Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
Yoksula eğitim haram...

O kadar haklısınız ki yazdıklarınızda... Üniversitede okuyan kızım burs alamayınca kredi için senede imzayı atmak zorunda kaldı. Daha okul başlarken hayata 1-0 yenik başladım dedi. Küçükler ise bir türlü çözemediğimiz SBS çıkmazında aldıkları puanları özel okullarla kıyasladıklarında yaşadıkları haksızlığa şimdiden isyan ettiler. Bu arada Bensu bir Anadolu Lisesini kazandı ve kayıda gittiğimizde servis-yemek ve yabancı dil kitapları baskısından sonra bir de kayıt parası için azarlandık ki, bu istenen kayıt ücretleri üniversite haraçlarını aratmıyor. Yani belli bir maaşla geçinen emekli çocukları ne kadar başarılı olurlarsa olsunlar, daha 14 yaşında kazandıkları okul kapısında horlanmaya başlıyorlar. Çocuklarımızın geleceği için gerçekten büyük bir endişe içindeyiz, gidişat her geçen gün kötüleşiyor. Allah yardımcımız olsun diyecek noktalardayız. Ailenize ve size selam ve sevgilerimle.

09 Ağustos 2010 16:44
Yağmur zamanına...

Benim güzel arkadaşım işte böyle ilham verir insana:))) Ve de hoşgörüyle teşekkür eder... Hem duygusaldır, hem de mizahtan anlar. Selamlar.

08 Temmuz 2010 15:23
veda...

dağınıklığından şikayet ettiğim oda bomboş kalınca...Evi süpüremedim, saçları her yere dökülmüş de, kaybolmasınlar diye...Sabah geç kalkmasına kızardım, şimdi ''yatsın orada istediği kadar, yeter ki nefesi yanımda olsun'' diyorum... Hele sofraya oturunca, boğazımdan geçmiyor, O olsa her şeyi siler süpürürdü diyorum. Daha neler neler.... Alışırsın diyordun ya bana Sema'm, avutmak için söyledin dimi? Bak kaç sene oldu sen alışamadın hala. Ben de alışamıyorum. Canları sağolsun deyip avutalım kendimizi biz yine de... Sevgiler ve selamlarımla:)

08 Temmuz 2010 11:50
Çanakkale'yi biz de geçemedik.

ve yeni edinilen dostluklarla geçirdiğimiz güzel saatlerin tadı damağımızda kaldı. Bu güzellikler için, başta sevgili Sema'ya ve katılan herkese teşekkürlerimi sunuyorum. Sevgiler, selamlar.

03 Temmuz 2010 13:22
Çanakkale içinde dost yürekler...

Katılan tüm arkadaşlarım gibi ben de sizle ve güzel ailenizle tanıştığım için çok mutlu oldum. Bu harika toplantıya siz de bir çok artılar kattınız. Özellikle çocuklarımla iletişiminiz beni ayrıca mutlu etti. Daha sonraki toplantılarda görüşmek dileğimle, ailenize ve size selamlar, sevgiler...

02 Temmuz 2010 13:02
gittik, gezdik, gördük, eğlendik...

Hem senin hem de tüm ailenin ellerine sağlık Sema'cım. Bu organizasyon için çok uğraştığınızı yakınen biliyordum ama sonuçları yaşadıktan sonra tekrar takdir ettim sizleri. Benim için yemek, içmek, gezmek dışında maneviyatı da çok yoğun olan 2 güzel gün için tekrar tekrar teşekkür ediyorum hepinize... Kocaman sevgilerimle:)

29 Haziran 2010 20:25
tek biR cümle..

İçin buruluveriyor, hem öfke ama daha da çok üzüntü kaplıyor yüreğini... Gözüne uyku girmiyor, kafan sürekli meşgul oluyor yapılanla ya da yapılmayanla; söylenenle veya söylenenmeyenle... Tek bir söz, tek bir davranış yetiyor gül bahçesini bir anda dikenliğe çevirmeye, o zaman da kanatıyor ve çok acıtıyor Sema'cım. Bende böyle oluyor işte, aynı senin gibi her şey bitiveriyor içimde... Sevgiler, selamlar Sema'cım; bitirmeyecek güzelliklerle.

21 Haziran 2010 17:18
26-27 haziran MB Çanakkale buluşması

Az kaldı, şükür sağlık sıhhat yerinde şimdilik:) Bensu o güne kadar heyecandan hastalanmazsa maaile (Benan hariç) oradayız... Kocaman kucaklayıp sevgiyle öpüyorum seni Sema'cım...

16 Haziran 2010 15:01
Mayıs yağmurları altında bir kez daha seviyorum Çanakkale'yi...

Dün gece rüyamda ben de Çanakkale'yi görmüştüm. Hayırdır inşallah dedim, hayra çıktı... Senden güzel bir Çanakkale yazısı geliyormuş meğer. Sabahtan beri sokaklardayım, işlerimi hallettim geldim, açtım baktım ki Neşe yazı girmiş, hem de Çanakkale... 26 Haziran'da bu güzel şehri birlikte en iyi şekilde yaşamak üzere, şimdilik hoşçakal. Çok öpüyorum.

24 Mayıs 2010 18:58
Anne, seni daha tanımadan seven tek insan...

Canımın üç yongasından biri... Hep gülün siz, gülün ki hayatta size hep gülsün.... Sizi çok çok seviyorum...

09 Mayıs 2010 01:00
Toplam blog
: 240
Toplam yorum
: 1379
Toplam mesaj
: 381
Ort. okunma sayısı
: 1605
Kayıt tarihi
: 18.08.06
 
 

Zamandan şikayet ederken, ne kadar hızlı aktığını fark edemeden geçmiş yıllar. Kırklı yıllar, kır..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster