylar bugün suiistimal edilmkte.Burada siz de tuzağa düşmüş durumdasınız. Atatürk Cumhuriyetimizin teminatıdır. Ayrıca ben yaşım gereği Çorum ve Sivas olaylarını çok iyi hatırlıyorum. O günlerde nasıl üzülüp göz yaşı döktüğümüzü biliyorum. O olaylar ve Madımak faciası sadece sizin değil bir Sünnî vatandaş olarak bizim de içimizde bir yaradır. Her zaman kanar ve kanamaya da devam eder. Tek örnek hiç örnektir. Siz bir örnek olabilirsiniz ama bu yaşadıklarınızı tüm ülke vatandaşlarına mal etmenizi doğru bulmuyorum. Benim Alevi arkadaşlarım ve komşularımız vardı. Onlarla en ufak bir sıkıntı yaşamadık. Hz.Ali'yi sevmek Alevilikse biz de Aleviyiz. Ükemizin bu sıkıntılı günlerinde sizlerin yazdıklarınızda daha dikkatli olmanız gerekirdi.Türkiye Cumhuriyeti'nin teminatıdır Aleviler ve Atatürkçülük. Biz bunu böyle bildik, yoksa yanıldık mı? Lütfen Atatürk'e saldırmaktan vazgeçin!

12 Ekim 2010 13:12
Toplam blog
: 469
Toplam yorum
: 618
Toplam mesaj
: 80
Ort. okunma sayısı
: 1104
Kayıt tarihi
: 09.06.06
 
 

Ankara doğumluyum. İstanbul'da uzun yıllar özel sektörde çalıştım. Halen, kayıtlı-ruhsatlı malî m..

 
 
Yazarı paylaş
 • Tümünü göster
 
 
 


 
 
 
   
   
   
  • siyaset [237]
  • Güncel [158]
  • Sosyal Yaşam [18]
  • Kütür-Sanat [7]
  • 10 Kasım [6]