Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
İnadına Yaşamak / Hızlı giriş yaptı!

İzleycisi olabileceğim bir dizi değil ama oyuncu kadrosu iyi,senaryosu vasatın altında.Yıllar önce Birol Güven bir röportajında "bir dizinin tutmasını istiyorsanız o dizide mutlaka çocuk oyuncu olacak." demişti.Genelde bizim dizi senaristlerimiz de bu kurala uyar.Türk halkı çocuk oyuncuyu sever.

13 Aralık 2013 15:06
Muhteşem Yüzyıl/ masala dönüştü!

Muhteşem Yüzyıl bence şu anda ekrandaki en doğru işlerden birisi.Neredeyse tamamen bir "Tudors" etkilenmesi.Ancak Tudors'un web sayfasında dizide nelerin kurgu nelerin gerçek olduğunu yazıyorlardı.En azından izleyiciler izlediklerinin ne kadar gerçek ne kadar masal olduğunu öğreniyorlardı.Muhteşem Yüzyıl da böyle bir yöntem geliştirmeli.

13 Aralık 2013 15:03
Gökçe Bahadır ve Binnur Kaya aynı Dizide ! | '' Yadigar '' Yeni Sezonda Star'da !

Konusu cezbetmedi,oyuncular iyidir de.Yabancı damat'dan esinlenmeli herhalde,orada G.Antepli baklavacı,burada Antepli ahçı.

02 Ağustos 2013 15:28
Tozlu Yollar/ Yepyeni Dizi

Ben bu saatten sonra yayına giren hiç bir yeni dizinin tutacağı inancında değilim.Ne Kanal D de başlayacak olan "Merhamet" ne de ATV de başlayacak olan bu dizi istenilen ratingleri alabileceği kanaatinde değilim.Yayınlayıp yayınlamamak kanalların keyfine kalmış.Bu dizi "Öyle Bir Geçer Zaman Ki" ye rakip olamaz.Kötü bir dizi olmasına rağmen kemikleşmiş bir izleyicisi var."Merhamet" in günü ve saati yanlış zaten,"Muhteşem Yüzyıl" ın karşısında tutunması mümkün değil,"Kuzey Güney" izleniyordu şimdi onun izleyicisini de kaçıracak.Dönem dizisi deyince de yapımcılar iyice saçmalamaya başladılar,dönem dizilerinden gına geldi.Adına dönem dizisi deniyor da hangi dönem.Dönemle ilgili siyasi,aktüel hiç bir ip ucu verilmeden,dönemin önemli olaylarını aksettirmeden sadece kıyafetlerle dönem dizisi olmuyor.Bu konuda hala "Hatırla Sevgili" nin başarısını yakalayabilen olmamıştır.Muhtemelen bu da gazozdan bir dönem dizisi olacaktır,"Karadayı" gibi.

07 Şubat 2013 15:14
Muhabbet Kapısından Kovuldum

Bu tip programlar,özellikle AKP ve cemaat kanal programları halka ve normal insanlara açık programlar değildir.Genelde kendi cemaatlerine hitap edene programlardır.Ya çanak soru sorarsınız ya da sormazsınız.Başabakan'da ekranlara öyle çıkmıyor mu,kendi gazetecilerinin ve TV muhabirlerinin çanak sorularını cevaplıyor sadece.O nedenle sizin onların takipçisi olmamanız onlar için daha iyidir.

28 Aralık 2012 15:38
HGS (Hızlı Geçiş Sistemi) ve otoyol- köprü özelleştirmesi

Bu soruların tek cevabı var:Her iki şekilde de "yandaş" cebine para pompalamak.Başka da bir şey değil.Özelleştirilmezse devlet kazanıyor,yandaş değil.Özelleştirilirse bir takım yandaşlar kazanacak.Aselsan yaparsa yandaş nasıl kazansın?Am ortada bir tek şey var hükümetin fil hortumu devamlı halkın cebinde.

05 Eylül 2012 15:41
Tarhana Çorbası Nasıl Yapılır Tarifi?

Benim de hastası olduğum çorbalalardan biridir,annemden veya aileden birinin yaptığı olmazsa yiyemem.Bizimkiler pişerken kuru börülce koyarlar çok daha lezzetli olur.Babaannem rahmetli kıyma da koyardı içine o zaman tadından yenmez. Tarhana otu mutlaka olmalı o güzelim kokuyu veren o ottur.

21 Kasım 2009 12:08
Toplam blog
: 31
Toplam yorum
: 13
Toplam mesaj
: 3
Ort. okunma sayısı
: 1477
Kayıt tarihi
: 27.03.09
 
 

İzmir doğumluyum. 1994 den beri İstanbul' da yerleşiğim. 25 yıl özel sektörde değişik firmalarda yön..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster