Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
Emekli Sen Burdur Şube Başkanı Fatih Özcan son yapılan zamlara tepki gösterdi

Şerafettin Usta'ya cevap: Eskiden bankalar kredi kartı vermek ve tüketici kredisi kullandırmak için burnundan kıl aldırmazdı ama son yıllarda bu işler sokaklara döküldü. Neden üretim yok ülkede; kredi kullanacak sanayici ve tüccar yok. Buna karşılık büyük sermayenin ürünlerine müşteri bulmak gerekir, değilse ekonomi kaosa batar. O zaman vahşi kapitalizmin çılgın tüketimi kışkırtma oyunları devreye girer. İnsanlarımızı gırtlağına kadar borçlandırırsın., insanlarımızın geleceğini böylece çalar, ipotek altına alırsın. Bakın Yıldırım Koç bu konuda ne yazıyor: "Ayrıca borçlu insan kolayca teslim alınabilir. Borç batağına batmış bir kişi, kolay kolay risk alamaz. Kredi kartı ve tüketici kredisi borcu biriken bir işçi veya memur, işyerinde ücretini artırma ve çalışma koşullarını düzeltme mücadelesinde ürkek davranır. Bu durumdaki kişinin, “vatan elden gidiyor” kaygısı da pek yoktur; olması da kolay değildir. Onun “kurtarılacak vatan”ı, ödenecek borcudur." -(Aydınlık)

13 Ekim 2012 19:41
Burdur öğretmenevi kapatılmanın eşiğine mi geldi?

Sayın Ömer Faruk yılmaz, Beni izlediğin için teşekkür ederim size. Öğretmenevlerinin kapatılması konusunu ele almam sadece çay fiyatındaki yüzde 50 artışın protesto eyleminin takibiyle sınırlı kalmadı. Ben Emekli Sen Şube Başkanıyım aynı zamanda gazeteciliğin yanında. Emekli Sen olarak Eğitim İş'i de yanımıza alarak kapanan öğretmenevlerinden biri olan Yeşilova Öğretmenevi önünde, orada CHP ve İP ilçe örgütlerinin desteği ile bir basın açıklaması yaparak protestomuzu sürdürdük. Linki aşağıda. Bin dostça selam. http://www.kivilcimhaber.com/ http://blog.milliyet.com.tr/ogretmenevlerinin-ozellestirilmesinin-ayak-sesleri/Blog/?BlogNo=376034

04 Eylül 2012 20:43
Çalışan kesimin aylık geliri yıl sonunda %6 düşecek. Siz buna birde %7'lik enflasyonu ekleyin..!

Yazının kurgulaması ve temel esprisi çok güzel ayarlanmış ama rakamların yanlışlığı ve eksikliği nedeniyle etkisi sıfırlanmış dostum. Bir kere şimdiye kadar görülmemiş bir şekilde AKP "sıcak para diktası",bu yıl kamu çalışanlarına ve emeklilere zam vermedi. bahanesi ise malum; yasa... İkincisi enflasyon çok düşük gösterilmiş. Epeydir Türkiye'de enflasyon çift haneli rakamlarda... TÜİK gibi iktidar manipülasyonlu istatistik örgütlerinin bile gösterdiği çift haneli rakamlar... Ancak her istatistikte olduğu gibi TÜİK'in ilan ettiği enflasyon rakamları da dandik ve uydurma, gerçeği ifade etmiyor. Çarşıda pazarda gerçek enflasyon çok yukarıda. Son olarak ünlü deyişle söylersek her halk ya da millet "layık olduğu yönetim"le idare olunur. Halkımızda bir akıl tutulması var. Bundan kurtulana kadar bu tür aşağılayıcı muamelelere uğrayacaktır.

22 Şubat 2012 13:31
Burdur'da Karacaören meselesi yeni bir boyuta taşındı

KARACAÖREN BARAJI SUYU BUCAK VE BÖLGENİN SU SORUNLARI HAKKINDA BİLİNMESİ GEREKEN GERÇEKLER Mustafa AKINCI- Zir. Yük. Müh. Son günlerde Antalya´nın gelecekteki su ihtiyacının karşılanmasında muhtemel kaynaklar araştırılırken su alınacak yerlerden biri olarak Karacaören barajının da bu yerlerden biri olduğunun öğrenilmesiyle konu kamuoyunun gündemine geldi ve kıyamet koptu. Su konusuyla mesleki olarak her 30 yılı aşkın bir süredir ilgilenen bir mühendis olarak doğrusunu söylemek gerekirse böylesi bir tepki beni epeyce hayrete düşürdü. Oysa ben bölge halkının da, mahalli idarecilerin de, mahalli sivil toplum kuruluş temsilcilerinin de siyasetçilerimizin de bu konuda tamamen duyarsız olduklarını sanıyordum. Düğün değil bayram değil nasıl oldu böylesi feryat figan tepki oldu, Bucak da Karacaören barajıyla buradaki köyler nasıl oldu da bu kadar kıymete bindi anlamak mümkün değil. DEVAMI: http://www.fatihozcan.org/haberoku.php?id=2904

20 Şubat 2012 19:22
Ekonomik kriz kapıda-1

Ben de sizin yazınızı okurken hayretler içinde kaldım. Hele tam bir siyasal iktidar ekonomi kurmayı gibi yazmanız manidar. Evet birçok parametre vardır ama içlerinde birkaçı belirleyicidir. Biz de sürecin belirleyicisi olan parametrelere bakıyoruz. Ayrıca yazımın birçok unsuru ekon,omist uzmanlarca desteklenen görüşler. Ekonomiyi kırılgan hale getirdiğini iktidar ekonomi çevreleri ile Batı dünyasından bize yön veren etkili unsurlarda söylüyor. Bu nedenle yüzeysel tezahürlere değil, sürecin sonunu belirleyecek olan temeldeki etkenlere, belirleyicilere bakmak gerekli. Ancak yorumunuz için, ilgi ve yazınız için teşekkürü borç bilirim. Bizlere bu eleştiri, öneri ve görüşler mürşit oluyor.

16 Şubat 2012 20:58
Burdur ayrı bir eyalet mi?

Değerli okuyucular, Sinop yerine Rize Emekli Sen'in mahkemeye verilmesi sehven yazılmıştır. Bizim Rize'de böyle bir davamız cereyan etmemiştir. Emekli Sen şubesini Rize değil Sinop valiliği kapatma davası açmış o da beraatle sonuçlanmış, daha doğrucası Cumhuriyet'in hakimi davanın reddine karar vermiştir. Yanlışlık için özür dileriz.

04 Şubat 2012 14:15
Bucak Belediyesi İmar Komisyonu ve kafama takılan sorular…

Sanırım Başkan Ayaz bunu biliyordur; biliyorsa gözyumduğu çok somut... Her yerde buna benzer kumpaslar ve Ali Dinolar at koşturuyor memlekette. Önemli bir duruma parmak basmışsınız dostum tebrik ederim.

09 Eylül 2011 22:17
Burdur adının efsanesi

Efsaneler diyarı diye başlık atmışsınız ama Burdur esasen gerçekler diyarıdır. Torosların iki incisi Sagalassos ve Kibyra ile merkezde Anadolu'dak,i iki önemli höyükten biri olan Hacılarhöyük'ten gerçekler ve tarih fışkırır. Öyle ki, Anadolu'da ilk yerleşik toplumsal örgütlenmeler Burdur toperağında gerçekleşmiştir. İşte size kaynak: www.fatihozcan.org/?open=icerik&icerikno=30 KıvılcımHaber ( www.fatihozcan.org/)

06 Ağustos 2011 21:34
Yılmaz Güney!

Kılıçdaroğlu'nun Paris'te mezarlarına birer buket çiçekkoyduğu bu iki sanatçının ortakkaderi, her ikisi de ülkesinde kitlelerin sevgilisi olmuş, ama makus talihin kör nişangahında, ikisi de bilerek halka ihanet etmişler; biri Kürt milliyetçiliği yolunda "Apo'yu özledik" diyerek milli ihanet yolunu tutmuş, diğeri ise Yumurtalık Hakimi Diğeri ise, bir dönem için Türkiye solcularının idolü, iyi bir aktör… Başarılı bir senarist… Usta bir film yapımcısı... Yetenekli bir yazar… Ancak bu gerçeğin bir yönü. 1974 yılında Adana Yumurtalık’ta, her ne kadar solculuğundan dolayı bir sataşma da olsa, ilçe hâkimi Sefa Mutlu’yu bir lokantada eşine sataşma dolayısıyla kafasına sıktığı tek kurşunla katletme olayı var. Fransa'ya kaçtıktan sonra Ermenilerle Türkiye aleyhtarı Duvar filmini yapıyor. Sanırım siz bunları düşünerek yazdınız bu yazıyı. Peki iktidara yürüdüğünü iddia eden Kılıçdaroğlu bilmiyor mu bu gerçekleri? Sosyaldemokrat liderler kendi ayaklarına sıktıkları kurşunlarlaünlüdürler ne de

20 Kasım 2010 00:23
Siyasal önyargılarımız…

Tebrikler... Ayrıca teşekkürler yazdığın yorum için.

08 Kasım 2010 15:00
Toplam blog
: 510
Toplam yorum
: 126
Toplam mesaj
: 26
Ort. okunma sayısı
: 502
Kayıt tarihi
: 04.04.08
 
 

"Cv" Dedikleri Özgeçmişim 1953 yılının karanlık günlerinde Haziran ayının 24. günü, ağaçların mey..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster