Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
Eskişehir'de bir Adam

Çok güzel bir anlatı. Eskişehir Mevlevihanesi ve Külliyeyi galiba gezmeye vaktiniz olmadı. Bir daha ki sefere kaçırmayın derim. Esenlikler

28 Eylül 2014 21:48
Türk savaş uçakları Diyarbakır'ı bombalıyor !

AYRINTIDA GEZİNMEK'E YANIT OLARAK: 17-18 Temmuz günü odatv, milliyetcom ve diğer sitelerde yayımlanan haberlerden aynen derlenmiştir. İsrail yerine Türkiye, Gazze yerine Diyarbakır, İsrail ordusu yerine Türk ordusu, vs sözcükleri konmuştur. Şablon aynıdır... O açıklama da İsrailli bir komutana aittir. Ancak, haber şablonu Türkiye'ye adapte edilince işin rengi nasıl değişiyor değil mi? Diyarbakır'a teröristleri yok edeceğim diye saldırmakla, Gazze'ye aynı gerekçeyle saldırıp sivil halkı öldürmek arasında hiç bir fark yoktur. Diyarbakır'a böyle bir saldırı düzenlenmesi korkunç bir olay ve kabul edilemez değil mi? Ama Gazze oldu mu o kadar önemsenmiyor. Zira Gazze'deki sivil halkın öldürülmesine dünya alıştı ve kimsenin umurunda değil. Bunu vurgulamak istedim. Teşekkür ve esenlik

02 Eylül 2014 09:07
Ahmet Elden'in sorusu..!

Ahmet bey benim de size sorum şu olacak: Farz edelim ki cenneti istedik. Ya da farz edelim ki istesek de istemesek de cennete gittik! İyi de huriler ve gılmanlarla dolu cennette ne yapacağız? Bunu ayrıntılı bir biçimde açıklamanız mümkün mü acaba? Teşekkür ve esenlikler…

15 Şubat 2014 21:03
Angola Hükümeti İslam dinini yasakladı !

Bekir bey yorumunuza teşekkürler. Ancak, ne kadar kızarsak kızalım bilimsel ve akademik eleştiri yapalım, lütfen duygusallıktan kaçınalım. Eleştiri kişisel ve rencide edici düzleme inerse TBMM’deki milletvekillerinden (!) bir farkımız kalmaz ve işin içinden çıkamayız. Esenlikler.

01 Aralık 2013 09:51
Benden bu kadar, hakkınızı helal edin…

Sn yazar, helal/haram gibi totemistik devirlerden kalma kavramlara inanmadığımdan öncelikle beni bu istekten “muaf” tutmanızı rica ediyorum. Sokrates son ana kadar ışık saçmayı sürdürdü, veda etmedi ve en son lir çalmayı öğrenmeye başladığı rivayet edilir. Kararınıza saygı duyuyorum, ancak, yazmak içten gelir, engellenemez. Kararlar da ertelenebilir, değiştirilebilir. Atatürk eğer II. Dünya savaşını, Hitler’in yükselişini ve atom bombalarını görseydi herhalde “Batı Kültürünü” örnek göstermez, başka bir yol önerirdi sanırım. Naçizane önerim –sağlık sorunları dışında- kendinizi yaşamsal olmayan kararlarla baskı altında tutmayın. Hayat ilke ve kurallardan daha üstündür. Bakarsınız bir gün yeniden başlarsınız. Esenlikler

30 Kasım 2013 09:19
Angola Hükümeti İslam dinini yasakladı !

Yorumunuza teşekkürler Ali bey. İslam’ın siyasallaştırılması olgusunun bir Pentagon projesi olduğunu artık bilmeyen kalmadı. Bu nedenle emperyalizmin sonunu getiremez. Zira, ona hizmet eder bir konuma getirilmiştir. Fakat görünen o ki ABD bu eski projeden vazgeçiyor ve artık hizmetin sonlandırılması zamanı gelmiştir. Yeni uygulamaya konan “Angola Projesi” sanırım bir başlangıç, bir prototip olacak.

28 Kasım 2013 06:35
Milletvekili maaşlarına %20 kıyak zam!

26 Ekim 2013 medya haberlerine göre TBMM Plan Bütçe Komisyonu'nda Cumhurbaşkanı 2014 yılı maaşı brüt 39.950 TL oldu. Tüm diğer maaşlar da buna göre yapılandırıldı. Başbakanlık görevinde bulunduktan sonra emekli olanların aylıkları 5434 sayılı T.C. Emekli Sandığı Kanunun Ek 69 uncu maddesinde göre, en yüksek emekli aylığının %75’ine yükseltilmesi kararlaştırıldı. Ne demek bu? Şu: 2014 Cumhurbaşkanı “emekli aylığı” normal aylığın %40’ıdır. Yani: 39.950 x % 40 = 15.980 TL' dir . Başbakan “emekli aylığı” ise bunun % 75’i olacak: 15.980 x % 75 = 11.985 TL'dir. Milletvekillerinin 6.973 TL olan emekli aylıkları ise 2014 başından itibaren 7.479 TL’ye çıkacak. Milletvekillerinin şu an normal maaşları ödeneklerle birlikte 17.750 TL'yi buluyor. Ancak, emekliliği hak etmiş bulunan milletvekillerinin eline Ocak ayından itibaren geçecek para, maaş + ödenek+ emekli aylığı olmak üzere 25.229 TL olacak. Bunlar hep vatandaştan kesilen vergilerle ödeniyor iyi mi?

12 Kasım 2013 17:10
Türk halkı bu partilerden nasıl kurtulur?

İşçi Partisinin güven veren bir parti olmadığı yolundaki iddiaları yabana atamayız. Peki meclsiteki mevcut partiler çok mu güven veriyor? Gezi direniş ruhunu kavrayanlar, cumhuriyet mitingleri, 29 Ekimler, 10 Kasımlar ile bu ülkeye sahip çıkanların meclisteki mevcut partilere oy vereceklerini sanmıyorum. Halkı küçümseyen ve sanki halk yokmuş gibi bildiklerini okuyan bu dört partinin halk tarafından en ağır bir biçimde, dünya tarihine bir ibret olacak, hatta Guinness rekorlar kitabına girecek şekilde cezalandırılması gerekmektedir. Türk halkı bunu yapacak güçtedir. Kraliçeler gibi kurumlanırken halkın desteğini kaybedince kimsesiz ve perişan olmalılar ki, bugüne kadar millete yutturdukları acı ilaçlar misliyle kendilerine içirilmeli ki gelecekte hiçbir siyasal parti bunların yaptıklarını yapmasın. Bana hayalperest diyebilirsiniz. Ama benim gibi düşünen çok kişi olduğuna inanıyorum.

05 Kasım 2013 21:01
Türk halkı bu partilerden nasıl kurtulur?

TBMM’deki mevcut partilerden nasıl kurtulabiliriz? Çok basit! Yerel seçimlerde onlara oy vermeyerek! Yani “MAHŞERİN DÖRT ATLISI” konumuna gelmiş bulunan AKP, CHP, MHP ve BDP’nin yerel seçimlerde %5 civarında bir oy aldığını düşünelim! Nice olur halleri! Bunu düşünmek bile insana mutluluk ve huzur veriyor... Başka partilere oy vermekten çekinmeyelim, korkmayalım. Bugüne kadar oylar bölünmesin diye herkes bunlara oy verdi de ne oldu? Hiçbiri bunlar kadar kötü, kendini beğenmiş ve saygısız olamaz. Bunlar arasındaki çıkar ilişkilerinden, ABD’ye yaranma çabalarından halk bıktı. Ülke bu partilerden özellikle son 11 yılda çok çekti Kuşkusuz bu partilerde değerli kişiler vardır. Onlara önerim derhal partilerinden istifa etmeleridir.

05 Kasım 2013 21:00
Ant ve yemin

Ohannes bey yorumlarınıza kırılmadım. Hassasiyetinize teşekkür ederim. Ancak, Andımız sadece “halk isterse” kaldırılabilir. Benim için bir sorun teşkil etmez. Ancak, “zamanlama” anlamlıdır. Bakın ABD beslemesi dinci bir lider siyasete müdahil oluyor, cumhurbaşkanı hacı, başbakan imam, türbanlılar meclise doluştu, T.C. yazıları kaldırılıyor, milli bayram kutlamaları kısıtlanıyor, ordu ve Atatürk devrimleri tasfiye ediliyor, muhalif aydınlar ve yazarlar içerde, medyada sansür ve taraflı haber, Alevilere dinsel baskı yapılıyor (Alevi değilim), yabancı askerler ülke topraklarında, joker olarak Kılıçdaroğlu Amerika yolcusu!!!… Quo vadis? Tüm bu süreç ABD kurgusu olup son hedef Sèvres şartlarına göre ülkeyi Yugoslavya gibi un ufak etmektir. Yurt dışına çok gidip gelen biri olarak size şunu söyleyeyim: Avrupa halkı bizden çok daha şoven, ırkçı ve yabancı düşmanı ama onlar bunu gizlemeyi çok iyi biliyorlar. Sevgi ve esenlikler.

03 Kasım 2013 10:56
Toplam blog
: 129
Toplam yorum
: 179
Toplam mesaj
: 8
Ort. okunma sayısı
: 1813
Kayıt tarihi
: 27.07.06
 
 

1968 yılından bu yana dinler tarihi, mitoloji, sosyoloji, antropoloji, dinbilim, teozofi, metafiz..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster