Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
Engel olacağınıza, anlamaya çalışsanız

Sevgili kardeşim, sızı bu çözüm sürecine destek verdiğiniz için tebrik ediyorum. Çok iyi yalnız size küçük bir soru Neyin karşılığı çözüm. Duymuyormusunuz karayılanın dediğini. Adamların zafer kazanmış komutan edası ile devlete emirler yağdırmasını devleti tehdit etmesini, devletin hüzurunun ömürboyu hapis cezası olan bir teröristin iki dudağının arasında olmasını nasıl içine sindireceksin bunu da bir açıklasanda biz de bilsek.

30 Nisan 2013 12:48
Merhum Özal'ın cesedi çürümemiş!...

Ya sen buna inanıyormusun. Eğer o çürümese AKP medyası ve dünya medyası göklere çıkarır olayı dünyaya yayardı. Çürümemiş dediyse yanı tamamen yok olmamış kemikleri falan henüz tamamen toprak olmamış anlamında söylemiş olmalı. Neden cenaze defnedilmeden böyle bir şaya ortaya atılmadı da gömülme işleminden sonra böyle konuşma gereği duyuldu.

09 Ekim 2012 20:40
İktidara Alternatif Olabilmek

Tespitlrinizin çok doğru olduğunu söyleyebilirim. Sadece CHP nin değil BDP nin de kendisine bazı sorular sormasını ve bir bölgenin değil tüm ezilenlerin tensilcisi olmasını ve silahlı terör örgütü ile bağını kesmesini bekliyoruz. O zaman ancak siyesi bir parti olduğunu kanıtlamış olur.Bana göre en önemli gördüğüm noktalar bunlardır.

19 Temmuz 2012 10:36
Çayı şekersiz içmek!

Ben çayı şekersiz içiyorum. Yalnız baklavayıda senin yazdığın gibi yemiyorum. Yalnız başka bir şey yapıyorum, sabahları kahvaltıda ya bal, yada reçel tüketiyorum. Birde o huyumdan kurtulabilsem bu kilolarımıda belki verirdim.

27 Şubat 2012 20:18
Hayali suikast planı...

Topluma ve muhaliflere kurulan tuzakların hangi birini sayacaksın kardeşim. Bülent arınç'a suikast girişimi ne oldu. Kozmik odalara girildi. Teğmenin çep telefonuna sehven yüklenen bilgiler. Albayın söylemediği sözlerin tuytanağa yazılması neresinden başlayacaksın kardeşim. Bu iş böyle. Ben bununla ilgili bir yazı yazmıştım. Askerler kendilerinin suçsuz olduklarını habire analatmaya çalışıyorlar. Kardeşim karşındaki adam senaryo yazıyor boşuna çeneni yorma.

06 Şubat 2011 21:54
Bir Gülen Yüz Daha...

Sevgili kardeşimizin ölümü bizide son derece üzdü. Bazı insanlar arkasından ileri geri konuşuyor onları duyunca üzüntüm bir kat daha artıyor. Ama el alemin ağzı torba değilki büzesin. Onların konuşmalarıda onların karekterini ortaya kor. her şeyden önce bir insanı, neşe dolu güzel bir anneyi kaybettik ruhu şadolsun. Doslarının ve yakınlarının başı sağolsun.

06 Şubat 2011 21:47
Gebeyim, Öyle Kaldım!

İki yazınızı okudum: sizin gibi bir çok duygusal insanın yaşamı üzüntülerle doludur. Dünya o kadar küçük ki nerde bir olumsuzluk varsa onu duyuyor, görüyor ve yaşıyoruz. Bu bizi mutlaka etkiliyor. O nedenle duygularımız yaşama sevinçimizin önüne geçmeye başladığı andan itibaren kendimizle çelişkilerimizi yenme zorluğu çekiyoruz. Bunun tek çıkar yolu kendinden başkasının davranışları seni çok da ilgilendirmemeli. Yalnız kendi davranışların sana beynine ve de duygularına yön vermesine izin vereceksin. Çevrende ki olayların olumlu veya olumsuz olması yalnız senin kontrolünde olduğunda senin için anlam kazansın yoksa senin tarafında fazlacada önemsenmemeli diye düşünüyorum.

06 Şubat 2011 21:42
Cumhuriyeti askerler kurdu!

merhaba tülay hanım. Sevgiler selamlar. Bu akşam yaşar okuyanın ulusal kanalda bir programı vardı. O nu sizin de dinlemiş olmanızı dilerdim. 2004 yılında PKK nın avrupa parlementosundan istediği 10 maddelik bir istekler manzumesi var. Şu anda AKP tamda o isteklere yanıt veriyor. Tamamını yerine getirmeye uğraşıyor. Ordunun kendisini bu kadar hırpalatmasındaki nedenleri anlamakta zorluk çektiğimide ayrıca belirtmek isterim. Sevgilerimle.

27 Şubat 2010 21:59
Öcalan'dan özür dileriz(!)

Mizah ama gerçeklik yanı ağır basan bir mizahla olayı anlatmış olmanızı birilerinin dikkatine sunmak istiyorum. Bu şekilde düşünenlerin olma olasılığı yüksektir. Sözcülerini ayakta tutanlar şimdi bazı gerçekleri görmeye başladılar. Teröristen dos olmayacağını bir anlayabilseler iş dahada kolaylaşacak.

09 Aralık 2009 09:30
Âdem ile Havva – yasak meyve

Bu öykü çok hoşuma gitti. Yalnız eksiklerle dolu. Bir kere Allahın sıfatlarına insanlara tuzak kurmak yakışmaz. Allah o kadar yücedirki biz kullarına sonunda dayanamayarak tadına bakacağımız meyveleri yasak etmez. İkincisi diyelim hadi yasakladı. Ozaman cennette bile allahın emirlerine uyamayan insan oğlunun dünyada birde şeytanın ve bunca sıkıntının içinde nasıl uyması beklenir. demekki düpe düz insanların suç işleyeceğini bile bile bizi yakmak için kural koymuş olması gerekirki bunada ben inanmıyorum. Allah böyle tuzakcı ve komplocu olamaz o zana kala kala bir şey kalıyor bizi aldatıyorlar. Allah insanların iyi ve dürüst olmasından başka koyduğu kurallardan onları yakmayacaktır diye düşünüyorum İnşallahta benim dediğim gibidir. Yoksa yandık.

12 Ekim 2009 22:21
Toplam blog
: 66
Toplam yorum
: 24
Toplam mesaj
: 14
Ort. okunma sayısı
: 500
Kayıt tarihi
: 09.10.06
 
 

1953 yılında Trabzon' da doğdum. Ülkemizin çeşitli illerinde 27 yıl Öğretmenlik, okul müd.yardımc..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster