Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
Şiddetin yeni bir biçimi: Mobbing

Üç yıl sonra yorum yazıyorum kıymetli yazınıza. İnternette insanların, bir başkasını niçin zor duruma sokmaya çalıştıklarını araştırırken rastladım "mobbing" olgusuna. Bu bozukluğun sadece işyerleri ile mi sınırlı olduğunu araştırırkende sizin yazınıza rastladım. İlginç olan, eşler, ebeveynler ve kardeşler arasında bile mobbing olgusunun söz konusu olduğundan bahsetmeniz. Bu konuda ulaşabileceğim makaleler hakkında bilgi verirseniz sevineceğim. Mobbing'ten nasıl korunabileceğimiz de çok önemli bir soru benim için. Hangi yöntemle?

27 Ocak 2012 13:10
Kahrolası gün!

Sizin kadar olmasa da yaşadıklarımı paylaşmak istemiştim. İnancın ne kadar güçlü bir tedavi edici olduğu ve tıbbın bazen hiçbir şey bilmediğinin ispatı bu yaşadıklarınız. Babanızın mekanı cennet olsun. Çok teşekkür ederim size. İnancımı kuvvetlendirdiniz. İyiliğe ve iyileşmenin kalpten gelebileceğine dair yüzyıllardır var olan yaşanmışlıkları görmezden gelenlere de iyi bir örnek yaşadıklarınız Sevgiler, saygılar...

15 Ocak 2011 11:54
Algıların Ötesinde

Yazınızda anlattığının Hint linin ne hissettiğini biliyorum ben. Geçen ilk baha çok yorgun,çok üzgün, neredeyse yıkılmış olduğum bir gün derse giderken, bahar dalları açmış bir ağaç beni çağırdı."Gel yanıma, bana yaslan. Sana kuvvet vereceğim" dedi. Arabayı durdurdum. Artık yıpranmış, sorularla karıncalanan başımı o küçük ağaca dayadım. Üç dört dakika sonra kendimi enerji dolu hissederk ağaççığa teşekkür ettim. Gittiğim yerdekiler bunu anlatınca bana deli gözü ile baktılar.Hiç umursamadım. Geçen hafta gene böyle bir seyahatte ulu bir ağaç çağırdı beni. "Gel yanıma, ağrıyan sakat bileğinin ağrısını dinidreceğim" dedi. Eşimin bütün itirazlarına rağmen ağaca dayandım bir süre bekledim. Günlerdir ağrıyan kopuk aşil tendronlarımın ağrısı öylesine hafifledi ki, korktum. Olabilir mi hakikaten. Sizinle konuşurlar mı? demeyin. Çağırıyorlar işte. Ben de gidiyorum. Ne güzel değil mi?

01 Aralık 2010 16:13
Mesajınız var

Sen öğretmenlerine inandığın kadar, ben de hepinize inanıyorum. Biliyorum ki inançla eğitim birlikte olunca her şeyi başarabilirsiniz. yaşadım, gördüm, kaybettim. Çok şanslısın. Annen baban yanında ve her ikiside kendilerinden daha çok seni seviyorlar. Bütün çocuklar gibi sen de anne babaya ihtiyaç duyuyorsun. Onlar çok iyi anne baba. Bunu unutma. Ve sen her şeyi yapabilirsin. Her şeyi. Sevgi ile düşünüyorum seni. Sağlıcakla kal.

25 Eylül 2010 13:15
Teşekkür ediyorum

Benim yazıma yaptığınız yorumdan sonra baktım sayfanıza. Siz gerçekten çok olgunsunuz. Keşke sizin gibi olabilsem. Her halde yaşlarımız yakındır. Bakmadım profilinize... Yaşadığım olaylar benle hiç ilgili değil. eşimin ilk karısının bize son 11 aydrı yaşattıkları ile ilgili. Ki son yaşadığımız ve beni isyana kadar sürükleyip te Tanrı ya yalvartan şey ikisinin ortak çocuğunun geçirdiği bir tehlike ile ilgili. tehlike şimdilik geçti. Çok yorulduk, çok üzüldük... Son aşamada çocuğu gene o tehlikeli ortama göndermek zorunda kaldık. Yapabileceğimiz her şeyi yaptık,yapıyoruz. İsyanım çok iyi çok başarılı olabilecek bir çocuğu kaybetmeye...Kızım artık üç çocuğun var diyor bana. Cevabım... Keşke....teşekkür ederim yorumunuz için tekrar...

29 Ağustos 2010 21:53
Yapılan Yanlışlıkların Sıkıntısını Resim öğretmenleri Çeker

Yıllarca Cemal Bingöl'ün Konservatuvarda resim öğrencisi olmuş bir bale sanatçısıyım. Hoca bize resim yaptırmazdı hakkaten. Ama sergilere götürür grafik nedir yağlıboya nedir sergi nasıl gezilir gibi dersler verirdie. Ders diyorum ama aslında hayat dersleriydi onlar. çok keyif alırdık onunla geçirdiğimiz vakitten. ders bitmesin isterdik aynı bu küçük kzı gibi yeteneksiz olduğum halde aynaya bakarak kendi portremi bile yapmayı denemiştim o zamanlar. Çok büyük insandı Cemal Bingöl. Kime nasıl bakılması gerektiğini de öğretmişti bize. Tabii öğrenmeyi bilenlere diyeyim. Ve elimizdeki nesnenin kıymetii dünyaya nasıl bakılır gibi dersler de vermişti. Ders gibi değila ama. Anlatarak masallarla keyifle. Saygı ve sevgiyle anıyorum kendisini. İzninizle bu küçük kızın yazısını facebookta ki sayfama hocayı anmak için koymak isterim. Saygılarımla..

30 Eylül 2008 18:54
Toplam blog
: 18
Toplam yorum
: 8
Toplam mesaj
: 7
Ort. okunma sayısı
: 2422
Kayıt tarihi
: 28.05.08
 
 

1958 Ankara'da doğdu 1976 Ankara Devlet Konsevatuvarı Bale Bölümünü bitirdi. Kompozitör Muammer S..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster