Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
Balbay'dan cevap geldi.

2 yıl 3 ay 5 gündür ailesinden, gazetesinden, çok sevdiği gazetesinden ayrı. kısıtlı. Suçunun ne olduğunu bilmeden, inandırılmak istenen senaryolarla özgürlüğünü kısıtlıyor, sadece doğruları yazan kaleminden, aydınlık fikirlerinden mahrum bırakıyorlar Balbay sevenleri, hatta varsa sevmeyenleri bile. Güne yazılarını okuyarak başlamak zenginleşmektir benim için. İnce espirilerine gülümsemeyi, Emin Çölaşan'la tv programı yaptığı pazar günleri saat 11:00'de ekran karşısında olmayı, çok özlüyorum. Beynime kazılı duruyor bir süre önce meslekdaşı Mustafa Mutlu'ya yazdığı mektupta söylediği ''siz hiç sevdiklerinize koşarken cama çarptınız mı ?'' sözü. Sarılamadığı oğlu Deniz'in telefon ahizesinden sesini öpmeye çalışmasındaki duygusallığı görür gibi oldukça gözlerimden akan yaşların tesellisi bitecek elbet bugünler, ''Balbay çıkacak yine yazacak'' umudu oluyor, tüm sevenleri gibi. İnanıyorum çıkacak.Az kaldı az..

11 Haziran 2011 13:06
Ayçe Ölmüş

arkadaş, tanıdık, akraba, ...sana yazı yazdıracak kadar değerli bir insan olduğunu düşünüyorum. Bu durumua diyecek söz yok ne yazık ki..Hayatın her anının değerini bilmek gerekiyor..Başınız sağ olsun..

19 Aralık 2009 00:48
Halkın gönlünde ve kıskanılan bir Bartın Valisi

Uzun zamandır yazamayınca söze nasıl başlayacağını fazla düşünüyor insan. Ne kadar ifade etmeye çalışsam da kelimeler yeterli gelmeyecek bundan eminim. Sn. İsa Küçük valimiz Bartın'a atandığında çok güzel bir şehre gittiği için mutlu olmuştuk ''Bartın halkı şanslı'' diyerek. Yanılmadığımızı kısa sürede gördük Bartınlıların sevgilerinden. Kararlı, cesur, ilkelerinden taviz vermeyen çağdaş bir insan normal şartlar altında her yerde sevgi ve saygı ile karşılanır, karşılanmalıdır. Biz de şanslıydık İsa Bey'den bayrağı alan Sn. Zübeyir Kemelek valimizin de bir o kadar güleryüzlü, sakin, toplumsal konulara duyarlı yaklaşımnlarından. Sözün özünü akıcı anlatımınızla çok güzel ifade ettiğiniz için bana söyleyecek fazla bir şey kalmamış aslında. Sayenizde cümlelerle ulaşıyorum sevgili valimize. ve bir kere daha ''Bartın halkı şanslı '' diyorum. Emeğinize sağlık. Güzel paylaşımınız için teşekkürler. Selam sevgi ve saygılarımla.

24 Kasım 2009 23:17
"Gâvur" İzmir...

Bu kaçıncı yazıdır izmir'e sevgiyi, özlemi, tutkuyu, vazgeçilmezliği anlatan. Uzaklardan imbatı solumayı, Karşıyaka'da kağıt helva ile maviliklere karşı tur atıp Attila İlhan'a selam verirken, ''Kordon boyu Faytonlar''ı dinlemeyi umut ettiren..Boşuna yazmamış yıllar önce Sn.İsmet Sezgin ''söz etme öyle İzmir'den'' diyerek özlemi anlattığı şiirinde değil mi ? Bitmez bu sevgi ve özlem..Başkadır İzmir tutkusu.. Çukurova'dan Sevgi ve saygıyla..

10 Ekim 2009 23:05
Tanımak Gerek

Değerli, önemli ve çok gerekli bir bilim insanı olduğu için YÖK Üyeliğine ataması yapılmadı Cumhurbaşkanı tarafından. Fikirlerini cesur ve tarafsızca dile getirdiği, doğruları bilim aydınlığında açıkladığı için atamasını yapmayıp üstüne üstlük bir de soruşturma açtılar şubat ayında....Ee artık böyle ülkemizde....Doğruyu söyleyenlere yer yok ne yazık.... Sevgiyle...

30 Ağustos 2009 17:00
Terör, açılım, Güldünya

Bayramımız kutlu olsun..En önemli olan konu bu...Açılım, saçılım, kaçılım......İçerik olmayınca ne denir ki..Konuşan, hatta konuşmaması gerekenler bile sürekli bir fikir beyanında...Eğitim şart senin de belkirttiğin gibi...Bu da ikinci önemli konu...:-) Bayramımız kutlu olsun...en önemli konu...Sevgiyle..

30 Ağustos 2009 16:50
Milliyet Blog, lider.

ne karşılıklı atışmalar..ne de gündeme göre gelişen durumların yarattığı polemikler...yazmak, yazmaktan mutluluk hissetmek, paylaşmak..bizler için önemli olan bu olunca, gerisi kendiliğinden geliyor diye düşünüyorum. E tabii içtenliği unutmamak gerek. Bu arada ''bunları biliyor musunuz'' serisi yine çok anlamlı, araştırmacı, objektif bir bakış açısıyla ele alınmış..Sevgi ve saygılarımla.

30 Ocak 2009 01:22
Bu arkadaşı tanıyacaksınız...

Tebessüm ederek paylaştığım ilk yorumda başlayan oyunu sürdürmek için beklemeye karar vermiştim. İlyas Bey, açıklama yaptığına göre artık yazabilirim sayfanızda, övgü dolu cümlelerinizde olma ayrıcalığının yarattığı mutluluğu, duygusallığı.. Onore ettiniz beni. Teşekkür ederim. Yorumlarıyla katkı vererek, zihnimizi canlandıran, saklambaçtan, şans oyunlarına, pokerden fal bakmaya kadar keyifli bir süreci paylaşan, beni tanıyan tanımayana blog dostlarına selam gönderiyorum. Sevgi ve saygılarımla.

22 Ocak 2009 22:56
Bu arkadaşı tanıyacaksınız...

Bu blog mahallesine üç öğün uğramayınca ne kadar çok zaman kaybı oluyor böyle..Fallar açılmış, poker masaları kurulmuş, eli iyi olanlar, buldum ''evraka'' diye bağırmayı bir yana bırakıp şimdilik sessiz sessiz fısıldaşmayı tercih etmişler :-) Ne diyeceğimi şaşırdım demek en doğru yanıt olur..Çingen sabiş, Pirmete, Nezom gibi ben de fal baktım. Üç vakte kadar netleşecek, kimbilir belki daha da önce. Bekleyip görelim o zaman. :-). Bitmedi tabi cümlelerim..Sıramı bekleyip yine fal bakarım.. Sevgi ve saygılarımla..

20 Ocak 2009 22:24
Mahalle baskısı veya fincancı katırlarını ürkütmeme üzerine...

Muzaffer Bey'in dediği gibi, bu yazıya öylesine yorum yazılmaz..Hakkını vermek gerekir..Yıllardır planlı şekilde hedeflerine ulaşmak için çaba gösteren baskıcılar emeklerinin karşılığını alıyorlar son yıllarda..Alıştıra alıştıra yaptıkları için de kiminin ruhu duymuyor, kimi ''yok canım bir şey olmaz o kadar da değil''sözleriyle uyumaya devam ediyor, kimileri de umursamayıp ''bana dokunmayan yılan....'' hesabıyla hareket ediyor ama beklemediği bir zaman o yılanaın kendisine tüm zehrini akıtacağını düşünemiyor..Bugüne kadar yeterince uyundu, dinlenildi...Uykunun fazlası çok zararlıdır...an gelir hiç hareket edemez olur insan...uyanmak gerek..uyandırmak gerek.. Performans çok iyi maşallah pirmete'de..oh oh..Emeklilikte de gelsin ard arda yazılacak romanlar... Böylesine önemli bir konuyu paylaştığınız için her ikinize de teşekkürler..sevgi ve saygılar..

03 Ocak 2009 23:04
Toplam blog
: 126
Toplam yorum
: 909
Toplam mesaj
: 267
Ort. okunma sayısı
: 2323
Kayıt tarihi
: 01.08.06
 
 

Kompozisyon derslerini biraz daha fazla önemsediğim, uzun cümleler kurmaya başladığımdan bu yana sev..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster