Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
Çankaya’dan referanduma veto... (Hani “milli irade”, “milletten kaçmak” niye?)

referandumu falan geçelimde bana asıl dokunan kararların mecliste alınmıyor oluşunun utanmadan ulu orta dile getirilmesi. aşiret reislerinin cebimde 2000-3000 oy var deyip pazarlık yapması gibi parti liderleri de partisindeki sandalye sayısı üzerinden anlaşma yapmaları.. hatta, biz milletin verdiği yetkiyle kendi özgür iradesini kullanan milletvekillerinden ' fire ' olarak bahsedilmesi.. demokrasimiz gözlerimi yaşartıyor...

16 Ekim 2012 23:25
Memur olma çılgınlığı

buz adama cevap... Bak dostum ne güzel işin var. Dışarda açlıktan kıvranan kağıt toplayan bi sürü insan var.Özel sektör özel sektör diyorsun adam bak para kazanıp iş yeri, fabrika açmış seni doyuruyor,maaş veriyor, daha ne yapsın.İşe almadan önce ah ne iş olsa yaparım diyordun,alacağın maaşla yapacagın işe anlaşmadınız mı? Ne oldu şimdi.Daha iyisini mi istiyorsun.Ne haddine OTUR HALİNE ŞÜKRET. senin yerinde olmak isteyen ne çok insan var.

30 Mayıs 2012 09:52
Memur olma çılgınlığı

çalışanın köle olduğu yada köle olması gerektiğini düşünenlerin ağzıyla konuşurda konuşur.Ah azizim bir görsen keşke... İnsanlar refahı paylaşmak yerine nasılda yoksulluğu paylaşıyor. Gel buradanda buyur diye itişip dururlar. Asgari ücret böylemi olmalı azizim. Olmamalı elbet, Ama nedense herkes asgari ücret alsa mutlu olacak birileri.Bir fıkra ile bitireyim blogumsu yorumumu:Chennemde her ülkenin bir kazanı her kazanın başındada bir zebani,çıkmaya çalışanın başına şimşir tokmak..yanlız bizim kazanın başında kimse yok. Sormuş bir aklıevvel nedir bunun hikmeti diye.Yoksa bizimkiler cezalarına razı hakettik diye cıkmazlarmı kazandan.Cevaplamış bir zebani demiş gerek görmedik.sizin memlekette çıkmaya çalışanı aşağıdan çekiyorlar zaten.

23 Mayıs 2012 23:40
Memur olma çılgınlığı

Ahh azizim ah. İnsanlar önünü görmek istiyor memur olunca patronun keyfi gereği işten çıkarma yer değiştirme gibi şeyler olmayacak kendisine haksızlık edilkmeyecek.Onuruyla çalışacak.Evine ekmeğini götürecek.Halbu ki haksızlık her yerde.Ama naaparsın devlet kapısı. kuralı kanunu olan yer netekim.Çalışıp eve ekmek götürecek ama çıkıyor birkaç mendebur, senin maaşını ben veriyorum vergilerimle diyor, diziyor o helal lokmayı ümüğüne. O mendeburlar patron olsa yine diziyor ekmeği boğaza memur olabilse eğer yapacaklarından allah muhafaza. Ama işte onurumla çalışayım diyen insana herkes bi dil uzatıyor. memur deyince akla masa başında oturup keyfine göre kalem oynatan insanlar geliyor bazılarının aklına. çünkü belki kendisi öyle yapacak aklınca. ama kazın ayağı öyle değilki hiç.Polis kaç saat çalışır doktor kaç hasta bakar, ormancı kaçakçıyla ne sıkıntılar yaşar, öğretmen öğrenci velilerinden haylaz çocuklardan ne çeker kimse bilmez.konuşurda konuşur. DEVAM EDECEK

23 Mayıs 2012 23:29
Yılmaz Erdoğan, ezan ve sütü bozuklar!

ben bunu sadece sana değil,sesimin ulaştığı herkese söylüyorum.halkımızın % 100 e yakını bu memleketin iyiliğini istiyor.Buna emin olabilirsiniz.Görüş farklılığı aynı amaca hizmet eden kişileri birbirine düşman etmemeli.Bu ülkede % 50nin yaptığına diğer % 50 karşı çıkıyorsa iki tarafta durup karşı taraf ne diyor diye bir dinlemesi onu anlamaya çalışması,partizanlıktan ve ön yargılardan sıyrılıp kulak vermesi gerekli değilmidir.iki % 50 arasındaki tek fark birinin şu anki iktidara oy vermiş olmasıdır.Ne zaman adam oluruz:Aşk ın göz kadar o gözün çapağınıda sevmek olduğunu anladığımız zamman.

12 Mayıs 2012 18:49
Yılmaz Erdoğan, ezan ve sütü bozuklar!

Hala karşı taraf ve biz. Sizden farklı olan sizin düşmanınız değildir.Farklılıklar kendimizi anlamamız için bir ip ucudur.Kemale ermenin yolu kendini bilmekten geçer.İnsan önce kendi nefsinden ve kendinden başlamalı işe..:" Ey insanlar! Şüphe yok ki, biz sizi bir erkek ve bir dişiden yarattık ve birbirinizi tanımanız için sizi boylara ve kabilelere ayırdık. Allah katında en değerli olanınız, O’na karşı gelmekten en çok sakınanınızdır. Şüphesiz Allah hakkıyla bilendir, hakkıyla haberdar olandır." (Hucurat 13)

10 Mayıs 2012 20:25
Yılmaz Erdoğan, ezan ve sütü bozuklar!

tahammül edip karşı tarafı dinlemedikçe kendi yada kendi taraftarlarımızın düşünceleri bizi kemikleştirir,sertleştrir.karşı tarafında haklı olabileceklerini düşünmedikçe(sonuçta onlarda bu karara sizin kendi kararınızı verdiğiniz benzer süreçleri yaşayıp gelmişlerdir) empati yapmadıkça haksızlıklar bitip hoşgörü ortamı doğmaz.Normal olan şeyleri gizlemek veya normal değilmiş gibi ifşa etmek manüple etmek bu memlekete her zaman zarar vermiştir ve bazı şeylerin normalleşmesine mani olmuştur.Toplumu kutuplaştırmıştır. Devir farklılıklarımızı değil ortak noktalarımızı bulma zamanıdır. Ne zaman adam oluruz:Kızdığımız kişilerin hatalarını roller değiştiğinde tekrar etmediğimiz zaman.

10 Mayıs 2012 12:13
Bilgeler Topluluğu Metni

düşünen bir insanın en büyük açlığı düşünen başka bir insandır.Çok güzel bir söz. Sanırım bu yazı toplumsal bilincin ses vermesi. Yazınızda anlatmaya çalıştığınız, fitilini ateşlemek için uğraştığınız şey, toplumumuzun tamda ihtiyacı olan şey,"filler sultanı"ndaki o esrarengiz melodi,bizi iyi edecek o reçete,çocuklarımıza işaret edebileceğimiz rol model. Yazınız için sizi kutlarım. Umarım bir gün ülkemizde Bilge insanlar bir araya gelir de akıl hakettiği değeri bulur. Yazınızın sonuç kısmında bunun fikir aşamasında kalacağına yönelik bir izlenim edindim. diyorum ki "neden olmasın" Gereken her şey var. Sadece ihtiyaç, bunları bir araya getirecek irade. Buda eminim çok yakında olgunlaşır. Bu kadar uğraşıp bu yazıyı kaleme alan birinin Bilgeler Topluluğunun da nüvesini oluşturmuş olmasını umuyor saygılar sunuyorum.

04 Mayıs 2012 01:17
Açılmadık yerimiz kalmaz

yüreğinize sağlık...

03 Mayıs 2012 00:09
Pres hatıraları 2

zımpara bayağı inceymiş :)

02 Mayıs 2012 23:54
Toplam blog
: 20
Toplam yorum
: 25
Toplam mesaj
: 10
Ort. okunma sayısı
: 1126
Kayıt tarihi
: 27.08.06
 
 

1978 Ankara dogumluyum.. Kamu yönetimi mezunuyum, aynı zamanda Karaelmas Üniversitesi'nde ögrenciliğ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster