Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
Basın yayın medya… Basın yayın medya...

Basın sektöründeki emekçilerin gerçekleştirdikleri çalışmalar muhakkak ki kaliteli, tarafsız ve sonuna kadar doğrunun peşinde koşan bir medyanın yaratılmasında çok önemli bir paya sahip olmakla birlikte, herhangi bir işletmenin organizasyonunda olduğu üzere, geniş bir kesimin çalışmaları tepede bulunan yetkili ve etkili bir kaç kişinin şekillendirdiği çerçevede renk kazanır ve tarafsız / sonuna kadar doğrunun peşinde koşma vasıfları farklı ölçülerde hayat bulur. İnsanların medyaya tepkisini basın çalışanlarından ziyade üst düzey kurul ve kişilere yönelik anlamak gerekir. Bu nedenle de şu anda medyanın içerisinde bulunduğu durum son derece acı bir tablo olarak karşımızda durmaktadır. Bir omurga ve ilke bütünü maalesef görülememktedir. Bu nedenle çalışanlara sahip çıkarken bir yandan da bu omurgasız kesimede destek vermeni hafiften müsaadenle eleştiriyorum. Saygılarınla,

29 Mayıs 2008 12:54
Şehr-i ala Kütahya..

Kütahya'da görevim dolayısıyla 3 ay kalmıştım. Nedense kitaplarda, yazılarda ve ekranlarda gördüğünüz ve de işittiğiniz bir şehir içine girdiğinizde büyüsünü kaybediyor. Aynı şeyi şimdi mükemmel fotoğraflarınızı görünce de hisssettim. Eskişehir'den aldığınız hava Kütahya'ya girince kayboluyor.

01 Eylül 2006 16:55
Tribünlere oynamak

Bir yazınızda da; deneyim sahibi olduğunuzu belirttiğiniz uluslararası, özel ve kamu kuruluşlarının çalışma mantalitesini kıyaslamalı şekilde analiz ederseniz sevinirim. Deneyim ve görüşlerinizi paylaşmayı sevdiğinizi görüyorum. Tşk.

01 Eylül 2006 16:23
4. Liberlizm ne zaman gelir?

Türkiye'de "pür" liberalizm en azından oy açısından hep marjinal kalmıştır. ANAP, DYP ve AKP gibi sağ yelpazedeki partiler liberalizmin ekonomik yüzünü yarım yamalak almışlar, felsefik ve siyasi yönüne ise hep kapalı durmuşlardır. Şimdi ise liberal kesim AKP'ye "devlet ve laik cumhuriyet" karşıtlığı dolayısıyla destek veriyor. Marjinal kalan gruplar hep birilerine yamanarak tutunmaya çalışırlar. Liberalizmin güzel yönleri ihmal edilmiştir bu ülkede hep. Tarihsel sürecin gösterdiği yıkıcı yönleri ise aaynen alınmıştır. Tarihlerden giderek yaptığınız değerlendirmeler güzel. Liberal kisvesi altında rengi koyu olan muhafazakarlık giderek yükselmekte.

01 Eylül 2006 15:41
Herkesin bir hikayesi vardır...

Karşımızdakinin duygularını tartmak, işyerindeki ve özel hayattaki insanların zihin dünyalarını paylaşabilmek. İnanın bu, eksikliktir gercektende ama insanın doğasına aykırıdır. İnsan aşkla bağlandığı kişinin dahi duygu ve düşünce dünyasını anlayamamakta.

01 Eylül 2006 15:28
Acının en dayanılmazı

Ümit Yaşar Oğuzcan her okuyuşumda beni sarsan birisi... "gidişin ölümüydü umutlarımın, Güllerin yüreğimde can verişiydi" dizeleri beni benden alır...epeydir şiire ara vermiştim yazın yine harekete geçirdi beni..

01 Eylül 2006 11:27
Etiketler

Anaokullardaki öğretmenlerin branjlarını her zaman için merak etmişimdir. Mesela lisans öğreniminde psikoloji eğitimi almış olanların katılımı hangi düzeydedir ve okula kabulde çocukların durumlarının tespitine dair bir ölçüm modeli varmıdır? Teşekkürler

01 Eylül 2006 11:16
Eğitim şart

Universalden türetilmiş olan üniversitelerimizin çoğu yüksek lise statüsüne ve yapısına sahip olmakla birlikte, siyasi ve ideolojik gerekçeler dışında, kaynaklarla paralel olarak üniversite açılmasının yerinde olacağına inanıyorum. Tabiki hepsi Boğaziçi ya da ODTÜ kalitesinde olmayacaktır, bazı bireyler boş yere zaman kaybetmiş olacaktır ama bu toplumu bilimsel ve akademik olarak kısmen yükseltecektir.

01 Eylül 2006 11:07
Şu hurafelere inançlarımız ne olacak?

Hurafe konusunu ele almanız çok güzel. Şahsen insanların ruhsal ve metafizik yapılarından kaynaklanan ve çaresizlik dönemlerinde kendileri için umut olan bu tür asparagas işlerin peşinden koşmaları hata. Tabiki artık bir kültür ve gelenek hüviyetine bürünmüş bu özelliklerin toplumdan silinmesi zaman alacaktır. Ayrıca bu tür durumların büyü ya da benzeri şeylerin kutsal özelliği olduğuna ya da kutsal kitaplarda yazdığına da inanmıyorum.

28 Ağustos 2006 15:44
Toplam blog
: 28
Toplam yorum
: 5
Toplam mesaj
: 1
Ort. okunma sayısı
: 1647
Kayıt tarihi
: 22.08.06
 
 

İstanbul'dan tarih, ekonomi, siyaset ve kültüre ilgi duyan, güzel bir dille ifade edilen, edebi v..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster