Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
Bir ateşim, yanarım

Önce çektiğiniz fotoğrafa baktım uzun uzadıya .Çiğdem, hanımeli kokan, sarmaşık ve asma dallarıyla kucaklaşan eskilerden kalma ahşap binaya . Düşündüm ".Kimler ne yaşantılar sürmüştür,göçüp gitmiştir o demir ferforjenin ardında. Sonra yazınızın başlığına baktım ," Sıcaktan feryat ettiğinizi "düşündüm önce ...Denemenizin, şiir tadındaki sözcüklerinde ilerledikçe kişisel bir güftenin ezginin evrensel barış çığlığının bestesine dönüştüğünü gözledim.Nihayet eklediğiniz Nesrin Sipahi'nin doyumsuz sesinden Avni Anıl'ın bu güzel eserini dinledim... Üreten beyninize sağlık, tebrikler...

27 Temmuz 2015 14:41
Deniz küstü

Değerli Yazıcı, Yaşar Kemal'in İstanbul'un çöküşünü anımsatan "Deniz Küstü" anınızı ilgiyle okudum . Çocukluğunuzun , gençliğinizin ve bugünün Erdek'ini gözümde canlandırdım .Değişen koşulları,teknolojiyi ,doğa katliamına inatla direnip eski Erdek'i korumaya çalışanların haklı ancak cılız sesini , içten akıcı bir uslûpla sunmuşsunuz. Hiç Erdek'e gitmeyi düşünmemiştim , bu yazınızı okuyuncaya kadar. Teşekkürler. Mehmet Selçuk Gazioğlu

10 Haziran 2014 13:40
İstanbul İlkÖğretmen Okulu Mezunları'nın 40. Yıl Buluşması

İstanbul İlköğretmen Okulu-Lisesi mezunlarının Çapada yaptığı toplantıyla ilgili yorum ve fotoğrafları özenle bloğuna koymuş ve sözlerini bana teşekkür ederek bitirmişsin .Blogu şimdi gördüm . Geçikmiş de olsa ben de sana teşekkür ederim .Aynı karavanadan yıllarca birlikte nasiplendik, birlikte güldük,sızlandık o kurumda yıllarca.Doğulu ,batılı demedik. Tek bir amaç için birlikteydik . Bu bereketli topraklarda fikren de bereketli insanlar üretmeye çabaladık Bunu da başardık ,hitap ettiğimiz kesimlerde yıllarca süren çabamızla .Unumuzu eleyip eleğimizi de asmadık ve asmayacağız.Üretkenliğin karşısında saygılarımla samimi duygularla seni kucaklarım .

18 Eylül 2010 14:41
İlk aşkım; Azade öğretmenim

İnanıyorum ki siz de Azade öğretmen kadar öğretmensiniz. En azından bu yazılarınızla topluma öğretiyorsunuz. Bu da önemlidir.

02 Aralık 2009 20:41
Balıkçı Mehmet emmi

Anladım ki her neşenin altında kimsenin çözemeyeceği kadar hüzün varmış .

02 Aralık 2009 20:27
Başbakan “Aznif” mi oynuyor ki!...

Aferin,Çöpçü. Gündemi yakalamışsın.

26 Ekim 2009 07:07
Cesaretin var mı?

Sevgili Medisis. Sizi anlamayanlar olduğu için bu kadar üzülmeyin lütfen. Belki de siz toplumu anlama konusunda yeterli çabayı göstermemişsinizdir.Ya da belki de toplum sizi hiç önemsemiyordur da ; siz öyle sanıyorsunuzdur. Ne bileyim belki de diyorum. Gene de lezzet aldım yazınızdan , tüm karamsarlığınıza karşın. Ha! Toplumda iyi ya da kötü yoktur biliyorsunuz ; sadece durum vardır. Ötesi yorumdur. Sevgilerimle.

09 Nisan 2008 23:07
Yeni bir sol parti

Sayın Felsefice; Bir partinin kurulması için başka partilerin yok olmasını beklemek uygun değil. Bu çoğulculuğa aykırı bir anlayış. Kurallara uymayanı yargı kapatır zaten. Ya da halkın özlemlerine yanıt vermeyeni halk soyutlar. Aklıma gelen yanıt nedir bilir misiniz ? Buyurun Efendim .Hem de şimdi... Kolay gelsin .Saygılar

29 Mart 2008 20:43
Neden fazla çocuk yapın diyorlar ?

Sayın Kartal. Çok önemli bir konuyu yalın bir tarzda dile getirmişsiniz . Kutlarım. Ünlü düşünür Maltuz insan üretim ilişkilerini incelerken nüfusun geometrik bir hızla katlanarak arttığını ancak üretimin aritmetik artış gösterdiğini belirterek bu durumun gelecekte nüfus patlaması yaratabileceğini savunmuştur. Bilimin bu tarzda yaklaştığı , nüfus artış hızının yaratabileceği sorunların dehşeti ortadayken siyasetçilerin nüfus artış hızını özendirici söylemlerde bulunması olsa olsa gelecekte kendi düşüncelerindeki insanların saysını çoğaltarak oy potansiyellerini arttırma stratejisinden başka bir şey olamaz diye düşünüyorum.

10 Mart 2008 21:06
Örnek idarecilik

Sayın Celek Öder Hocamızın gösterdiği tavır gerçek bir eğitimci örneği. Eğitimin amacı zaten bu olmalı.İnsan kaybetmek değil kazanmak önemli olan. Seçtiğiniz konu için sizi kutlarım.

25 Şubat 2008 16:00
Toplam blog
: 40
Toplam yorum
: 57
Toplam mesaj
: 27
Ort. okunma sayısı
: 938
Kayıt tarihi
: 30.06.06
 
 

Yüreğinize ulaşabilmek ,duygularımı ,deneme , anı , şiir  ve fotoğraflarımı paylaşmak istiyorum ...

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster